Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: jota » czw kwie 28, 2011 9:56 pm

We wniosku do Burmistrza powinniśmy pisać nie ....zwracam się z uprzejmą prośbą o zachowanie zapisów....tylko:żądam przywrócenia zapisów dotyczących...Zaś pod koniec:...Wnoszę także o zachowanie zapisu...Czas uprzejmych próśb w stosunku do urzędników Gminy minął i nie wróci.
jota
jota
 
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:00 am

Postautor: Ronald Reagan » czw kwie 28, 2011 9:59 pm

Jota, masz rację
Ronald Reagan
 
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 9:56 pm

Postautor: Ja.Charer » czw kwie 28, 2011 10:45 pm

Hej, udziałowcem firmy Las Palm jest firma z Luxemburga ( co to za firma wiemy 250 tyś Euro kapitału, fundusz rodzinny) oraz osoba fizyczna Pan VROEGE GERRIT ANTON który w rejestrach KRS występuję tylko jako udziałowiec firmy Las Palm. Wygląda też że nie występował dotychczas w żadnej innej spółce w Polsce.

Jedyne co mi sie udało znaleźć sensownego w necie to to:

http://www.coldstoreexpertisecenter.com/107-Vroege.html

Pan jest architektem, projektantem i inżynierem konstrukcji cywilnych. Specjalizuje się w dużych chłodniach (w Radomiu coś podobnego budowali) no i Pan chwali się że budował coś w Polsce. Może to ten sam może nie !!! sam nie wiem co myśleć. Postaram się to jutro jeszcze sprawdzić.

Ale logicznie rozumując Las Palm potrzebuje kogoś kto będzie im nadzorował proces projektowania i budowy pod względem merytorycznym i może (to tylko domysł!!!) zwerbowali Pana przy pomocy udziałów w tym "wspaniałym" przedsięwzięciu.
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: Ronald Reagan » czw kwie 28, 2011 11:07 pm

Faktycznie. Nawet ma przydomek Ojca Chrzestnego Holenderskiego Przemysłu specjalizujacego się w Magazynach Chłodniczych.
No to może jednak nie będzie parku, tylko ogromne centrum logistyczne. Dla mnie oznacza to " same shit".
Ronald Reagan
 
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 9:56 pm

Postautor: Agnieszka_G » pt kwie 29, 2011 7:35 am

Ciekawym faktem jest to, że przedstawiciel inwestora nigdzie nie dementuje tych informacji o których się tu i na innych stronach pisze.
Nie tłumaczy się, nie wyjaśnia, milczenie oznacza że chyba jest to wszystko prawdą. Jedynie przedstawia wizje i pisze jak to będzie pięknie.

Przypomina mi to trochę sprzedaż produktów na wycieczce dla emerytów, gdzie potem okazuje się że pościel zdrowotna tak naprawdę to zwyczajna bawełna a kosztuje 500% drożej niż w sklepie. Nooo ale darmowa wycieczka była z obiadem 8) :P

Bardzo też niepokoi mnie fakt stwierdzenia przez przedstawiciela inwestora, że to nie jest jedyne brane pod uwagę miejsce pod tą inwestycję. Dlatego myślę, że trzeba przestrzec innych mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, bo nie wiadomo gdzie się teraz pojawi ze swoją "łelkam mamy propozyszyn !" bleee. A pięknych terenów, chronionych przyrodniczo jest u ci u nas dostatek.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Ja.Charer » pt kwie 29, 2011 8:33 am

Wracając do pisma dzwoniłem do gminy i osoby które nie mogą podjechać osobiście ogromna prośba o wypełnienie pisma i wysłanie je faksem na numer 22 70 17 589. Oczywiście proszę was o zachowanie potwierdzenia odbioru. Przekażcie też proszę informację swoim sąsiadom. Komu się da.
Niech Fax huczy a papier wyskakuje w tempie karabinu maszynowego :)
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: rybka7 » pt kwie 29, 2011 8:44 am

Witajcie. To jest mój pierwszy post na tym forum. Obecnie mieszkamy jeszcze w W-wie, ale na jesieni rozpoczynamy budowę w Złotokłosie na św. Andrzeja.

Jesteśmy bardzo zainteresowani (przestraszeni) perspektywą powstania parku, nie po to podjęliśmy decyzję o wyprowadzce na wieś,żeby mieć ruch większy niż w centrum miasta... Trochę podbudowało nas środowe spotkanie w szkole, że ludzie są razem i wiedzą czego chcą.

Napisałam pismo wg wzoru podanego na Forum. Oczywiście prośby zamieniłam na wnioski. Dzisiaj wyślę poleconym za potwierdzeniem odbioru - będzie sie liczyła data stempla pocztowego.

Mam pytanie: czego się spodziewamy po w/w wnioskach? Rozumiem, że Burmistrz ma obowiązek nam na nie odpowiedzieć?

rybka7
rybka7
 
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 8:36 am
Lokalizacja: Warszawa->Złotokłos

Postautor: rybka7 » pt kwie 29, 2011 8:46 am

W takim razie, wyślę jeszcze faksem... Tylko nie wiem, czy na takie pismo - wysłane za pośrednictwem faksu - mają obowiązek nam odpowiedzieć...
rybka7
 
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 8:36 am
Lokalizacja: Warszawa->Złotokłos

Postautor: Mieszkanka75 » pt kwie 29, 2011 9:01 am

Wysłałam już to pismo do Gminy faksem, przesłalam mailem również wszystkim których znam adresy.
Rozmawiałam wczoraj z Kurią, powiedzieli mi że ziemii parafialnej nie sprzedali, przedstawiłam im problem jesli chodzi o uciążliwośc wesołego miasteczka obok naszego Kościoła, oraz również to że wiekszośc samochodów przejeźdzających do owej "inwestycji" będzie się odbywała 1m od Kościoła.
Mieszkanka75
 
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 7:41 am

Postautor: Ja.Charer » pt kwie 29, 2011 9:04 am

Kilka przydatnych telefonów do gminy:
Bożena Pladzyk 22 7017563 - Przestrzenny plan zagospodarowania terenu dla Złotokłosu
Wanda Kubiak 22 7017556 - Studium przestrzennego planu zagospodarowania terenu
Pan JaceK Ryszkowski Naczelnik Wydziału ryszkowski@piaseczno.eu
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: Kucyk » pt kwie 29, 2011 9:32 am

Jako, że nawet najmądrzejszy wątek bez off topic'u nie ma takiej ważności jak ten z, kontynuuję...

tvpiaseczno pisze:Jest to jeden z nielicznych działaczy, którzy coś dla tego regionu zrobili

Chyba ściemnili. Następny taki, to Wieczny Poseł co Piechotą chodzi. Hasłem życiowym obu jest maksyma "jestem w stanie obywatelom obiecać więcej niż ktokolwiek może dać". Ale nie martwcie się Towarzyszu itefał, na tym złotokłoskim bagnie jeszcze nie jeden upadły patałach wypłynie i będzie próbował zbić kapitał wyborczy robiąc wodę z mózgu robił mieszkańcom dzięki wykrzykiwaniu populistycznych haseł, bądź siejąc zamęt plotkami wymyślonymi naprędce. Myślę, że Złotokłos może stać się o wiele szybciej niż w 2013r. parkiem rozrywki pełnym rozwrzeszczanych pajaców, wszak wybory jesienią...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: ada » pt kwie 29, 2011 11:03 am

Ja.Charer pisze:Wracając do pisma dzwoniłem do gminy i osoby które nie mogą podjechać osobiście ogromna prośba o wypełnienie pisma i wysłanie je faksem na numer 22 70 17 589. Oczywiście proszę was o zachowanie potwierdzenia odbioru. Przekażcie też proszę informację swoim sąsiadom. Komu się da.
Niech Fax huczy a papier wyskakuje w tempie karabinu maszynowego :)

Potwierdzam wnioski można przesłać faxem lub mailem, a potem najlepiej oryginalny wniosek dosłać pocztą (z potwierdzeniem nadania) z adnotacją, że został wcześniej przesłany mailem/faxem.
W Gminie jest już ok 140 wniosków mam nadzieje, że będzie więcej.
ada
 
Posty: 24
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 9:11 pm

Postautor: Ja.Charer » pt kwie 29, 2011 11:18 am

Przeczytajcie proszę lokalna gazeta Kurier Połydniowy :)

http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno ... ul&id=7211
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: jota » pt kwie 29, 2011 11:42 am

Mam 10 wniosków-swojej rodziny i sąsiadów.Wysyłam polecone.
jota
jota
 
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:00 am

Postautor: Ja.Charer » pt kwie 29, 2011 12:09 pm

Pewnie pomyślici że mi się nudzi :) Ale to bardzo optymistyczny news z Krakowa... http://www.interplay.pl/index.php?main/ ... //news4871
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości