Strona 1 z 2

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Gminy Góra Kalwaria

Post: sob cze 28, 2008 11:56 am
autor: Martin

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: sob cze 28, 2008 5:09 pm
autor: Kinga Panasiuk
Mamy TV Piaseczno, teraz powstaje TV Góra Kalwaria. Niedługo cały powiat piaseczyński, będzie bardziej medialny!
WESPRZYJ Internetową Telewizję TV GÓRA KALWARIA

Redaktorzy TV GÓRA KALWARIA powinni zgłosić się z tym do Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria, który powinien ich wesprzeć, bo TV będzie reklamowała i promowała Urzędników i ich dokonania. Urzędnicy powinni bardziej przyjaźniej spoglądać na pomysły mieszkańców w sposoby promocji regionu!

Post: sob cze 28, 2008 11:21 pm
autor: Karol
na pomysł ze zgłoszeniem się do Urzędu Miasta wpadłem od razu, lecz co z tego? ruszając z portalem nikt nas nie traktował porządnie. Może się mylę, ale Urząd nas nie lubi :P Organizowałem dwa Niezależne Turnieje Piłki i ze strony gminy mogłem liczyć tylko na przeszkody prawne. Teraz organizuję III edycję i jest już trochę lepiej. A o sponsoringu kamery mogę tylko pomarzyć.. Jedyne co mnie ratuje to wkład własny (raczej odpada - dopiero skończyłem 18lat i ciężko z takimi pieniędzmi), sponsorzy oraz organizacje typu Ośrodek Kultury.. Mam ogromną nadzieję, że nie będzie większych komplikacji, bo prywatne firmy zauważają już naszą pracę.

Post: ndz cze 29, 2008 8:04 am
autor: stentonik
Karol pisze:na pomysł ze zgłoszeniem się do Urzędu Miasta wpadłem od razu.


Moja rada. Biorąc pieniądze na sprzęt z Urzędu Miasta przestaniecie być niezależni. A nic tak nie zniechęci do Was widzów jak przytakiwanie i uśmiechanie się do polityków.

Mnie się projekt bardzo podoba, przedewszystkim za spontan i świeżość. Tak trzymać.

Chętnie Was wspomogę, ale w grę wchodzi tylko forma zamieszczenia odpłatnej reklamy u Was mojej firmy. Nasza piaseczyńska telewizja nie odpowiada ma meile z propozycją współpracy (cóż, zależność??) więc chętnie się zareklamuję u Was.

Proszę o propozycje współpracy na meila friko@frikokarma.pl.

pzdr, Grzesiek

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: pn cze 30, 2008 7:37 am
autor: teresa
Trzymam kciuki za rozwój TV GÓRA KALWARIA!
Każda gmina powinna mieć swoją TV!

:good:

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: pn cze 30, 2008 9:55 am
autor: Jankes
stentonik pisze:Biorąc pieniądze na sprzęt z Urzędu Miasta przestaniecie być niezależni.

Dokładnie! Nie bierzcie kasy od urzędników. Oni w zamian za pieniądze będą chcieli, abyście pokazywali wszystko przez różowe okulary. TV powinna pokazywać nie tylko co jest dobre w gminie, ale również a przede wszystkim wszystkie niedociągnięcia i porażki. Najważniejsza jest niezależność i dzięki temu zyskacie przychylność mieszkańców oraz będziecie mogli liczyć na sporą odwiedzalność. Tej niezależności brakuje mi w przypadku TV Piaseczno, która wystartowała dobrze, ale teraz przestała zajmować się sprawami mieszkańców i jedynie pokazuje relacje z festynów. Przed kamerami urzędnicy robią się szczerzy i inaczej przedstawiają swoje sprawy. Niezależność jest najważniejsza, dlatego lepiej dłużej poszukać sponsorów niż wyciągać pieniądze do Gminy, która i tak będzie żałowała kasy!

Post: pn cze 30, 2008 1:21 pm
autor: Karol
Jankes pisze:lepiej dłużej poszukać sponsorów niż wyciągać pieniądze do Gminy, która i tak będzie żałowała kasy!

Właśnie tak robię! :) Nie chcę stracić niezależności, którą zyskałem przez Serwis Informacyjny Góry Kalwarii. Szkoda było by to zmienić.

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Gminy Góra Kalwaria

Post: pn cze 30, 2008 9:50 pm
autor: lukasz
Powiało świeżością i trzymam kciuki za rozwój TV GÓRA KALWARIA.

Post: pn cze 30, 2008 11:06 pm
autor: tvpiaseczno
Pytanie do Jankesa. Czy pokazywanie festynów i innych imprez w których biora udział mieszkańcy to brak niezależności? Czy telewizja niezależna to tylko taka co jedzie po urzednikach i załatwia każdemu sprawy, których sam załatwić nie może? Czy niezależna telewizja to tylko taka co krytykuje i ujada a może taka co jednak widzi też i pozytywne strony życia mieszkańców.Niezależność to swoboda wypowiedzi a nie tylko krytyka.iTV Piaseczno utrzymuje się w 100% z prywatnych środków.

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Gminy Góra Kalwaria

Post: wt lip 01, 2008 9:03 am
autor: Jankes
tvpiaseczno pisze:Czy telewizja niezależna to tylko taka co jedzie po urzędnikach i załatwia każdemu sprawy, których sam załatwić nie może?

Niezależna telewizja, to taka, która nie załatwia i nie krytykuje urzędników, ale stara się na bieżąco dowiadywać u urzędników - co słychać w kluczowych dla mieszkańców sprawach. Niezależność TV od urzędników to brak zahamowań, aby poruszać w swoich materiałach sprawy, na których zależy mieszkańcom. Nie chodzi o załatwianie czegoś u urzędników, ale od czasu do czasu trzeba wejść z kamerą do urzędników i zadać kilka nie wygodnych pytań, na które nie udzielają odpowiedzi w swoich oficjalnych komunikatach i informacjach na stronie.

TV Piaseczno na początku swojej działalności, przeprowadzało wywiady z urzędnikami. Teraz na łamach iTV Piaseczno widzimy tylko relacje z festynów, imprez i wypadków. Oczywiście to bardzo potrzebne, ale właśnie przez to odniosłem wrażenie, że tak jakby macie opory przed tym, aby pójść do urzędu gminy Piaseczno i zadać pytanie Burmistrzowi na temat komunikacji w Piasecznie lub modernizacji centrum Piaseczna (skwer Kisiela), pójść do Starosty i zadać mu pytanie o postęp prac związanych z modernizacją Parku w Piasecznie itp...

tvpiaseczno pisze:Niezależność to swoboda wypowiedzi a nie tylko krytyka.


Nie zleży mi na krytyce, bo nie tędy droga. Nie chodzi o wymuszanie rozwiązań i działania interwencyjne, bo rozumiem że to nie wchodzi w grę, ale mieszkańcy widząc poruszane tematy tabu - będą wiedzieli, że zespół iTV Piaseczno nie boi się rozmawiać o tym z urzędnikami. Przecież reportaże z urzędnikami nie muszą być tylko krytyczne i interwencyjne, a jedynie umożliwiające otrzymanie informacji na temat postępu prac. Urzędnicy widząc, że ich działania śledzi kamera, będą starali się coś robić, aby przy kolejnym wywiadzie mogli poinformować o postępie prac.

Nie chcę w tym wątku kontynuować tej rozmowy, bo ten wątek jest na temat TV Góra Kalwaria, ale może informacje które napisałem pozwolą również ekipie nowej telewizji wyciągnąć z tego wnioski, że nie tylko imprezy interesują mieszkańców.

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Gminy Góra Kalwaria

Post: czw lip 03, 2008 10:20 am
autor: Jankes
Teraz na stronie iTV Piaseczno pojawił się wywiad ze starostą w sprawie ważnej i kluczowej dla mieszkańców, czyli modernizacji Parku w Piasecznie. Właśnie o takich wywiadach i reportażach chodziło mi pisząc powyższą informację. Jak widać, nie trzeba interwencyjnej telewizji, aby dowiedzieć się u włodarzy co słychać w danym temacie. Dziękuję w imieniu mieszkańców. To też cenna wskazówka dla powstającej TV Góra Kalwaria, że internetowa telewizja również tego typu wywiady powinna przeprowadzać, a dzięki temu mieszkańcy będą widzieli że problemy nie są omijane szerokim łukiem. Kończę już swój wywód, żeby nie zmieniać tematu wątku.

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: pt lip 11, 2008 12:52 pm
autor: maciek
Czy telewizja internetowa TV GÓRA KALWARIA, jest rozwijana? Od czasu pojawienia się tej informacji, nie pojawił się u nich żaden nowy filmik z życia Góry Kalwarii. Dziwne, że redaktorzy iTV Góra Kalwaria nie sfilmowali i nie umieścili nastronie, nawet organizowanego przez siebie: Niezależny Turniej Piłki Nożnej?

Karol, dlaczego nie umieszczacie na stronie iTV nowych filmików? Rozumiem, że nie macie profesjonalnego sprzętu jak iTV Piaseczno, ale przecież jakoś nakręciliście 2 filmiki, które są i w taki sposób małymi kroczkami, powinniście nagrywać wydarzenia w swoim mieście i okolicach. Oczywiście przy każdym z filmików umieścilibyście informację, że jak znajdzie się sponsor i kupicie lepszy sprzęt, to będzie więcej filmików i częściej. Jednak nie możecie zapominać o projekcie, bo nikt nie będzie chciał zainwestować w coś - co nie żyje i nie funkcjonuje :(

Re: TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: pt lip 11, 2008 1:50 pm
autor: Karol
maciek pisze: nikt nie będzie chciał zainwestować w coś - co nie żyje i nie funkcjonuje :(


Właśnie trwają rozmowy ze sponsorem, który chce kupić nam kamerę z prawdziwego zdarzenia. Wtedy dopiero planujemy uruchomić TV. Na razie jest tylko strona, tą kamerą, którą posiadamy nie da się nakręcić już nic z przyczyn technicznych. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli się pokazać w pełnej okazałości :)

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: pt lip 11, 2008 1:53 pm
autor: Krystian Marciniak
świetny pomysł Karol z tą telewizją. Jak tylko zaczniecie umieszczać tam nowe filmiki z terenów gminy Góra Kalwaria, to proszę o informację. Na pewno będę śledził Wasze dokonania na stronie iTV. Chciałbym, żebyście nakręcili firm turystyczny promujące Wasz region np: Czersk itp

TV GÓRA KALWARIA - Internetowa Telewizja Góra Kalwaria

Post: śr lip 30, 2008 8:41 am
autor: Krystian Marciniak
Karol pisze:Właśnie trwają rozmowy ze sponsorem, który chce kupić nam kamerę z prawdziwego zdarzenia.

Jak idą rozmowy? Widać światełko w tunelu?