KOMUNIKACJA W WARSZAWIE

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

KOMUNIKACJA W WARSZAWIE

Postautor: weronika » czw mar 11, 2010 6:42 pm

Wyłączenie ruchu metra na odcinku STOK£OSY - POLITECHNIKA
od 20.02.2010 (sobota) od godz. 04:00 do 22.02.2010 (poniedziałek) do godz. 04:00


Wstrzymany zostaje ruch pociągów metra pomiędzy stacjami STOK£OSY i POLITECHNIKA.

Wyłączone z ruchu pasażerskiego zostają stacje URSYNÓW, S£UżEW, WILANOWSKA, WIERZBNO, RAC£AWICKA oraz POLE MOKOTOWSKIE. Pociągi metra kursować będą na trasach: KABATY – STOK£OSY oraz POLITECHNIKA – M£OCINY.

Uruchomiona zostaje naziemna komunikacja zastępcza:

* linia tramwajowa 70: METRO WILANOWSKA – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – pl. Politechniki – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA,
* linia autobusowa Z-1: URSYNÓW P£D – Ciszewskiego – al. Komisji Edukacji Narodowej – Dolina Służewiecka – Puławska – al. Niepodległości – Batorego – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – zawrotka na rondzie Dmowskiego – Marszałkowska – CENTRUM (przystanek 01).

Opłata za przejazd pociągami metra na skróconych trasach, tramwajami linii 70 i autobusami linii Z-1 według obowiązującej taryfy ZTM. Bilety jednorazowe skasowane w metrze zachowują ważność w autobusach linii Z-1 oraz tramwajach linii 70 (i odwrotnie). Na stacjach STOK£OSY oraz POLITECHNIKA możliwe będzie skorzystanie ze swobodnego przejścia przez jedną z bramek przy każdym wejściu.

Bilety jednorazowa skasowane w metrze ważne będą również na następujących trasach:

* linia 4 na odcinku AL. LOTNIKÓW – METRO RATUSZ ARSENA£,
* linia 10 na odcinku AL. LOTNIKÓW – METRO POLITECHNIKA,
* linia 14 na odcinku METRO WIERZBNO – METRO POLITECHNIKA,
* linia 18 na odcinku METRO WIERZBNO – METRO RATUSZ ARSENA£,
* linia 36 na odcinku METRO WILANOWSKA – METRO RATUSZ ARSENA£,
* linia 107 na odcinku METRO STOK£OSY – METRO RAC£AWICKA,
* linia 118 na odcinku METRO WIERZBNO – CENTRUM,
* linia 174 na odcinku DOMANIEWSKA – METRO śWIęTOKRZYSKA,
* linie 179, 195 i 209 na odcinku METRO STOK£OSY – METRO URSYNÓW,
* linia 182 na odcinku METRO WIERZBNO – METRO POLITECHNIKA,
* linia 505 na odcinku METRO STOK£OSY – METRO POLITECHNIKA,
* linia N37 na odcinku METRO STOK£OSY – CENTRUM.

Bilety jednorazowe skasowane w powyższych liniach na wyżej wymienionych odcinkach zachowują ważność również w metrze.

Ponadto bilety jednorazowe skasowane w liniach 117, 141, 189, 193, N33 i N83 na odcinku METRO S£UżEW – AL. LOTNIKÓW zachowują ważność w autobusach linii Z-1 (na całej długości trasy) oraz w tramwajach linii 4 (na odcinku AL. LOTNIKÓW – METRO RATUSZ ARSENA£) i 10 (na odcinku AL. LOTNIKÓW – METRO POLITECHNIKA).

W przypadku wcześniejszego zakończenia prac i przywrócenia ruchu na całej długości linii metra zastępcza komunikacja naziemna przestanie funkcjonować.

Utrudnienia związane są z pracami nad unowocześnieniem urządzeń systemu sterowania ruchem oraz kontroli dyspozytorskiej w metrze.

źródło http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=455&l=1
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warszawa: zmiany w komunikacji w sobotę

Postautor: Ivona » czw kwie 15, 2010 2:33 pm

Uroczystości żałobne w Warszawie – zmiany w komunikacji

Więcej autobusów i tramwajów, częstsze kursy metra - to zmiany w komunikacji miejskiej w związku z uroczystościami, planowanymi w sobotę na Pl. Piłsudskiego. Komunikacja miejska tego dnia prawdopodobnie będzie bezpłatna.

więcej na http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 1980&kat=3
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Na sobotnie uroczystości tylko komunikacją miejską

Postautor: Ivona » pt kwie 16, 2010 12:43 pm

Na sobotnie uroczystości tylko komunikacją miejską
http://ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=188&c=100&l=1

W sobotę komunikacja bezpłatna
http://ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=187&c=100&l=1
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KOMUNIKACJA W WARSZAWIE

Postautor: iza » czw kwie 22, 2010 3:04 pm

23 kwietnia, w całej Warszawie dostępna będzie mapa przedstawiająca trasy komunikacji szynowej w stolicy. £atwy i przejrzysty schemat w formie kieszonkowej pomoże w poruszaniu się tramwajami, metrem i liniami kolejowymi na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

Obrazek

Mapki - wzorowane na standardach europejskich i przygotowane w formie poręcznej ulotki - rozdawane będą w środkach transportu publicznego, centrach informacji turystycznej oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców (WOM) w Urzędach Dzielnic. Dzięki dwujęzycznym opisom – polskim i angielskim - będą też pomocne zagranicznym gościom. Na schemacie różne kolory określają poszczególne linie tramwajowe, na fioletowo zaznaczona jest linia metra, a na czarno linie kolejowe oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dodatkowo, na mapie pokazane są trasy w budowie i odcinki, które będą zamknięte na czas budowy II linii metra. Zaznaczone są też przystanki węzłowe, na których z łatwością można przesiąść się do innego tramwaju lub autobusu.

Na drugiej stronie mapki znajduje się schemat komunikacji nocnej oraz trasa spaceru śladami Chopina po Warszawie, która jest przygotowana w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Szlak ten wyznaczają multimedialne ławki stojące obok miejsc związanych z kompozytorem. Jest to jeden z wielu miejskich projektów przybliżających jego postać i związek z Warszawą. Schemat zawiera zdjęcia miejsc chopinowskich oraz krótkie opisy.

Wraz z publikacją mapki, rusza kampania informacyjna zachęcająca warszawskich kierowców do korzystania z transportu publicznego, w szczególności z komunikacji szynowej. Dzięki temu można ominąć korki i zaoszczędzić sporo czasu. Już od piątku, 23 kwietnia, do połowy maja, plakaty informacyjne będą umieszczone na billboardach, cityligtach oraz w wagonach tramwajowych. Korzystanie z transportu publicznego będzie szczególnie istotne w sytuacji, kiedy rozpoczną się utrudnienia związane z budową centralnego odcinka drugiej linii metra.

Mapki oraz plakaty w jakości do druku znajdują się na: http://prasowy.um.warszawa.pl/szynowy/źródło: http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 2060&kat=3
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość