SZOK I ROZCZAROWANIE

TV Piaseczno Piaseczyńska Telewizja Internetowa. Podforum dedykowane piaseczyńskiej telewizji internetowej iTVPiaseczno. Będą tutaj umieszczane informacje o nowych reportażach. Czekamy również na Wasze sugestie i komentarze, co chcielibyście obejrzeć w iTV PIASECZNO.

Moderatorzy: tvpiaseczno, GTW

Postautor: wdolinski » czw cze 21, 2012 5:08 pm

Kucyk pisze:Kolego Itefał, równie dobrze możesz przeprowadzić z kamerą sondaż co sądzą o burmistrzu Lisie pracownicy urzędu Gminy. Najlepiej w godzinach pracy.


Proponuję kompromisowy sondaż, zapytać na ulicy, e tam pod szkołą co myślą o burmistrzu Lisie? Kolego Kucyk dyrektorka ma w tej chwili chyba mało do powiedzenia to niby nauczyciele czy rodzice kogo się maja bać, burmistrza, nowego dyrektora? Znając Kolegę wiem że w tym co piszesz masz dobre intencje a nie przypodobanie się władzom.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kucyk » czw cze 21, 2012 5:15 pm

Jako ortodoksyjny nonkonformista piszę tak, gdyż po prostu nie lubię wydawania sądów kategorycznych które (w danym momencie) niezwykle są dogodne, dorodne i poniekąd modne gdy mówisz do tłumu. Najwyższa pora stanąć po stronie rozumu!
Mnie publiczne egzekucje nie kręcą.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: anuleksa » czw cze 21, 2012 8:15 pm

Cenię ogromnie Kucyku Twoją wiedzę, spostrzegawczość, opanowanie, sarkazm, ale nie mogę pogodzić sie z tym, że negujesz wypowiedzi, które nie sa tak górnolotne jak Twoje. Przepełniona jestem złością i nienawiścią do wielu urzędów i instytucji państwowych, bo wciąż muszę o coś walczyć, procesować się i tracić czas, gdyż jak już ktoś zacznie rozpatrywać moją sprawę, przychylnie wypowie się o pomyśle, wyrazi wstępną akceptację to zaraz sie okazuje, że traci stanowisko z niewyjaśnionych przyczyn i trzeba wszystko zaczynać od nowa. I to mnie zapewne czeka z nową dyrekcją dwójki.
Jutro o 8:00 umówiona jestem na spotkanie ponoć z Lisem we własnej osobie i chciałabym zadać mu parę krótkich, aczkolwiek konkretnych pytań przekazanych mi przez zwykłych szaraków piaseczyńskich do jakich się również zaliczam.
Pani Pyszyńska być może kładła większy nacisk na dobór utalentowanych uczniów, ale tak się dzieje w każdej placówce posiadającej klasy integracyjne.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw cze 21, 2012 8:34 pm

anuleksa pisze:Przepełniona jestem złością i nienawiścią do wielu urzędów i instytucji państwowych

I tu tkwi problem - zakładamy że ci z góry są z zasady źli. Lenin na tym niezły biznes w 1917 skręcił.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 9:00 pm

Kucyk pisze:

Ja chciałbym usłyszeć choćby lakoniczną informację dlaczego nie będzie przedłużony kontrakt Pyszyńskiej.


Ja też
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw cze 21, 2012 9:03 pm

No to do dzieła przystąpić należy. Piję do tego, że cały czas w publikatorze ITV prezentowane są materiały "za". Teraz pora na "przeciw".
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 9:51 pm

Kucyk pisze:No to do dzieła przystąpić należy. Piję do tego, że cały czas w publikatorze ITV prezentowane są materiały "za". Teraz pora na "przeciw".


Nie chcą gadać. Nie mam do nich dostępu. Gdzie ich szukać? Odrzucamy burmistrza oraz dyr. ZEAS bo nie ma dla mnie czasu w tym tygodniu. Może w następnym.
Jakieś propozycje?
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw cze 21, 2012 10:02 pm

Kucyk pisze:I tu tkwi problem - zakładamy że ci z góry są z zasady źli


Nigdy z góry nic nie zakładam. Moje niechęć wynika z własnych doświadczeń: ekonomistki, pasjonatki prawa, matki dziecka objętego terapią SI, prowadzącej działalność gospodarczą, zapieprzającej po 12 godzin.
Nie posiadam sztabu rodzinnego do darmowej pomocy, więc odmowa przyjęcia synka do przedszkola to dla mnie klęska (po odwołaniu przyjęty).


Panie Mariuszu, jak nie chcą gadać? Jutro o 8:00 jestem na audiencji ( tylko na sto procent nie wiem czy król przyjmie, ale jeśli nie on, to zawijam kitę ).
Jak Pan ma chęć, zapraszam ze mną :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 10:48 pm

anuleksa pisze:



Panie Mariuszu, jak nie chcą gadać? Jutro o 8:00 jestem na audiencji ( tylko na sto procent nie wiem czy król przyjmie, ale jeśli nie on, to zawijam kitę ).
Jak Pan ma chęć, zapraszam ze mną :)


To nie najlepszy pomysł, abym tam poszedł. Nic Pani nie załatwi.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw cze 21, 2012 10:54 pm

tvpiaseczno Jakbym chciała coś załatwić to bym tam nie szła :)
Od załatwiania to są znajomi znajomych i pociotki :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » pt cze 22, 2012 8:35 am

stentonik pisze: Mając jednak w pamięci słynny reportaż o brutalu, gdzie niestety dałem się wciągnąć w tę grę a potem było mi po prostu wstyd że jestem taki naiwny, to teraz poczekam na argumenty tzw władz, chociażby były wypisane w papierowych wydaniach propagandowych. Zresztą jaka to różnica, gazety Lisa czy telewizja....hmmm, dobra zostawię to dla siebie

Właśnie jestem po lekturze skurwiela popołudniowego. Specjalnie dla Kolegi przejrzałem tytuły 3 razy. Niestety Kolego pisze się tam tylko gdzie i kto był z władzy a o problemie w szkole ani jednego zdania. Przecież nic się nie stało! Są dla władzy ważniejsze sprawy niż sprawy mieszkańców. Wracanie do tego co było rzekomo z radną Nowocin to tak jakby się dawać manipulować Urbanowi. Doskonale to wykorzystał £ukasz Krawczyński skłócając nas przy pomocy Oli i wiesz, gdzie oni nas forumowiczów teraz mają?. Pani Nowocin jest jedną z nielicznych radnych dzięki której coś się może w mieście zmienić. Gdybyś chciał wiedzieć skąd mam taką wiedzę to odpowiadam, że byłem na kilku sesjach rady i słyszałem co tam się dzieje.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: stentonik » pt cze 22, 2012 8:47 am

woytazo pisze:Znając Kolegę wiem że w tym co piszesz masz dobre intencje a nie przypodobanie się władzom.


Mam nadzieję, że Kuc mnie nie opierdzieli kiedy powiem, że podczas naszej ostatniej , praktycznie niemal codziennej telefonicznej rozmowy na tematy ważkie i popularne ;) nie omieszkaliśmy (jak zwykle zresztą) wspomnieć o naszych forumowych interlokutorach, osobach udzielających się w tematach i ogólnie obrobiliśmy tradycyjnie paru osobom duupy ;) . Omskło nam się również o Kolegę woytazo, i w pewnym momencie zgodnie stwierdziliśmy, że to fajny gość, człowiek którego bardzo szanujemy, prawy i po prostu sympatyczny. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że mógłby firmować swoją osobą poglądy, które są mu bądź to narzucane bądź sugerowane lub prowadzi własną akcję partyzancką skierowaną przeciwko dajmy na to w tym konkretnym przypadku władzom, burmistrzowi czy cholera wie komu. Wojtku ja ręczę za Kuca i proszę nie miej już takich wątpliwości ;)

Ktoś mi powiedział ostatnio, że stento się sfunflował z Krawczyńskim i teraz też przypodobuje się władzy a do niedawna miał inne zdanie o politykach. Nie chce mi się tego komentować, bo zdania o politykach nie zmieniłem a skrzyżowanie załatwiałem na drodze urzędowej. Znajomość z £ukaszem opiera się na jednym spotkaniu w urzędzie i kilkunastu telefonach. Co nie zmienia faktu, że mi osobiście dał się poznać jako człowiek uczciwy, bardzo chętny do pomocy, konkretny i o dużych możliwościach decyzyjnych. Trudno mi uwierzyć w kontekście sprawy z panią dyrektor, aby ten człowiek nie miał silnych i niepodważalnych argumentów do poparcia tej decyzji (podejrzewam, że zgadza się z burmistrzem ale zawsze mogę się mylić). Poczekam więc sobie na komentarz "władz". Może się doczekam ;)

I dodam jeszcze ze swojego doświadczenia, że jeśli chodzi o dobro dzieciaków szkolnych w czasie tych całych reform w oświacie to miałem okazję przekonać się osobiście, że burmistrz i radni potrafią wykazać się tzw ludzkim podejściem i nawet kosztem reform postawić w pierwszym rzędzie na dobro dzieci. Mówię Wam o tym ja i powiedziałoby kilkudziesięciu rodziców i ich pociech, którzy kilka tygodni temu mogli liczyć na £ukasza, burmistrza, ba...nawet Magdę Wójcik, która dowiedziawszy się że ja to ja aż zaniemówiła. Nie musieli, ale chcieli . Bezinteresownie. Niestety, nie mogę mówić o szczegółach na forum (ale mogę przy piwku jakimś).

Ja nie uprawiam polityki , nie sprzyjam władzom ani nie kalkuluję, zapewne tak samo jak Kuc. Ot ostatnio miałem okazję kilka razy zderzyć się z rzeczywistością i jako zwykły szeregowy mieszkaniec tego miasta myślę coraz bardziej racjonalnie i nie dam się łapać na gierki polityczne czy to sie komuś podoba czy nie.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » pt cze 22, 2012 9:47 am

stentonik pisze:Ja nie uprawiam polityki , nie sprzyjam władzom ani nie kalkuluję, zapewne tak samo jak Kuc. Ot ostatnio miałem okazję kilka razy zderzyć się z rzeczywistością i jako zwykły szeregowy mieszkaniec tego miasta myślę coraz bardziej racjonalnie i nie dam się łapać na gierki polityczne czy to sie komuś podoba czy nie.


E tam Kolego jaki tam jesteś szeregowy, u mnie masz full gwiazdek. Wspomniałeś o radnej Magdalenie Wożniak która była też w komisji szkolnej to popatrz ile lat załatwia piasek do ogródka w Zalesiu na ul. Kopernika http://www.facebook.com/groups/172818836116422/
A tu cytat z forum Gazety dotyczący tegoż ogródka. "Jeszcze trzy lata rządów platformy a może i nawet jeszcze jedna kadencja, to dzieci wcale nie będą sie rodzić, młodzież w międzyczasie na tyle dorośnie żeby wyjechać na zmywak i wtedy problem sam się rozwiąże. "
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: AgentCooper » pt cze 22, 2012 12:10 pm

stentonik pisze:I dodam jeszcze ze swojego doświadczenia, że jeśli chodzi o dobro dzieciaków szkolnych w czasie tych całych reform w oświacie to miałem okazję przekonać się osobiście, że burmistrz i radni potrafią wykazać się tzw ludzkim podejściem i nawet kosztem reform postawić w pierwszym rzędzie na dobro dzieci. Mówię Wam o tym ja i powiedziałoby kilkudziesięciu rodziców i ich pociech, którzy kilka tygodni temu mogli liczyć na £ukasza, burmistrza, ba...nawet Magdę Wójcik, która dowiedziawszy się że ja to ja aż zaniemówiła. Nie musieli, ale chcieli . Bezinteresownie. Niestety, nie mogę mówić o szczegółach na forum (ale mogę przy piwku jakimś).

I to jest właśnie problem w tej gminie - chcesz żeby coś zadziałało musisz obywatelu indywidualnie wychodzić to sobie u władzy, która niewątpliwie ludzka jest.
Tylko, że to nie tędy droga. Kilkadziesiąt parę tysięcy ludzi ma się umawiać do burmistrza żeby coś dopilnował i załatwił? Puknijcie się w głowę. Chodzi o to żeby w Piasecznie wreszcie zaczęły działać obiecane onegdaj standardy.
Wielki szok po odwołaniu Pyszyńskiej, której nie znam, ale pewnie znalazłoby się kilku gorszych wśród tych którzy stanęli do konkursów w pozostałych szkołach. Tylko, że jak w sam raz w innych szkołach nie znaleźli się kandydaci, którzy mogli stanąć w szranki. A rodzice z innych szkół chodzili w 2012 i do Burmistrza i do dyr. ZEASU. Zawsze z tym samym hasłem - zorganizujcie prawdziwe konkursy na dyrektorów szkół, zadbajcie o właściwe ich nagłośnienie żeby przyciągnąć dobre osoby, wreszcie przeprowadźcie uczciwe konkursy wg kryteriów merytorycznych. Wprowadźcie osoby z zewnątrz pod warunkiem, że będą lepsze i będą miały pomysł na szkołę. I co? arogancja władzy. Niektórym kandydatom, wieloletnim dyrektorom nawet pytań nie zadawano, o dyskusji nad koncepcją rozwoju szkoły nie wspomnę. Przestańcie się skupiać na jednym wyjątkowo żenującym zjawisku, przecież pani Pyszyńska już dawno usłyszała, że ma przechlapane, co właściwie powinno na wstępie unieważnić całą procedurę konkursową, bo zostało wypowiedziane przez przewodniczącą komisji zanim wpłynęły kandydatury. Sprawa jest bardziej złożona i wymaga znajomości prawa i procedur oświatowych. I nie dotyczy tylko konkursu ale całości zaniedbanej tematyki oświatowej w Piasecznie (wyniki nauczania, zatrudnianie w szkole członków rodziny i znajomych, brak nowych pomysłów i projektów edukacyjnych, przedłużające się inwestycje, brak efektywności kosztowej gdzie można o nią zawalczyć). Samo czytanie forum i znajomości w gminie nie wystarczą. Chociaż jak tak to obserwuję to może się mylę?
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: anuleksa » pt cze 22, 2012 10:01 pm

Przedstawiciele : ZNP, Kuratorium O i W, Solidarności Związkowej,Komitetu Rodzicielskiego, Rady Nauczycieli, oraz Sekretarz gminy, dyr. ZEAS-u, radny i ktoś tam jeszcze, stosunkiem głosów 6:3 wybrali na nowego dyra pana X, bo nazwiska burmistrz nie pamiętał.
Wielki szacun dla p.Honoraty Kalicińskiej. Dzięki w imieniu M.D.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do iTV PIASECZNO Piaseczyńska Telewizja Internetowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron