Podforum mieszkańców Henryków Urocze oraz Złotokłos

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Podforum mieszkańców Henryków Urocze oraz Złotokłos

Postautor: Martin » wt sie 05, 2008 11:35 am

W związku z tym, że jestem "właścicielem ziemskim" w miejscowości Henryków Urocze (gmina Piaseczno) - postanowiłem założyć: podforum Henryków Urocze Złotokłos. Nowe wirtualne miejsce może zaktywizuje, a także usprawni komunikację społeczności miejscowości Henryków Urocze oraz Złotokłos, które znajduje się na terenie gminy Piaseczno.

Obrazek

Zapraszam mieszkańców i sąsiadów do rozmów na naszym podforum.
:pisze:

Jednocześnie informuję, że forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i gmin wchodzących w skład powiatu, jest otwarte na wszelkie propozycje i jeżeli inne sołectwa / mieszkańcy będą chcieli mieć własne wirtualne podfroum mieszkańców, to zapraszam do kontaktu: info@powiat-piaseczynski.info
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2008 2:41 pm przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: iza » wt sie 05, 2008 11:49 am

Martin pisze:W związku z tym, że jestem "właścicielem ziemskim" w miejscowości Henryków Urocze (gmina Piaseczno) - postanowiłem założyć: podforum Henryków Urocze.

Gratuluję zakupu działeczki w ślicznym regionie gminy Piaseczno.
Henryków Urocze oraz Złotokłos to przepiękne okolice.
Sama kiedyś chciałam kupić tam działkę, ale ceny mnie przerosły.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: Kinga Panasiuk » wt sie 05, 2008 12:02 pm

Rozumiem, że przed tobą budowa domu i że dołączysz tym samym do mieszkańców Henryków Urocze. Gratuluję.
Też mi się podobają te okolice, szczególnie pobliska kawiarenka w Złotokłosie.

Zaproś Martin - Panią Sołtys Henryków Urocze do rozmowy, aby informowała mieszkańców tych okolic o ważnych inicjatywach itp.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: Martin » wt sie 05, 2008 12:08 pm

iza pisze:Henryków Urocze oraz Złotokłos to przepiękne okolice.

Też tak uważam, dlatego właśnie w tym regionie kupiliśmy działkę. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, zanim wyprowadzimy się z Piaseczna i tym samym staniemy się stałymi mieszkańcami Henryków Urocze. Na razie mamy działkę i chcemy poznać mieszkańców - sąsiadów a tym samym ożywić / promować ten region w internecie...
Kinga Panasiuk pisze:Zaproś Martin - Panią Sołtys Henryków Urocze do rozmowy, aby informowała mieszkańców tych okolic o ważnych inicjatywach itp.

Mam to w planach, ale zrobię to dopiero po moim urlopie.
Może uda mi się osobiście zaprosić Panią Sołtys na forum. ;)

Jeszcze raz zapraszam do rozmowy wszystkich mieszkańców tych okolic.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: Tomasz » ndz sie 10, 2008 9:04 pm

Od dłuższego czasu śledzę serwis e-mieszkańców i cieszę się, że Henryków Urocze będzie miało takiego aktywnego społecznie mieszkańca jak Martin. Mam również nadzieję, że na forum dołączą inni mieszkańcy Henrykowa a przede wszystkim Pani Sołtys.

Pozdrawiam
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: Martin » wt sie 12, 2008 9:45 am

Witam sąsiada z Henrykowa
:piwko:
Tomasz pisze:cieszę się, że Henryków Urocze będzie miało takiego aktywnego społecznie mieszkańca jak Martin

Bardzo mi miło. :oops:
Tomasz pisze:Mam również nadzieję, że na forum dołączą inni mieszkańcy Henrykowa a przede wszystkim Pani Sołtys.

Również mam taką nadzieję.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: irek » czw sie 21, 2008 2:44 pm

Od roku mam konto na tym forum, ale dopiero teraz jak powstało to podforum stwierdziłem, że muszę się odezwać do sąsiadów. Cieszę się, że powstało podforum Henrykowa, bo też niedawno kupiłem tutaj działkę i stwierdziłem, że warto poznać innych mieszkańców tych pięknych okolic.

WITAM SĄSIADÓW
:piwko:
irek
 
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 9:09 am

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: Martin » czw sie 21, 2008 5:27 pm

irek pisze:Od roku mam konto na tym forum, ale dopiero teraz jak powstało to podforum stwierdziłem, że muszę się odezwać do sąsiadów.

Lepiej późno niż wcale :)

Witam serdecznie Irku i zachęcam do rozmów.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podforum mieszkańców Henryków Urocze w gminie Piaseczno

Postautor: Tomasz » pt sie 22, 2008 6:08 am

Witam kolejnego (przyszłego) mieszkańca miejscowości Henryków Urocze!
Aż się prosi, żeby zorganizować wieczorek zapoznawczy w Henrykowie.
:piwko:
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Henryków Urzocze i Złotokłos

Postautor: Magda Kusznerewicz » pt sie 22, 2008 1:33 pm

Witam sąsiadów z sąsiedniej miejscowości. Jestem nową sąsiadką ze Złotokłosu (jeszcze w trakcie budowy), która serdecznie was pozdrawia :)

Propozycja do Martina, żeby zmienił podforum Henryków Urocze na podforum Henryków Urocze i Złotokłos. To są dwie sąsiednie miejscowości, które wydają się przejeżdżając - jedną całością. Dzięki temu, może dołączy do podforum, więcej mieszkańców również ze Złotokłosu.
Magda
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Henryków Urocze i Złotokłos

Postautor: Martin » pt sie 22, 2008 2:43 pm

Magda Kusznerewicz pisze:Witam sąsiadów z sąsiedniej miejscowości.

Witam sąsiadkę ze Złotokłosu.
Magda Kusznerewicz pisze:Propozycja do Martina, żeby zmienił podforum Henryków Urocze na podforum Henryków Urocze i Złotokłos. To są dwie sąsiednie miejscowości, które wydają się przejeżdżając - jedną całością. Dzięki temu, może dołączy do podforum, więcej mieszkańców również ze Złotokłosu.

Wprowadziłem zmianę w nazwie podforum, uwzględniając w niej również Złotokłos.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podforum mieszkańców Henryków Urocze oraz Złotokłos

Postautor: Tomasz » sob sie 23, 2008 3:57 pm

Witam sąsiadkę ze Złotokłosu

:piwko:
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Podforum mieszkańców Henryków Urocze oraz Złotokłos

Postautor: Piotr Mazerant » śr kwie 22, 2009 12:15 pm

Witam wszystkich forumowczow,

Dopiero teraz zauważyłem ze takie forum istnieje, choć widzę, ze od dawna już nikt nic nie pisał.

Kilka lat temu kupilem dwie dzialki, jedna w Zlotoklos i jedna w Henrykow Urocze. Mysle o tym by zamieszkac na jednej z nich, choc miałem nadzieje ze teren się troche szybciej „zurbanizuje”, tzn szybciej powstanie kanalizacja i drogi (drogi nie powstana zanim nie będzie kanalizacji), ale proces ten przebiega bardzo wolno. Czekam tez na czas gdy zblizy się termin budowy drogi S7 laczacej Tarczyn z Okeciem. Mysle ze powstanie tej drogi (planowane w 2014 roku) „zrewolucjonizuje” te tereny gdyz dojazd na lotnisko będzie szybszy niż z Konstancina czy Izabelina.

Ale póki co… „nuda”, nic się nie dzieje. Miałem tez wrażenie ze starzy mieszkańcy Henrykowa czy Złotoklosu (lokalesi) nie sa zawsze mile usposobieni do newcomersow, ale może się mylę. Co myślicie? A tak w ogóle to gdzie jest lepiej zamieszkać: na południu (Henryków) czy na północy (w Zlotoklos) ;-)

Hej
Piotr Mazerant
 
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:26 am

Podforum mieszkańców Henryków Urocze oraz Złotokłos

Postautor: Martin » śr kwie 22, 2009 12:39 pm

Piotr Mazerant pisze:Dopiero teraz zauważyłem ze takie forum istnieje

Istnieje od sierpnia 2008 ;)
Piotr Mazerant pisze:Mysle o tym by zamieszkac na jednej z nich, choc miałem nadzieje ze teren się troche szybciej „zurbanizuje”, tzn szybciej powstanie kanalizacja i drogi

W tej sprawie skontaktuj się z Sołtysami Złotokłosu i Henryków Urocze, aby dowiedzieć się od nich więcej konkretów, na temat stanu prac związanych z kanalizacją i drogami: wykaz i kontakt do Sołtysów Sołectw w Gminie Piaseczno

Złotokłos - Wiesław Słowik
Adres: ul. Mickiewicza 1A, Złotokłos
Telefon: (022) 726-95-78, 0501-762-902

Henryków Urocze - Małgorzata Gos
Adres: ul. Społeczna 11, Złotokłos
Telefon: (022) 726-93-15, 0602-577-189

Piotr Mazerant pisze:Czekam tez na czas gdy zblizy się termin budowy drogi S7 laczacej Tarczyn z Okeciem. Mysle ze powstanie tej drogi (planowane w 2014 roku) „zrewolucjonizuje” te tereny gdyz dojazd na lotnisko będzie szybszy niż z Konstancina czy Izabelina.

Zapraszam do wątku na forum: Południowa Obwodnica Warszawy - Puławska Bis Trasa S-7

Piotr Mazerant pisze:Ale póki co… „nuda”, nic się nie dzieje

Znam kilka osób mieszkających w Złotokłosie oraz Henryków Urocze i za każdym razem jak się z nimi widzę, to jest wesoło i nie ma nudy. Myślę, że trzeba wyjść z domu a na pewno znajdzie się coś do robienia. Jeżeli będziesz się nudził, to zawsze możesz wybrać się na jakieś spotkanie mieszkańców gminy Piaseczno, które co jakieś czas jest organizowane i opisywane na tym forum. Najbliższe: 17 maja spotkanie mieszkańców wycieczka kolejką wąskotorową. Zapraszam!

Piotr Mazerant pisze:A tak w ogóle to gdzie jest lepiej zamieszkać: na południu (Henryków) czy na północy (w Zlotoklos)

Zarówno Złotokłos jak i Henryków Urocze mają swój UROK! To bardzo atrakcyjna część gminy Piaseczno. Oba sołectwa, są położone obok siebie i tutaj raczej zwróciłbym bardziej uwagę na atrakcyjność działki i najbliższej okolicy, czyli na której z kupionych działek lepiej się czujesz...

Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Piotr Mazerant » śr kwie 22, 2009 1:10 pm

Dziekuje za tak szybka odpowiedz (i tak rozbudowana;-)
W wolnej chwili skontaktuje się z soltysami, choc nie wiem jaka jest ich wiarygodnosc w zakresie tego co się kiedy wydarzy w tej okolicy. Jak się cos dowiem madrego to dam znac.
Temat trasy S7 sledze intensywnie, kilka tyg temu wydana zostala decyzja srodowiskowa. Teraz już chyba potrzebne sa tylko 1) decyzja polityczna i 2) pieniadze. Mysle ze obecnymi priorytetetami sa drogi na Euro i ta nasza droga troche poczeka - obecnie zakonczenie budowy jest planowane na 2kw 2013 roku (wg GDDKiA). http://www.drogi.waw.pl/index.php?p=odcinek&nr=16
Zgadzam się ze zarówno Zlotoklos jak i Henrykow sa bardzo ladne, może kiedys będą jeszcze ladniejsze. Kupujac tu dzialki wzialem pod uwage to, iż rzeczywiscie duzo ciekawych osob tez ostatnio kupilo tu dzialki i kiedys zamierza sie pobudowac. Tak przynajmniej slyszalem od kilku znajomych i ich znajomych. Ale wszystko idzie troche powoli, a teraz jeszcze ten kryzys nie pomaga. Bardzo milo, ze glowna droga zostala odnowiona, ze jest już jakas pierwsza restauracja, kosciolek jest piekny. Moje najwieksze obawy budzi fakt, iż jest tez kilka(nascie) zamieszkalych „domow-slumsow”. Rozpadajace się rudery, z suszacymi się ubraniami na sznurku przed domem, psem przywiazanym sznurkiem itd. Nie będę pisal gdzie dokladnie ale kilka takich „obiektow” jest i pewnie istniec będą jeszcze przez min jedno polkolenie. Ale mimo to staram się byc optymista 8)
Pozdrawiam.
Piotr Mazerant
 
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:26 am

Następna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron