Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej

Postautor: Redakcja » ndz maja 08, 2016 9:31 am

Obrazek

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób
to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja br.
na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc dydaktycznych atrakcji.

Podczas licznych pokazów uczestnicy będą mieli okazję przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia. Przygotowane rozrywki skierowane są do wszystkich grup wiekowych – zarówno do dzieci, młodzieży ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jak i ich rodziców, studentów oraz osób starszych.

Na pikniku pojawi się stoisko programu ADAMED SmartUP, który ma na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Organizatorzy programu dla odwiedzających piknik przygotowali interaktywne eksperymenty, które zabiorą uczestników w naukową podróż w odkrywaniu zjawisk naszego świata.

Interaktywne pokazy zademonstrują również koła naukowe. Studenci skupieni w Kołach Naukowych Politechniki Warszawskiej pokażą swoje najlepsze projekty i wynalazki. Ich stoiska będą rozstawione w okolicy Gmachu Wydziału Fizyki.

Dla gości wykładowcy Politechniki Warszawskiej przygotowali szereg interesujących prelekcji z najważniejszych zakresów tematycznych: matematyka, fizyka, chemia, informatyka. Wykład o wpływie nanotechnologii na kosmetyki, historia zadziwiającej matematyki czy opowieść
o nieoczekiwanych zastosowaniach fizyki, to tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas pikniku.

Patronat nad Piknikiem Naukowym „Od Mikro do Makro” objęli: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Partnerami wydarzenia są firmy: Chris oraz ADAMED SmartUP. Organizatorem Pikniku Edukacyjnego „Od Mikro do Makro” jest Biuro ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Pikniku: www.pw.edu.pl/piknik Zapraszamy również do śledzenia aktualności na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1727990307483132/ oraz na profilu na Facebooku ADAMED SmartUP https://www.facebook.com/ADAMEDSmartUP


***

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.
Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11347
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron