Karta miejska ZTM ze zdjęciem

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Karta miejska ZTM ze zdjęciem

Postautor: iza » ndz sty 18, 2009 10:11 pm

Do końca 2009 roku posiadacze kart miejskich ZTM Warszawa, będą musieli obowiązkowo wymienić je na dokumenty ze zdjęciem. Tak zdecydowała Rada Warszawy.

Obrazek

Obrazek

Dotąd wyrabianie tzw. kart spersonalizowanych było dobrowolne. Zmieni się to na wniosek Zarząd Transportu Miejskiego. Według urzędników karta ze zdjęciem jest praktyczniejsza. W przypadku jej zgubienia będzie można szybko ją zablokować, a niewykorzystaną część biletu załadować na nową kartę. Nie trzeba też jej będzie podpisywać. Teraz ZTM bezwzględnie karze mandatami wszystkich, którzy zapomną wpisać nazwisko albo numer dokumentu ze zdjęciem. Wyrobienie spersonalizowanej karty jest bezpłatne. Trzeba przyjść do punktu ZTM z fotografią legitymacyjną i wypełnić wniosek. Po 1 stycznia 2010 r. na kartach bez zdjęcia będzie można kodować tylko bilety na okaziciela.

więcej: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6166372,.html
iza
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Twoja osobista Warszawska Karta Miejska

Postautor: Tomasz » ndz sty 18, 2009 10:14 pm

Osobista Warszawska Karta Miejska: http://personalizacja.ztm.waw.pl
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Wymień kartę miejską na nową w Piasecznie!

Postautor: Artur N. » pt mar 13, 2009 12:14 am

Już nie trzeba fatygować się na ul. Senatorską lub do któregoś z punktów Obsługi Pasażerów ZTM działających przy stacjach metra w Warszawie. W maju będzie można otrzymać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską w urzędzie gminy przy ul. Kościuszki 5. Takie rozwiązanie ułatwi mieszkańcom Piaseczna i okolic wymianę kart i zaoszczędzi im czasu.

W dniach 18 – 22 maja br. zachęcamy mieszkańców do skorzystania z mobilnego punktu ZTM, w którym całkowicie bezpłatnie będzie można w godzinach 9.00 – 15.00 złożyć odpowiedni wniosek wraz z aktualnym zdjęciem legitymacyjnym, a następnie odebrać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską.

Zgodnie z uchwałą stołecznych radnych (nr XLVII/1454/2009 z 15 stycznia br.) od 1 stycznia 2010 r. imienne bilety okresowe (30- i 90-dniowe) będą kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych - ze zdjęciem właściciela oraz z jego imieniem i nazwiskiem.

Posiadacz osobistej karty miejskiej nie będzie musiał już pokazywać żadnych dodatkowych dokumentów podczas kontroli (wyjątkiem są osoby korzystające z ulg) ani jej podpisywać. Pasażerowie, którym zmieniły się dane osobowe umieszczone na karcie nie zapłacą za jej duplikat. Duplikat będzie bezpłatny także w przypadku, gdy karta uległa zniszczeniu nie z winy pasażera a także po 10 latach od wydania pierwszej karty (na tyle czasu jest przewidziana jej trwałość).
W przypadku zagubienia karty można będzie ją zablokować a niewykorzystaną część biletu przenieść na jej duplikat (w cenie 10 zł) lub uzyskać zwrot pieniędzy. Dokonanie tej operacji będzie możliwe w siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej.

Spersonalizowaną kartę można sobie zaprojektować za pomocą kreatora znajdującego się na stronie personalizacja.ztm.waw.pl. Za pośrednictwem tej strony można też wypełnić i wysłać elektroniczny wniosek.

Nową kartę można też otrzymać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM przy stacjach metra Centrum, świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Plac Wilsona, Marymont i Młociny oraz w siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej 37.

źródło: piaseczno.eu
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ale po co komu zdjęcie

Postautor: haniasta2 » sob mar 14, 2009 11:43 am

Uważam, że wprowadzenie kart ze zdjęciem to tylko dodatkowy problem dla mieszkańców. Nie rozumiem argumentu, że karty spersonalizowane są praktyczniejsze. żeby taką kartę wrobić trzeba nie tylko poświęcić czas, ale pewnie też nieźle zapłacić. I być może o to głownie chodzi ;-)?
Hanka
haniasta2
 
Posty: 9
Rejestracja: pt lut 27, 2009 9:30 am

Re: Ale po co komu zdjęcie

Postautor: Jacenty » pn mar 16, 2009 3:05 pm

haniasta2 pisze:Uważam, że wprowadzenie kart ze zdjęciem to tylko dodatkowy problem dla mieszkańców. Nie rozumiem argumentu, że karty spersonalizowane są praktyczniejsze. żeby taką kartę wrobić trzeba nie tylko poświęcić czas, ale pewnie też nieźle zapłacić. I być może o to głownie chodzi ;-)?


Przeczytaj pierwszy post i dopiero zabierz głos w dyskusji 8)
Może to rozwieje Twoje "wątpliwości"...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: haniasta2 » śr mar 18, 2009 2:02 pm

Jacenty no ale właśnie czytałam i "wątpliwości" nie zniknęły. Jednak nie ma co kruszyć kopii. Trzeba będzie sobie zrobić fotosa i już :-)
Hanka
haniasta2
 
Posty: 9
Rejestracja: pt lut 27, 2009 9:30 am

Postautor: Jacenty » śr mar 18, 2009 2:23 pm

Wcale nie trzeba.
Na kartę bez zdjęcia będzie można wgrać bilet na okaziciela 8)

Z plusów:
-możliwość zablokowania po stracie karty
-wydanie duplikatu po utracie karty
-nie trzeba jej podpisywać

Co do ostatniego.Karta sama w sobie jest dokumentem tożsamości.
Znikną wątpliowści co do podpisania jej,o czym ostatnio było bardzo głośno.

Co do wykonania zdjęcia, to jak ktoś ma aparat cyfrowy w domu (a każdy chyba ma),może sobie zrobić sam zdjęcie i wysłać wniosek elektronicznie.
A potem tylko odebrać karcioszkę :P

Ja swoją wyrabiałem w październiku zeszłego roku i zajęło mi to dosłownie 10-15 minut.
Wystarczyła wizyta w punkcie ZTM na stacji metra Centrum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: sharmlover » ndz mar 22, 2009 8:57 am

Duplikat będzie bezpłatny także w przypadku, gdy karta uległa zniszczeniu nie z winy pasażera a także po 10 latach od wydania pierwszej karty (na tyle czasu jest przewidziana jej trwałość).

10lat ... Z czego sa wykonane te karty :wink: ?
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: krwawyhegemon » czw maja 07, 2009 9:25 pm

witam,

czy ktoś może mi powiedzieć po co ZTMowi moje(nasze) dane osobowe, które trzeba podać przy wyrabianiu WKM? nie pamiętam, aby owe dane były kiedykolwiek potrzebne do przejażdżki autobusem, a nagle się stały. to krok do inwigilacji warszawiaków.

i niby w czym użytkowanie spersonalizowanej WKM ma mi pomóc? na razie widzę same kłopoty z jej wyrobieniem. teraz nową zwykłą WKM dostaję szybciej niż wyciągam starą z portfela.
tłumaczenia ZTM w stylu:
-możliwość zablokowania po stracie karty
-wydanie duplikatu po utracie karty
-nie trzeba jej podpisywać

...to kpina.
- niby dlaczego nie możnaby zablokować zwykłej WKM? czyż nie ma ona numeru? co to za system, który nie potrafi zablokować owej zwykłej karty
- dlaczego także nie można wydać duplikatu zwyklej WKM, przecież można przedstawić dowód zakupu kontraktu (choć nie wszyscy pewnie trzymają owe dowody zakupu),
- brak konieczności podpisywania - śmiech na sali

ludzie niedlugo nie będzie można niczego zrobić bez podawania swoich danych osobowych. STOP INWIGILACJI
krwawyhegemon
 
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 07, 2009 8:44 pm

Karta miejska ZTM ze zdjęciem

Postautor: Jakub » czw maja 14, 2009 6:04 am

Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Inspektor: nowe karty miejskie do wycofania

Postautor: Tomasz » czw cze 11, 2009 11:08 pm

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych chce skłonić ZTM do wycofania się z pomysłu wprowadzenia spersonalizowanych kart miejskich. TVN Warszawa dotarła do raportu GIODO, który zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu. Inspektor zaleca wycofanie kart jeszcze do końca tego roku.

GIODO uznał, że wniosek o wydanie zakodowanego biletu jest bezprawny, bo Zarząd Transportu Miejskiego wymaga od pasażerów podania numeru PESEL i adresu zamieszkania. Czego jako przewoźnik nie ma prawa robić. (...)

więcej: www.tvnwarszawa.pl/-1,1604722,0,,,wiadomosc.html
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Nowe bilety dla przeciwników kart ze zdjęciem

Postautor: justynka » wt cze 16, 2009 12:34 pm

Nowe bilety dla przeciwników kart ze zdjęciem

Dwutygodniowe bilety na okaziciela w strefie miejskiej i podmiejskiej - to odpowiedź Zarządu Transportu Miejskiego na zarzuty pasażerów, którzy nie chcą wyrabiać spersonalizowanych kart miejskich ze zdjęciem. Wiąże się to z udostępnieniem urzędnikom numeru PESEL, adresu i telefonu. Ci, którym to nie przeszkadza, zakodują na karcie nowe rodzaje biletów

więcej: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6722525,.html
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

ZTM: Nie trzeba będzie wymieniać nowych kart miejskich

Postautor: Artur N. » śr lip 08, 2009 5:19 am

Zdaniem dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego, nie ma zagrożenia, że nowy system spersonalizowanych kart miejskich zostanie wycofany. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy TVN Warszawa, Główny Inspektor Danych Osobowych uznał gromadzenie adresów i numerów PESEL pasażerów przez ZTM jest niezgodne z prawem.

- Ani przez chwilę nie było zagrożenia, że trzeba będzie wymieniać spersonalizowane karty miejskie – powiedział w studiu TVN Warszawa Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Nie znam decyzji GIODO, ale z pokontrolnego raportu wiem, że błędy, które musimy naprawić, są drobne – dodaje. Więcej: www.tvnwarszawa.pl/-1,1608657,0,,,wiadomosc.html
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

ZTM ma unikatowe wzory Warszawskiej Karty Miejskiej

Postautor: Jakub » wt sie 18, 2009 8:36 pm

Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Warszawska Karta Miejska złóż wniosek w UG Lesznowola

Postautor: Martin » śr lis 18, 2009 1:27 am

Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12625
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron