Stare auta nie wjadą do centrum?

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: Kowal » wt lut 24, 2015 8:55 pm

Kontrowersyjny pomysł dotyczący zakazu wjazdu starych aut do centrów miast wzbudził gorącą dyskusję wśród internautów. Propozycja posłów Platformy Obywatelskiej miałaby ograniczyć samochodowe spaliny, ale kierowców to nie przekonuje. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? http://kontakt24.tvn24.pl/stare-auta-ni ... zdz,202,gt
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: marti » pn kwie 13, 2015 8:05 pm

Ja się zastanawiam bardzo poważnie, po co ludziom samochody w centrum? Pomijam mieszkańców, albo tych, którzy z jakiegoś powodu po prostu muszą. 90% ruchu stanowią jednak ludzie, którzy przejeżdżają, albo jadą do pracy w biurowcu, gdzie równie wygodnie mogliby dojechać komunikacją zbiorową - pod warunkiem, że ona by była. I to jest pierwsze i najważniejsze przed wprowadzeniem zakazów.
marti
 
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 09, 2014 6:45 pm

Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: ankabiz » sob cze 27, 2015 2:13 pm

Zgadzam się po co ludziom samochody w centrum. Ja już dawno przesiadłam się na rower. Całe szczęscie mieszkam w takim miejscu, gdzie wszędzie mogę dojechać. Jak nie mogę dojechac na rowerze to biorę go do autobusu/metra i jazda :) Polecam
Anulcia
Awatar użytkownika
ankabiz
 
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 06, 2015 5:47 pm

Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: albert43miron » wt lip 07, 2015 12:09 pm

no rowerkiem to wszędzie dojedziesz i szybciej, bo jak nie to aby uniknąć korków trzeba do pracy jechać na 6 i wyjść przed 14...;/
albert43miron
 
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 30, 2015 6:31 am

Re: Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: KaroGro » ndz sie 30, 2015 3:30 pm

Może nie chodzi o kwestię blokowania wjazdu aut, co ograniczenie wjazdu pojazdów starych i nieekologicznych, wpływających negatywnie na środowisko. To w mojej ocenie jest jak najbardziej uzasadnione.
KaroGro
 
Posty: 92
Rejestracja: śr lip 22, 2015 10:30 am

Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: Robo_warrior » pn sie 31, 2015 1:07 pm

Proponuję aby w ramach dobrego przykładu wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej przesiedli się na rowery i już na nich pozostali. Bo przecież dobrze opłacani posłowie o sytych brzuszkach nie muszą korzystać ze starych i zdezelowanych pojazdów, z których korzystać muszą ciężko pracujący na kawałek chleba ludzie, których nie stać na nowoczesny hybrydowy pojazd na gaz lub wodór, który tak pięknie oczyszcza środowisko naturalne z toksyn. Limuzyny posłów PO tez pewnie nie produkują spalin, których spod sejmu wiatr nie przewiewa do centrum Wawy. Czysta demagogia PO.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Stare auta nie wjadą do centrum?

Postautor: arni_85 » pn wrz 21, 2015 7:45 am

Robo_warrior pisze:Proponuję aby w ramach dobrego przykładu wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej przesiedli się na rowery i już na nich pozostali. Bo przecież dobrze opłacani posłowie o sytych brzuszkach nie muszą korzystać ze starych i zdezelowanych pojazdów, z których korzystać muszą ciężko pracujący na kawałek chleba ludzie, których nie stać na nowoczesny hybrydowy pojazd na gaz lub wodór, który tak pięknie oczyszcza środowisko naturalne z toksyn. Limuzyny posłów PO tez pewnie nie produkują spalin, których spod sejmu wiatr nie przewiewa do centrum Wawy. Czysta demagogia PO.


Jeśli kogoś nie stać, to niech się przesiądzie do komunikacji miejskiej. Mniej samochodów to mniej korków - szybciej będziecie w domu, pooddychacie świeższym powietrzem. Posiadanie auta to nie obowiązek, a idea centrum miasta bez aut obowiązuje z powodzeniem w wielu miastach Europy i jakimś cudem mieszkańcy tych miast mają się całkiem nieźle w związku z tym. Bez demagogii!
arni_85
 
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 1:17 pm


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości