Strona 1 z 1

Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Post: śr maja 20, 2009 10:36 am
autor: justynka
Centrum Nauki Kopernik powstaje w Warszawie

Obrazek

Centrum Nauki Kopernik powstaje w Warszawie, nad samą Wisłą. Będzie to jedna z pierwszych takich instytucji w Polsce. Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury. To wspólna inicjatywa Miasta st. Warszawy, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Centrum nauki to:
* królestwo eksperymentów – w Centrum Nauki Kopernik znajdą się setki interaktywnych urządzeń, na których dzieci, młodzież i dorośli będą przeprowadzać doświadczenia wyjaśniające, jak funkcjonuje świat wokół nas. Tu chodzi o zrozumienie zjawisk, a nie pokazywanie historii rozwoju nauki, jak w klasycznych muzeach techniki.
* raj dla ciekawych świata – u nas można, a nawet trzeba, dotykać eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty, bez problemu można zrozumieć nawet skomplikowane zjawiska.
* przygoda i świetna zabawa - każdy, kto odważy się trochę poeksperymentować przekona się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Wiek zwiedzającego nie ma znaczenia – wystawy są tak pomyślane, by każdy znalazł tu coś dla siebie.
* miejsce magnetyczne - eksperymentując w centrach nauki spędza się całe dnie i wielokrotnie do nich wraca.
* podglądanie przyszłości – zaprezentujemy rozwiązania technologiczne, nad którymi naukowcy dopiero pracują.

Więcej informacji: www.kopernik.org.pl