Warszawa Lato w Mieście 2009

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Warszawa Lato w Mieście 2009

Postautor: Magda Kusznerewicz » wt cze 09, 2009 12:15 pm

Lato w mieście 2009 - wakacje w Warszawie

Obrazek

50 obiektów sportowych oraz kilkaset miejsc dziennego pobytu oferujących najróżniejsze zajęcia - oto co Warszawa udostępni dzieciom już od 22 czerwca w ramach akcji "Lato w mieście". Ratusz wyda na atrakcje 10 mln złotych.

Większość dzieci spędza lato w mieście, często nie ma co ze sobą zrobić, a rodziców po prostu nie stać na wysłanie swoich pociech na wakacje. Na szczęście miasto co roku rozbudowuje program letnich akcji.

- Przygotowaliśmy bardzo bogaty program. Każdy znajdzie coś interesującego – powiedział zastępca prezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Zabawić młodzież

W tym roku "Lato w mieście" potrwa od 22 czerwca do 28 sierpnia. Organizatorzy przewidują, że w zajęciach weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych mieszkających w stolicy. Co najważniejsze, wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Sportowe lato

W czasie trwania akcji nie zabraknie atrakcji sportowych. Na dzieci czeka 50 obiektów, z których skorzystać będą mogły grupy zorganizowane. Są to: hale, pływalnie, kręgielnie, boiska, wypożyczalnie sprzętu sportowego. Za darmo będzie można wejść też do zoo. Wszystkie placówki otrzymały od miasta kilka tysięcy kart miejskich uprawniających do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji publicznej.

Zapełnić dzień atrakcjami

Podstawą akcji "Lato w mieście" są punkty dziennego pobytu, w których najmłodsi trafią pod fachową opiekę. Będą one czynne prze pięć dni w tygodniu od 7.00 do 17.00. Dzieciaki mogą liczyć na przeróżne ciekawe zajęcia, spotkania i wycieczki.

Punkty będą znajdować się w szkołach, bibliotekach, domach kultury oraz ośrodkach sportu i rekreacji.

Program "Lato poza Miastem" 2009

Miasto pomyślało również o tym, by jak największa ilość dzieci mogła wyjechać z miasta. W koloniach, obozach, spływach kajakowych, warsztatach edukacyjnych, survivalu i całej masie innych wziąć będzie mogło udział nawet 4,5 tys. młodych warszawiaków. Opiekować się nimi będzie 550 opiekunów.

38 organizacji pozarządowych (m.in. organizacje harcerskie, fundacje, stowarzyszenia) zorganizują kilkadziesiąt placówek nie tylko w Polsce, ale także na Litwie i Węgrzech.

W wyjazdach uczestniczyć będą także dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia i wychowankowie z domów dziecka.

SPRAWDŹCIE, CO MIASTO PRZYGOTOWA£O DLA DZIECI W NADCHODZĄCE WAKACJE W RAMACH AKCJI "LATO W MIEśCIE":

Program dzielnic
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... CALY-2.doc

Program miejski
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 0AL-09.doc

Ośrodek Sportu
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... Sportu.doc
Magda
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron