Liceum Kreacji Gier Wideo w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Liceum Kreacji Gier Wideo w Warszawie

Postautor: Filip » czw gru 17, 2015 9:27 pm

Obrazek

Ostatni sukces gier Wiedźmin 3: Dziki Gon i Dying Light sprawił, że polscy producenci zostali docenieni nawet przez popularne media i polityków, a studia Techland oraz CD Projekt RED udowodniły, że w naszym kraju jest możliwe stworzenie gier na światowym poziomie. Sytuację tę wykorzystała również Warszawska Szkoła Filmowa, która postanowiła utworzyć pierwsze w Polsce Liceum Kreacji Gier Wideo. Ma ono ruszyć we wrześniu przyszłego roku.

Nowe Liceum ma działać na prawach szkoły publicznej i będzie współpracować z istniejącym już Liceum Filmowym, które chwali się 100-procentową zdawalnością matur. Mimo to wiadomo, że tego typu zapewnienia należy traktować raczej z przymrużeniem oka. Bardziej interesujące jest to, że w całym przedsięwzięciu pomaga wrocławski Techland, więc można przypuszczać, że jego pracownicy zostaną zatrudnieni przez szkołę. Dzięki temu licealiści mogliby uczyć się od prawdziwych profesjonalistów w swoim fachu. A czego konkretnie ma dotyczyć program? Pomysłodawcy uważają, że tworzenie gier komputerowych jest rozwijającym zajęciem, wymagającym równocześnie wiedzy technicznej i umiejętności artystycznych. Dlatego też w szkole nie zabraknie zajęć z programowania, animacji komputerowych czy grafiki 3D. Dodatkowo autorzy przedsięwzięcia zaznaczają, że nabyte zdolności przydadzą się nie tylko w karierze deweloperskiej, ale także przy produkcji mediów, informatyce lub projektowaniu komputerowym.

Zajęcia mają ruszyć 1 września 2016 roku, a 5 marca odbędzie się pierwszy dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Warto dodać, że początkowa liczba uczniów ma wynieść 40, więc mimo że mowa tu o utworzeniu nowego liceum, w rzeczywistości będzie ono zawierać tylko jedną lub dwie klasy. Z tego też powodu dostanie się do nowej placówki może nie być łatwe. Zwłaszcza, że twórcy zapowiadają zajęcia z wykorzystaniem m.in. gogli VR Oculus Rift, kamer stereoskopowych do skanowania modeli 3D oraz kombinezonów Perception Mocap, służących do rejestrowania ruchu. Oczywiście nie zabraknie też lekcji na temat gier mobilnych i rzeczywistości rozszerzonej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie szkoły http://www.liceumgier.pl oraz na facebook https://www.facebook.com/LOkreacjigier/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron