Zamknięty most Łazienkowski w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Zamknięty most Łazienkowski w Warszawie

Postautor: Redakcja » ndz lut 15, 2015 10:13 pm

Obrazek

Od 16 lutego 2015 r. autobusy linii 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25 będą kursowały trasami zmienionymi przez most Poniatowskiego. Autobusy linii 143 i 151 – po stronie śródmiejskiej – będą kończyły i zaczynały kursy na przystanku DW. CENTRALNY, a autobusy linii 411, 502 i 514 będą kończyły kursy przy DW. CENTRALNYM i zaczynały na przystanku CENTRUM. Zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa 77 obsługująca trasę WIATRACZNA – most Poniatowskiego – PL. NARUTOWICZA. Zmiany są związane z awaryjnym zamknięciem dla ruchu mostu Łazienkowskiego. Zachęcamy do pozostawienia samochodów w domu i korzystania z komunikacji miejskiej. Szczegóły w informacji prasowej: zamknięty most Łazienkowski (pdf)
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zamknięty most Łazienkowski - dodatkowe pociągi

Postautor: Redakcja » ndz lut 15, 2015 10:16 pm

Szanowni Państwo!

Poniżej przesyłam uzupełnienie komunikatu prasowego o informacje dotyczące dodatkowych pociągów.

Od 16 do 20 lutego br. będzie uruchamiany dodatkowy pociąg SKM na trasie Warszawa Rembertów – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie odjeżdżał ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.11. Dodatkowo, 16 lutego br. pociąg Kolei Mazowieckich relacji Mrozy – Warszawa Zachodnia, odjeżdżający ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.22, zostanie wydłużony do trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z wyłączeniem z ruchu mostu Łazienkowskiego.

Od najbliższego poniedziałku, 16 lutego do piątku, 20 lutego – z możliwością przedłużenia – będzie uruchamiany dodatkowy pociąg SKM, oznaczony jako S20. Pociąg będzie kursował na trasie: Warszawa Rembertów (odjazd o godzinie 7.11) – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8.

W poniedziałek, 16 lutego zostanie także wydłużony pociąg Kolei Mazowieckich relacji Mrozy – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie składał się z trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pociąg odjeżdża ze stacji Warszawa Wesoła o godzinie 7.16, a ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.22.

Z poważaniem
Magdalena Potocka
ZTM Warszawa
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wkótce otworzą most Łazienkowski w Warszawie

Postautor: Beata » czw paź 08, 2015 1:30 pm

Wykonawca rozpoczął układanie izolacji na moście Łazienkowskim. - Zbliżamy się do końca prac. Ostatniego dnia października będziemy mieć przejezdność mostu - zapowiada wykonawca.

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie odbudowy mostu Łazienkowskiego. Rozpoczęto właśnie jeden z ostatnich etapów prac - układanie izolacji. - Składa się ona z trzech warstw. Układania prowadzone jest fragmentami. Na jednej części wylewamy warstwę wiążącą, na kolejnej już malujemy, na innym fragmencie wylewamy masę bitumiczną. I tak będziemy działać do końca. Chodzi o to, żeby prace szły sprawniej - mówi Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy.

Po 17 października ma zacząć się układanie ostatniej warstwy nawierzchni tzw. ścieralnej. - Potem zostanie nam jeszcze zamontowanie brakujących barierek i namalowanie pasów - wylicza nasz rozmówca.

Jak zapewnia, wszystkie prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a termin otwarcia mostu dla ruchu nie jest zagrożony. - Zgodnie z umową ostatniego dnia października będziemy mieć przejezdność mostu - zapowiada Gdowski.

Pod koniec września, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała, że samochody wjadą na most 1 listopada.

Metoda nasuwania

Remont mostu Łazienkowskiego był wykonywany metodą nasuwania. Najpierw obniżone zostały fragmenty przeprawy po obu stronach Wisły. Na nich powstały stanowiska do nasuwania, gdzie przyjeżdżały nowe elementy konstrukcji mostu i były montowane. Następnie, najpierw od strony centrum, nowa konstrukcja została dosunięta do starej i zespawana. Następny etapem było właśnie nasuwanie konstrukcji w stronę środka Wisły.

Wcześniej, aby zrobić miejsce dla wypychanych fragmentów, most został przecięty w połowie, robotnicy odcięli ok. 30 metrów starego mostu, po 15 metrów w każdą stronę. Niepotrzebne elementy były cięte na mniejsze kawałki, podawane na barkę i wywożone.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 81856.html
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zamknięty most Łazienkowski w Warszawie

Postautor: Rudy » pn paź 19, 2015 12:55 pm

Jak przejeżdżam koło mostu Łazienkowskiego to nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że i tak z tydzień poślizgu będzie.
Rudy
 
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 15, 2015 7:53 pm

Most Łazienkowski otworzą 28 października 2015 r.

Postautor: Beata » wt paź 27, 2015 1:21 pm

Most Łazienkowski otworzą w środę 28 października 2015 r. o godz. 6 rano - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.W środowy ranek, 28 października, pierwsze samochody wjadą na wyremontowany Most Łazienkowski. To przełomowy moment dla zadania które realizuje konsorcjum PORR Polska Infrastructure oraz Intercor. Most uzyskał przejezdność dokładnie po 199 dniach od momentu wejścia na plac budowy – kilka dni przed zakładanym terminem.
Od momentu przekazania przez Inwestora placu budowy w dn. 13 kwietnia 2015 roku na Moście Łazienkowskim nieprzerwanie trwały prace budowlane. 300 pracowników realizowało poszczególne elementy założonego harmonogramu prac.

- Oddanie mostu do przejezdności przed terminem było możliwe nie tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wysiłkowi inżynierów i wszystkich pracowników naszego konsorcjum, ale i dzięki niezwykle efektywnej współpracy z Inwestorem, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie – mówi Piotr Kledzik, prezes PPI.
Zakres kontraktu obejmował m.in. rozbiórkę stalowych przęseł i ich odbudowę, remont przęseł kablobetonowych z obu stron rzeki. Remont objął także magistrale: wodociągową i ciepłowniczą na moście Łazienkowskim oraz przechodzące przez przeprawę przewody gazowe.

Remont mierzącego 424 metry długości i prawie 28 m szerokości, stalowego Mostu Łazienkowskiego był nie lada wyzwaniem. Wystarczy wspomnieć o ilości stali konstrukcyjnej potrzebnej do realizacji remontu – 5,65 tyś ton. Warto wspomnieć, że remont nie obejmował tylko samej części stalowej mostu, ale również i estakady dojazdowe o łącznej długości 435 metrów.

Produkcją elementów stalowych zajęły się firmy Vistal Gdynia SA, Mostostal Płock SA, Konstalex Sp. z o.o. oraz Huta Pokój SA. Antykorozyjne zabezpieczenie stali na etapie prefabrykacji zlecono firmom Nova-Kor s.c., Piktogram Sp. z o. o, Konstalex Sp. z o.o. , Huta Pokój SA. Zabezpieczono w ten sposób 51 tyś m2 powierzchni zewnętrznej i 23 tyś m2 powierzchni wewnętrznej.

Most odbudowywano metodą nasuwania, którą ze względu na napięty harmonogram prac, inżynierowie PORR POLSKA Infrastructure SA i Intercor uznali za najbardziej efektywną. Specyficzne dla tego kontraktu było jednak to, że nasuwanie nowych elementów konstrukcji z dwóch stron przeprawy, odbywało się przy jednoczesnym cięciu i usuwaniu starych elementów mostu. Stanowisko do nasuwania zostało zorganizowane na opuszczonej starej konstrukcji ustroju nośnego długości 60m. Waga najlżejszej wysuwanej tą metodą skrzynki to 32 tony, a najcięższej – 74 tony.

Najważniejsze terminy realizacji tego remontu: rozpoczęcie dostawy elementów konstrukcji stalowej – 23 czerwca; rozpoczęcie ich montażu – 24 czerwca. Pierwsze nasuwanie nowej konstrukcji miało miejsce 1 lipca. W dniu 23 lipca wykonano łącznik i rozpoczęto nasuwanie złączonej konstrukcji. Proces nasuwania nowej konstrukcji mostu zakończył się 25 września, a 10 dni później zakończono ich montaż.

Zakres wykonanych prac na moście stalowym obejmował także m.in. zakończenie montażu konstrukcji stalowej, montaż dylatacji, zakończenie scalania konstrukcji stalowej, wykonanie izolacji natryskowej, wykonanie nawierzchnio-izolacji na chodnikach, montaż balustrad, montaż barier, ułożenie warstwy wiążącej z asfaltu twardolanego, ułożenie warstwy ścieralnej z SMA, wykonanie oświetlenia i odwodnienia, a także roboty antykorozyjne. Ilość wywiezionego, sfrezowanego asfaltu to około 2800 ton, natomiast ilość wylanego , to - razem z warstwą ścieralną - 5114 ton .

Samo uzyskanie przejezdności jest najważniejszym etapem prac, ale nie końcowym. Finalizacji wszystkich, niezbędnych prac na remontowanym obiekcie to 30 września 2016 roku.
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Otworzyli Most Łazienkowski w Warszawie

Postautor: Ireneusz » śr paź 28, 2015 8:14 am

Niewielu wierzyło, ale udało się. Po pół roku od rozpoczęcia prac, w środę o 6 rano most Łazienkowski został otwarty http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 83847.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Most Łazienkowski w Warszawie

Postautor: Filip » śr paź 28, 2015 9:25 am

Ireneusz pisze:Po pół roku od rozpoczęcia prac, w środę o 6 rano most Łazienkowski został otwarty

To już kiedyś otwierali :lol: uroczystość otwarcia Trasy Łazienkowskiej pokazana w filmie 40 latek:

Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron