Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Adventure World Warsaw

Postautor: mak » pt kwie 15, 2011 3:18 pm

c.bojko pisze:(...)Szacun dla inwestora, że się wypowiedział (ktoś tu wrzucił link do jego maila).
Szkoda tylko, że adres mailowy zaczyna się od info@ ..... u mnie w firmie maile przesyłane na taki adres trafiają do sekretarki, która dopiero 'przesiewa te maile' i puszcza dalej to co jej się wydaje, że jest istotne. Do osoby decyzyjnej dociera niewiele z tych maili :).


Tutaj akurat się nie dziwię. Dziwne wręcz, że w ogóle podali jakiś adres zwrotny... Faktycznie to OK.

Czytając ten list wszystko wygląda pięknie, aż za. Tyle, że na "slajdach Power Point" wszystko wygląda pięknie. Zwykle gorzej z realizacją...
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Adventure World Warsaw

Postautor: c.bojko » pt kwie 15, 2011 3:22 pm

Nie od dziś wiadomo, że produkt czasami sprzedaje opakowanie ;)
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Tulipano_0602 » pt kwie 15, 2011 3:35 pm

Agnieszka_G pisze:
Jacek.B pisze:NA STRONIE www.miejscovi.pl ZNAJDZIECIE ODPOWIEDŹ INWESTORA NA WĄTPLIWOśCI DOTYCZĄCE PARKU ROZRYWKI.

Jacek Borowiecki


a nie mówiłam Mieszkanko 8)



Proszę, proszę, wbrew głoszonym opiniom przez wielu, z własnej woli coś inwestor obiecuje:

"Inwestor rozważa również adaptację wymagającej modernizacji kolejki wąskotorowej mogącej pomieścić również kilkadziesiąt osób w ramach jednego przejazdu), "

(...)

"Inwestor zdaje sobie sprawę, że we wsi Złotokłosie brakuje wielu rzeczy wpływających na poprawę codziennej egzystencji jej mieszkańców, m.in.:""

to występuje lista spraw...

"Inwestor poprzez realizację inwestycji, będzie w stanie m.in. pomóc w spełnieniu oczekiwań lokalnej społeczności biorąc czynny udział w codziennym życiu wsi Złotokłos, w spotkaniach Stowarzyszenia Miejscovi, w spotkaniach Gminnych, przyczyniając się do rozwiązywania wspólnych problemów"

Skoro jest dobra wola, to trzeba to przekuć w konkrety, konkretne deklaracje (w € czy w PLN) na piśmie. żeby na obietnicach się nie skończyło. Trzeba zrobić listę potrzeb/wymagań, podrzucić władzom i negocjować. A kolejkę rzeczywiście można by, przy pomocy inwestora (skoro chętny), środków z UE i funduszy gminy zmodernizować i zrobić z niej coś użytecznego.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: c.bojko » pt kwie 15, 2011 3:50 pm

Tulipano_0602, nie byłabym taka przekonana, że to z własnej woli. Raczej pod wpływem informacji jakie do niego docierają i protestów jakie zostały złożone w gminie.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Tulipano_0602 » pt kwie 15, 2011 7:29 pm

c.bojko pisze:Tulipano_0602, nie byłabym taka przekonana, że to z własnej woli. Raczej pod wpływem informacji jakie do niego docierają i protestów jakie zostały złożone w gminie.


No i bardzo dobrze. Jak widać, nie powinien stawiać oporu by sporo włożyć w infrastrukturę okolicy. Trzeba kuć żelazo póki gorące i wydobyć konkretne zobowiązania na piśmie. Tylko trzeba wiedzieć, czego byśmy konkretnie chcieli. Pismo od inwestora całkiem sensownie wymienia problemy okolicy.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: c.bojko » pt kwie 15, 2011 7:51 pm

Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedż Jagody zamieszczoną na stronie http://www.miejscovi.pl/index.php/compo ... stora.html

"Szkoda tylko, że Inwestor rozmija się w swoim wyjaśnieniu z informacjami zamieszczonymi w oficjalnej dokumentacji złożonej w Urzędach w której widnieją inne dane. Inwestor nie odnosi się także do niewygodnych kwestii skupiając się na populistycznych i atrakcyjnie brzmiących elementach projektu. Być może Inwestor po raz kolejny manipuluje faktami na potrzebę wyciszenia obecnego szumu."

Nic dodać nic ująć.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Tulipano_0602 » pt kwie 15, 2011 10:16 pm

Każdy ma dostęp do dokumentów (ustawa o dostępie do informacji publicznych). Może by tak ktoś rzeczywiście się wybrał, skserował lub sfotografował dokumenty i rzeczywisty projekt umieścił na forum?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: mijoka » pt kwie 15, 2011 10:24 pm

Tulipano_0602 - masz szanse się wykazać
Przecież ten mail to nic innego tylko samo reklama!!!! Ludzie litości - czy jesteście wszyscy tak naiwni!!!.
mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Postautor: Jeremy » pt kwie 15, 2011 10:54 pm

WITAM wszystkich serdecznie. Tak Tak. Oczywiście to mój pierwszy post i mało tego. Dziś się zarejestrowałem na forum. Wcześniej tylko czytałem.

To tak żeby ułatwić życie, tym co szukają sensacji w dacie rejestracji a nie w planach budowy LASU ( chociaż las to powinien sam rosnąć a nie być budowany chyba)

:shock: Moim zdaniem:
Bardzo ładnie napisane oświadczenie. Inwestor rozważa..., inwestor zdaje sobie sprawę, inwestor.. Poprawią jakość życia w Złotokłosie.
Tyle, że to rozważa, analizuje, zastanawia się będzie trwało ruski miesiąc (bez głupich aluzji).

Niestety jest to przysłowiowe "prawie", a prawie robi różnicę.
Najczęściej jest tak że spółka prawa handlowego z właścicielem na Cyprze lub innym raju podatkowym chciał płacić podatki, ale, ale Podatki?? jakie podatki - zwolnienie z opłat i podatków na parę najbliższych lat, a jak się skończą wakacje podatkowe? Nie ma problemu - firmę przejmie nowy inwestor kory właśnie dostał zwolnienie podatkowe. Nie liczcie na kokosy z LAS-u to nie te drzewa tu urosną.

:lol:
Analizując wypowiedź na łamach miejscovi.pl:1) Adventure Warsaw Park - jak jest warsaw w nazwie to niech to będzie w Warsaw a nie w Złotokłosie/Wólce Prackiej/Szczakach.
2) Bardzo podoba mi się fragment o basenach, Spa, promocji zdrowia i aktywnego ruch. "Inwestor" Zapomina tylko napisać o kolejkach górskich, sztucznych strumieniach, katapultach. Czy utrata słuchu mieści się w ramach promocji zdrowia czy bardziej rehabilitacji, która to funkcja jest UWAGA: ROZWAżANA przez inwestora. Półtora miliona ludzi zadepcze miejscowość kompletnie.

:cry:
Hałas od "atrakcji" zewnętrznych i przez ludzi będzie niemiłosierny i to kiedy - jak sprytnie zauważa inwestor - LATEM bo przecież zimą to w ogóle cudownie będzie, bo będzie zmniejszony ruch. Wiec co? z tego 1,3 mln, ->1,2 mln przyjedzie latem,
Wiec na każdy z 6 miesięcy przypadnie średnio 200 tys. ludzi po 3 osoby na auto to jest ok. 65 000 samochodów ( w miesiącu) jak inwestor słusznie zauważa - drogi są fatalne. Komunikacji nie ma prawie. Wiec jak ci ludzie mają przyjechać ? Kolejką Wąskotorową? TAAA.
Zastanawiam się: :?:
Pewnie "NOWOPLANOWANĄ" komunikacją? kto ją planuje ? Inwestor pewnie, tylko z kim? KPINA w żywe oczy. Puści darmowe autobusy jak do TESCO lub JANEK - wiec bedziemy mieli 30 letnie ogórki dymiące pod oknami, i 65 000 samochodów co miesiąc.
Nawet jeżeli przyjmniemy że w tygodniu będą przyjezdzać dzieci na wycieczki szkolne, bo to atrakcja Las Palm zobaczyć. to i tak na weekendy zostanie hmmm.. 40 000 samcohodów? mało? Bardziej obrazowo: 10 tys. na 3 dni - Piatek sobota Niedziela. :cry:
Aaaa i w planach chyba zapomniano, że cześć pracowników też dojedzie samochodami. Dlatego nie zmniejszam bardziej ilosci samochodów.
Rozkładając ruch na dni piątek 3 tys aut sobota 5 tys. i niedziela 4tys.

Wystarczy zeby zapchać wszystkie drogi dojazdowe. Włacznie z Warszawianką, £osiem, Głoskowem, Baszkówką itp itd.

A co do autobusów - życze powodzenia w zmieszczeniu się przy z innymi autami / autobusami na rondzie w złotokłoie, przy mijaniu się latem w okolicy ogródków działkowych w Szczakach, gdzie drogi są zablokowane latem już bez dodatkowcyh atrakcji.

[b]Za bardzo się rozpisuję więc trochę konkretów[/b]: Słowa Inwestora:
Uruchomione dodatkowe środki komunikacji miejskiej i poprawa lokalnej infrastruktury w związku z planowaną inwestycją analogicznie wpłynie na redukcję ich liczby, jak również poprawi komfort życia lokalnych mieszkańców pracujących poza miejscem zamieszkania. Dobra komunikacja to jeden z bardzo ważnych elementów określających wartość nieruchomości
Z tego wynika, że co najwyżej gmina będzie musiała na swój koszt i komunikację poprawić i drogi i... :piwko: gratulacje za doskonały pomysł biznesowy.

:shock:
Inwestor :evil: jak tylko może tnie koszty, mając w przysłowiowej ... potrzeby mieszkańców.
Gdzie kierowanie ruchu na lokalne drogi - z planowanej S-7. Poza tym kiedy S-7 bedzie, a kiedy LAS.
Jak łaskawy Inwestor tak mysli o potrzebach mieszkańców, dlaczego nie zaplanował wiazdu od strony zachodniej? Aż sie prosi - i dla gości lepiej i dla mieszkańców. Ale po co? Państwo zrobi drogę, gmina przeciez poszerzy dojazdy i bedzie OK.

Poziom hałasu 50-60 decybeli? :rozpacz: chyba do tej pory bywałem w innch "wesołych miasteczkach". bo jakos wydawało mi się "troszkę" głosniejsze. A jak ktoś nie wiem to 3 decybele hałasu to dla ucha ludzkiego razy głośniejszy dźwięk. Wiec 50 a 60 imbecyli to przecież prawie żadna różnica, to tylko drobne "prawie" 4 krotny wzrost hałasu.

Bujna roślinność? 50 cm tuje schnące po roku oraz LAS PALM - sztucznych - bo żywe raczej nie przetrwają zimy. A może się mylę?
Dbanie o Głoskówkę na odcinku graniczącym z terenem Inwestora pominę milczeniem.
Inwestor zdaje sobie sprawę, że brakuje: lista jest oszałamiająco długa. Jak bym patrzył na opis 3 świata. Wiec po co pcha sie w takie "zadupie". :oops:

Cytując: Inwestor poprzez realizację inwestycji, będzie w stanie m.in. pomóc w spełnieniu oczekiwań lokalnej społeczności biorąc czynny udział w codziennym życiu wsi Złotokłos, w spotkaniach Stowarzyszenia Miejscovi, w spotkaniach Gminnych, przyczyniając się do rozwiązywania wspólnych problemów.

Jak, co, gdzie, kiedy i wreszcie PO CO? KONKRETY. A nie obiecanki i bujdy na resorach. CIEKAWOSTKA
No i kolejny KWIATEK. 300 miejsc pracy dla osób cytując: które przejdą specjalistyczne szkolenia organizowane przez Inwestora wspólnie z Gminą.
Gmina już wie o tym?? rozumiem że w ramach ograniczania kosztów inwestycji

Inwestor załapie się na: a) program pomocowy z Uni na rekultywowanie LASÓW TROPIKALNYCH (PALM) na terenach podmiejskiej Warszawy
b) programu exterminacji komarów poprzez zasypywanie sztucznych zbiorników wodnych.
c) a tak poważnie
Na program na szkolenia pomocowe dla pracowników, dofinansowanie z Urzędu pracy, itp itd - czyli Koszty gminy, podatników a swoje prawie żadne.

Dalej cytując:
Wiele z tych miejsc pracy będzie również znakomitym miejscem do postawienia pierwszych odpowiedzialnych kroków w kierunku samodzielnego, dorosłego życia przez przedstawicieli dorastającej lokalnej młodzieży

:lol:
Cieszę się że moje dorastające dzieci będą mogły żyć w zdrowym i naturalnym środowisku sztucznego LAS-u PALM. Niestety to jest potwierdzenie dla wszytkach niedowiarków co do zatrudnienia wysokowykwalifikowanej i rewelacyjnie opłacanej grupy fachowców i specjalistów - bedzie pewnie ich razem no kilku - członków "zarządu". reszta małe :piwko:

Reasumując obawiam się że jednak odwrotnie do tego co pisze Inwestor, będzie więcej "Złego" niż "Dobrego"
Są jeszcze inne kwestie o których inwestor raczy wspomnieć:
Wodociągi - ? gdzie partycypuje w kosztach? czego ? przyłączenia wodociągu do swojej inwestycji? To nawet nie partycypuje w całym Koszcie przyłączenia?
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć i nie sądzę, żeby inwestor "wypartycypował" cokolwiek. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.
Dodatkowo:Co z wodą? woda jest ze studni głębinowych - starczy na cały kompleks? Wątpię.
Co z bezpieczeństwem pieszych i pojazdów? Jak wyjechać z Zawadzkiej w Piaseczyńską? Piaseczyńską od cmentarza w stronę Wólki lub Warszawianki?
Nie da się ani wyjechać ani przejść.
Stojące w korku samochody, będą robiły objazdy przez wertepy zwane ulicami miedzy domkami w Złotokłosie i Wólce Prackiej. Zimą Wiosna? spokojnie. utkną w śniegu lub błocie. Latem? co tydzień mycie okien murów itp. Bo niestety asfaltu nie ma. I broń cie panie boże przed pomysłem jednego z forumowiczów, żeby kostką wyłożyć drogi. Jak będziesz miał dalej taki pomysł - to zapraszam na przejażdżkę z głoskowa w stronę Cmentarza południowego / Kuleszówki. DRAMAT - HA£AS i zgrzytanie zębów, nie wspominając o dziurach.
:zemdlal:

Parę rzeczy mi uciekło, ale jak sobie przypomnę to dopiszę.



Zostawiając ten sielsko - przyjacielski krajobraz, niech szanowny i inwestor wybaczy;

"Ja mam promocję zdrowia i ruch jak obrabiam moją działkę i to mi wystarczy"

Niniejszy materiał stanowi prywatne zdanie i opinię właściciela ziemskiego z okolicy.
I w żaden inny sposób nie powinno być przez nikogo interpretowane.
Jeremy
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 9:15 pm

Postautor: Jeremy » pt kwie 15, 2011 10:58 pm

Nie chcę być złośliwy:
Chiałbym jeszcze raz polecieć na nurkowanie na na Wielką Rafę Koralową.

Bo raz już kiedyś chciałem.

I żeby się tu czasem na takim chciejstwie nie skończyło..

Tulipano_0602 pisze:
Agnieszka_G pisze:
Jacek.B pisze:NA STRONIE www.miejscovi.pl ZNAJDZIECIE ODPOWIEDŹ INWESTORA NA WĄTPLIWOśCI DOTYCZĄCE PARKU ROZRYWKI.

Jacek Borowiecki


a nie mówiłam Mieszkanko 8)



Proszę, proszę, wbrew głoszonym opiniom przez wielu, z własnej woli coś inwestor obiecuje:

"Inwestor rozważa również adaptację wymagającej modernizacji kolejki wąskotorowej mogącej pomieścić również kilkadziesiąt osób w ramach jednego przejazdu), "

(...)

"Inwestor zdaje sobie sprawę, że we wsi Złotokłosie brakuje wielu rzeczy wpływających na poprawę codziennej egzystencji jej mieszkańców, m.in.:""

to występuje lista spraw...

"Inwestor poprzez realizację inwestycji, będzie w stanie m.in. pomóc w spełnieniu oczekiwań lokalnej społeczności biorąc czynny udział w codziennym życiu wsi Złotokłos, w spotkaniach Stowarzyszenia Miejscovi, w spotkaniach Gminnych, przyczyniając się do rozwiązywania wspólnych problemów"

Skoro jest dobra wola, to trzeba to przekuć w konkrety, konkretne deklaracje (w € czy w PLN) na piśmie. żeby na obietnicach się nie skończyło. Trzeba zrobić listę potrzeb/wymagań, podrzucić władzom i negocjować. A kolejkę rzeczywiście można by, przy pomocy inwestora (skoro chętny), środków z UE i funduszy gminy zmodernizować i zrobić z niej coś użytecznego.
Jeremy
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 9:15 pm

Postautor: root » sob kwie 16, 2011 1:07 am

List od Las Palm jest po prostu żenujący, ale cóż jak to ktoś powiedział: ciemny lud wszystko kupi.

Nie będę już znęcał się na wypocinami tego PRowca. Zwrócę uwagę na inny aspekt. Inwestor uważnie wsłuchuje się w głosy mieszkańców i na nie odpowiada. Podobno na spotkaniu z mieszkańcami w Złotokłosie obiecał wybudowanie wodociągu i doprowadzenie gazu. Dostał odpowiedź, że to już dawno jest. Zaproponował wybudowanie kanalizacji - dowiedział się, że i tak powstanie wkrótce. Zebrał za to od kogoś informacje czego nie ma i je pięknie wymienił.
Czyta także to forum - przeczytał, że klienci mogliby dojeżdżać kolejką wąskotorową tylko, że wymaga ona modernizacji - napisał to.
Przeczytał na forach, że ludzie obawiają się hałasu - zapewnił o niskim hałasie. Rozpisał się także o ruchu kołowym w odpowiedzi na obawy mieszkańców wypisane na forum, że przyjezdni zakorkują lokalne drogi.

A więc inwestorze moja podpowiedź w sprawie dojazdu i korków: należy przeprojektować układ drogowy w okolicy wiaduktu WD-13 (http://www.eurostrada.pl/sites/default/files/inne/ark9.pdf). Można zrobić w tamtym miejscu bezpośredni dojazd do parkingu. Wymaga to także zmian w okolicach wiaduktu WD-14, żeby nie wpychać ruchu do wsi Szczaki. Inwestorze: można będzie obiecać, że ruch kołowy całkowicie ominie Złotokłos.

Jeszcze jeden aspekt:
Założenie inwestora to 1,3 mln osób rocznie. Do tego należy dodać 300 pracowników przez 360 dni co daje kolejne 100 000 osób. Podobno w raporcie oddziaływania na środowisko jest > 1,5 mln wpisane (nie widziałem - słyszałem).
Załóżmy, że będzie to 1 mln osób przez 4 letnie miesiące . Daje to średnio 8 300 osób dziennie. średnio, bo w weekendy będzie trzy razy więcej - 20 000!. Wyobrażacie sobie, że koło wsi Złotokłos działa oczyszczalnia ścieków na potrzeby małego miasta! A w weekend małe miasto przyjeżdża do Złotokłosu i wyjeżdża !!. Którędy bez S-7? To małe miasto trzeba także nakarmić. Ile to jest jedzenia do przywiezienia?

Skoro czytasz to forum inwestorze: wbrew pozorom stawy w Złotokłosie nie powstały w tamtym miejscu przypadkiem. Jest to całkiem duże zlewisko z okolicznych pól, a rów który zasila te stawy zbiera wodę z naprawdę dużej powierzchni. Co potrafi ten rów to poczuli mieszkańcy Złotokłosu i Głoskowa w zeszłym roku. Będziesz miał okazję przekonać się o tym także. Po powstaniu S7, która będzie na nasypie woda nie rozleje się w pole, tylko wleje do twojej inwestycji :twisted:
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: Agnieszka_G » sob kwie 16, 2011 7:50 am

Chyba nie wierzycie, że prywatny inwestor da Wszystko na talerzu i za darmo :lol: Niedługo w swojej łaskawości da się może całować po rękach.
Dobrze ktoś napisał o tych podatkach, przecież trzeba odzyskać to co się włożyło w budowę a potem zarabiać i liczyć zyski.

Ja wierze tylko w lokalną siłę, tu i teraz więc walczcie o SWOJE, po prostu.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: krawczynskilukasz » sob kwie 16, 2011 12:30 pm

Wczoraj miało być spotkanie mieszkańców z miediami w Złotokłosie, czy ktoś coś wie na ten temat?

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Mieszkanka75 » ndz kwie 17, 2011 4:22 pm

Spotkanie z gazetą odbyło się. Przedstawilismy wszystkie swoje obawy. W piatek na wyjsć gazeta. Pozdrawiam. E.K.
Mieszkanka75
 
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 7:41 am

Postautor: Jeremy » ndz kwie 17, 2011 10:28 pm

:spammer:
Nie jestem do końca przekonany że mam rację, ale czy ze względu na skalę i zakres oddziaływania inwestycji kwestia wydawania pozwoleń na tak gigantyczną inwestycję nie leży w gestii wojewody??

Coś mi się wydaje że tak może być. Panie £ukaszu byłby Pan tak uprzejmy żeby się zorientować czy nie mam przypadkiem racji.

Inna kwestia: Proces budowy - czy wszyscy zdają sobie sprawę i godzą się na to, żeby przez minimum 2 lata piaseczyńska była rozjeżdżana przez ciężarówki jeżdżące tam i z powrotem?? O chodnika, O bezpieczeństwa. A przecież chodzą tamtędy głownie dzieci i osoby starsze, przyjdzie jesień, będzie ciemno albo deszcz? Jesteście przekonani min. ty Tulipano, ty Agnieszka G. że akurat wasze dziecko, kogoś Wam znajomego, nie wpadnie na pomysł wybrania się do koleżanki / kolegi drogą którą będzie jechała akurat 40 tonowa ciężarówka??
Zastanawialiście się nad tym?? Może warto? żeby później nie było płaczu i zgrzytania zębami. Ta przysłowiowa 40T ciężarówka może akurat przyjechać z drugiej strony, koło Waszego domu. Postaw sobie jedna z drugim pytanie, czy wzrost ceny Twojej działki będzie tego wart?

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że zaraz znajdą się osoby które powiedzą, że każdy dom to kilkadziesiąt ciężarówek - tak oczywiście, zgadzam się. Ale skala zjawiska i jednorazowe natężenie ruchu jest zupełnie inne.

Oczywiście zdaję sobie sprawę ze za jakiś czas najprawdopodobniej powstanie S7 i tam dopiero będzie sznur wywrotek jeździł. Ale trzeba sobie odpowiedzieć co będzie lepsze. Czy dwa sznur wywrotek przez 2 + 3 lata czy może tylko przez 3 lata. Bo na S7 większego wpływu pewnie nikt nie będzie miał.


Myślenie nie boli...
:spammer:
Jeremy
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 9:15 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości