WspólneRazem - Wspólne sprawy rozwiążmy Razem

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

chodnik przy Wojska Polskiego

Postautor: Paulina » czw lis 22, 2012 11:46 am

WspólneRazem.pl pisze:Zapraszamy na nasz portal www.wspolnerazem.pl i zgłoszenie tej sprawy na naszej stronie.

Zgłosiłam sprawę przez stronę. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Koszmar na krajowej 79

Postautor: tvpiaseczno » czw lis 22, 2012 11:45 pm

Obrazek

Wspólna inicjatywa iTV Piaseczno i WSPÓLNE RAZEM

http://www.itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1323
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Obiecanki cacanki i.... bez zmian

Postautor: iTV Piaseczno News » pt lis 23, 2012 11:55 pm

Obrazek

Od kilku lat kolejne władze obiecują pasażerom poprawę warunków podróżowania do Warszawy Pociągiem. I tylko na obiecankach się kończy. Gehenna podróżnych trwa nadal http://www.itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1327
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WspólneRazem.pl » ndz lis 25, 2012 4:46 pm

22.11.2012 odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. Jednym z tematów posiedzenia był punkt "Omówienie współpracy z portalem „Wspólne Razem”. Głosowanie nad uchwałą w sprawie porozumienia z portalem „Wspólne Razem”. Rada wiekszością głosów opowiedziała się za współpracą z naszym portalem. W najbliższym czasie omówimy warunki, o czym poinformujemy.
Wspólne sprawy rozwiążmy Razem
www.WspolneRazem.pl
Awatar użytkownika
WspólneRazem.pl
 
Posty: 32
Rejestracja: czw paź 11, 2012 8:47 am

Postautor: WspólneRazem.pl » wt lis 27, 2012 10:56 pm

Dostaliśmy odpowiedź z Gminy, że teren przyległy do żłobka został posprzątany. To wiemy bo widzieliśmy mieszkańców sprzątających i im pomagaliśmy. Prawdopodobnie w piśmie chodziło o wory, które zniknęły bardzo szybko za co tą drogą serdecznie dziękujemy.
Wspólne sprawy rozwiążmy Razem
www.WspolneRazem.pl
Awatar użytkownika
WspólneRazem.pl
 
Posty: 32
Rejestracja: czw paź 11, 2012 8:47 am

Postautor: WspólneRazem.pl » pt lis 30, 2012 9:45 am

Zwróciliśmy się ponownie do Gminy z prośbą o pomoc dla mieszkańców Warszawskiej 2. Nie mają oni bramy przy wjeździe na posesję od strony ul. Zgoda. Jest niebezpieczeństwo wybiegnięcia dziecka na jezdnię, chodzi też o jakąś minimalną estetykę tego miejsca. Brama uniemożliwiłaby też wchodzenie postronnym w celach fizjologicznych. Do tych celów teren jest też wykorzystywany przez bywalców klubu Piwnica.
Wspólne sprawy rozwiążmy Razem
www.WspolneRazem.pl
Awatar użytkownika
WspólneRazem.pl
 
Posty: 32
Rejestracja: czw paź 11, 2012 8:47 am

Postautor: Roberto » czw gru 06, 2012 1:08 pm

Nie byłem tu jeszcze, ale patrząc na zdjęcia i nazwiska to widze zacne decyzyjne grono.

Zgłaszam właśnie sprawę: dziś się dowiedziałem, że wasz POwski kolega minister Nowak wydymał nas wszystkich na obwodnicy Góry Kalwarii. Ponoć brak 700 baniek na tą inwestycję. Ponoć za tą kasę gdzieś mają wybudować w polu ze dwa kilometry autostrady, którę przejedzie przez tydzień tyle samochodów co przez Górę Kalwarię w jeden dzień.

Może, skoro chcecie być pośrednikami ludu w rozmowie z władzą to skorzystacie z tej okazji pomożecie mieszkańcom i przy okazji wpadnie wam trochę kapitału (politycznego).

Wiem czepnąć się Nowaka to nie to samo co jakiejś świetlicy i nie jest to łatwe ale większa robota to większy splendor!!!

Mam nadzieje, że zdajecie sobie sprawę jakie znaczenia cywilizacyjne, społeczne i ekonomiczne ma ta obwodnica dla Góry Kalwarii i całego naszego Powiatu????
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Majkel » czw gru 06, 2012 1:32 pm

Roberto pisze:minister Nowak wydymał nas wszystkich na obwodnicy Góry Kalwarii

Wrzuciłem info na ten temat w wątku http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 9&start=15
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Roberto » czw gru 06, 2012 2:13 pm

Dzięki z tym, że ta sprawa w oczywisty sposób dotyka całego naszego powiatu. I jeśli są jakieś ciała społeczne pretendujące do pełnienia roli pośredników i pomocników w kontaktach szarych obywateli z władzą publiczną (zakładam, że coś mogą bo składają się z lokalnych liderów) to niech ruszą szacowne tyłki i wezmą się też za poważne wyzwania, a nie za... (ugryzłem się w język :evil: ) wzajemne podszczypywania pod kątem kolejnych wyborów.

Tym razem nie chodzi o płytkę chodnikową, latarnię czy furtkę ale o strategiczny interes 170 000 mieszkańców Powiatu :!: :!: :!:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » czw gru 06, 2012 9:23 pm

Roberto pisze:Zgłaszam właśnie sprawę: dziś się dowiedziałem, że wasz POwski kolega minister Nowak wydymał nas wszystkich na obwodnicy Góry Kalwarii.


Kolego Roberto, myślę, że nie wiesz o tym że portal www.wspolnerazem.pl nie ma zamiaru zajmować się polityką. PO jak i inne partie chyba nie marzą o przyjaźni z kimś takim jak ja, bo jestem ze względu na charakter trudnym mieszkańcem. Są też w grupie inni bezpartyjni. Zajmujemy się sprawami dla mieszkańców trudnymi, pomagamy im w kontakcie z władzą i jeżeli chcesz, nazywaj nas pośrednikami i nie będziesz w tym nazewnictwie pierwszy. Nam chodzi o pomoc mieszkańcom, jesteśmy na etapie końcowym, by z petycją w sprawie drogi 79 udać się GDDiA i nie tylko, jesteśmy zdeterminowani poprawić tę tragiczną sytuację. świetlicami też będziemy się zajmować, bo dochodzą do nas sygnały, że panuje tam prywata by nie nazwać tego ostrzej.

Roberto pisze:I jeśli są jakieś ciała społeczne pretendujące do pełnienia roli pośredników i pomocników w kontaktach szarych obywateli z władzą publiczną (zakładam, że coś mogą bo składają się z lokalnych liderów) to niech ruszą szacowne tyłki i wezmą się też za poważne wyzwania, a nie za... (ugryzłem się w język ) wzajemne podszczypywania pod kątem kolejnych wyborów.


Polecam obejrzenie filmu, link kilka postów powyżej. Nagraliśmy go przy pomocy Młodzieżowej Rady Gminy i ITVPiaseczno.pl. Roberto, takich jak Ty potrzeba nam więcej, gdy będziemy udawać się z petycją w sprawie drogi 79 do GDDiA więc korzystam z okazji i zapraszam, byśmy razem tam pojechali.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: WspólneRazem.pl » śr gru 19, 2012 8:32 am

Portal dla mieszkańców wspolnerazem.pl, itvPiaseczno, Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno rozpoczyna akcję dotyczącą petycji w sprawie bezpieczeństwa i poprawy komunikacji na drodze 79 Góra Kalwaria - Piaseczno. W najbliższym czasie nasi przedstawiciele będą rozdawali ulotki z prośbą o poparcie petycji w postaci wejścia na stronę portalu wspolnerazem.pl. i wykonanie prostej operacji. Będzie można nas spotkać przy niektórych wyjazdach na drogę 79 i na skrzyżowaniach przy drodze 79. W niektórych miejscowościach petycja znajdzie się w skrzynkach pocztowych.

Prosimy o wyrozumiałość i współpracę.
Obrazek
Wspólne sprawy rozwiążmy Razem
www.WspolneRazem.pl
Awatar użytkownika
WspólneRazem.pl
 
Posty: 32
Rejestracja: czw paź 11, 2012 8:47 am

Podpisz petycję Bezpieczna Droga Krajowa 79

Postautor: Martin » śr gru 19, 2012 9:23 am

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Bezpieczna 79-ka!

Postautor: Kowal » śr gru 19, 2012 8:18 pm

WspólneRazem.pl pisze:Portal dla mieszkańców wspolnerazem.pl, itvPiaseczno, Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno rozpoczyna akcję dotyczącą petycji w sprawie bezpieczeństwa i poprawy komunikacji na drodze 79 Góra Kalwaria - Piaseczno.

Usuńcie z listy podpisów spamerskie wpisy

Obrazek

Obrazek

oraz zdublowane wpisy

Obrazek

Zróbcie coś w stylu mechanizmu jaki jest na http://www.petycje.pl żeby była weryfikacja mailem i nie będzie spamu.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: Bezpieczna 79-ka!

Postautor: Magdalena » śr gru 19, 2012 8:49 pm

Kowal pisze:zdublowane wpisy

7 i 8 pozycja na liście również jest zdublowana.
Magdalena
 
Posty: 47
Rejestracja: pn gru 17, 2012 9:21 pm

Postautor: Karol » śr gru 19, 2012 11:41 pm

Dziękujemy za bystre oko :) Dzięki Waszym sugestiom postanowiliśmy zmienić podejście i skorzystać z doświadczonego serwisu petycje.pl. Trochę próbowaliśmy wyważyć otwarte drzwi, a gotowe rozwiązanie było niemalże pod wycieraczką :) Jeszcze raz dziękujemy, Wspólne Razem będzie częściej korzystało z tego serwisu :)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości