Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: Ja.Charer » śr kwie 27, 2011 9:43 am

jezier ja tam mam inne zdanie, według mnie myśleć trzeba przed a nie po.. jak to Polacy mają w zwyczaju... a dyskusja trwa dalej :)
Tak zgadza się porównanie całkowicie nie na miejscu. Popatrzmy z lotu ptaka...

maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=48.265741,7.725234&spn=0.006713,0.019205&t=h&z=16

No i niespodzianki nie ma, nie trzeba się pchać przez miasteczko żeby na parking wjechać. Można wjechać prosto z autostrady. Jakoś mnie to całkowicie nie dziwi :) Niemcy to jedna mądry naród. No i ten park oddzielający atrakcje od miasteczka... tak pomierzyłem i w najwęższym miejscu ma ze 100m
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: jezier » śr kwie 27, 2011 10:00 am

Patrząc trochę do przodu:
Do parku w Złotokłosie można będzie dojechać bez wjeżdżania do Złotokłosu. Wystarczy po zjeździe z węzła w Szczakach skręcić w lewo i do parku wjechać od strony Wólki Prackiej (jeśli wjazd będzie tylko od Piaseczyńskiej).
Adwenture Park od Piaseczyńskiej oddziela 80 metrów pola na którym może spokojnie wyrosnąć np. park.
W Złotokłosie najwyższe atrakcje nie będą wystawały ponad drzewa a w Niemczej chyba nie rosną 70 metrowe drzewa?
A więc możemy być tak mądrzy jak nasi zachodni sąsiedzi albo nawet bardziej.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: Ja.Charer » śr kwie 27, 2011 10:36 am

jezier, proszę Cie rozmawiajmy o tym co jest na stole. A tam jest jasno narysowane że wjazd jest od Piaseczyńskiej. Może to inwestor zmieni a może nie. Ja tam nie wiem... Dobrze wiesz też że park to wyrośnie ale za 20 lat a do tego czasu co proponujesz... stopery dla mieszkańców.

A S7bis... czytałeś w gazecie wypowiedz Dyrekcji Generalnej Dróg... decyzja o budowie zapadnie po 2013 roku... szkoda gadać nawet

Ustalmy kilka spraw. Hałas się zwiększy ?, ruch samochodów dramatycznie wzrośnie ? Park rozrywki będzie uciążliwy ? mieszkańcom ma prawo się to nie podobać ? Gmina wcześniej planowała że nic wysokiego i głośnego tam nie powstanie ? Gmina nie zezwalała na zmianę linii brzegowej stawów ? Inwestor wygląda mało wiarygodnie ? itd...
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Park niezbyt rozrywkowy

Postautor: jota » śr kwie 27, 2011 11:31 am

Przeczytałam wpisy dotyczące Parku.Nie znalazłam informacji dotyczącej ekspertyzy niezależnego zespołu ds melioracji.Gmina Piaseczno od lat nie inwestuje w urządzenia melioracyjne w Złotokłosie,co w zeszłym roku zakończyło się nawet nie podtopieniami,ale zalaniem części wsi np w rejonie ulicy Topolowej, Tysiąclecia czy Warszawskiej.Jeśli inwestor zamierza zasypać część stawów,to całkowicie zmieni stosunki wodne w całej okolicy i spowoduje olbrzymie i realne zagrożenie powodziowe,a poza tym jest to naruszenie przepisów Ustawy Prawo Wodne.Jeśli zaś zgodzą się na to urzędnicy Gminy, to będzie ich świadoma decyzja o zatopieniu lub zniszczeniu wielu domów-co podlega Kodeksowi Karnemu.Kanał melioracyjny Złotokłos odprowadza nadmiar wód opadowych do zbiornika retencyjnego,jego właścicielem są Spółki Wodne w Piasecznie,jako budowla wodna nie podlega sprzedaży w części lub przy ujściu do zbiornika retencyjnego
.jota
jota
 
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:00 am

Postautor: Tulipano_0602 » śr kwie 27, 2011 12:49 pm

Ja.Charer pisze:I pojawiłą się zaraz też odpowiedz
2. Jak widać na panoramie jest to miasteczko nie wieś, widać też bujne wysokie drzewa które zapewne tłumią hałasy. Miasta zresztą mają podwyższony dopuszczalny poziom hałasu, jak dobrze pamiętam do 60dB a Złotokłos to wieś i teren stawów który jest przewidziany pod budowę nie jest zadrzewiony a pierwsi sąsiedzi są po drugiej stronie gminnej wąskiej 9metrowej ulicy Piaseczyńskiej, zbicie hałasu do dopuszczalnego poziomu technicznie pewnie jest możliwe ale będzie wymagało pobudowania wysokich na co najmniej 12m barier (20m drzewa nie wyrosną w ciągu jednego roku) co wiadomo będzie się wiązało z kosztami i istnieje ogromna obawa ze inwestor jako że nastawiony na zysk będzie chciał tu zaoszczędzić. Zresztą wygład takich ścian raczej klientów nie napędzi.


6-metrowe drzewa (iglaste) od ręki można dostać w pobliskich szkółkach (przy trasie W-wa-Grójec, w Henrykowie-Urocze czy przy trasie Piaseczno-Magdalenka). Liściaste można dostać jeszcze większe (taniej, bryła korzeniowa jest mniejsza, są lżejsze i szybciej rosną). Realne jest obsadzenie przez inwestora (jeśli się go zmusi i trochę wyda) okolic parku w kluczowych miejscach 6-8 metrowymi liściastymi lub 5-metrowymi iglastymi. Pielęgnowane mogą przyrastać jakieś 0,5-0,7 metra (iglaste) lub nawet 1m rocznie (liściaste). Mogą być liściaste, bo przecież zimą, gdy liście opadną, nie będzie imprez w parku.
Można by sadzić od razu i 10-metrowe, ale tu już koszty poszłyby MOCNO w górę.
Gdyby wymusić na inwestorze by posadził wokół granicy parku 8-metrowe liściaste (min. ze 2 rzędy) na samym początku budowy, i pielęgnował (nawoził), to gdy by park ruszył mogłyby mieć i 10-metrów. To już coś.

Pytanie tylko kto by wymusił to na inwestorze i kto by pilnował wykonania?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: ada » śr kwie 27, 2011 12:55 pm

wespazjan pisze:
bomba pisze: Wydaje się ,że osoby posiadające całkiem przypadkiem działki w tych okolicach nie powinni brać udziały w sesjach czy podejmować jakiekolwiek decyzje w gminie w tym temacie!!!!!! Jest to KONFLIKT INTERESÓW - nie prawda!!!!!

Dzwoniłem do mec. Słowika - powiedział mi, że poruszył temat inwestycji na sesji radnych, zapewnił, że jego działki nie wchodzą w skład aquaparku i nie wziął udziału w głosowaniu nad zatwierdzeniem planu Złotokłosu. Prawie wszyscy radni głosowali za uchwałą. Sprawa jest zamknięta, plan obejmuje cały Złotokłos z wyjatkiem wcześniej wyłączonego fragmentu.

Teraz są te wydruki i każdy może sprawdzić, jak kto głoswał i czy wogule głosował.

Ale w tym BARDZO ISTOTNYM G£OSOWANIU BRA£ UDZIA£ cyt protokół z V sesji 24 luty 2011 11.7 W sprawie zmiany uchwały Nr 250/XIII/2003 Rady Miejskiej Piaseczna z dnia 27.03.2003 r. zmienionej uchwałą Nr 498/XXII/04 z dnia 20.05.2004 r. dotyczącej przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Złotokłos w gminie Piaseczno.
- p. Jacek Ryszkowski, Naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury (UiA) zapoznał Radnych w projektem, zgłosił autopoprawkę o charakterze porządkującym, tj.: w załączniku graficznym dot. oznaczenia granic m.p.z.p. w cz. wsi Złotokłos tj. zgodnie numeracją oznaczeń nieruchomości pkt. 12, 13,14.
Komisja ochrony środowiska pozytywnie zaopiniowała uchwałę.
Głosowało 16 radnych, za – 16, przeciw – 0, wstrzymało się – 0
Uchwała została podjęta.
http://piaseczno.eu/index.php?mnu=244
ada
 
Posty: 24
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 9:11 pm

Postautor: Tulipano_0602 » śr kwie 27, 2011 1:42 pm

jezier pisze: Adwenture Park od Piaseczyńskiej oddziela 80 metrów pola na którym może spokojnie wyrosnąć np. park.
W Złotokłosie najwyższe atrakcje nie będą wystawały ponad drzewa a w Niemczej chyba nie rosną 70 metrowe drzewa?
A więc możemy być tak mądrzy jak nasi zachodni sąsiedzi albo nawet bardziej.


Oczywiście że do zasłonięcia widoku powiedzmy 40-metrowej wieży nie trzeba 40-metrowego drzewa. Przecież my z reguły znajdujemy się na poziomie ziemi, więc patrzymy pod kątem.

Bardziej liczy się odległość jaka nas od tej wieży dzieli. Stojąc przy samej wieży zasłoni ją nam 40-metrowe drzewo, ale stojąc 100-metrów od wieży wystarczy ok.10m drzewo w odległości 30-metrów od nas, albo ok.20-metrowe drzewo 50 metrów od nas. Jeśli od wieży dzieli nas 200-metrów, już ok.5-metrowe drzewo 30-metrów od nas zasłoni wieżę.

Ważne więc by wysokie obiekty były maksymalnie daleko od południowej granicy, a przy samej południowej granicy parku nic wysokiego i hałaśliwego nie było. Do tego na granicy (niekoniecznie wysoka, może być 3-4 metrowa) bariera dźwiękochłonna (jak przy autostradach, najepiej jeszcze porośnięta jakimś pnączem) i pas dużych (powiedzmy 10-metrowych) drzew.
Wtedy będzie i cisza, i oczu niczyich ten park drażnić nie będzie.

Mając 80-metrowy pas zarośnięty parkiem... O ile byłby np. zamieniony w park, to naprawdę mamy spokój. O ile te pas byłby przeznaczony napark i o ile ktoś by tak park tam zasadził...

Wystarczy wyrysowąć prostokątny trójkąt, by zobaczyć o co chodzi. Jeden bok długości 4cm (w skali mamy 40m), a drugi długości 8cm (owe 80m oddzielającego pasa).

To się da zrobić by było niehałaśliwe i niewidoczne, trzeba tylko:
a) chcieć
b) wydać trochę więcej kasy niż zakłada pewnie inwestor (choć mały % w stosunku do całości kosztów)
c) ktoś to musi (niezależy od inwestora) przypilnować
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Ja.Charer » śr kwie 27, 2011 2:26 pm

Tulipano :) zadanie z miejscovi.pl widziałeś ?może znasz rozwiązanie :) nagroda chyba cały czas czeka.
#70 DariuszK 2011-04-26 09:40
A jam mam zadanie I żeby zachęcić do jego wykonania obiecuję, że pierwsza poprawna odpowiedz będzie nagrodzona drobiazgiem Pendrive 16GB
Zadanie,
Jaki obszar terenu będzie zagrożony hałasem przekraczającym 40dB w przypadku gdy źródło dźwięku znajduje się na wysokości 20m a generowany prze nie hałas to 98,2 dB ? Dla ułatwienia proszę traktować źródło dźwięku jako punktowe a fala akustyczna rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach.


Gdyby to było takie proste to instytuty naukowe się tym nie zajmowały. Warto poczytać jak to wyciszano kolejkę w jednym Amerykańskim Parku. Podobno sie udało ale jakoś tak konkretnych danych nie przedstawiono. Nie zapominaj jeszcze, że są i mieszkańcy Szczaków no i Parafianie którzy w Niedziele niekoniecznie chcą słuchać pisków radości podczas Mszy świętej

A bym zapomniał linka do dokumentu http://www.hmmh.com/cmsdocuments/CWM_IN2002_paper.pdf

Ja tam bardzo sceptyczny do tego wyciszenia jestem. Aaaa mam pomysł może by tak Inwestor żeby pokazać że jest skłonny do działań na rzecz mieszkańców by te drzewa teraz zasadził. Dobry czas jest, wiosna. Przez ten rok zanim rozpocznie budowę to już trochę urosną :D aaa zapomniałem on nawet terenu nie kupił hymmm
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: jezier » śr kwie 27, 2011 3:04 pm

Ja.Charer pisze:jezier, proszę Cie rozmawiajmy o tym co jest na stole. A tam jest jasno narysowane że wjazd jest od Piaseczyńskiej. Może to inwestor zmieni a może nie. Ja tam nie wiem... Dobrze wiesz też że park to wyrośnie ale za 20 lat a do tego czasu co proponujesz... stopery dla mieszkańców.

A S7bis... czytałeś w gazecie wypowiedz Dyrekcji Generalnej Dróg... decyzja o budowie zapadnie po 2013 roku... szkoda gadać nawet

Ustalmy kilka spraw. Hałas się zwiększy ?, ruch samochodów dramatycznie wzrośnie ? Park rozrywki będzie uciążliwy ? mieszkańcom ma prawo się to nie podobać ? Gmina wcześniej planowała że nic wysokiego i głośnego tam nie powstanie ? Gmina nie zezwalała na zmianę linii brzegowej stawów ? Inwestor wygląda mało wiarygodnie ? itd...

W tej chwili nie ma jeszcze niczego. W planach jest park i droga ekspresowa. Powiedzmy, że pierwszy powstaje park rozrywki. Wtedy samochody jadące od al. Krakowskiej mijają tablicę Złotokłos na ul. Mrokowskiej, skręcają w Piaseczyńską i za chwilę wyjeżdżają ze Złotokłosu w kierunku parkingu.
Jak powstanie trasa ekspresowa nawet nie będą wjeżdżały do Złotokłosu.
Dla porównania we wspominanej wcześniej miejscowości Rust droga ekspresowa jest w odległości 3 km od parku rozrywki a bezkolizyjny dojazd do największego w Niemczech parku rozrywki powstał dopiero po 2000 roku. Do samej miejscowości prowadzą podobne drogi jak do Złotokłosu. I przez ponad 25 lat chcąc dojechać do Europa Park przejeżdżało się przez centrum miasteczka.
Myślę, że hałas będzie w normach i nieprzeszkadzający. Ruch samochodów zwiększy się ale nie spowoduje utrudnień. Mieszkańcom ma się prawo podobać i niepodobać.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: Ja.Charer » śr kwie 27, 2011 4:23 pm

Jezier właśnie dokładnie tak się do mnie jedzie. Ul. Mrokowską w Piaseczyńską a następnie w prawo w ul Runowską. Tak samo się jedzie do moich sąsiadów, do stadniny końskiej, boiska piłkarskiego klubu Perła i dziesiątków domów w tej okolicy. Bo to jest jedna z 3 dróg. Można tez jechać z Głoskowa ale też się wjeżdża w Piaseczyńską i do mnie w lewo w Wawelską, dokładnie na wysokości planowanego wjazdu do Parku. Można też jechać przez las od Piaseczna ul Runowską no ale tam nie ma asfaltu. No i ostania droga 3 Maja przez centrum wsi wcześniej przejeżdżając przez Henryków Urocze. Zresztą tak właśnie prowadzą znaki drogowe jak się jedzie z Piaseczna.

Jak myślisz jak będzie jechało ok 3000 do 4000 samochodów to, którą drogę wybiorą. Sam odpowiem wszystkie !!! nawet i Runowską tą bez asfaltu. Aby tylko dojechać i ominąć korki. Proszę zobacz co się dzieje w Raszynie jak ludzie kombinuję byle tylko ominąć fragmencik korka.

Nawet jak powstanie S7bis inwestor przewiduje wjazd od Piaseczyńskiej... tak nam to przekazał i zaprojektował. Dodam że Piaseczyńska jest ulicą w Złotokłosie!!!

No i ostanie pytanie. Jezier jak się do Ciebie jedzie???
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: ada » śr kwie 27, 2011 4:52 pm

Ciekawe dlaczego Jezierowi tak zależy na tym Parku i co ma z tego, że tak promuje tą kontrowersyjną inwestycję ?
Niech Jezier nie zapomina, że na Piaseczyńskiej też mieszkają ludzie którzy muszą dojechać do pracy na zakupy i w wiele innych miejsc.
Jednak skąd Jezier ma o tym wiedzieć przecież mieszka w Korzeniówce !
ada
 
Posty: 24
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 9:11 pm

Postautor: Tulipano_0602 » śr kwie 27, 2011 7:42 pm

Ja.Charer pisze: Nie zapominaj jeszcze, że są i mieszkańcy Szczaków no i Parafianie którzy w Niedziele niekoniecznie chcą słuchać pisków radości podczas Mszy świętej


Cóż, hałas jaki powodują kościelne dzwony, szczególnie o szóstej rano, też nie każdego zachwycają.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: jezier » śr kwie 27, 2011 8:26 pm

Ja.Charer pisze:No i ostanie pytanie. Jezier jak się do Ciebie jedzie???

Właśnie dokładnie tak jak opisałeś. Dzisiaj 6 razy jechałem Piaseczyńską, Runowską i Wojewódzką. Skrzyżowanie Piaseczyńskiej z 3 maja i Mrokowską przejeżdżałem 8-krotnie.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: Jeremy » śr kwie 27, 2011 9:41 pm

Nie zapominajcie, że są jeszcze mieszkańcy ul. Zawadzkiej w Wólce Prackiej - (300 m w lini prostej od wjazdu do "Lasu" mającej jedyny w miarę przejezdny wyjazd tylko na Piaseczyńską. Oczywiście wszyscy chętnie wpuszczą kolejny tłum tych "sprytnych" którzy będą chcieli jechać (zamiast stać w korku na 3 Maja) do parku tym skrótem od Henrykowa (przez Złotkokłos) , lub jeszcze lepiej przejadą od Wólki Prackiej ul. Skowronków rozjeżdżając przy okazji las, podrzucając sterty śmieci których już dziś jest wystarczająco dużo.

A propo dzwonów: mieszkałem przez 25 lat 50 metrów od kościoła dokładnie na wysokości dzwonów na wieży kościelnej. Naprawdę wole dzwony od Lasu Palm-owego
Jeremy
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 9:15 pm

Postautor: root » śr kwie 27, 2011 10:05 pm

Czy radny Słowik był na spotkaniu z inwestorem i słyszał/widział to poparcie mieszkańców dla inwestycji?

Mam nadzieję, że ITV Piaseczno zrobi materiał, który pokaże:
- nastawienie mieszkańców do inwestycji,
- brak przygotowania przedstawieciela Las Palm
- nieudolne odpowiedzi na pytania przedstawicieli władz gminy
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron