Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków :(

Postautor: c.bojko » pt kwie 08, 2011 10:38 pm

Czy wiecie coś na temat inwestycji, która ma powstać w Złotokłosie - jakiś Park Rozrywki w stylu jak na tej stroni http://www.adventureworld.net.au/
Nie bardzo sobie wyobrażam tam coś takiego przy obecnym stanie dróg. Wszystkie trasy czy to od Krakowskiej czy od Piaseczna będą notorycznie zakorkowane od wiosny do jesieni. Mam nadzieje, ze władze wymuszą przynajmniej wybudowanie jakies trasy do Zlotoklosu w przeciwnym razie to będziemy mieli paraliż komunikacyjny w połowie gminy :( :( :(.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Postautor: krawczynskilukasz » ndz kwie 10, 2011 5:53 pm

Słyszałem, że ma to budować inwestor holenderski, park ma się nawzywać LasPalm. Dla mnie sprawa dyskusyjna bo nie wiem czy będą wstnie spełnić wymogi przewidziane przepiami prawa. Chcą podobno wybudować tam również jakąs biospalarnie czy coś takiego, a to po prostu śmierdzi. Ma to ogrzewać aquapark.


pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Postautor: jezier » ndz kwie 10, 2011 10:20 pm

Czy po słowach "słyszałem" i "podobno"wypada radnemu powiatowemu wypisywać nie mające wiele wspólnego z prawdą plotki?
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: krawczynskilukasz » pn kwie 11, 2011 8:25 am

Dlatego napisałem, że słyszałem i podobno.
Pytanie brzmiało, czy wiecie coś....?
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » pn kwie 11, 2011 8:45 am

Może mam za duże wyobrażenia ale fajnie by było gdyby od przedstawiciela władzy można było dowiedzieć się czegoś więcej. Ale jest odwrotnie i straszenie prawie jakby w Złotokłosie miała powstać niespełniająca żadnych norm spalarnia śmieci zatruwająca całą okolicę.
Ale ma powstać park rozrywki i aqua park czyli coś fajnego a nie okropnego.
Nazwa parku to: Adventure World Warsaw a inwestorem jest spółka zarejestrowana w Polsce Las Palm Sp. z o.o, której prezesem jest Holender Peter Jan Mulder
Strona internetowa: http://adventureworldwarsaw.com
Nie rozumiem też zdania czy budowa wesołego miasteczka i basenu będzie w stanie spełnić wymagania prawa? To nie jest budowa elektrowni atomowej. Baseny powstają w prawie każdej gminie, przy szkołach, przy ośrodkach sportu. Na pewno uda się i w Złotokłosie, który jest zwyczajną rozwijającą się miejscowością.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: krawczynskilukasz » pn kwie 11, 2011 9:07 am

Chodzi o miejsce - pozwolenie wodno-prawne, o kwestie m.p.z.p czy też w.z.

A co do mojego umiarkowanego optymizmu - Złotokłos to miejscowość w której ludzie szukali i cenili spokój. Mam tam wielu znajomych i po prostu mają wiele wątpliwości. Nie było szeroko zakrojonych konsultacji społecznych na ten temat więc dlatego do temetu podchodzę z rezerwą. Nie widziałem dokumentacji ale z przekazu ustnego mam informację że biogazownia ma tam powstać, jeżeli tak to mieszkańcy powinni poznać mechanizm jej działania. Jestem zwolennikiem rozwoju ale zrównoważonego popartego konsultacjami społecznymi. Uważam, że w tak kluczowej kwestii powinni zabrać głos sami mieszkańcy. Powstanie takiej inwestycji zmieni Złotokłos i takie decyzje powinny być podejmowane razem z mieszkańcami.
Nikogo nie strasze, ale nie wpadam również w huraoptymizm.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Kowal » pn kwie 11, 2011 9:55 am

Niech inwestor podpisze z gminą Piaseczno umowę partycypacyjną i będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: iza » pn kwie 11, 2011 12:48 pm

Obrazek

Firma Las Palm Sp. z o.o. stara się o uzyskanie pozytywnych warunków środowiskowych potrzebnych do pozwolenia na budowę Parku Rozrywki Advenrure World Warsaw ( www.laspalm.com ; www.adventureworldwarsaw.pl ). W tym momencie wszystkie dzieci krzyknęły “Hurrrrrrrrraaa!!!” Będziemy mieli największy na mazowszu park rozrywki, jedno wielkie wesołe miasteczko. Inwestorzro zma c h e m planuje zagospodarować dawne stawy z zabytkowymi groblami. Na około 39 hektarach znajdziemy kolejkę górską “Bumerang” o wysokości 18 metrów, karuzele, rwące rzeki, park wodny świat ze strefą spa, wellness, z halą zabaw, zjeżdżalniami, wieżą skoków i wiele innych atrakcji. SUPER.

W ramach infrastruktury technicznej w parku będzie budynek dyrekcji, elekrtociepłownia, dwie oczyszczalnie ścieków i parking na 3000 samochodów !!! Przewidywany w dokumentacji ruch kołowy to maksymalnie 600 samochodów na godzinę i 1.825.000 pojazdów rocznie. A my narzekamy na duży ruch na ulicy Społecznej i 3-go Maja. Na pewno nazwa Złotokłos nabierze rozgłosu, miejscowi łatwiej znajdą zatrudnienie, a szykiem miejscowej mody będzie t-shirt z napisem na plecach: “W czym mogę pomóc?”, z logo parku oczywiście.

super układ? Pewne jest, że zdeterminowane władze gminy robią wszystko, aby inwestycja ruszyła. Teren wydzielono z miejscowego planu zagospodarowania i przystąpiono do zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowani a Przest rzennego. Wiadomo, korzyści ekonomiczne górą. My będziemy przyglądać się rozwojowi spraw, a póki co przymknijmy oczy i pomarzmy........ .


Plan parku z legendą i opisami:

Obrazek

źródło Złoty Głos: http://www.miejscovi.pl/index.php/zoty- ... -2011.html
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: c.bojko » pn kwie 11, 2011 2:36 pm

Pomysł na pierwszy rzut oka wydaje się fajny......niestety wystarczy się chwilę zastanowić aby zrozumieć jak nie fajnie będzie tu i w okolicy mieszkać gdy wybudują ten park.

Dojazd do pracy w Warszawie/ Piasecznie będzie sparaliżowany. Teraz inwestor krzyknie, że będzie 200 nowych miejsc pracy w Złotokłosie... ale zastanówmy się jakie to będą miejsca pracy - pani do sprzątnięcia toalety, pan wpuszczający na karuzelę, ktoś tam zapinający nas w kolejce.....czy na pewno o takie miejsca pracy nam chodzi? W tym samym czasie 10 000 osób z całej okolicy (Złotokłos, Głosków, Gołków, Henryków, Mroków, Warszawianka, Prace itp.) będzie miało utrudniony dojazd do swoich miejsc pracy, szkół i uczelni. Pytam więc jaka korzyść z tych miejsc pracy??

Inwestor teraz krzyknie że będzie Puławska Bis.....ale od ilu lat słyszymy o Puławskiej Bis....a nawet jeśli to zjazd w Złotokłosie będzie permanentnie zakorkowany....więc nic na tym nie skorzystamy najwyżej będzie taki korek jak jest teraz.....każdy kto kiedykolwiek był w takim parku albo pracował wie, że takie parki są może i fajne dla tych kto je odwiedzają ale nie dla tych którzy muszą z nimi żyć na co dzień. Od wczesnej wiosny do jesieni sznur samochodów i autokarów....po prostu marzenie.

Inwestor teraz powie, że nasza ziemia wzrośnie na wartości więc będziemy mogli ją sprzedać bo będą powstawać hotele/ restauracje itp. Czyżby? Czy do takiego parku przyjeżdża się na dłużej niż jeden dzień? NIE, więc 99% ludzi nie będzie nocować i zatrzymywać się w hotelach/pensjonatach itp. A na terenie samego parku są już zaprojektowane restauracje więc co najwyżej będziemy mogli pracować tam jako kelner/ kelnerka za minimalną pensje licząc na napiwki......tylko ilu Polaków daje napiwki?

Ci turyści wjadą na teren parku, który może nie wszyscy to wiedzą ale będzie OGRODZONY więc Pan Stasio czy Jasio nie wjedzie tam z kramikiem i nie zacznie sprzedawać kiełbasek, będzie tam też parking na 3500 samochodów więc nie będzie wynajmowania poletka jak na giełdzie w Słomczynie.....a nasze dzieci czy my też nie wejdziemy tam przecież za darmo tylko za normalną opłatę, która będzie wynosić kilkadziesiąt, a może i set złoty.

Myślę więc, że aby ocenić obiektywnie czy taka inwestycja jest w Złotokłosie potrzebna czy nie trzeba być świadomym zagrożeń, zagrożeń które inwestor stara się przemilczeć, i to mi się w tym Panu inwestorze nie podoba. Co więcej mam wrażenie, że swoimi wypowiedziami inwestor (czy jego przedstawiciel) umyślnie próbuje wprowadzić ludzi w błąd.

A i jeszcze jedna kwestia o której tu nikt nie napisał. Zgodnie z zamieszczonym przez Izę wyżej projektem jeden ze stawów ma być zasypany. Ciekawi mnie jak miałoby do tego dojść ponieważ jest to zbiornik retencyjny!! A po zeszłorocznych powodziach trzeba by być pozbawionym rozumu, żeby wydać pozwolenie na zasypanie takiego zbiornika. Złotokłos akurat w tym przypadku może nie miałby się co bać gdyż woda popłynęłaby dalej.........do Głoskowa. Nie chcę jednak myśleć o domach tych osób które były podtopione tam w zeszłym roku........
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Beata » pn kwie 11, 2011 3:10 pm

Pomysł bardzo fajny. Oby tylko inwestor zainwestował również w infrastrukturę dojazdową do swojej inwestycji (drogi, komunikacja dla niezmotoryzowanych rodziców z dziećmi).
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Tulipano_0602 » pn kwie 11, 2011 3:14 pm

Z punktu widzenia mieszkańców gminy nie graniczących bezpośrednio z inwestycją - REWELACYJNA SPRAWA.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rozumiem że bezpośrednio graniczący z inwestyją mogą mieć wątpliwości, ale to tak zawsze już jest. Dla całej gminy i dalszych okolic, aż po W-wę - w końcu powstaje jakaś infrastruktura na poziomie europejskim, kasa dla Złotokłosu też jakaś będzie. Lepsze to niż komarowo.

Ale trzeba pilnować szczegółów, zbiorników retencyjnych, itp.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: c.bojko » pn kwie 11, 2011 3:42 pm

Zgadzam się z powyższym, że REWELACYJNA SPRAWA pod warunkiem, że jest jak dojechać!. Problem dojazdu działa w obie strony. Skoro mieszkańcy widzą zagrożenie w dojeździe do pracy tak samo jest zagrożenie z dojazdem do inwestycji. Na dzień dzisiejszy w piątkowe popołudnie gdy jest ładna pogoda z Warszawy (z Mokotowa) czasem jedzie się 1,5h, jak powstanie park może zamienić się to w 3h więc może się to okazać wątpliwej przyjemności rozrywka ;). Osobiście byłam w kilku takich parkach i za każdym razem inwestor wybudował drogę dojazdową. Gmina Piaseczno brzydko mówiąc sfrajerzy się jeśli pozwoli na inwestycje, a nie 'wymusi' budowy ODPOWIEDNIEJ drogi. A my jako podoatnicy też nie powinniśmy pozwolić by z naszych podatków wybudowano drogę do inwestycji na której będzie ktoś zarabiał miliony i odprowadzał je za granicę....A MY BęDZIEMY MIELI TYLKO KOREK.....bo jedna Puławska Bis problemu nie rozwiąże.

Możliwe w ogóle, że inwetor nigdy nie jechał tą trasą w godzinie szczytu i mu się wydaje, że dojedzie z centrum w Wawa w 20 min bo spojrzał sobie na google i mu tak podpowiedziało. Z za biurka wszystko wygląda różowo pod warunkiem, że mamy zachodnie autostrady/kolej/metro. U nas takich nie ma ma!!! Póki nie ma Puławskiej Bis nie powinno wydawać się zgody na takie inwestycje! Nie dajmy się też mamić obietnicami, że droga będzie. Niech ją po prostu zbudują to wtedy będzie można rozmawiać. Na razie to się o oniej mówi od lat 70 tych.

Nie byłabym też tak huraoptymistyczna, że tylko Złotokłos i najbliższe miejscowości będą zakorokowane. Korek w mniej lub bardziej pośredni sposób dotknie całą gminę Piaseczno i Lesznowola. Huraoptymistyczny może być tylko ktoś kto mieszka w Warszawie i nie jeździ Puławską, nie ma żadnej działki i rodziny do której potrzebowałby dojechać Al. Krakowską lub Ul. Pułwską. Nigdy nie jeździ latem na połódnie i najlepiej na wakacje jeśli udaje się wyłącznie samolotem.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Tulipano_0602 » pn kwie 11, 2011 3:55 pm

Puławska Bis w końcu powstanie, opóźniona ale powstanie. Prace nad papierologią trwają, tylko ostanio Tusk obciął kasę na ten odcinek. W W-wie już prace nad tą S7 trwają. Trzeba więc kopać władze na wszelkie możliwe sposoby, by jakoś znalazła się na to kasa.

A lokalne władze musza tak wynegocjować warunki u inwestora, by włożył maksymalnie dużo w infrastrukturę okolicy.



Przyszedł mi do głowy taki pomysł.
Można by wykorzystać piaseczyńską kolej wąskotorową na dojazd do tego Parku Rozrywki. Gdyby inwestor dorobił odrobinę torów, mogła by być trasa komercyjna wprost z Piaseczna do tego parku.

http://m.onet.pl/_m/8c68d59a2c32d7dbd1c ... 26,9,1.jpg
http://www.transpolska.most.org.pl/pics/piaseczn.gif

Gdyby zrobić z tego normalnie kursującą linię komercyjną, to miałby Złotokłos regularne połączenie z Piasecznem (i dworcem PKP). Oczywiście nie zabytkowym parowozem, a czymś nowoczesnym. Ten park mógłby dać temu ekonomiczny sens.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » pn kwie 11, 2011 4:35 pm

Można nawet bez budowania nowych torów zrobić od istniejącej stacji w Złotokłosie regularne połączenie z parkiem aby pasażerowie nie musieli pokonywać ponad kilometra na piechotę. Wahadłowo kursujący busik w połączeniu z rozkładem jazdy pociągów świetnie by się sprawdził.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Tulipano_0602 » pn kwie 11, 2011 5:03 pm

Rzeczywiście, to nie jest daleko. A kilometr spacerkiem (jeśli będzie szeroki chodnik) od stacji wąskotorówki do parku wodnego, też wielkim wysiłkiem nie jest.

Co do dróg - młyny urzednicze mielą powoli w sprawie S7 Warszawa-Grójec (tzw. Puławska-BIS). Ostatnie urzędnicze papiery w tej sprawie:

http://bip.gdos.gov.pl/doc/2011/obwiesz ... 1.aj.4.pdf

wg wieści z forum:

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=149

"DśU powinno być niebawem, może jeszcze nawet w tym miesiącu. Maksimum tego, czego możemy się dalej spodziewać, to przetarg na wykonanie PB... "

Więc powoli, powoli, ale S7 powoli posuwa się do przodu.
Być może więc, zanim Park Rozrywki powstanie, powstanie też Puławska-BIS.


A swoją drogą miejscowi mogą naciskać na władze, by uzależniły inwestycję od jakiegoś dołożenia się inwestora do lokalnej infrastruktury drogowej, a może i też do zmodernizowania kolejki wąskotorowej by mogła być realną alternatywną dla samochodów. Modernizacja torów, jakieś mijanki, nowoczesny tabor, użyteczny rozkład jazdy zgrany np. z rozkładem PKP w Piasecznie. I być może zamiast autem można by szybciej do W-wy jechać do pracy wąskotorówką i PKP.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Następna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron