CO I GDZIE SIę BUDUJE?

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Postautor: ola » wt cze 26, 2012 2:28 pm

trzyfx pisze:Co do drugiego wieżowca, tego pomiędzy Jana Pawła II i Fabryczną to jeszcze nic do końca nie wiadomo.


No własnie co z nim, bo mój blok bezpośrednio z nim ma graniczyc. Podobno ma stanąc "tyłem" do naszego bloku i wszystkie wentylacje i "wyziewy" mają być na strone moich sąsiadów.

Inwestor nie ma jeszcze ostatecznej decyzji tylko warunkową ( poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam czy coś takiego jest ?), będzie mógł zbudowac jeśli przebuduje przyłącza wody i czegoś jeszcze ( nie chce kręcić ), bo obecne nie są przygotowane na postanie 16-piętrowego budynku. Podono koszt przebudowy to 5 mln. zl.

Infromację mam ze strony wspólnoty mieszkaniowej.
Jeśli to się uda, a nikt nie dopilnuje poprawnej przebudowy wodociągów, to może się okazać, że na Jana Pawła będzie kiepsko z wodą.
Nie wspominajac juz o tym, że 16 blok, to kolejni mieszkańcy ktorzy rano chcą wyjechać z domu do pracy, a nikt w tym mieście nie myśli o poszerzaniu ulic.

Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna za info.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » wt cze 26, 2012 8:39 pm

Niestety w BIPie powiatu pojawiają się tylko wybrane pozwolenia na budowę. Ale jeżeli wybierzesz się do Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 14, w dniach przyjęć interesantów: poniedziałek 8 – 16, wtorek 8 – 12, czwartek, 8 -12, piątek 8 -16 to raczej nie odmówią Tobie wglądu do dokumentów.

Mnie interesuje inna inwestycja w Piasecznie i tak czy inaczej wybieram się do urzędu, więc możemy wybrać się razem. Jutro dowiem się jak to działa.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr cze 27, 2012 8:57 pm

trzyfx pisze:Niestety w BIPie powiatu pojawiają się tylko wybrane pozwolenia na budowę. Ale jeżeli wybierzesz się do Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 14, w dniach przyjęć interesantów: poniedziałek 8 – 16, wtorek 8 – 12, czwartek, 8 -12, piątek 8 -16 to raczej nie odmówią Tobie wglądu do dokumentów.


No szczególnie, że do 16 pracuje w Piasecznie :) Szkoda,ze takie godziny otwarcia :( Chętnie bym poszła i dowiedziała się czegoś więcej
Myślałam, że może ktoś coś słyszał.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » czw cze 28, 2012 6:57 am

Ja do 16tej pracuję w Warszawie, więc będę musiał zainwestować trochę mojego urlopu aby czegoś się dowiedzieć.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » czw cze 28, 2012 8:17 am

Urzędnicy w Wydziale Architektury bardzo niechętnie udzielają informacji obywatelom. Z reguły jest wrażnie że chronią interes dewelopera (wystarczy znaleźć na tym forum wątek "raj dla deweloperów - piekło dla mieszkańców"). Ale nie mają podstaw prawnych ku temu, choć zawsze usiłują zbyć twierdząc że pytający "nie jest stroną".
Każdy ma jednak prawo sprawdzić dokumentację jakiejś budowy, choćby z racji ustawy o dostępie do informacji publicznych.

Rada - nie dać się zbyć urzędnikom, bo zwykle usiłują spławić natręta.

Z różnymi numerami się spotkałem w piaseczyńskim Wydziale Architektury.

Gdy ktoś zaczyna zbyt wokół jakiejś budowy węszyć, czasem urzędnikom ginie dokumentacja. Nawet potrafią wydać oficjalne pismo gdzie oświadczają że nie wiadomo gdzie jest projekt budowy. Zapodział się...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: ulica Puławska » czw cze 28, 2012 8:28 pm

Tulipano_0602 pisze:Urzędnicy w Wydziale Architektury bardzo niechętnie udzielają informacji obywatelom. Z reguły jest wrażnie że chronią interes dewelopera (wystarczy znaleźć na tym forum wątek "raj dla deweloperów - piekło dla mieszkańców"). Ale nie mają podstaw prawnych ku temu, choć zawsze usiłują zbyć twierdząc że pytający "nie jest stroną".
Każdy ma jednak prawo sprawdzić dokumentację jakiejś budowy, choćby z racji ustawy o dostępie do informacji publicznych.

Rada - nie dać się zbyć urzędnikom, bo zwykle usiłują spławić natręta.

Z różnymi numerami się spotkałem w piaseczyńskim Wydziale Architektury.

Gdy ktoś zaczyna zbyt wokół jakiejś budowy węszyć, czasem urzędnikom ginie dokumentacja. Nawet potrafią wydać oficjalne pismo gdzie oświadczają że nie wiadomo gdzie jest projekt budowy. Zapodział się...


Wyślijcie listem poleconym prośbę o udzielenie informacji - jeżeli nie udzielą złóżcie skargę na działanie Wydziału do Starosty. Będziecie mieć informację na papierze. Czarno na białym

Pozdrowienia:)
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ulica Puławska » czw cze 28, 2012 8:30 pm

ulica Puławska pisze:Tymczasem coś się dzieje w temacie Galerii Handlowej przy Tukanów.
Czytałem na jednym z forów, że koszą krzewy - czyżby przygotowanie pod budowę?

A w którym miejscu powstanie w końcu Biedronka przy Nowej czy Jarząbka i skąd będzie wjazd?


Widziałem i faktycznie wszystko wykosili
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ulica Puławska » czw cze 28, 2012 8:34 pm

ulica Puławska pisze:A tak przy okazji nowy US przy Puławskiej oddadzą do użytku pod koniec roku jak dobrze pójdzie. Może pierwszemu podatnikowi, który będzie będzie obsługiwany w nowym budynku w prezencie dadzą zwolnienie z podatku na rok;)


Jest teraz tynkowany i malowany na kolor niebieski - czy ten kolor Wam się podoba, bo mi nie...
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: anuleksa » czw cze 28, 2012 9:51 pm

ulica Puławska pisze:
Jest teraz tynkowany i malowany na kolor niebieski - czy ten kolor Wam się podoba, bo mi nie...


"Co mówi nam kolor niebieski u osób, które wskazują tą barwę za dominującą w własnej podświadomości?

W głównej mierze są to osoby twórcze, znacznie bardziej, aniżeli inne osoby, które
upowszechniają się z innym kolorem. Oznacza to, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ludzie Ci są optymistami, którzy przez własną pracą i zawziętość osiągną swój zamierzony cel.

Mówi się na nich, że są to osoby z dużą wyobraźnią i jak najbardziej jest to właściwe określenie, gdyż starają się sięgnąć po rzeczy, które dla innych osób charakteryzujących się innym kolorem są niemożliwe do zdobycia.

Mają umysły typowo analityczne, co w dużym stopniu pomaga przy analizowaniu wszelakich spółek notowanych na giełdzie. Oczywiście trzeba zaznaczyć, iż każda osoba niezależnie jakim kolorem siebie przedstawia, również poradziłaby sobie na rynku kapitałowym.

Osoby te są zazwyczaj spokojne, nie wybuchające wrogą agresją, wierne, które bardzo często stają się dobrymi przyjaciółmi."

Zatem jest nadzieja na lepszą obsługę :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tutomash » pn lip 02, 2012 8:35 pm

zaczęła się budowa w nowej woli przy ul. Jedności na przeciwko Holbexu.
mapa
pewnie już każdy zauważył generalny remont ul Słonecznej z Piaseczna do Magdalenki, wyremontowany został wcześniej odcinek w K-J od ronda przy starej papierni w stronę Habdzina.
Remontowali też ul. Piaskową w Chylicach oraz większość bocznych dróg od ul Deotymy np. ul. Jałowcowa i Jodłowa została zalana asfaltem w K-J .
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: amasoft » pn lip 02, 2012 8:58 pm

tutomash pisze:Remontowali też ul. Piaskową w Chylicach oraz większość bocznych dróg od ul Deotymy np. ul. Jałowcowa i Jodłowa została zalana asfaltem w K-J .


Ale Piaskowej nie zrobili... Na niej jest duży ruch a dziury jak na księżycu. Pozostałe uliczki są elegancko wyasfaltowane.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: ulica Puławska » pn lip 02, 2012 10:06 pm

Kiedy zrobią przejście dla pieszych przy Orlenie? Widziałem kilka razy jak mało co ktoś nie wpadł pod samochód... chcąc dojść do Lidla od strony Sushi w Starej Iwicznie.

A dokładnie widać to miejsce na Google Maps:
52.081921,21.014877
Ostatnio zmieniony pn lip 02, 2012 10:26 pm przez ulica Puławska, łącznie zmieniany 1 raz
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: anuleksa » pn lip 02, 2012 10:26 pm

ulica Puławska do Lidla nie ma w ogóle dojścia zgodnie z przepisami RD :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » pn lip 02, 2012 10:27 pm

anuleksa pisze:ulica Puławska do Lidla nie ma w ogóle dojścia zgodnie z przepisami RD :)


Może jakieś przejście podziemne wybudujemy:)
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: Spartacus 999 » wt lip 03, 2012 10:19 am

To lidl powinien się tym zająć, tak jak Auchan wiadukt wybudowało.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron