Karta miejska ZTM ze zdjęciem

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Nowy rok - nowa karta miejska: sprawdź, jak to zrobić

Postautor: Martin » śr gru 02, 2009 11:09 am

Obrazek

Od Nowego Roku bilety okresowe będą kodowane tylko na kartach ze zdjęciem. Jeśli jeszcze nie wyrobiłeś sobie nowej karty, a chcesz to zrobić przed 1 stycznia, będziesz musiał stanąć po nią w kolejce. - Trzeba uzbroić się w cierpliwość - mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Już teraz w punkcie obsługi pasażerów na Senatorskiej, gdzie obowiązuje system numerkowy, jak na poczcie, możemy wylosować nawet 50 miejsce w kolejce. - Część osób się zniechęca - przyznaje rzecznik.

czytaj dalej: http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1631495,0, ... omosc.html
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Karty miejskie bez zdjęcia o miesiąc dłużej

Postautor: weronika » wt gru 22, 2009 11:20 pm

Bilety na starych kartach miejskich bez zdjęcia będzie można kodować do końca lipca 2010 r. - powiedział we wtorek "Gazecie" dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta.

Jak przekonuje szef ZTM, dotychczas niektórzy opacznie rozumieli, że stare karty są ważne tylko do końca roku. Jedyna zmiana od 1 stycznia będzie taka, że przestaną je wydawać kioskarze i pracownicy punktów ZTM, gdzie płacimy za bilety 30- i 90-dniowe. Według Leszka Ruty po nowym roku nadal wolno je kodować na starych kartach, z których będzie można korzystać nie do końca czerwca, ale do 31 lipca 2010 r. Do tej pory zostaną też przeprogramowane biletomaty, które z czasem przestaną akceptować karty bez zdjęć.

Zdecydowana większość, bo ok. 440 tys. pasażerów, już je wymieniła. Na ich odbiór czeka ok. 20 tys. osób, które złożyły zamówienie przez internet. Po 1 stycznia w kioskach i punktach ZTM dostaniemy już tylko tzw. spersonalizowane karty z wydrukowanym imieniem, nazwiskiem i zdjęciem właściciela.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... luzej.html
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr sty 20, 2010 10:08 am

weronika pisze:Jak przekonuje szef ZTM, dotychczas niektórzy opacznie rozumieli, że stare karty są ważne tylko do końca roku. Jedyna zmiana od 1 stycznia będzie taka, że przestaną je wydawać kioskarze i pracownicy punktów ZTM, gdzie płacimy za bilety 30- i 90-dniowe. Według Leszka Ruty po nowym roku nadal wolno je kodować na starych kartach, z których będzie można korzystać nie do końca czerwca, ale do 31 lipca 2010 r. Do tej pory zostaną też przeprogramowane biletomaty, które z czasem przestaną akceptować karty bez zdjęć.



no i ktos nas wprowadza w bła, co innego mówią w mediach a co innego robią
Podobno ZMT wydały zarządzenie, że nie można już ładowac kart miejskich starych od 01.01. 2010 :(
Najlepsze jest to że 5 stycznia ja jeszcze swoja naładowałam, a teraz Panie na stacji PKP mówie ze to niemożliwe, i jak próbowałam tłumaczyć że co innego czytałam, to powiedziala ze oni o tym wiedza ale maja zarzadzenie :(

no i jak zwykle dezinformacja

a wie ktos moze czy działaja automaty, to znaczy czy można naładowac starą kartę ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » śr sty 20, 2010 7:32 pm

ola pisze:a wie ktos moze czy działaja automaty, to znaczy czy można naładowac starą kartę ?



Starą kartę możesz naładować dowolnym biletem,ale teoretycznie możesz ładować biletem na okaziciela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: ola » czw sty 21, 2010 5:26 pm

kurcze, mogliby się zdecydowac :( bo już sama nie wiem co i jak :(
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

System gubi karty miejskie

Postautor: kinga » wt lut 02, 2010 9:29 am

System gubi karty miejskie, a więc nie składajcie wniosków przez internet!
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1641093,0, ... omosc.html
Awatar użytkownika
kinga
 
Posty: 146
Rejestracja: czw lip 05, 2007 10:38 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: Sylwia » wt lut 02, 2010 10:39 am

byłam wczoraj na Senatorskiej i od ręki wyrobiłam sobie kartę ze zdjęciem. Trwało to może z 20 minut :)
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 10:40 am

((-;Sylwia;-)) pisze:byłam wczoraj na Senatorskiej i od ręki wyrobiłam sobie kartę ze zdjęciem. Trwało to może z 20 minut


serio ?? o to dobra wiadomość, bo ja jak zwykle przespałam sprawę :(
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Sylwia » wt lut 02, 2010 10:42 am

ola pisze:serio ?? o to dobra wiadomość, bo ja jak zwykle przespałam sprawę

tak, ale byłam rano i wtedy jeszcze nie było ludzi. Musisz tylko mieć ze sobą zdjęcie a resztę załatwisz na miejscu. Zdjęcia nie musisz przyklejać, ponieważ oni je tylko skanują i oddają razem z kartą
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 10:43 am

((-;Sylwia;-)) pisze:Musisz tylko mieć ze sobą zdjęcie a resztę załatwisz na miejscu. Zdjęcia nie musisz przyklejać, ponieważ oni je tylko skanują i oddają razem z kartą
_________________


a sprawdzali czy to jest zdjęcie jak do dowodu ???
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Sylwia » wt lut 02, 2010 10:44 am

aaaa i jeszcze, maja otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20 :)
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: Sylwia » wt lut 02, 2010 10:46 am

ola pisze:a sprawdzali czy to jest zdjęcie jak do dowodu ???

musi to być aktualne zdjęcie i w takim formacie, jak do dowodu. Oczywiście dowód też musisz mieć, bo sprawdzają czy sie dane zgadzają ze stanem faktycznym
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 11:04 am

((-;Sylwia;-)) pisze:musi to być aktualne zdjęcie i w takim formacie, jak do dowodu. Oczywiście dowód też musisz mieć, bo sprawdzają czy sie dane zgadzają ze stanem faktycznym


dzięki Kochana za infroamcję :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Sylwia » wt lut 02, 2010 3:48 pm

ola pisze:dzięki Kochana za infroamcję Smile

nie ma za co :)
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Karta miejska ZTM ze zdjęciem

Postautor: Artur N. » wt lut 02, 2010 7:13 pm

TM przedłuża godzin otwarcia punktu obsługi pasażerów przy ul. Senatorskiej 37, czyli w siedzibie ZTM-u. Krócej będą za to działać inne punkty. W styczniu POP-y na stacji Metro Centrum, Metro świętokrzyska oraz Metro Ratusz-Arsenał otwarte były do godz. 22. W lutym pracują już w godz. 7-20, tak samo czynne są placówki przy stacjach metra Plac Wilsona i Marymont. Karty miejskie nadal można wyrabiać w punkcie na Młocinach (w godz. 7-20).

ZTM przypomina, że od stycznia bilety imienne okresowe (30- i 90-dniowe) mogą być kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych - z imieniem, nazwiskiem i zdjęciem właściciela. Kontrakty zapisane w ubiegłym roku na starych kartach tracą ważność 30 czerwca.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... z__20.html
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości