Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: root » pt maja 13, 2011 2:09 pm

Na spotkaniu ze strony Las Palm był m.in. Pan Marcin Słupeczański. Powiedział, że jest architektem w tym projekcie i zajmuje się przekładaniem istniejących gotowych projektów na zgodne z warunkami polskimi. Zerknąłem co robi Marcin Słupeczański. Pan Google powiedział, że prowadzi działalność gospodarczą pt. Miks-Studio, a największą realizację jaką znalazłem to osiedle domów jednorodzinnych. Może ktoś zna większe i bardziej skomplikowane architektonicznie projekty, które są dziełem tego Pana?
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: bomba » pt maja 13, 2011 3:08 pm

Jak słowikowi obciąć skrzydełka - kto ma pomysł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bomba
 
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 9:18 am

Postautor: Tulipano_0602 » pt maja 13, 2011 5:30 pm

Ogólnie jestem raczej za inwestycją (o ile to rzeczywiście miałby być park rozrywki), choć część argumentów przeciwników do mnie dociera (druga część, jak to w takich sytuacjach, jest nadymana wg zasady - im więcej przeciw tym lepiej).
Ważne jednak, by patrzyć na ręce, i nawet jeśli park miałby powstać - to na cywilizowanych warunkach, a nie na klasycznym podejściu inwestora pt. "ważne to co moje, a to co za płotem już mnie nie interesuje".

Ale bardzo mi się podoba ten ruch który się zrobił, jak to u nas w Polsce - gdy jednoczy wspólny wróg. Jakieś społeczeństwo obywatelskie którego cholernie brakuje w tym kraju. Plus siła internetu. Byle by się to nie rozpadło gdy temat minie (nie ważne czy skończy się szczęśliwie dla parku czy nie) i żeby te społeczne więzi które powstają, były trwałe i dawały coś konstruktywnego okolicy na lata. Tyle samo energii w walce o kanalizację czy inne sprawy dla rozwoju okolicy i lepszego życia mieszkańców.
Brawo.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: mijoka » pt maja 13, 2011 5:32 pm

mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Postautor: Kucyk » pt maja 13, 2011 7:50 pm

Tulipano_0602 pisze:żeby te społeczne więzi które powstają, były trwałe i dawały coś konstruktywnego


A siusiaka! Jak minie akwapark to się zjednoczeni pomiędzy sobą pożrą o byle szczekającego pieska za siatką.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: glos25 » pt maja 13, 2011 8:21 pm

argumentami
Ostatnio zmieniony ndz cze 12, 2011 9:06 pm przez glos25, łącznie zmieniany 1 raz
glos25
 
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 12, 2008 7:44 pm

Postautor: c.bojko » pt maja 13, 2011 8:34 pm

Czy mi się wydaje czy radny Słowik powinien reprezentować interesy wyborców. Czyli domyślam się, że interesy osób z Głoskowa (część osób z naszej okolicy też na niego głosowała), a jawnie tych wyborców olewa i ma w d.....to jakie ta inwestycja przyniesie problemy. My tu o hałasie, korku ale prawdziwy dramat to będą mieli Ci którzy będą podtopiani przez Głoskówkę.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Tulipano_0602 » pt maja 13, 2011 9:54 pm

Kucyk pisze:
Tulipano_0602 pisze:żeby te społeczne więzi które powstają, były trwałe i dawały coś konstruktywnego


A siusiaka! Jak minie akwapark to się zjednoczeni pomiędzy sobą pożrą o byle szczekającego pieska za siatką.


Tego się obawiam. Smutne, ale zwykle tak to u nas zwykle wygląda.
Tacy górale w Zakopanem kłócą się czyj kawałek miedzy i grodzą, w efekcie nie można zrobić szlaków narciarskich, a po drugiej stronie granicy już potrafią się dogadać, zjazdy przebiegają przez działki wielu właścicieli, i wszyscy ciągną z tego zyski. W efekcie coraz więcej Polaków woli jechać na narty do Czech czy Słowacji niż do Polski.

Obawiam się że po całym wydarzeniu całe to pospolite ruszenie zdechnie i znów nie będzie możliwości dogadać się w sprawie utwarzenia wspólnego kawałka drogi, czy nie będzie energii by zabiegać połączonymi siłami o chodniki czy kanalizację.
Zwykle Polacy potrzebują wroga by wspólnie działać.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: root » pt maja 13, 2011 11:00 pm

Tulipano_0602 pisze:Tacy górale w Zakopanem kłócą się czyj kawałek miedzy i grodzą, w efekcie nie można zrobić szlaków narciarskich, a po drugiej stronie granicy już potrafią się dogadać


A może po drugiej stronie granicy ktoś proponuje uczciwe stawki za dzierżawę gruntu, a nawet płaci za taką dzierżawę i nie stawia z warunkami pod ścianą (Byrcyn konta PKL na Gubałówce) wynajmując agencję PR do tworzenia "rzeczywistości".
GAT w Szczyrku nie chciał płacić, a stoki chciał mieć. Po 20 latach działania w gospodarce rynkowej GAT nawet 1 pln nie zainwestowali w nową infrę w Szczyrku.

TV/prasa często podaje to co agencje PR wytworzyły, bo ciemny lud wszystko kupi.

Z tego powodu radny Słowik napisał na blogu tekst gotowy do wklejenia w prasie: http://www.slowik.k9.pl/info/blog1.htm, licząc na to, że 90% "gospodyń domowych" nie sprawdzi czy to jest prawda tylko przyjmie to za pewnik skoro radny tak mówi. Wpis na blogu pt.:
2011-05-13
Spotkanie w sprawie budowy Aquaparku Las Palm’as w Złotokłosie


BTW: Naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta Jacek Ryszkowski sprostował wypowiedź radnego Słowika.
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2011 11:30 pm przez root, łącznie zmieniany 1 raz
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: Kucyk » pt maja 13, 2011 11:07 pm

root pisze:TV/prasa często podaje to co agencje PR wytworzyły, bo ciemny lud wszystko kupi


Dodał bym do listy podających kilku nowych juzerów z tego oto zacnego forum pompujących ten lud... 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: AgentCooper » pt maja 13, 2011 11:19 pm

glos25 pisze:Najlepiej argumentami! Pokazać, że ma się silniejsze argumenty, ale to będzie trudne, bo jego relacja z dzisiejszego spotkania (na blogu) wskazuje, że cała walka jest o nic, bo uciażliwość większą niż park wygeneruje i tak strefa przemysłowa koło stawów.

a to ciekawe, szkoda, że radny mgr mgr Mariusz Metro Słowik zapomniał zacytować odpowiedź naczelnika Ryszkowskiego na swoje chlapanie jęzorem , który nie potwierdził jego kłamstw, strefy przemysłowej to tam jest wąski paseczek (jakie 100 ha!!!) przy planowanej S7 do obsługi drogi, żadnych fabryk tam nie będzie (40 tys zatrudnionych ? na jakich dopalaczach tak się odlatuje????) @Głos25 argumentów to mamy tyle, że na parę lat wystarczy a już z pewnością na to żeby Radny mgr mgr Mariusz Metro Słowik został tylko wstydliwym wspomnieniem tej rady ....Jeszcze chwilkę i będzie ukradkiem przemykał bo go sąsiedzi w Głoskowie i nie tylko palcami wytykać będą...Także napiszcie sprostowanie albo cichaczem zmieńcie wpis jak ten o ilości osób na spotkaniu z inwestorem... :oops:
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2011 11:40 pm przez AgentCooper, łącznie zmieniany 1 raz
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: AgentCooper » pt maja 13, 2011 11:37 pm

Tulipano_0602 pisze:Ogólnie jestem raczej za inwestycją (o ile to rzeczywiście miałby być park rozrywki), choć część argumentów przeciwników do mnie dociera (druga część, jak to w takich sytuacjach, jest nadymana wg zasady - im więcej przeciw tym lepiej).

Szacun. Poczytaj jeszcze odpowiedzi inwestora na stronie Miejscovych. zapewniam Cię, że to takie ''cóś'', że nie ma co nadymać argumentów, same się narzucają.
Tulipano_0602 pisze:Obawiam się że po całym wydarzeniu całe to pospolite ruszenie zdechnie i znów nie będzie możliwości dogadać się w sprawie utworzenia wspólnego kawałka drogi, czy nie będzie energii by zabiegać połączonymi siłami o chodniki czy kanalizację.

Stowarzyszenie powstało zanim ludzie odkryli co się kryje za lasem palm. Właśnie po to żeby zając się pozytywnymi sprawami i aktywizować ludzi, którym chce się coś zrobić. Mamy tam początki fajnych inicjatyw nie tylko przy nowym stowarzyszeniu. Oczywiście statystyka działa czyli zgodnie z diagnozą społeczną prof.Czapińskiego (za 2009). 13% Polaków należy do stowarzyszeń a ok 15% działa nieformalnie na rzecz społeczności. I jak już definitywnie podziękujemy las Palm i Mariuszowi Metro Słowikowi to zapewne tyle będzie znowu działało bo teraz to jest nas oczywiście duuuużo więcej. Nie mam złudzeń, że wszyscy będą chcieli czynnie działać ale wiem, że będziemy się włączać w akcje, które bezpośrednio nas dotyczą. 8)
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Ja.Charer » pt maja 13, 2011 11:38 pm

Swoją drogą ciekawy tekst Pana Słowika. Chyba go jednak nie przemyślał do końca. Wynika z niego że Radni działali na szkodę mieszkańców Złotokłosu uchwalając taki plan.

To właśnie strefa produkcyjna, wzdłuż S7 Puławskiej-bis, będzie generowała ogromny ruch pojazdów i dużą uciążliwość, a nie zlokalizowany wokół niej Aquapark, który będzie zieloną wyspą spokoju w zabetonowanej strefie produkcyjnej.


A Las Palm to zbawienie. Ehhh Motylka sie broni, kwiatek też, a jak człowiek chce spokojnie żyć... to mu plan uchwalą żeby fabryki budować pod oknem ja by nie było innych miejsc w takiej wielkiej gminie jak Piaseczno. Nic to pożyjemy zobaczymy czy też Pana słowa się sprawdzą czy też tak jak z wpisem w blogu co do relacji na spotkaniu z Las Palm Mieszkańców będzie go Pan po czasie zmieniał. Tak tak zauważyłem !!!
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: Ja.Charer » pt maja 13, 2011 11:52 pm

Podczas spotkania inwestorzy zaprezentowali pełną dokumentację przedsięwzięcia, udzielili szczegółowej odpowiedzi na pytania radnych.


BUUHAHAHAHAHAHAHA

Kolejny cytat z Pana Słowika, dokmentacje czego ? Ja to normalnie sobie ten tekst wydrukuje....
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: AgentCooper » sob maja 14, 2011 12:01 am

W normalnych państwach, normalnych gminach to ustala się ''zone industriale'' i tam się wkłada przemysł, a ludzie sobie mieszkają w normalnych warunkach, szanuje się dziedzictwo kulturowe, środowisko naturalne. A u nas park rozrywki burmistrz pozwala wybudować we wsi rozwalając dotychczasową i tak szczątkową infrastrukturę, degradując środowisko, bezczelnie śmiejąc się ludziom w twarz co to mieli nadzieję, że żyją w państwie prawa i praworządności. Albo w planie umieszczą drogę przez taras biednego mieszkańca Piaseczna. A co nie wiedział naiwniak, że w Gminie Piaseczno plany zagospodarowania służą inwestorom a nie mieszkańcom. ''Się nie podoba to niech się wyprowadzi'' U nas radny może jawnie sprzyjać inwestorowi, zarabiać na terenie pod taką inwestycję, kłamać na blogu. Inwestor może powiedzieć radnym, że nie powinni się interesować tylko mu zaufać, że ma kasę na inwestycje i radni to łykną. Radni mogą wyłączyć z planu zagospodarowania teren w ramach dawania'' kredytu zaufania'' inwestorowi nie wiedząc czego dotyczy inwestycja...itd. Być może jest to standard w Polsce ale z pewnością są gminy gdzie taki radny Mariusz Metro Słowik byłby radnym pierwszy raz i ostatni bo Dyzma to był zabawny u Dołęgi-Mostowicza .....
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron