Warszawskie Linie Turystyczne

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Warszawskie Linie Turystyczne

Postautor: Martin » sob lip 03, 2010 9:32 am

Obrazek

Spotkajmy się na trasie! Komunikacyjne atrakcje czekają

Warszawskie Linie Turystyczne – na wodzie i lądzie – działają pełną parą. Tradycyjnie, wielkim powodzeniem cieszą się wycieczki do Serocka. Tak, jak w ubiegłym roku uruchomione zostaną dodatkowe rejsy. Statek „Zefir”, od 16 lipca do 27 sierpnia – oprócz sobót i niedziel – będzie pływał na Zalew Zegrzyński także w piątki. Przez cały tydzień można wybrać się w rejs po Wiśle tramwajem wodnym „Wars” i korzystać z trzech bezpłatnych przepraw promowych. Codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) po Starym Mieście kursują konne omnibusy, a w weekendy na szyny wyjeżdżają zabytkowe wagoniki tramwajowej linii T.

Wakacje i piękna pogoda zachęcają warszawiaków i turystów do korzystania z sezonowych atrakcji komunikacyjnych. Wyprawę do Serocka trzeba jednak zaplanować odpowiednio wcześniej. Na najbliższą sobotę i niedzielę (3-4 lipca) sprzedane zostały już wszystkie bilety. Na kolejny weekend zostały ostatnie miejsca na sobotni rejs. Na niedzielę, 11 lipca „Zefir” zebrał już komplet pasażerów. Sporo biletów wykupiono także na odleglejsze terminy. Dostępność biletów można sprawdzić w specjalnej wyszukiwarce na stronie ZTM, pod adresem http://www.ztm.waw.pl/?c=156&l=1. Bilety sprzedawane są w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM przy stacji Metro Centrum, a także - jeśli są jeszcze dostępne - w dniu rejsu na statku (jak widać, na taką możliwość pasażerowie nie mogą zbytnio liczyć). Rejsy umila muzyka na żywo.

W odpowiedzi na zainteresowanie pasażerów, ZTM uruchomi dodatkowe rejsy „Zefira”. Na wycieczkę do Serocka będzie można wybrać się także w piątki 16, 23 i 30 lipca oraz 6, 13, 20 i 27 sierpnia. Będzie to także rekompensata dla amatorów wodnych wypraw za rejsy odwołane w związku z niedawną falą powodziową przepływającą przez Warszawę.

Dzięki dogodnym warunkom żeglugowym na Wiśle bez żadnych zakłóceń funkcjonują pozostałe „wodne” atrakcje WLT. Tramwaj „Wars”, obsługiwany przez żeglugę Stołeczną, codziennie wykonuje pięć kursów (co dwie godziny, począwszy od godz. 10.00). Pływa od Podzamcza do „Grubej Kaśki” z przystankami przy moście Poniatowskiego i na Cyplu Czerniakowskim. Rejs trwa ok. 1 godziny i 50 minut. Bilety są dostępne bezpośrednio na statku w dniu rejsu lub w przedsprzedaży w biurze armatora - żeglugi Stołecznej na ul. świętokrzyskiej 36, lokal 1, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12-15. Podczas rejsów w środy i czwartki o godz. 16.00 i 18.00 oraz w piątki o 16.00 na pokładzie można posłuchać muzyki na żywo.
W ramach linii dostępne są również trzy bezpłatne przeprawy promowe: na wysokości £omianek (prom „Turkawka” dopływa do Nowodworów), Podzamcza (prom „Pliszka” dopływa na plażę przy ZOO) oraz Cypla Czerniakowskiego (prom „Słonka” dopływa na Saską Kępę). Na każdym z promów legionowskiego Przedsiębiorstwa Usług Wodnych zostały zamontowane stojaki rowerowe. W dni robocze, w soboty oraz dni świąteczne promy z Podzamcza i Cypla Czerniakowskiego kursują co 20 minut, natomiast prom z £omianek co 30 minut w dni robocze i co 15 minut w soboty i dni świąteczne.
Po ulicach Starówki turystów i pasażerów wożą dwa konne omnibusy – piętrowy i parterowy. Pojazdy retro jadą z placu Zamkowego przez Rynek Nowego Miasta, do ul. Senatorskiej i wracają na plac Zamkowy. Czas przejazdu wynosi ok. 50 minut. Omnibusy kursują od wtorku do piątku (pięć kursów dziennie) oraz w soboty i niedziele (sześć kursów dziennie). Piętrowy pojazd zabiera 16 a parterowy 12 pasażerów. Bilety są dostępne bezpośrednio u przewoźnika, na przystanku przy placu Zamkowym.
Od 26 czerwca, na cieszącej się ogromnym zainteresowaniem linii tramwajowej T, kursują trzy zabytkowe tramwaje. W weekendy zabierają pasażerów w godzinną podróż po Warszawie. W tym roku linia T kursuje na trasie:

PLAC NARUTOWICZA – Grójecka -Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Poniatowskiego - al. Zieleniecka - Targowa - al. Solidarności - most śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności – Okopowa - Towarowa – Grójecka - PLAC NARUTOWICZA.

Podczas wybranych kursów o historii Warszawy i stołecznej komunikacji opowiadają członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. W kursy z przewodnikiem tramwaje ruszają z placu Narutowicza o godz.: 11.00, 12.20, 13.20, 14.30 oraz 16.00. O godz.: 12.00, 13.00, 14.00, 15.30 oraz 17.00 można wybrać się na przejażdżkę „Tramwajem Chopina”. Linia T kursuje do końca sierpnia, w każdą sobotę i niedzielę. We wrześniu na szynach pozostanie tylko „Tramwaj Chopina”.Informację otrzymałem od Konrada Klimczaka z Zespołu Prasowego Zarządu Transportu Miejskiego
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12632
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości