Strona 1 z 1

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: czw paź 04, 2012 10:36 am
autor: Redakcja

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: pn paź 08, 2012 12:46 pm
autor: Majkel
Mało przystępna godzina dla ludzi pracujących. Wybiera się ktoś na debatę?

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: wt paź 09, 2012 7:25 am
autor: timur
Debata "społeczna" a godzina typowa dla pracowników urzędu. Bo po 16 trzeba iść przecież do domu.

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: wt paź 09, 2012 8:19 am
autor: Majkel
Wydaje mi się, że takie spotkania specjalnie robią w takich godzinach pracy, żeby większość zainteresowanych nie miało szansy się na tym pojawić.

Re: Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyński

Post: wt paź 09, 2012 10:29 am
autor: timur
Majkel pisze:Wydaje mi się, że takie spotkania specjalnie robią w takich godzinach pracy, żeby większość zainteresowanych nie miało szansy się na tym pojawić.


Jeszcze jakieś pytanie zadadzą.

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: wt paź 09, 2012 12:33 pm
autor: Redakcja

Re: Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyński

Post: wt paź 09, 2012 6:34 pm
autor: Majkel
Redakcja pisze:Informacja na temat debaty o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Ubogo debatę podsumowała Komenda Policji. Ciekawszą relację z debaty znalazłem na blogu Kamila M, który pojawia się na forum http://piaseczynskie-rozprawki.blog.one ... 02230435,n

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: ndz mar 09, 2014 1:04 am
autor: Redakcja

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: ndz mar 09, 2014 11:11 am
autor: anuleksa
Jak Bóg da przejdę się i wyrażę swoją opinię na temat bezpieczeństwa w obrębie SM Jedność. Większość zgłoszeń realizuje Straż Miejska (picie na placu zabaw, bójki etc.) nie Policja.

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: ndz mar 09, 2014 1:23 pm
autor: argrabi
A ja się zastanawiam - w kontekście artykułu w ŻW -- jak może zapewnić bezpieczeństwo ktoś, kto sam nie czuje się bezpiecznie.

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: ndz mar 09, 2014 7:00 pm
autor: anuleksa
Dokładnie i nie omieszkam zapytać Komendanta o ten artykuł :roll: .

Debata o bezpieczeństwie na terenie powiatu piaseczyńskiego

Post: wt mar 11, 2014 11:13 pm
autor: Kamil M
Za nami już kolejna debata o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu piaseczyńskiego. Co ciekawe minęły już dwa lata od poprzedniej debaty z wojewodą mazowieckim i Policją, a problemy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego pozostają ciągle takie same. Jak zwykle przewijał się wątek Parku Chyliczkowskiego w Piasecznie, niebezpieczeństwa na drodze krajowej nr. 7 i 79, niebezpieczeństwa na terenie sołectwa Zalesie Górne i Ustanów.

Na samym początku debaty "Razem Bezpieczniej" poruszono statystyki za ostatni rok działalności Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Warto wymienić te najważniejsze działy w porównaniu do analogicznego roku 2012:

Kradzież pojazdów : 2012 - 73 , 2013 - 117.
Kradzież z włamaniem: 2012 - 452 , 2013 - 396.
Przemoc w rodzinie: 2012 - 1218 , 2013 - 1505.

Bardzo istotna grupę w tym zestawieniu stanowi ruch drogowy. Dobrze wiemy, że najwięcej problemów zgłaszanych w naszym powiecie piaseczyńskim przez mieszkańców dotyczy właśnie kierowców łamiącymi przepisy:

Ilość kolizji : 2012 - 1121 , 2013 - 1342.
Ilość wypadków : 2012 - 109 , 2013 - 112.
Ilość wypadków ze skutkiem śmiertelnym : 2012 - 15 , 2013 - 14.

Tylko po tych danych widzimy, że mamy bardzo duży problem związany z ruchem drogowym. Jak dobrze pamiętamy w 2012 roku Komendant Stołeczny Policji Mirosław Schossler obiecywał, że zostanie powiększona komórka Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie. Niestety minęły już prawie dwa lata, a okazuje się, że mamy do dyspozycji tylko w tym wydziale 23 funkcjonariuszy, a powinno być ich co najmniej 28. Także niestety w tym przypadku mówimy o wakacie, aż pięciu funkcjonariuszy i to w powiecie gdzie dochodzi do 112 wypadków i 1342 kolizji drogowych !. Te dane miały odzwierciedlenie w przedstawianych problemach przez zgromadzonych gości. Podobnie jak dwa lata temu najwięcej było wniosków o poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich czy powiatowych. Oczywiście kolejny raz były poruszane kwestie drogi krajowej nr. 7, 79, drogi wojewódzkiej 724 i dróg powiatowych jak choćby ul. Pionierów i Parkowa w Zalesiu Górnym czy ul. Główna w Ustanowie. Pojawiła się także kwestia skrzyżowania ul. Geodetów i Wilanowskiej w Józefosławiu. W sprawie Zalesia Górnego głos zabrał Starosta Piaseczyński, który zauważył, że trwają pracę odnośnie zrobienia sygnalizacji świetlnej w Zalesiu Górnym właśnie na ul. Pionierów i Parkowej. Pierwsze światła mają być pod gotowe koniec wakacji. Miejmy nadzieję, że w końcu kwestie Zalesia Górnego zostaną załatwione, bo rzeczywiście sytuacja z tym skrzyżowaniami ciągnie się już od kilku lat.

Nie zabrakło również gorących pytań o sytuację dotyczącą Parku Chyliczkowskiego w Piasecznie. Tę kwestię poruszył Michał Iwan, który odniósł się do braku oświetlenia Parku. Niestety w odpowiedzi na to pytanie usłyszeliśmy ciągle to samo, że procedury własnościowe nadal trwają. Wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz podnosił, że gmina Piaseczno nie może inwestować na nie swoim gruncie i czeka na rozstrzygnięcie decyzji własnościowych, które mogą być jeszcze w pierwszym półroczu 2014. Z kolei redaktorka Joanna Ferlian - Tchórzewska z tygodnika "Nad Wisłą" poruszyła kwestię montowania nowych kamer w Parku Chyliczkowskim. Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz zauważył, że jest to modernizacja własnego systemu, a kamery będą służyć do rejestrowania niebezpiecznych sytuacji na terenie piaseczyńskiego parku.

Dość dużą prezentację odnośnie działalności Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie miał jej Komendant - młodszy inspektor Jarosław Konończuk. Zdaniem Komendanta policjant ma być wszędzie tam, gdzie jest oczekiwany. Taki jest docelowy cel naszej Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Zostało zauważone, że patrole jakimi dysponuje nasza komenda są w wystarczającej ilości. Czas reakcji od zgłoszenia do interwencji wynosi tylko 10 minut. Czas oczekiwania na rozmowę z funkcjonariuszem policji wynosi mniej, niż 10 sekund. Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie otrzymała spory zastrzyk finansowa od samorządów gminnych i Starostwa Powiatowego. Z tej kwoty zostaną choćby sfinalizowane dodatkowe patrole na terenie naszych gmin. Zdaniem Starosty Piaseczyńskiego rok 2014 będzie zdecydowanie lepszy dla naszych samorządów lokalnych, co powinno przenieść się na dodatkowe finansowanie dla piaseczyńskiej policji. Warto przypomnieć sumy jakie przedłożyły samorządy gminne i Starostwo Powiatowe na finansowanie piaseczyńskiej policji w 2013 roku:

STAROSTWO POWIATOWE - 80 700 zł
GMINA PIASECZNO - 110 500 zł
GMINA TARCZYN - 5 000 zł
GMINA LESZNOWOLA - 146 000 zł
GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA - 55 000 zł
GMINA GÓRA KALWARIA - 32 262 zł

Jak widać po załączonych powyżej sumach nasze gminy jak i Starostwo finansują w dość dużym stopniu piaseczyńską policję. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że każda złotówka zainwestowana w bezpieczeństwo przynosi bardzo duże korzyści dla społeczności lokalnej powiatu piaseczyńskiego. Do tego taka złotówka jest wydana w sposób w 100% celowy.

Podsumowując już drugą debatę "Razem Bezpieczniej" w Piasecznie. Trzeba zauważyć, że po raz kolejny zebrani goście odnosili się do tych samych spraw poruszonych na pierwszym spotkaniu w 2012. Niestety to oznacza, że nadal jest wiele rzeczy nie rozwiązanych, zwłaszcza związanych z ruchem drogowym. Widać, że brakuje pomysłów na przeciwdziałanie piractwu drogowemu na drogach krajowych, wojewódzkich czy powiatowych. Mimo moich usilnych starań o podjęcie większej ilości partoli na drodze krajowej nr. 7 w rejonie skrzyżowań Al. Krakowskiej z ul. Łączności w Łazach i Al. Krakowskiej z ul. Nadrzeczną w Wólce Kosowskiej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, poza tym, że Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie jest ze mną w stałym kontakcie. Sytuacja na tych dwóch skrzyżowaniach jest naprawdę zła. Ilość wykroczeń, których dopuszczają się kierowcy przeszła już moje najśmielsze oczekiwania. Jedynym sposobem na to są patrole piaseczyńskiej drogówki, których naprawdę brakuje. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na pruszkowskim odcinku drogi krajowej nr. 7 w granicach gminy Raszyn. Tam regularnie można spotkać patrole policyjne. Niestety nadal trudno to samo stwierdzić po stronie piaseczyńskiej drogówki ... Co gorsza względem pierwszego spotkania spadła ilość mieszkańców uczestniczących w debacie. Nie wykluczone, że przestali już wierzyć w puste obietnice. Trudno nie odnieść wrażenie, że debata z 11 marca 2014 roku jak żywo przypominała tą z dnia 8 października 2012 roku !.

Obrazek

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców

Debata społeczna w Piasecznie

Post: śr mar 12, 2014 6:33 pm
autor: Redakcja
Obrazek

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu redukcję skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”. Taki cel przyświecał wczorajszemu spotkaniu z mieszkańcami naszego powiatu i zaproszonymi gośćmi.
Debata społeczna to między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Obrazek

Wczoraj, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie odbyło się pierwsze w tym roku, w powiecie piaseczyńskim spotkanie poświęcone bezpieczeństwu, z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka, Pierwszego Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Szydło, Starosty Jana Dąbka oraz Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminny Piaseczno Daniela Putkiewicza. Gospodarzem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Jarosław Konończuk.

Moderatorem i prowadzącym debatę był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji młodszy inspektor Piotr Idzikowski. To właśnie on rozpoczął debatę, omawiając jej założenia i zasady jakie miały podczas niej obowiązywać.

Obrazek

Komendant Powiatowy Policji przedstawił wszystkim zgromadzonym stan realizacji wniosków i postulatów z poprzedniej debaty, gdzie na 4 przyjęte wnioski w 2012 roku, policjantom udało się zrealizować 3. Jak podkreślił mł. insp. Jarosław Konończuk, wszystkie sugestie, które były przekazane przez mieszkańców są brane pod uwagę przy planowaniu policyjnych służb oraz określaniu zadań policjantom. Z dużym zainteresowaniem spotkała się przedstawiona przez Komendanta informacja dotycząca przestępczości na terenie powiatu, a szczególnie przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

Wszyscy przybyli mogli wziąć udział w ankietowaniu i zapoznać się z materiałami dotyczącymi stopnia realizacji wniosków z poprzedniej debaty społecznej, które były zamieszczone przed wejściem na salę konferencyjną.

Obrazek

Policjanci przygotowali między innymi stolik informacyjno konsultacyjny, gdzie można było porozmawiać z dzielnicowymi piaseczyńskiej komendy. Dzielnicowi odpowiadali na wszelkie pytania zainteresowanych osób, udzielali też porad dotyczących konkretnych sytuacji, związanych między innymi z przemocą w rodzinie.

Tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscu zamieszkania była najczęściej poruszana w toczącej się debacie. Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego oraz zaproszeni na spotkanie goście zgłaszali swoje liczne uwagi i wnioski dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym budowy czy przebudowy dróg zarówno tych krajowych jak i lokalnych, budowy chodników, sygnalizacji świetlnych. Wiele podnoszonych kwestii dotyczyło zarządców dróg. Oprócz policjantów odpowiedzi na pytania przybyłych na debatę, udzielali w zakresie własnych kompetencji Wicewojewoda, Starosta i Burmistrz.

Debatę podsumował Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek, który podkreślił wagę tego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja spotkań ze społeczeństwem. Policjanci kończąc debatę zapewnili, że wszystkie postulaty będą analizować i realizować we wszystkich dziedzinach, które dotyczą działań Policji we współpracy z podmiotami, które mogą również mieć swój udział i wkład w poprawie bezpieczeństwa publicznego

Formuła przeprowadzonej debaty była otwarta i przewidywała możliwość składania wszelkich wniosków i uwag przez uczestniczące w niej osoby. Piaseczyńska Policja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi podmiotami we wspólnej sprawie, jaką jest poprawa bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Apel policji do mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Post: czw mar 17, 2016 8:25 pm
autor: Redakcja

Debata o bezpieczeństwie w Piasecznie

Post: śr sty 23, 2019 10:44 pm
autor: iTV Piaseczno News
Obrazek

Piaseczyńska policja przeciw mowie nienawiści https://itvpiaseczno.pl/artykul/piaseczynska-policja/604867

W piaseczyńskim Domu Kultury odbyła się wczoraj pierwsza w tym roku debata społeczna w ramach kampanii „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Omówiono najważniejsze zadania i działania jakie zostaną podjęte wobec najistotniejszych spraw i zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców Piaseczna. Jako priorytetowe zostaną wprowadzone lekcje i spotkania dotyczące „mowy nienawiści” i przemocy zarówno tej fizycznej jak i tej wyrażanej często za pomocą internetowego hejtu.


Obrazek

"Piaseczno, bezpieczne miasto, bezpieczna gmina" https://itvpiaseczno.pl/artykul/piaseczno-bezpieczne/604892

Policja ostrzega. Nie wąchaj perfum od przypadkowych osób. Nowa i bardzo niebezpieczna metoda okradania mieszkań. Policjanci nie mają wątpliwości, że wkrótce zawita do naszego regionu. Dlatego już teraz przygotowują mieszkańców na starcie z przestępcami. Choć potencjalną grupą pokrzywdzonych mają być seniorzy, to oszustwo może dotknąć każdego. Przestępcy pukają do mieszkań i przedstawiają się jako pracownicy perfumerii. Proponują wypróbowanie zapachów perfum. - To nic nie kosztuje, proszę spróbować - mówi na policyjnym filmie aktor grający przestępcę. Starsza pani w końcu daje się namówić i chwilę potem przewraca się nieprzytomna. Zamiast perfum przestępcy rozpylają środek usypiający. Domownik traci świadomość, a złodziej ma sporo czasu na splądrowanie mieszkania.