Koncert Warsaw Camerata i Młodzi Wirtuozi

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Koncert Warsaw Camerata i Młodzi Wirtuozi

Postautor: artdecogroup » wt sie 17, 2010 7:14 am

Jak zachęcić dziecko, aby cierpliwie znosiło trudy codziennego doskonalenia gry na instrumencie? Najlepiej zabrać je na koncert rówieśników.
We czwartek 19 sierpnia br. w Warszawie artyści pokażą, że godziny spędzane na ćwiczeniach przynoszą znakomite rezultaty, a utwory, które są uznawane za jedne z najtrudniejszych, brzmią doskonale w wykonaniu bardzo młodych pianistów. Wieczór zapowiada się wspaniale, bo wystąpią świetni artyści, a w programie koncertu znajdą się arcydzieła W. A. Mozarta i F. Mendelssohna.


***

We czwartek 19 sierpnia 2010 r. o godz. 18:00 w pięknej Galerii Porczyńskich w Warszawie odbędzie się koncert pt. Młodzi Wirtuozi. Organizatorami wydarzenia są dwie warszawskie fundacje muzyczne: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna oraz Fundacja Bednarska, które od lat aktywnie działają na rzecz muzyki, a ich głównym celem jest propagowanie kształcenia artystycznego.

Wystąpią młodzi chińscy pianiści Han Wenfang (10 lat) i Zhang Jiaming (11 lat). Obaj rozpoczęli naukę bardzo wcześnie, bo w wieku 3 i 4 lat. Często ze względu na swe znakomite umiejętności pianistyczne są nazywani młodymi geniuszami fortepianu. Obaj mają w swym dorobku już wiele nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych.
Obecnie kształcą się również pod opieką słynnego Alekseya Sokolova.

Artyści wykonają I Koncert fortepianowy g-moll op. 25 F. Mendelssohna i XXIII Koncert fortepianowy A-dur KV 488 W. A. Mozarta z towarzyszeniem orkiestry Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego, a ten niezwykły wieczór rozpocznie Mozartowskie arcydzieło - Uwertura do Wesela Figara.

***

19 sierpnia 2010 r. godz. 18:00
Galeria Porczyńskich
Pl. Bankowy 1, Warszawa

wykonawcy:
Han Wenfang - fortepian
Zhang Jiaming - fortepian
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki - dyrygent

w programie:
W. A. Mozart – Uwertura do Wesela Figara
F. Mendelssohn – I koncert fortepianowy g-moll op. 25
W. A. Mozart – XXIII koncert fortepianowy KV 488

wstęp wolny


Szczegółowe informacje pod nr tel. 790395228

http://www.artdecogroup.eu
Awatar użytkownika
artdecogroup
 
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 11:31 am

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość