Zamknęli przejazd na Baletowej

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Zamknęli przejazd na Baletowej

Postautor: Filip » śr maja 11, 2016 1:02 pm

Obrazek

W piątek 6 maja z powodu remontu linii kolejowej Warszawa – Radom został zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Baletowej przy stacji Warszawa Dawidy.

Kolejarze przebudują przejazd kolejowy w związku z modernizacją linii kolejowej nr 8. Prace zakończyć się mają na początku czerwca. Objazd został poprowadzony ulicą Karczunkowską.

Jak informowaliśmy w poprzednich numerach, w wakacje ma rozpocząć się z kolei budowa wiaduktu nad przejazdem na ulicy Karczunkowskiej. Jak podaje portal haloursynow.pl, na okres 6 miesięcy, w trakcie których budowa wiaduktu uniemożliwi przejazd przez ulicę, objazdy poprowadzone zostaną ulicami Baletową oraz Krasickiego w Nowej Iwicznej. Miasto Stołeczne Warszawa wyraziło na to zgodę. Po tym okresie wyznaczony ma zostać przejazd tymczasowy po północnej stronie przejazdu. Będzie on funkcjonował do czasu uruchomienia wiaduktu.

Joanna Grela http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -baletowej
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Zamknęli przejazd na Baletowej

Postautor: Rolli » sob maja 14, 2016 12:17 pm

I znowu korki będą straszne :) Swoją drogą, wszyscy narzekamy na korki ale chcemy jeździć gładziutkimi, wolnymi od dziur drogami. To ja się zapytam tak - to kiedy drogowcy mają robić remonty? Nocami?
Rolli
 
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 10:30 am

Zamkną Karczunkowską na 4 miesiące

Postautor: Ireneusz » czw sie 18, 2016 6:55 pm

Obrazek

Z powodu budowy wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ciągu ulicy Karczunkowskiej, PKP PLK planuje zamknąć przejazd od północy 20 sierpnia do 24 grudnia 2016 roku.

Objazdy zostały wytyczone ulicami Baletową w Warszawie oraz Słoneczną w Starej Iwicznej. Trasy autobusów w chwili oddawania tego numeru do druku nie były jeszcze znane.

O konieczności zamknięcia przejazdu wiemy od dawna. W grudniu informowaliśmy o pozwoleniu na budowę odcinka linii kolejowej nr 8, od stacji Warszawa Okęcie do Czachówka, w którym widniała informacja o budowie wiaduktu nad przejazdem.

W kwietniu warszawscy urzędnicy zażądali wytyczenia zastępczego przejazdu wzdłuż jezdni ulicy Karczunkowskiej.
W maju pisaliśmy, że po okresie 6 miesięcy wyznaczony ma zostać przejazd tymczasowy po północnej stronie przejazdu. Miał on funkcjonować do otwarcia wiaduktu.

Od tamtego momentu Radny Gminy Lesznowola Marcin Kania wysyła pisma i usiłuje dowiedzieć się m.in. czy wykonawca wytyczy taki przejazd. Odpowiedzi do tej pory nie otrzymał.

Tak czy inaczej od tego weekendu kierowcy nie będą mogli przejechać ulicą Karczunkowską. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... 4-miesiace
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm


Zmiany w kursowaniu autobusów ZTM w związku z Karczunkowską

Postautor: Filip » ndz sie 21, 2016 1:32 pm


Zmiany w kursowaniu autobusów ZTM, związane z zamknięciem przejazdu na ulicy Karczunkowskiej.

Przebudowa przejazdu kolejowego w ciągu ul. Karczunkowskiej

od 21.08.2016 (niedziela)

Od dnia 21.08.br. od początku kursowania (linia nocna od nocy z 20/21.08.2016 r. od początku kursowania) do odwołania w związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową przejazdu kolejowego w ciągu ul. Karczunkowskiej wprowadzone zostaną niżej podane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji.
Likwidacji ulega funkcjonowanie linii 809.

Zmianie ulegają trasy kursowania linii 209, 715, L39 i N83:
209, L39
w kierunku PKP Jeziorki (trasa ulega skróceniu do tymczasowej pętli autobusowej w rejonie ul. Nawłockiej):
URSYNÓW PŁN./ SZKOLNA - … - Karczunkowska – PKP JEZIORKI 52 (przystanek dla wysiadających) – tymczasowa pętla autobusowa - PKP JEZIORKI 53 (przystanek dla wsiadających),
w kierunku Ursynów Płn.:
PKP JEZIORKI 53 – Karczunkowska - … - URSYNÓW PŁN./ SZKOLNA

715
w obu kierunkach:
METRO WILANOWSKA – … - Puławska – Baletowa – Warszawska - Długa - … - P+R AL. KRAKOWSKA
N83
w obu kierunkach (w wybranych kursach):
DW. CENTRALNY– … - Karczunkowska - PKP JEZIORKI 52 – tymczasowa pętla autobusowa– Karczunkowska - … - PKP PIASECZNO
Uruchomiona zostanie linię 737, która kursowała będzie na trasie: 737
w obu kierunkach:
URSYNÓW PŁD. – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – Puławska – Baletowa – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zgorzała: Postępu – Lesznowola: Postępu – Kolonia Lesznowola: Postępu – Bobrowiec: Mazowiecka – Żwirowa – Wilcza Góra: Żwirowa – Władysławów: Wojska Polskiego – Kuleszówka: Masztowa – ANTONINÓW: CM. POŁUDNIOWY – BRAMA PŁD.

Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków PKP JEZIORKI 01, 02 i 03.

Uruchomione zostaje funkcjonowanie przystanków:
- PKP JEZIORKI 52, który zlokalizowany będzie w ul. Karczunkowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Nawłocką. Przystanek obowiązywał będzie dla linii 209 i L39 jako „dla wysiadających” oraz dla linii N83 jako warunkowy („na żądanie”).
- PKP JEZIORKI 53, który zlokalizowany będzie na tymczasowej pętli autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Nawłocką. Przystanek obowiązywał będzie dla linii 209 i L39 jako „dla wsiadających”.
- FARBIARSKA 01 i 02, które zlokalizowane będą w ul. Baletowej w rejonie skrzyżowania z ul. Farbiarską. Przystanki obowiązywać będą jako „warunkowe” (na żądanie) dla linii 715 i 737.
- JEZIORKI PŁN. 01 i 02, które zlokalizowane będą w ul. Baletowej w rejonie skrzyżowania z ul. Sporną. Przystanki obowiązywać będą jako „warunkowe” (na żądanie) dla linii 715 i 737.
- KÓRNICKA 01 i 02, które zlokalizowane będą w ul. Baletowej w rejonie skrzyżowania z ul. Kórnicką i ul. Jeziorki. Przystanki obowiązywać będą jako „warunkowe” (na żądanie) dla linii 715 i 737.
- PKP DAWIDY 01 i 02, które zlokalizowane będą w ul. Baletowej w rejonie przejazdu i przystanku kolejowego WARSZAWA DAWIDY. Przystanki obowiązywać będą jako „warunkowe” (na żądanie) dla linii 715 i 737.
- DAWIDY 01 i 02, które zlokalizowane będą w ul. Baletowej na odcinku pomiędzy granicą miasta i przystankiem kolejowym WARSZAWA DAWIDY (ok. 600 m od przejazdu kolejowego w kierunku granicy miasta). Przystanki obowiązywać będą jako „warunkowe” (na żądanie) dla linii 715 i 737.

Dla linii 715 i 737 przystanki w zespole przystankowym DAWIDY będą przystankami granicznymi. Bilety ZTM na I strefę biletową będą ważne w autobusach 737 dla pasażerów podróżujących pomiędzy I strefą biletowa a przystankami na odcinku od zespołu przystankowego DAWIDY do zespołu przystankowego ZGORZAŁA.

Bilety KM (sieciowe oraz ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek) są honorowane:
- w pociągach SKM S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna - Warszawa Lotnisko Chopina,
- na linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy,
- w uruchamianych przez ZTM autobusach na wskazanych odcinkach: 709, 727 (Metro Wilanowska – PKP Piaseczno), 189, 401, 402 (PKP Służewiec – Metro Służew), 148, 331 (Lotnisko Chopina - Poleczki), 504 (Novotel – Poleczki), 209 (Metro Stokłosy – PKP Jeziorki), 165 (cała trasa), 737 (Ursynów Płd. - Zgorzała), 739 (Metro Wilanowska – Mysiadło), 715 (cała trasa);
- w tramwajach linii 7, 9, 15 na odcinku PKP Rakowiec – P+R Al. Krakowska.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, na odpowiednie strefy) ważne są w pociągach KM (linie R8 i RL) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna / Śródmieście - Warszawa Służewiec – Warszawa Jeziorki / Warszawa Lotnisko Chopina.
Uwaga! Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.09. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować. http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=8443&l=1
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Tymczasowy przejazd w sąsiedztwie ul. Karczunkowskiej

Postautor: Filip » pn sty 23, 2017 7:23 pm

Obrazek

Będzie uruchomiony tymczasowy przejazd w sąsiedztwie ul. Karczunkowskiej!

- Naczelnik wydziału ds. skarg i wniosków Biura Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. właśnie mnie poinformował, że uruchomienie tymczasowego przejazdu w sąsiedztwie ul. Karczunkowskiej (w obrębie przystanku osobowego Warszawa
Jeziorki) planowane jest na koniec lutego bieżącego roku. Obecnie w powyższej lokalizacji prowadzone są roboty przygotowawcze związane z przebudową kolizji z sieciami - mówi nam Marcin Kania, radny RG z Lesznowoli http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... wskiej-2-2
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wiadukt złapał opóźnienie - będzie gotowy za rok

Postautor: Filip » śr sie 23, 2017 5:50 pm

Budowa wiaduktu w ciągu ul. Karczunkowskiej nad torami PKP stoi w miejscu - alarmuje czytelnik na Kontakt 24. Chodzi o bezkolizyjny przejazd, którym kierowcy mieli pojechać na przełomie sierpnia i września. Okazuje się, że będą musieli poczekać jeszcze rok.

Karczunkowska to droga dojazdowa do Puławskiej niedaleko południowej granicy Warszawy. Codziennie korzysta z niej wielu kierowców, którzy z okolicznych miejscowości chcą dojechać do centrum stolicy. Ulicę przecinają tory i to właśnie w tym miejscu kolejarze chcą wybudować wiadukt. Zamknięto więc przejazd i otwarto tymczasowy.

Niestety, nie wszystko poszło według planu.

Jedna wielka kolizja

- Od zamknięcia przejazdu i zdjęcia nawierzchni mija rok, a wykonawca PKP PLK jest nadal na etapie przekładania instalacji. Budowa konstrukcji nie zaczęła się i nie wiadomo, kiedy się rozpocznie, co jest bardzo uciążliwe dla okolicznych mieszkańców - napisał simit na Kontakt 24.
O postęp prac na budowie wiaduktu zapytaliśmy kolejarzy.

- Po rozpoczęciu prac jeszcze w zeszłym roku (na przełomie sierpnia i września - red.) wykonawca inwestycji napotkał na kolizje z sieciami wodociągowymi i elektrycznymi (w trakcie budowy napotkano instalacje podziemne, których się nie spodziewano - red.). W związku z tym potrzebne było wykonanie dodatkowych zmian w projekcie oraz prac związanych z likwidacją kolizji - wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP PLK.

- Obecnie wykonawca i inwestor oczekują od operatora sieci elektrycznej zakończenia formalności, które umożliwią rozpoczęcie głównych prac przy budowie nowego obiektu. Liczymy, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli przystąpić do budowy - dodaje.

Kiedy wiadukt będzie gotowy? - Zakończenie prac przewidujemy na przełomie sierpnia i września przyszłego roku - odpowiada Jakubowski.

W ramach większej inwestycji

Budowa wiaduktu związana jest zwiększą inwestycją, jaką jest modernizacja linii kolejowej pomiędzy Warszawą Okęciem a Czachówkiem, która rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku.

- W ramach inwestycji, wartej 460 milionów złotych, wymienione zostały tory na 27-kilometrowym odcinku trasy. Łącznie położonych zostało 77 kilometrów nowych torów. Wymieniono ponad 100 rozjazdów i ponad 70 kilometrów sieci trakcyjnej - wymienia Jakubowski. - Przebudowane zostały także trzy stacje oraz sześć przystanków - dodaje.

Jak zapewniają kolejarze, wszystkie obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Efektem robót będzie nie tylko większy komfort podróżowania, ale także wzrost bezpieczeństwa, bowiem przejazdy kolejowo-drogowe zyskają nowe urządzenia sygnalizacyjne i rogatki - podsumowuje przedstawiciel PKP PLK. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 38389.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

27.04 - 7.05.2018 będzie zamknięta Karczunkowska

Postautor: Redakcja » śr kwie 25, 2018 10:35 am

Obrazek

Uwaga - w związku z koniecznością przebudowy ul. Karczunkowskiej w okolicach przejazdu kolejowego, w dniach od 27 kwietnia br. od godz. 23.00 do 7 maja br. do godz. 6.00 ulica Karczunkowska zostanie ZAMKNIĘTA na odcinku od ul. Kurantów do przejazdu kolejowego
http://www.powiat-piaseczynski.info/les ... unkowskiej
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Na 10 dni zamkną przejazd na Karczunkowskiej

Postautor: Kacperek » śr kwie 25, 2018 6:07 pm

Redakcja pisze:Uwaga - w związku z koniecznością przebudowy ul. Karczunkowskiej w okolicach przejazdu kolejowego, w dniach od 27 kwietnia br. od godz. 23.00 do 7 maja br. do godz. 6.00 ulica Karczunkowska zostanie ZAMKNIĘTA na odcinku od ul. Kurantów do przejazdu kolejowego

Obrazek

Budują wiadukt. Na 10 dni zamkną przejazd na Karczunkowskiej. Budowa wiaduktu na Karczunkowskiej wkracza w końcową fazę. W piątek drogowcy na 10 dni zamykają tymczasowy przejazd przez tę ulicę. Będą obowiązywać objazdy.

Mieszkańcy ul. Baletowej muszą się przygotować na 10 dni zwiększonego ruchu samochodowego pod ich oknami. To właśnie tą ulicą poprowadzony zostanie objazd ul. Karczunkowskiej, która zostanie zamknięta w piątek, 27 kwietnia o godz. 23:00. Przejazd nie będzie możliwy na odcinku od ul. Kurantów do przejazdu kolejowego, a więc od strony Zamienia, co w praktyce oznacza, że dojazd do Zamienia i warszawskich posesji za linią kolejową będzie utrudniony.

Objazd poprowadzony zostanie ulicami - Puławska, Baletowa, Starzyńskiego i Dawidowska. Utrudnienia potrwają do poniedziałku, 7 maja do godz. 6:00.

Kolejarze budujący wiadukt nad linią Warszawa-Radom będą przebudowywać kanalizację sanitarną i deszczową, by przygotować ulicę do wykonania zjazdu z wiaduktu.

Budowa tego wiaduktu w ul. Karczunkowskiej jest ostatnim elementem remontu torów na linii radomskiej. Miał on być oddany do użytku już w ubiegłym roku, ale inwestycja złapała opóźnienie ze względu na dodatkowe prace podziemne, kłopoty z wykonawcą oraz niesprzyjającą pogodę. Nowy termin uruchomienia wiaduktu to końcówka tego roku. https://www.haloursynow.pl/artykuly/bud ... a,9581.htm
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Karczunkowska - włączona do ruchu

Postautor: Redakcja » pn maja 07, 2018 2:53 pm

Redakcja pisze:Uwaga - w związku z koniecznością przebudowy ul. Karczunkowskiej w okolicach przejazdu kolejowego, w dniach od 27 kwietnia br. od godz. 23.00 do 7 maja br. do godz. 6.00 ulica Karczunkowska zostanie ZAMKNIĘTA na odcinku od ul. Kurantów do przejazdu kolejowego

Trakcja PRKiI S.A. informuje, że ruch pojazdów w ul. Karczunkowskiej na odcinku od ul. Kurantów do tymczasowego przejazdu kolejowego w km 18,798 został przywrócony w dniu 07.05.2018 r. o godzinie 4:00.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Karczunkowska zamknięta do końca sierpnia

Postautor: Kacperek » sob cze 16, 2018 6:05 pm

Obrazek

Jak informuje Trakcja PRKiI SA od godz. 22 w piątek 22 czerwca do godz. 22 w piątek 31 sierpnia zamknięty będzie dla ruchu drogowego fragment ul. Karczunkowskiej - od ul. Kurantów do nowego przejazdu kolejowego. Objazd ulicami: Puławską, Baletową, Starzyńskiego i Dawidowską. Swoją decyzję kolejarze tłumaczą koniecznością budowy murów oporowych oraz przebudową sieci kanalizacji deszczowej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość