Rozmawiając przez komórkę w bus ZTM możemy zostać wyproszeni

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Rozmawiając przez komórkę w bus ZTM możemy zostać wyproszeni

Postautor: krystian » pt lis 27, 2009 3:57 pm

ZTM próbuje nauczyć pasażerów savoir-vivru. Według "życia Warszawy" kierowcy autobusów MZA już wypraszają pasażerów z autobusów za... rozmowy przez telefon komórkowy. O tym, że takie rozmowy są zakazane wie pewnie niewielu pasażerów. Teraz martwy przepis ma być egzekwowany.

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1630767,0, ... omosc.html

co o tym myślicie? :roll:
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pt lis 27, 2009 4:27 pm

Ale bzdura. właściwie możnaby pomyśleć, że dziś 1 kwietnia. Za chwilę będzie jak z papierosami - będzie można używać, ale tylko we własnym mieszkaniu i to tak, żeby nie szkodzić sąsiadowi.

Po to wymyślili komórki, żeby można było korzystać z nich wszędzie. Co za głupie pomysły. To może i za głośną rozmowę z kolegą stojącym obok też mnie wyproszą z autobusu ?!?

W praktyce skończy się tym, że kierowca dostanie parę dłuższych epitetów i się skończy. Nie widzę w przestrzeganiu tego prawa żadnej logiki, a już kompletnie niezrozumiałe jest powoływanie się na zasdy dobrego wychowania. :shock:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Rozmawiając przez komórkę w bus ZTM możemy zostać wyproszeni

Postautor: krystian » pt lis 27, 2009 4:37 pm

Również uważam to za bzdurę i dlatego umieściłem to na forum :rozpacz:
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » pt lis 27, 2009 4:38 pm

A ja mam podzielone zdanie. Z jednej strony to kompletna bzdura i ogólnie, nie powinni takich rozmów zabraniać. W końcu po co są komórki?
Zasady savoir vivru myślę, że dotyczą zbyt głośnych rozmów i to rzeczywiście czasem przeszkadza. Ale nie powinno się za to wypraszać. Uważam, że każdy może zwrócić uwagę osobie, która za głośno się zachowuje. .
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Rozmawiając przez komórkę w bus ZTM możemy zostać wyproszeni

Postautor: Martin » pn lis 30, 2009 9:37 pm

Konrad Klimczak - Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego pisze:Można rozmawiać

W związku z „alarmującymi” doniesieniami jednego z dzienników, który sugeruje, że Zarząd Transportu Miejskiego nakazał wypraszanie z autobusów pasażerów rozmawiających przez telefon komórkowy, przedstawiamy oficjalne stanowisko Zarządu.

W autobusach oraz w tramwajach, a także w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej, można bez przeszkód rozmawiać przez telefon komórkowy. Z telefonów można także korzystać na stacjach metra (w tunelach nie ma „zasięgu”). Nikt nie będzie, z powodu rozmów przez „komórki”, wypraszać pasażerów z pojazdów. Telefony komórkowe stały się nieodłączną częścią naszego życia.

Warto także przypomnieć, że ZTM promuje usługę e-biletu, czyli płacenia za przejazdy przy pomocy telefonu komórkowego (w trakcie całej operacji pasażer też musi zadzwonić pod określony numer). Z oferty skorzystało już ponad 115 tys. pasażerów.

Opisywany przez dziennik przypadek pasażera, wyproszonego przez kierowcę, był tylko i wyłącznie incydentalnym zdarzeniem, a nie częścią planowego działania odpowiedzialnych za komunikację miejską podmiotów. Prowadzący pojazdów zostaną poinformowani o tym, że takie zachowanie z ich strony nie może mieć miejsca.

Oczywiste jest jednak to, że prywatne rozmowy powinny być prowadzone z szacunkiem dla współpasażerów.



Informację otrzymałem mailem.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lipao45 » czw gru 03, 2009 8:22 am

krystian pisze:ZTM próbuje nauczyć pasażerów savoir-vivru


Savoir-vivre to jest codziennie w godzinasz szczytu jak się gdziekolwiek dojeżdza

To dopiero umiejętnośc

Przez Wawę, w ciczy i spokoju :P
Jeśli mierzysz się wysoko, to namierz i TO:7890067

Obrazek
lipao45
 
Posty: 353
Rejestracja: śr lip 16, 2008 1:51 pm


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron