Uwaga na fałszywe bilety dobowe ZTM Warszawa

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Uwaga na fałszywe bilety dobowe ZTM Warszawa

Postautor: Beata » czw kwie 10, 2014 7:59 pm

Obrazek

W niektórych punktach sprzedaży biletów pojawiają się fałszywe kartonikowe bilety dobowe. Aby nie stać się ofiarą oszustów, wystarczy przyjrzeć się kupowanym biletom oraz zachować paragon potwierdzający zakup.

Do Zarządu Transportu Miejskiego docierają sygnały o fałszywych kartonikowych biletach dobowych pojawiających się w niektórych punktach sprzedaży biletów. Zarząd Transportu Miejskiego podjął działania mające na celu wyeliminowanie z rynku fałszywych biletów. Planowana jest także akcja informacyjna, która pomoże pasażerom odróżnić bilety oryginalne od fałszywych.

Fałszywe bilety różnią się od oryginalnych przede wszystkim numerem seryjnym oraz hologramem. 11-cyfrowy numer seryjny na bilecie oryginalnym jest wykonany metodą kropkowaną, a na fałszywym linią ciągłą. W napisie „ZTM Warszawa”, umieszczonym na hologramie biletu oryginalnego – w przeciwieństwie do fałszywego – nie zostały zastosowane czarne kontury liter.

Pasażerowie, którzy kupują kartonikowe bilety dobowe powinni wymagać od sprzedawcy paragonu potwierdzającego zakup oraz zachować go do końca ważności biletu.

W przypadku wątpliwości dotyczących kupionych biletów dobowych, pasażerowie mogą odwiedzić jeden z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Pracownicy sprawdzą, czy bilety są oryginalne.

Zarząd Transportu Miejskiego – w związku z podrabianiem biletów dobowych – skierował pierwsze zawiadomienia do organów ścigania.

http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1142&c=100&l=1
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Wiesiek89 » pn maja 05, 2014 12:07 pm

no nic nowego... w takim kraju jak nasz trzeba sobie jakoś radzić i najlepiej kosztem innych ludzi bo tak najłatwiej. Brak mi słów :/
Wiesiek89
 
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 05, 2014 11:59 am

Postautor: Rolandakrk90 » wt maja 20, 2014 8:41 am

A wiadomo jak wygląda wtedy sprawa z reklamacją ewentualnego mandatu? Rozumiem, że zostanie on uwzględniona tylko jeśli mamy paragon potwierdzający zakup biletu? A co jeśli nie mam paragonu? Przecież nie moja wina, że ktoś mi wcisnął zły bilet.
Rolandakrk90
 
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 20, 2014 8:34 am

Postautor: marekwisniewski » wt maja 27, 2014 12:24 pm

Niestety nabrałem się na to, ale nie mam paragonu, czy mogę złożyć odwołanie od mandatu?
marekwisniewski
 
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 27, 2014 11:22 am


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron