Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: jezier » pt kwie 15, 2011 1:43 pm

Na
http://www.korzeniowka.org/?p=1446
wrzuciłem kilka nowych zdjęć na któ­rym powsta­nie Adven­ture World.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: kacka.dziwacka » pt kwie 15, 2011 2:05 pm

nie lubię jak ktoś powołuje się na tłumy przeciwników danej inwestycji, bez konkretnych danych. Ciekawe jakie byłyby wyniki ankiety przeprowadzonej w powiecie piaseczyńskim nt tego parku rozrywki???. Oczywiście mówię tutaj o miarodajnej ankiecie - a nie na stronie internetowej powiatu lub lokalnej telewizji :D

Pokuszę się nawet o domysł - ze nie byłby to wynik zadowalający tych najgłośniej krzyczących "NIE". Ale jak komuś mogłyby przeszkadzać zbyt częste mecze na boisku sportowym.... :roll: to rzeczywiście, powinien zacząć mysleć o przeprowadzce w Bieszczady.
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Postautor: ada » pt kwie 15, 2011 2:12 pm

Na
http://www.korzeniowka.org/?p=1446
wrzuciłem kilka nowych zdjęć na któ­rym powsta­nie Adven­ture World.

A proszę te same miejsca sfotografować latem gdy wszystko kwitnie i jest zielono teraz wszędzie jest brzydko, szaro i smutno.
ada
 
Posty: 24
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 9:11 pm

Postautor: mak » pt kwie 15, 2011 2:16 pm

Ja też nie patrze w kategoriach spadku/wzrostu ceny m2 mojej działki. Mam ją dosyć daleko od planowanej inwestycji, oddzieloną drzewami, etc. Poza tym nie planuję jej sprzedawać. Jednak jestem przeciw. Tutaj miała być zabudowa rodzinna, ew. drobna przedsiębiorczość. Spokojnie miejsce do mieszkania i dorastania dzieci. Taki był plan zagospodarowania i z takim założeniem kupowałem działkę.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Jacek.B » pt kwie 15, 2011 2:20 pm

NA STRONIE www.miejscovi.pl ZNAJDZIECIE ODPOWIEDŹ INWESTORA NA WĄTPLIWOśCI DOTYCZĄCE PARKU ROZRYWKI.

Jacek Borowiecki
Jacek.B
 
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 27, 2010 9:47 am
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Agnieszka_G » pt kwie 15, 2011 2:22 pm

Jacek.B pisze:NA STRONIE www.miejscovi.pl ZNAJDZIECIE ODPOWIEDŹ INWESTORA NA WĄTPLIWOśCI DOTYCZĄCE PARKU ROZRYWKI.

Jacek Borowiecki


a nie mówiłam Mieszkanko 8)
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: jezier » pt kwie 15, 2011 2:24 pm

ada pisze:Na
http://www.korzeniowka.org/?p=1446
wrzuciłem kilka nowych zdjęć na któ­rym powsta­nie Adven­ture World.

A proszę te same miejsca sfotografować latem gdy wszystko kwitnie i jest zielono teraz wszędzie jest brzydko, szaro i smutno.

Będzie już trwała budowa i może nie być nawet tak ładnie jak dzisiaj.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: root » pt kwie 15, 2011 2:29 pm

Tulipano,

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego ma wzrosnąć wartość nieruchomości nie w bezpośrednim sąsiedztwie tej inwestycji?
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pt kwie 15, 2011 2:34 pm

kacka.dziwacka pisze:nie lubię jak ktoś powołuje się na tłumy przeciwników danej inwestycji, bez konkretnych danych. Ciekawe jakie byłyby wyniki ankiety przeprowadzonej w powiecie piaseczyńskim nt tego parku rozrywki???. Oczywiście mówię tutaj o miarodajnej ankiecie - a nie na stronie internetowej powiatu lub lokalnej telewizji :D

Pokuszę się nawet o domysł - ze nie byłby to wynik zadowalający tych najgłośniej krzyczących "NIE". Ale jak komuś mogłyby przeszkadzać zbyt częste mecze na boisku sportowym.... :roll: to rzeczywiście, powinien zacząć mysleć o przeprowadzce w Bieszczady.


Dokładnie.

Jeśli władze spotkają się z oporem, moga zrobić taką ankietę. Dlaczego tylko mała grupa mieszkających najbliżej ma decydować za całą gminę czy powiat? Jedni stracą, inni zyskają.

Dlatego sugeruję, zamiast próbować blokować inwestycję (a to jak zderzenie z walcem drogowym), konstruktywnie wywalczyć dla siebie rozwiązania które zminimalizują uciążliwość. NIE BO NIE w efekcie może dać efeket, że i tak wybudują (najwyżej rok później), w wersji najekonomiczniejszej dla inwestora. Skoro tak i tak będzie miał protesty, po co ma cokolwiek dać ludziom? Lepiej tą kasę przeznaczyć na prawników i PR. Gdyby jednak postawić sprawę - ok, nie masz protestów, ale tu jest lista naszych życzeń/żądań, jeśli jes spełnisz, nie będziemy rzucać kłód pod nogi.

I sensowna lista, np:
- ekrany dźwiękochłonne na południu inwestycji
- umiejscowienie mniej hałaśliwych elementów infrastruktury od południa
- pas wysokiej zieleni (można kupić np. od razu 3-metrowe drzewa) odgradzający park od południa
- wjazdy tylko od S7 (S7 to będzie droga ekspresowa, będą węzły komunikacyjne, jeśli wjazd będzie od S7 tylko, to nikt lokalnymi drogami nie będzie się szwędał)
- chodniki w Złotokłosie
- może (o ile to realne i da się do tego przekonać władzę) - konkretna (konkretne kwoty €) partycypacja w modernizacji wąskotorówki

I inwestor sobie to skalkuluje. Szybka budowa okupiona konkretną kwotą € lub opóźniona, ale taniej. A protesty? Jeden dzień w mediach a potem następnie NEWS-y (o ile np. nie będzie tsunami w Japonii, bo wtedy nikt Złotokłosu nie zauważy). Konstruktywne działania.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Adventure World Warsaw

Postautor: Kowal » pt kwie 15, 2011 2:50 pm

Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Agnieszka_G » pt kwie 15, 2011 2:58 pm

Najnowsze dane o spółce Las Palm:

LAS PALM SPÓ£KA Z O.O. (poprzednia nazwa MULTANA RESIDENCE SPÓ£KA Z O.O.)
Aktualny adres w KRS: Strzeniówka, Jeżynowa 10, województwo mazowieckie
Ostatni wpis do KRS z dnia: 2011-01-13
Zarejestrowana w KRS z dnia: 2009-02-24
REGON: 141725024
NR KRS: 0000324045
Sąd rejestrowy: Warszawa SR dla m. stoł. Warszawy Wydział XIV Gospodarczy - KRS
Forma prawna: spółka z o.o.
Osoby występujące w spółce:
SEBASTIAN FERDYNAND BARBASIEWICZ
ALEXANDER BAKKES
PETER JAN MULDER
GERRIT ANTON VROEGE
FINALSA HOLDING S.A.

oraz: http://www.krs-online.com.pl/las-palm-s ... 08996.html

Jest to widać bardzo młoda firma, poprzednia nazwa MULTANA RESIDENCE SPÓ£KA Z O.O. sugeruje na budownictwo tj:

http://www.imsig.pl/pozycja/2009/185/KR ... 9ACI%C4%84

Po tak pięknym opisie Członka zarządu, dokładnym w każdym calu, nigdzie nie znalazłam podobnego obiektu zbudowanego przez tychże Państwa, może Wy znajdziecie.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: mak » pt kwie 15, 2011 3:02 pm

kacka.dziwacka pisze:(...)Pokuszę się nawet o domysł - ze nie byłby to wynik zadowalający tych najgłośniej krzyczących "NIE". Ale jak komuś mogłyby przeszkadzać zbyt częste mecze na boisku sportowym.... :roll: to rzeczywiście, powinien zacząć mysleć o przeprowadzce w Bieszczady.


Znowu głos za inwestycją osoby, która przypadkiem zarejestrowała się dwa dni temu... Abstrahując od tego, że koleżanka napisała, że mecze jej nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Tulipano_0602 » pt kwie 15, 2011 3:04 pm

Agnieszka_G pisze:
Po tak pięknym opisie Członka zarządu, dokładnym w każdym calu, nigdzie nie znalazłam podobnego obiektu zbudowanego przez tychże Państwa, może Wy znajdziecie.


I to są konstruktywne uwagi. Do wyjaśnienia.
Już jeden inwestor (Headlands Property) obiecał coś w Piasecznie i nie wybudował.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: jezier » pt kwie 15, 2011 3:08 pm

Nie ma się co dziwić, że występują tutaj osoby niedawno zarejestrowane (zresztą i te przestraszone wizją inwestycji też w większości są kilkudniowe). Po prostu nie jest to popularne forum wśród mieszkańców Złotokłosu. Czasami miesiącami można czekać, aż się ktoś w podforum Henryków Urocze i Złotokłos wpisze.
A teraz jest gorący temat to się więcej osób chce wypowiedzieć.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: c.bojko » pt kwie 15, 2011 3:12 pm

Tulipano_0602, porównywanie prostestów przy okazji takiej inwestycji do protestów związanych z budową metra lub drogi jest conajmniej śmieszne.

Infrastruktura komunikacyjna służy wszystkim, nawet tym co protestują, a park rozrywki jest wątpliwej jakości rozrywką i to głównie dla przyjezdnych, a nie miejscowych. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że co tydzień będę chodziła pojeździć na roler costerze nawet gdyby był za darmo.

Szacun dla inwestora, że się wypowiedział (ktoś tu wrzucił link do jego maila).
Szkoda tylko, że adres mailowy zaczyna się od info@ ..... u mnie w firmie maile przesyłane na taki adres trafiają do sekretarki, która dopiero 'przesiewa te maile' i puszcza dalej to co jej się wydaje, że jest istotne. Do osoby decyzyjnej dociera niewiele z tych maili :).
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości