"Plaga rozmazanych podpisów na karcie miejskiej"

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

"Plaga rozmazanych podpisów na karcie miejskiej"

Postautor: Goszczyn » ndz paź 05, 2008 11:18 am

"Plaga rozmazanych podpisów na karcie miejskiej"

Gazeta Wyborcza, Szymon Andrusyszyn, 01-10-2008

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... skiej.html

Nasza czytelniczka zakodowała bilet na karcie miejskiej, ale kontroler uznał, że jej podpis jest nieczytelny i wlepił jej mandat

Maria Strzelecka pojechała odwołać się do punktu ZTM przy Senatorskiej. - Zanim dostałam się do okienka, widziałam i słyszałam kilka awantur z tego samego powodu: rozmazującego się podpisu na karcie - opowiada. Gdy już odstała swoje, dowiedziała się, że jedyne, co może uzyskać, to zwrot pieniędzy za niewykorzystaną część biletu. Musiałaby jednak dopłacić 20 proc. jego wartości. Nie chciała się na to zgodzić. - Ponieważ dyskusja przy okienku trwała długo i była dość burzliwa, mój mąż w pewnym momencie powiedział głośno: "Kto przyszedł w sprawie zamazującego się podpisu na karcie, proszę podnieś rękę". No i podnieśli prawie wszyscy obecni, a było kilkadziesiąt osób! Jedna pani miała bilet sprzedany kilka godzin wcześniej - mówi pani Maria.

Kolejkowicze powoływali się na paragraf 31 regulaminu ZTM. Mówi on, że "w przypadku konieczności wymiany przez pasażera nośnika możliwe jest bezpłatne zakodowanie niewykorzystanej części biletu tego samego typu na nowym nośniku pod warunkiem okazania wymienianego nośnika". Zapytany o to rzecznik ZTM Igor Krajnow początkowo uważał całą sprawę za nieporozumienie. Jednak po chwili oddzwonił i stwierdził, że w tym przypadku obowiązuje paragraf 37: "W przypadku utraty czytelności danych ( ) pasażer jest zobowiązany do zwrotu biletu z zachowaniem zasad opisanych w paragrafie 34". A ten nakazuje potrącenie 20 proc. ceny.

Niektóre osoby z kolejki postanowiły więc wymazać dane zupełnie i wpisać je ponownie. Zaryzykowały jednak kolejny mandat, w dodatku bez możliwości odwołania się. Kontroler może to bowiem potraktować jako sfałszowanie biletu i powiadomić policję. - Dane na karcie miejskiej należy wpisywać markerem do płyt kompaktowych - usłyszała pani Maria w biurze ZTM (dostępne tam długopisy okazywały się nieskuteczne).
Goszczyn
 
Posty: 230
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron