Zawsze po stronie mieszkańców

TV Piaseczno Piaseczyńska Telewizja Internetowa. Podforum dedykowane piaseczyńskiej telewizji internetowej iTVPiaseczno. Będą tutaj umieszczane informacje o nowych reportażach. Czekamy również na Wasze sugestie i komentarze, co chcielibyście obejrzeć w iTV PIASECZNO.

Moderatorzy: tvpiaseczno, GTW

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: tvpiaseczno » wt paź 18, 2011 9:04 am

Andrzej Mizerski, kandydat do Sejmu w ostatnich wyborach z naszego okregu, radny Gminy Piaseczno zrezygnował z członkostwa w piaseczyńskiej Platformie Obywatelskiej. Taką informację uzyskaliśmy wczoraj w wywiadzie z burmistrzem Zdzisławem Lisem. Pan Mizerski w rozmowie telefonicznej potwierdził nam tę informację, ale na obecną chwilę nie wyraził zgody na komentarz do kamery iTV Piaseczno. Do tematu rezygnacji obiecał powrócić w niedługim czasie.


Ps. Wywiad z burmistrzem Lisem w przygotowaniu i ukarze się w najbliższym czasie.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: Kowal » wt paź 18, 2011 9:15 am

Ciekawie robi się w Platformie Obywatelskiej, w której dziwne rzeczy dzieją się nie tylko na górze, między Tuskiem a Schetyną, a teraz zgrzyty pojawiają się w lokalnej PO. To już chyba ostatnia kadencja PO zarówno w lokalnym samorządzie, oraz w parlamencie, więc może niektórzy wolą wcześniej zwinąć swoje zabawki i przenieść się do innej piaskownicy. Poczekajmy na reportaż i zobaczymy co obaj Panowie mają ciekawego do powiedzenia. ;)
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: krawczynskilukasz » wt paź 18, 2011 12:31 pm

Witam

nie ma zgrzytów. W ciągu 10 lat istnienia koła PO w Piasecznie mieliśmy ponad 500 członków. Ludzie przychodzą i odchodzą bo członkostwo w partii politycznej nie jest ani dożywotnim przywilejem ani dożywotnim obowiązkiem. Andrzej zrobił i robi kawał dobrej roboty szczególnie dla mieszkańców będących w nagłej potrzebie. Po wybotach złożył rezygnację, dalej pracuję w klubie PO i mam nadzieje, że po opadnięciu emocji wróci do nas.
A co do kadencji Kowal to oceńmy naszą pracę po owocach. Tak jak zawsze mówiłem liczą się ludzie ich poglądy i to co robią. Szyldy są na drugim miejscu. W radzie powiatu bardzo dobrze współpracuje mi się z Wojtkiem Ołdakowskim choć jest członkiem PiSu. Nie stanowi to dla nas problemu. W gminie wiceburmistrzem jest osoba wskazana przez PiS. Jak widać założenia generalne się nie sprawdzają zawsze, dlatego należy ich unikać, a każdy przypadek należy oceniać indywidualnie:-)

pozdrawiam

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: wdolinski » wt paź 18, 2011 7:04 pm

krawczynskilukasz pisze:Andrzej zrobił i robi kawał dobrej roboty szczególnie dla mieszkańców będących w nagłej potrzebie.


£ukasz jednak przed wyborami dobrego słowa o panu Andrzeju nie napisał tylko o innych kandydatach :( . Trudno, a pan Andrzej jako osoba bezpartyjna od razu zyskał moją sympatię :D. Nie wiedziałem, że pomaga ludziom w nagłej potrzebie a domyślam się że chodzi o kasę. Powiem o tym sąsiadowi emerytowi, bo chyba jest w potrzebie :lol: .
Ostatnio zmieniony śr paź 19, 2011 7:03 am przez wdolinski, łącznie zmieniany 1 raz
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: krawczynskilukasz » wt paź 18, 2011 9:22 pm

woytazo bardzo proszę nie nazywaj mnie sekretarzem - dzięki:-).

Andrzej wielokrotnie pomagał mieszkańcom poszkodowanym przez powodzie i podtopienia. Po prostu brał sprzęt i razem z pracownikami pomagał, nie negocjował z gminą stawek i nie czekał na podpisanie umów.

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: wdolinski » śr paź 19, 2011 7:05 am

krawczynskilukasz pisze:woytazo bardzo proszę nie nazywaj mnie sekretarzem - dzięki:-).


Oczywiście, to było ostatni raz i już jest po edycji :D .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: smog » śr paź 19, 2011 10:48 am

£ukasz, dobrze mówisz.

W gminie najważniejsi są ludzie nie szyldy pod którymi pracują. Niestety w czasie wyborów ludzie idą na łatwiznę i głosują z automatu na partię.
Pokazały to też niestety ostatnie wybory parlamentarne. Ludzie są sfrustrowani, głosują częściej przeciw, niż za. Chcą zmian. Widać to choćby po wynikach Palikota.

Mi jednak bardziej szkoda, że nadal idą na łatwiznę i nie widać chęci tych zmian w indywidualnym podejściu do kandydatów. Większość głosuje na jedynki z automatu.

Niby wszyscy nowych twarzy, najlepiej z sąsiedztwa, znających lokalne problemy. A przy urnie wszystko idzie się...

Kasia Obłąkowska-Kubiak, Andrzej Mizerski, Kostrzewa-Zorbas. Wszyscy odpadli.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Wywiad z burmistrzem Zdzisławem Lisem cz.1

Postautor: iTV Piaseczno News » śr paź 19, 2011 1:04 pm

Obrazek

Pierwszy wywiad z burmistrzem Lisem udzielony 17.10.2011r.
Kto opuścił szeregi piaseczyńskiej PO? http://itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,13.15,1138
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: krawczynskilukasz » śr paź 19, 2011 6:59 pm

Moim zdanie to nie jest kwestia łatwizny.
Wielu samorządowców czy polityków niestety traktuje ludzi przedmiotowo. Pół roku przed wyborami prowadzą kampanię a po wyborach się chowają. Nie ma komunikacji, ludzie się nie znają, a jak się nie znają głosują na jedynki. Zobaczcie ilu radnych znacie chociaż z imienia i nazwiska???
To jest właśnie smutne. Radny powinien kontaktować się z mieszkańcami, rozmawiać z nimi. Jeżeli nie na dyżurach ( ja już robię bokami:-) to chociaz za pośrednictwem FB czy forum. Dobrym kanałem komunikacji jest serwis www.

Ja mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu uruchomie coś takiego. Współnie będziemy mogli poruszać ważne tematy. Mam nadzieje że taka interatywna forma komunikacji się uda.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: smog » czw paź 20, 2011 8:32 am

krawczynskilukasz pisze:Mam nadzieje że taka interatywna forma komunikacji się uda.


Pamiętaj, że to trochę błędne koło, to znaczy trafiasz do osób, które korzystają z netu i to w większości aktywnie poszukując informacji. Czyli w dużym stopniu do grupy, która jest bardziej świadomym elektoratem.

Zresztą wyczytałem gdzieś przy okazji, że byłeś PM, więc sam wiesz o co mi chodzi z tymi grupami docelowymi.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: krawczynskilukasz » czw paź 20, 2011 9:30 am

smog

Masz rację, i dlatego ważna jest strategia cross mediowa. Poza internetem gazety, które w Pno są ważnym nośnikiem informacji oraz tzw real czyli dyżury i spotkania z mieszkańcami.

Widać kto się stara, a kto ma wszystko w d....e i tylko budzi się z letargu przed wyborami. Zresztą mam swoje wyrobione zdanie na temat funkcjonowania samorządu powiatowego. To archaiczny system z minionej epoki. Bez zmian funkcjonalnych nic się w tym mieście nie zmieni. Wszędzie następuję profesjonalizacja kadry urzędniczej, a u nas odwrotnie. Czasami mam wrażenie że uczestniczę w tragikomedii Mrożka lub Gombrowicza.

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: lipek » czw paź 20, 2011 3:58 pm

krawczynskilukasz pisze:To archaiczny system z minionej epoki. Bez zmian funkcjonalnych nic się w tym mieście nie zmieni. Wszędzie następuję profesjonalizacja kadry urzędniczej, a u nas odwrotnie. Czasami mam wrażenie że uczestniczę w tragikomedii Mrożka lub Gombrowicza.

Zgadzam się z powyższą diagnozą.
£ukasz wytłumacz proszę dlaczego swoim postępowaniem utrwalasz tę patologię. Przecież jest to Twoja kolejna kadencja w powiecie. Cały czas ujadasz na Dąbka jak wściekły pies, ale nic z tego nie wynika. Jakoś nie potrafisz przekonać większości do swoich racji. Może problem tkwi w Tobie ? Może wybór Twojej osoby były jeszcze gorszy niż Jana Adama D ?
Nie spiesz się z odpowiedzią. Prześpij się z tymi pytaniami. Z pewnością wyśni Ci się jakaś roztropna odpowiedź.
lipek
 
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 03, 2011 4:45 pm

Zawsze po stronie mieszkańców

Postautor: krawczynskilukasz » pt paź 21, 2011 9:27 am

lipek po pierwsze nie ujadam:-)

Nie mówię, że nie lubię Dąbka bo jest niski. Zwracam uwagę na to co się dzieje w starostwie. O czym mówiłem? O wydaniu pozwolenia na budowę 700 mieszkań na podstawie jednej kartki, o sprawie państwa Wróblewskich, o działaniach PINBU. W tej kadencji o tym, że starostwo podpisywało umowy z firmą p. Bichty obecnego radnego komitetu p. Dąbka, o tym że żona pana Dąbka wystawiła fakturę na starostwo. Czy to jest normalność? Pewnie to zależy od definicji normalności. Tu ten temat pozostawie otwarty.

Hasłem Dąbka było: Profesjonalizm i gospodarność - ja tego nie widzę. Zapraszam na sesję 27.10 gdzie ten temat poruszę w aspekcie kluczowym dla powiatu.

A co do przekonania większości... nie zawsze większość ma rację:-) Jeżeli w radzie ma się takie tuzy samorządowe jak Zalewski i Dąbek a prezentuję się dla nich trudną do przyjęcia wizję starostwa to nie można liczyć na ich poparcie.

I na koniec pół żartem. Pewien doświadczony w samorządzie piaseczyńskim osobnik, powiedział mi że nie zrobie tu kariery. Spytałem dlaczego? On odpowiedział śmiejąc się, że nie mam na karku sprawy karnej ani nie współpracowałem ze służbami PRL... może miał rację?

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: lipek » pt paź 21, 2011 2:29 pm

krawczynskilukasz pisze:Pewien doświadczony w samorządzie piaseczyńskim osobnik, powiedział mi że nie zrobie tu kariery. Spytałem dlaczego? On odpowiedział śmiejąc się, że nie mam na karku sprawy karnej ani nie współpracowałem ze służbami PRL... może miał rację?

A Ty z uporem maniaka chcesz tę karierę zrobić. Z pewnością Ci się uda.
lipek
 
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 03, 2011 4:45 pm


Wróć do iTV PIASECZNO Piaseczyńska Telewizja Internetowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości