Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: holmes » pn maja 16, 2011 9:25 pm

Kuc, chylę czoła.
Twoją epistołę dobrze się czyta. Dużo lepiej niż raport wpływu na środowisko - autorstwa Tebodinu.
Pozwolisz, jednak, że się nie zgodzę?
"Pomyłka" Ptasiego Móżdżka nie byłaby tutaj rozpatrywana, gdyby nie jej potencjalny wpływ na opinię radnych.

P.S. Zioła zbierasz w lesie czy na stawach? Ja też chcę! Rzeczywistość jawić mi się będzie w jaśniejszych barwach...
holmes
 
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 03, 2011 9:08 pm

Postautor: bomba » pn maja 16, 2011 9:35 pm

Jestem pod wielkim wrażeniem Pana Las Palm Barbasiewicza. Jego wodolejstwo jako doświadczonego w parkach wodnych człowieka aż poraża. Własnie odsłuchałam :
http://zyroskop.info.pl/2011/05/list-intencyjny-w-sprawie-parku-rozrywki/
i z podziwu wyjść nie mogę. Taki detal jeden:

27.04.2011 - prezentacja w Złotowłosie - wielkość parku 40 ha
13.05.2011 - gmina Piaseczno - wielkość parku 80 ha
13.05.2011 parę godzin później Grodzisk - woowww kilka razy puszczałam to nagranie 200ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(':brawoo:')

Ten tajemniczy fundusz z Luxemburga uzdrowi nam niebawem gospodarkę krajową.....


Ależ oni muszą mieć kasy do uprania!!!!! wow niesamowite

Nie wierzycie odsłuchajcie powyższy link, a potem końcówkę:
http://www.itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,13.15,1067

Oj Panie Słowik - tyle terenu to już chyba pan nie rozmnożysz... Bo 100 h to się panu udało wyczarować....choć pokrycia w naturze brak, ale 200?????(':tease:')
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 8:38 am przez bomba, łącznie zmieniany 1 raz
bomba
 
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 9:18 am

Postautor: Kucyk » pn maja 16, 2011 9:49 pm

Zwracam uwagę, że wszelkie kwestie poruszone w moim poprzednim poście nie są autorstwa Kuca, a Karola Pośladka którego felieton jedynie zamieściłem.

Koledze Holmsowi zwrócę jednak ornitologiczną uwagę, aby nie traktował radnych (tutaj nie wiem czy gminnych czy, też powiatowych - wszak jednoznacznego wyznaczenia target'u nie ma w wypowiedzi Kolegi) jako "mądrych inaczej". Kolego Holmsie, zapytam: czy Ty też wyrównujesz do dołu? Za mądry dla ciebie, kto mądrzejszy od ogółu matołów?
Radny Ptak nie pierwszyzną jest w naszym samorządzie i naprawdę nie należy się obawiać o sposób pojmowania jego treli przez stare wróble co na końskie boby nabierać się nie dają. 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: glos25 » pn maja 16, 2011 9:52 pm

Twoje określenia są kultowe!
Ostatnio zmieniony ndz cze 12, 2011 9:02 pm przez glos25, łącznie zmieniany 1 raz
glos25
 
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 12, 2008 7:44 pm

Postautor: holmes » pn maja 16, 2011 10:17 pm

glos25:
Jak rozumiem - już biegniesz założyć takie stowarzyszenie...
holmes
 
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 03, 2011 9:08 pm

Postautor: holmes » pn maja 16, 2011 10:21 pm

kuc: "Radny Ptak nie pierwszyzną jest w naszym samorządzie i naprawdę nie należy się obawiać o sposób pojmowania jego treli przez stare wróble co na końskie boby nabierać się nie dają. "

Niech tak się stanie.
Amen.
holmes
 
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 03, 2011 9:08 pm

Re: Do głos 25

Postautor: strogoff » pn maja 16, 2011 10:34 pm

glos25 pisze:
strogoff pisze:Głosie25 - brawo za przytoczenie uchwały! I prośba o skonfrontowanie jej najpierw z mapą i policzenie ile na tym terenie jest terenów UP3?


Obrazek

Tak sprawdziłem i ty też sprawdź.

Pamiętaj o Szczakach. Na mapie zazanczone są tereny gdzie jest plan (w kierunku Wólki Prackiej), natomiast nie zaznaczony jest fragmentu Szczak przy Mrokowskiej.

Na fioletowo zaznaczony jest teren UP.

Na pomarańczowo teren U/MN.

Zastanawiałeś się dlaczego tu jest U/MN a w dalszej części Złotokłosu MN/U, bo przy symbolu U/MN usługi maja charakter podstawowy a mieszkaniówka towarzyszący, natomiast w pozostałej (mieszkaniowej częsci Złotokłosu) jest odwrotnie.


Głosie25 - weź sobie duuuużą mapę i lupę i zobacz ile na mapie jest UP3. Jest jeden obszar. A UP4 - jest 5 obszarów. I przeczytaj sobie uchwałę bo w niej NIE ma opisanych terenów zaznaczonych przez Ciebie kolorem fioletowym. Może będą jak ktoś to uchwali. A przy okazji dlaczego nie zaznaczyłeś na mapie stanowisk archeologicznych, które uniemożliwiają budowę Twoich fabryk i hipermarketów. Dlaczego na mapie nie zaznaczyłeś kanału przecinającego UP4? Podeślij proszę uchwałę dla tych nie oznaczonych numerami terenów jakie zaznaczyłeś kolorami.
strogoff
 
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 04, 2011 9:39 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: wespazjan » pn maja 16, 2011 10:37 pm

holmes pisze:glos25 Jak rozumiem - już biegniesz założyć takie stowarzyszenie...


Niestety... już go ubiegli.
wespazjan
 
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 13, 2008 9:38 am

Postautor: root » pn maja 16, 2011 10:37 pm

glos25 pisze:Twoje określenia są kultowe!

Raczej rynsztokowe.

Kucyk pisze: Tutaj należy się zastanowić co jest normalne: inwestować pieniądze w grunty, aby sprzedać je z pokaźnym zyskiem, czy trwać w umartwieniu i ascezie wiodąc przykładne życie w ubóstwie brzydząc się zarobkiem? Jeśli którykolwiek radny decydował by się na tą drugą drogę, to jest to rzeczywisty powód że radnym nie powinien być, bo zasada kupić tanio - sprzedać drogo dotyczy również gospodarowania majątkiem samorządowym.

glos25 pisze:Jak widać mecenas Słowik, to nie tylko człowiek doskonale wykształcony (adwokat, mgr, mgr, mgr), skuteczny (radny od 13 lat z własnego komitetu) ale i człowiek, który w praktyce umie inwestować pieniądze.


Nikt tutaj nie odmawia prawa radnego Słowika do bogacenia się. Tylko dlaczego robi to wykorzystując stanowisko radnego i kosztem mieszkańców Złotokłosu i okolic. Przy wersji parku na 80 hektarach negatywny wpływ na wycenę nieruchomości sięgnie także nieruchomości mieszkaniowych w Wólce Prackiej i Baszkówce.
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2011 10:42 pm przez root, łącznie zmieniany 1 raz
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: wespazjan » pn maja 16, 2011 10:40 pm

root pisze: negatywny wpływ sięgnie także na wycenę nieruchomości mieszkaniowych w Wólce Prackiej i Baszkówce.

Chyba pozytywny. :roll:
wespazjan
 
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 13, 2008 9:38 am

Postautor: AgentCooper » pn maja 16, 2011 10:52 pm

wespazjan pisze:root napisał:
negatywny wpływ sięgnie także na wycenę nieruchomości mieszkaniowych w Wólce Prackiej i Baszkówce.

Chyba pozytywny. Rolling Eyes


Dla tego co kupuje to i owszem, może kumpel Muldera z Mak Developement będzie zainteresowany? Gmina mu za nasze podatki drogę na osiedle wyściełała to znaczy, że się może już dogadali.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: root » pn maja 16, 2011 10:59 pm

wespazjan pisze:Chyba pozytywny. :roll:


Kpisz czy o drogę pytasz ?

Takiego podejścia żaden argument nie obali. Załączę trzy opinie rzeczoznawców to napiszesz, że takich znalazłem celowo. Napiszę, że całe najlepsze letnie miesiące będzie słychać łomot z koncertów w weekendy do późna wieczorem napiszesz, że raport środowiskowy inwestora mówi co innego albo że inwestor obiecuje w weekendy krótsze godziny otwarcia.
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: root » pn maja 16, 2011 11:53 pm

bomba pisze:i z podziwu wyjść nie mogę. Taki detal jeden:

27.04.2011 - prezentacja w Złotowłosie - wielkość parku 40 h
13.05.2011 - gmina Piaseczno - wielkość parku 80 h
13.05.2011 parę godzin później Grodzisk - woowww kilka razy puszczałam to nagranie 200h!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(':brawoo:')


To jakiś cyrk jest normalnie. Kolesie jeżdżą po gminach prezentują obrazki i opowiadają o kwotach 500mln PLN, a gdzie indziej 750 mln euro. Przecież Ci rolnicy jak usłyszeli taką kwotę to ich przytną ostro na gruntach.

Czekam z niecierpliwością na trzecią lokalizację. Wzrost kwot i wielkości terenu jest prawie geometryczny.
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: sanchez » pn maja 16, 2011 11:59 pm

wespazjan, czy mógłbyś przedstawić się z imienia i nazwiska ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: c.bojko » wt maja 17, 2011 12:47 am

Wespazjan, na jakiej podstawie twierdzisz, ze wartosc nieruchomosci wzrosnie? Nie ma zadnych przeslanych aby wartosc domu, ktory bedzie w okolicy parku wzrosla, to samo dotyczy tez dzialek pod budownictwo jednorodzinne/ szeregowe itp. Stratni beda wszyscy, ktorzy w tej chwili posiadaja dom z dzialka w okolicy lub dzialke z przenaczeniem pod budownictwo jednorodzinne.
Zlotoklos, Szczaki, Zawady i Wolka Pracka - bo halas i korki.
Baszkowka, Henrykow-Urocze, Marylka, Gloskow, Warszawianka bo korki.
Wszyscy bo zanieczyszczenie srodowiska, wzrost przestepczosci itp., itd.

Wzrosnie moze wartosc ziemi pod inwestycje ale ta i tak by wzrosla bo planowana trasa Pulawska Bis, a nie park rozrywki. Chyba, ze ktos ma dzialke tam gdzie Pan Slowik to bez parku i Pulawska Bis mu az tak duzo nie pomoze.

Reasumujac wiekszosc mieszkancow bedzie stratna i to w sposob doslowny, ktory mozna bedzie latwo przeliczyc na zlotowki.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości