Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Martin » czw cze 28, 2007 12:12 am

Szpital Południowy powstanie na Ursynowie do końca 2011 roku i ma obsługiwać również mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria (...)

więcej: Szpital Południowy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Marcin KANIA » czw cze 28, 2007 7:43 am

To bardzo dobra decyzja Pani Prezydent, trzymam kciuki za powodzenie sprawy. Nawet na dziś mam przygotowane zapytanie w tej sprawie

Czy w związku z ogłoszeniem przez Panią Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz informacji o rozpoczęciu budowy Szpitala Południowego Urząd Gminy Lesznowola zamierza włączyć się w tą akcje, jeśli tak to w jaki sposób? W uzupełnieniu dodam, że wg. zapewnień Pani Prezydent ze szpitala będą także korzystać mieszkańcy Naszej gminy.

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Martin » czw cze 28, 2007 10:27 am

Marcin KANIA pisze:W uzupełnieniu dodam, że wg. zapewnień Pani Prezydent ze szpitala będą także korzystać mieszkańcy Naszej gminy.

Jest taka informacja w newsie:
Planowany rejon obsługi to dzielnice Ursynów, Wilanów, Mokotów, a także podwarszawskie miejscowości: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: kameleon » czw cze 28, 2007 2:37 pm

Niech budują, bo przyda się Szpital Południowy na Ursynowie.
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Jankes » pt cze 29, 2007 9:48 am

Ta cała inicjatywa ze szpitalem ruszyła chyba przez Euro 2012. W przeciwnym razie długo jeszcze trzeba by było czekać na Szpital Południowy.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: justynka » pt mar 07, 2008 11:39 am

W gazecie Nad Wisłą pojawił się wywiad na ten temat:

Powiat piaseczyński. Bliskość Warszawy sprawia, że duży szpital w Piasecznie nie miałby szans na utrzymanie się. Dlatego jego budowa stoi pod znakiem zapytania – uważa STEFAN DUNIN, odpowiedzialny w zarządzie powiatu piaseczyńskiego za opiekę społeczną i służbę zdrowia.

Nad Wisłą: W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się spotkanie, z którego wynika, że do 2012 r. stolica wybuduje Szpital Południowy. Czy to oznacza, że będziemy leczyć się na Ursynowie?
Stefan Dunin: – Zgodnie z wizją nowego szpitala, przedstawioną nam przez dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Elżbietę Wierzchowską, kompleks przy ul. Płaskowickiej będzie służył półmilionowej populacji południowej Warszawy oraz części powiatu piaseczyńskiego. Będzie to szpital rejonowy, spełniający rolę szpitala powiatowego. Dyrektor Wierzchowska objaśniła, że znajdować się w nim będą oddziały: chirurgiczny, internistyczny ze szpitalnym oddziałem ratunkowym, ginekologiczno-położniczy oraz ortopedyczny lub inny. W wieloletnim planie inwestycyjnym do roku 2012 samorząd Warszawy zarezerwował na tę inwestycję 230 milionów złotych, co według naszych wyliczeń w wystarczający sposób zabezpiecza realizację tego projektu.

Władze powiatu i Piaseczna poprzedniej kadencji miały ambicje budowy dużego szpitala powiatowego. Skoro wiadomo już, że powstanie Szpital Południowy, co czeka piaseczyńską placówkę? Jakie są pomysły na jej rozwój?
Moim zdaniem – i nie tylko moim – w obecnej sytuacji polskiej służby zdrowia duży szpital powiatowy w Piasecznie miałby małe szanse na utrzymanie się. Wpływ na to ma przede wszystkim bliskość Warszawy z ogromną liczbą łóżek szpitalnych, w tym łóżek wysoko specjalistycznych. Gdyby powiat piaseczyński czy samo Piaseczno były oddalone od miasta wojewódzkiego o 60–70 kilometrów, taki szpital miałby szanse powodzenia. Jest to także ocena fachowców, z którymi prowadziliśmy konsultacje.

Co w takim razie pozostaje? Likwidacja albo wieczny niedorozwój piaseczyńskiego szpitala?
Ależ nie. Powiatowi piaseczyńskiemu, tak jak zresztą całej Polsce, potrzeba większej liczby łóżek internistycznych oraz zespołu poradni i przychodni specjalistycznych. Na spotkaniu w Warszawie padło mądre zdanie, chyba z ust pani Wierzchowskiej, że gdyby podstawowa opieka zdrowotna i poradnie specjalistyczne były dobrze rozwinięte, ludzi hospitalizowanych byłoby znacznie mniej. Dlatego jako władze powiatu jesteśmy zdeterminowani, aby w tym roku zrobić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę nowej przyszpitalnej przychodni specjalistycznej oraz oddziału internistycznego z pododdziałem ratunkowym, czyli 4–5 łóżkami szybkiego reagowania kardiologicznego. To jest nasz cel numer jeden.

Oczywiście nie zamykamy możliwości dalszej rozbudowy szpitala, obawiamy się jednak, że powstanie w Piasecznie oddziału ginekologiczno-położniczego byłoby chybione. Zwłaszcza w sytuacji, gdy takowy o 40 łóżek powiększyła poliklinika na Wołoskiej, gdy taki ma być w Szpitalu Południowym i gdy placówkę przy Madalińskiego czeka rozbudowa o nowe skrzydło. Nie ma również uzasadnienia budowa kosztownego w utrzymaniu oddziału chirurgicznego, gdyż według statystyk Narodowego Funduszu Zdrowia i Biura Polityki Zdrowotnej Warszawy łóżka chirurgiczne w stolicy są wykorzystane jedynie w 80 procentach.

Rozmawiał Piotr Chmielewski
Nad Wisłą: nr 5 (247) - 6 marca 2008
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: sharmlover » sob mar 15, 2008 8:32 am

Nie pozostaje nic innego jak czekac na Szpital Poludniowy a i miejmy nadzieje budowa nowej przyszpitalnej przychodni specjalistycznej z oddz. internistycznym +ratunkowym nie pozostana tylko w sferze planow.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: ruphert » pt kwie 04, 2008 10:08 pm

Nie ma żadnych konkretów w sprawie szpitala dla południowej części Warszawy. Przez działkę na Ursynowie, na której miała powstać lecznica, będzie przebiegać obwodnica. żeby szpital tam się zmieścił, trzeba go przeprojektować. Na dodatek roszczenia do tego terenu zgłosili Braniccy.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5090817.html

Przez ponad rok mydlono nam oczy, że prace nad budową lecznicy są w zaawansowanym stanie, a nadal nie ma nawet lokalizacji
ruphert
 
Posty: 120
Rejestracja: pt sty 18, 2008 3:56 pm

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: teresa » wt kwie 22, 2008 8:40 am

Dopóki nie mamy nieruchomości, żadnej daty dotyczącej powstania szpitala na Ursynowie podać nie mogę - powiedział wczoraj wiceprezydent Jarosław Kochaniak podczas posiedzenia komisji zdrowia poświęconej planom budowy lecznicy dla mieszkańców z południowej części miasta.

Niestety wiceprezydent Kochaniak, zaproszony przez radnych z komisji zdrowia, nie podał nowych faktów dotyczących budowy szpitala przy ul. Pileckiego i Płaskowickiej. Potwierdził za to wszystkie informacje, które kilka tygodni temu przekazał na sesji rady dzielnicy na Ursynowie. - Ta lokalizacja, forsowana od ponad roku przez Biuro Polityki Zdrowotnej, ma wady prawne i wiążą się z nią inne problemy - przekonywał.

Wymienił, że przez działkę, na której miasto planuje wybudować szpital, biegnie obwodnica Warszawy. Zaskakująca była wiadomość, przekazana przez wiceprezydenta, że istnieje "koncepcja poparta rysunkiem, na której wskazane jest rozmieszczenie budynków szpitalnych". Radni z komisji zdrowia nie wiedzieli o istnieniu takiego projektu. A zdaniem Kochaniaka obiekty tak są rozmieszczone, że kolidują z planowaną drogą. - To tylko robocza makieta - tłumaczy Elżbieta Wierzchowska, szefowa Biura Polityki Zdrowotnej, która nie była obecna na wczorajszym spotkaniu, bo była na zwolnieniu.

Wiceprezydent wspomniał także o tym, że grunt, na którym jest planowana inwestycja, należy do SGGW. Poza tym roszczenia do niego zgłosili Braniccy i dodał, że wrócił do analiz wcześniej rozpatrywanych lokalizacji i jego zdaniem może okazać się, że jednak mogą być bardziej korzystne niż ta ostatecznie wybrana przez BPZ. Więcej na ten temat nie chciał mówić. Za jego poprzednika Jerzego Millera sprawdzano kilka innych terenów, ale wtedy podkreślano, że pozostałe działki są za małe i najlepsza jest ta przy Pileckiego i Płaskowickiej.

Sporo kontrowersji wywołała szacowana kwota budowy szpitala. Wiceprezydent podał przykłady innych dużych inwestycji miejskich, takich jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy druga linia metra, i powiedział, że były niedoszacowane od 30 do 100 procent. Jego zdaniem taki sam problem może wystąpić przy budowie szpitala, na który w wieloletnim planie inwestycyjnym zarezerwowano 230 mln zł.

Kochaniak zarzucił, że "Biuro Polityki Zdrowotnej nie wywiązało się ze swojego zadania i nie poradziło sobie z przygotowaniem tej inwestycji". Innego zdania jest Wierzchowska. - Są pieniądze zarezerwowane na ten cel w WPI, jest działka, można ogłaszać przetarg na koncepcję architektoniczną. Kochaniak wspomniał, że dopiero 31 marca Wierzchowska poinformowała go o tym, że BPZ chce przekazać inwestycję Stołecznemu Zarządowi Rozbudowy Miasta, ale pismo w tej sprawie do wiceprezydenta Wojciechowicza wysłała 15 stycznia.

- Zrobiła to bez mojej wiedzy - podkreślał Kochaniak.
- Myślałam, że to oczywiste, że Biuro Polityki Zdrowotnej nie ma doświadczenia w prowadzeniu dużych inwestycji dlatego budowę szpitala powierzy jednostce, która się na tym zna - tłumaczy Wierzchowska.

Radni byli zszokowani, że wiceprezydent ma tak dużo zastrzeżeń do pracy BPZ i jej szefowej. - Dlaczego zatem ta pani jeszcze pracuje? - pytali. - Odpowiednie decyzje w tej sprawie będą podejmowane w najbliższym czasie - odparł Kochaniak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5142905.html
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Szpital Południowy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Jankes » wt kwie 22, 2008 12:05 pm

Kiedy Szpital Południowy? Wszystko wskazuje na to, że do 2011 roku - wbrew zapowiedziom władz miasta - nie uda się wybudować Szpitala Południowego na Ursynowie. Szpital Południowy ma mieć dziewięć oddziałów i sto osiemdziesiąt łóżek. Budowę planowano u zbiegu ulic Pileckiego i Płaskowickiej. (Telewizyjny Kurier Warszawski)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szpital Południowy

Postautor: Artur N. » śr mar 04, 2009 8:13 pm

Szpital Południowy powstanie obok Centrum Onkologii. Planowana od lat inwestycja ma wreszcie ruszyć z miejsca. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. - Tę samą działkę wskazał już Kazimierz Marcinkiewicz, gdy rządził Warszawą - przypomina opozycja. W dodatku teren nie jest własnością miasta.

TVN Warszawa jako pierwsza poinformowała o decyzji ratusza. Dzień później zwołano nadzwyczajną konferencję, na której wiceprezydent Jarosław Kochaniak oficjalnie ogłosił plany miasta: Szpital Południowy powstanie przy ul. Roentgena, na działce leżącej tuż obok Centrum Onkologii.

Urzędnicy zapewniają, że to ostateczna decyzja, a lokalizacja na pewno się już nie zmieni. Tyle, że inwestycja nie jest przygotowana: działka nie jest własnością miasta, więc nie można zacząć budowy. Jej właścicielem jest Ministerstwo Zdrowia, a do gruntu są jeszcze roszczenia. Ratusz uspokaja:

- Mamy deklarację ministra o przekazaniu jej na rzecz miasta. Stan prawny został uregulowany, pozostały tylko kwestie drobnych roszczeń - twierdzi wiceprezydent Kochaniak.

więcej: www.tvnwarszawa.pl/-1,1589200,0,,,wiadomosc.html
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Miasto rezygnuje z budowy Szpitala Południowego?

Postautor: Michał » wt lut 19, 2013 8:20 pm

„W imieniu Zarządu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy zwracam się z uprzejmą prośbą o wprowadzenie do porządku obrad najbliższej sesji Rady Warszawy punktu „Informacja Prezydenta m. st. Warszawy w sprawie budowy Szpitala Południowego w nowej lokalizacji”. Wniosek motywuję głębokim niepokojem, wywołanym ostatnimi wydarzeniami, dotyczącymi budowy tej wyczekiwanej i wielokrotnie obiecywanej mieszkańcom inwestycji” – czytamy w piśmie, jakie dzisiaj wystosował burmistrz Ursynowa Piotr Guział do przewodniczącej Rady m.st. Warszawa Ewy Malinowskiej-Grupińskiej.

Burmistrz Ursynowa zwraca uwagę, że:

do dziś nie uzyskał odpowiedzi na pismo do Prezydent m.st. Warszawy z 8 listopada 2012 r., w którym zadał szereg pytań dotyczących budowy Szpitala Południowego

13 grudnia 2012 r. na sesji Rady Warszawy planowana na lata 2013-2015 inwestycja budowy Szpitala Południowego została po raz kolejny przesunięta, tym razem na lata 2015-2017.

9 stycznia br. otrzymał pismo od Dyrekcji Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii, z załączonymi uchwałami Rad Naukowych obu instytutów, w których w sposób zdecydowany negatywnie opiniują lokalizację Szpitala Południowego, jako kolidującą z ich planami istotnej rozbudowy obecnej izby przyjęć oraz z przebiegiem dróg ewakuacyjnych i przeciwpożarowych

4 lutego br. otrzymał pismo od dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Warszawa – Ursynów, informujące o planach rozbudowy tzw. szpitala jednego dnia przy ul. Kajakowej 12, co uzasadnia pytanie, czy oznacza to, że Miasto rezygnuje z planów budowy Szpitala Południowego w sąsiedztwie Centrum Onkologii i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, na rzecz nowej lokalizacji.

12 lutego br. zespół koordynujący podjął negatywną decyzję dotyczącą zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, odnoszącą się do funkcji zagospodarowania prywatnego terenu położonego u zbiegu ulic: Gandhi i Rosoła w dzielnicy Ursynów, tj. przeznaczenia terenu z funkcji usług zdrowia (UZ) na funkcję budownictwa wielorodzinnego (M1). Ta decyzje wywołuje wrażenie, że Miasto planuje nabycie przedmiotowego terenu od prywatnego podmiotu lub planuje inne działania, zmierzające do wybudowania tam Szpitala Południowego.

„Wszystkie te wątpliwości wskazują na wieloletnią bezradność służb miejskich w obliczu problemu wybudowania Szpitala Południowego. Jednocześnie podejmowane działania są niekonsekwentne i można określić je jako niegospodarne w związku ze znacznymi kwotami rezerwowanymi i wydatkowanymi od 2007 r. na przygotowanie i budowę szpitala, który nie powstaje i jak wiele na to wskazuje, nie powstanie w planowanej dotychczas lokalizacji. Budzi to uzasadniony niepokój władz Dzielnicy Ursynów, mieszkańców południowych dzielnic Warszawy i szeroko pojętej opinii publicznej. Sprawa ta wymaga zatem wyjaśnienia, a najlepszym do tego miejscem i sposobnością byłaby sesja Rady Warszawy, stąd wnioskowany przez Zarząd Dzielnicy Ursynów punkt porządku obrad” – kończy pismo burmistrz Ursynowa. http://ursynow.pl/page/index.php?str=425&id=4306

http://ursynow.pl/data/newsFiles/pismo.pdf
Michał
 
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 07, 2013 9:31 pm

Szpital Południowy odblokowany. Budowa rozpocznie się w 2016

Postautor: Filip » pn maja 09, 2016 7:27 am

W końcu będzie można wybrać wykonawcę Szpitala Południowego. Tę inwestycję miasto zapowiada już od 2006 r. Budowę Szpitala Południowego Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała już w kampanii w 2006 r., a potem w wyborach w 2010 r. Placówka ma powstać za mniej więcej 400 mln zł u zbiegu ulic rtm. Pileckiego i Indiry Gandhi. Będzie to kompleks trzech czteropiętrowych budynków z ok. 300 łóżkami. Na dachu zaplanowano lądowisko dla helikopterów.

Szpital Południowy powstanie dzięki mediacji

Projekt został wybrany w 2011 r., ale do dziś nie udało się rozpocząć budowy. Blokowały ją sąsiednie szpitale: Centrum Onkologii oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii (miały jednego szefa, teraz już mają dwóch). Sprawa przez trzy lata się przeciągała, bo onkolodzy zaskarżali wszystkie decyzje i nie ukrywali, że na wolnej działce sami chcą się rozbudować.

Dzięki mediacji ówczesnego wojewody Jacka Kozłowskiego w marcu ubiegłego roku udało się ustalić kompromis. Uzgodniono m.in., że obie placówki onkologiczne uwłaszczą się na swoich działkach, a miasto zapewni niezależny wjazd na budowę podczas inwestycji i nie zablokuje działania istniejących szpitali.

Ratusz zobowiązał się także poszerzyć ul. Pileckiego oraz wybudować fragment ul. Indiry Gandhi, która będzie nową drogą dojazdową do IHiT.

Odrzucona firma zaskarża decyzję

Jednak ratusz ma jeszcze jeden problem. Od blisko roku nie mógł rozstrzygnąć przetargu i wyłonić wykonawcy, który rozpocznie budowę. W czerwcu ubiegłego roku miasto wybrało pięć firm, które miały złożyć oferty. Do przetargu zgłosiło się 13 podmiotów. Jedna, która nie dostała się do finałowej piątki, zaskarżyła decyzję i procedura odwoławcza toczyła się przez rok.

Odwołaniami dotyczącymi pierwszego etapu przetargu - po Krajowej Izbie Odwoławczej - zajmował się sąd okręgowy. Ten zadał pytanie do Sądu Najwyższego i to dodatkowo wydłużyło rozstrzygnięcie sprawy.

Miasto czeka na oferty

- W końcu sąd okręgowy oddalił skargę jednej z firm i dzięki temu możemy przejść do następnego etapu - mówi Paweł Barański, dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. - Do 12 maja czekamy na oferty pięciu firm. Gdy je otrzymamy, wybierzemy najtańszą. Oczywiście później firmy będą jeszcze mieć prawo do odwołań, ale liczymy , że do końca czerwca podpiszemy umowę z wykonawcą.

Nigdy procedura odwoławcza nie trwała tak długo

Miasto chce by wykonawca w tym roku wszedł na teren budowy. Umowa przewiduje, że termin realizacji to wrzesień 2018 r., ale na wniosek wykonawcy może być wydłużony do 36 miesięcy od podpisania umowy.

- Zwykle rozstrzygnięcie w spornych kwestiach zapadało w ciągu dwóch miesięcy, a tu trwało rok - tłumaczy Barański i dodaje, że miasto budowało wiele dużych obiektów, takich jak Centrum Nauki "Kopernik" czy Muzeum Historii Żydów Polskich, ale nigdy procedura odwoławcza nie przeciągała się tak jak w tym przypadku.

Południe Warszawy bardzo potrzebuje szpitala

Południowe dzielnice Warszawy, w tym Ursynów i Wilanów, bardzo dynamicznie się rozwijają i potrzebują szpitala. Gdy przeciągają się procedury związane z budową miejskiej lecznicy, na tym terenie powstają prywatne np. szpital Medicover w Miasteczku Wilanów, szpital Św. Anny w Piasecznie prowadzony przez prywatną spółkę (ma kontrakt z NFZ), szpital św. Elżbiety przy ul. Goszczyńskiego (powstał na Mokotowie w lecznicy prowadzonej kiedyś przez siostry Elżbietanki).

Komercyjne szpitale nie mają jednak kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na wszystkie usługi medyczne (wybierają zwykle tylko te dobrze płatne procedury), dlatego nie poprawiają dostępności do wszystkich usług medycznych.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... -roku.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Czy Szpital Południowy kiedyś powstanie?

Postautor: Filip » czw cze 09, 2016 8:47 am

Obrazek

Władze Warszawy liczyły, że do końca czerwca podpisana zostanie umowa z wybranym w drodze przetargu wykonawcą Szpitala Południowego. Niestety znowu wpłynęły odwołania.

W dniu 17 maja tego roku Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy Szpitala Południowego. Wybrana została oferta złożona przez firmę Astaldi z Włoch, która ma wybudować szpital za 211 mln zł.
– Kilka firm, które nie zostały wybrane, odwołało się właśnie od decyzji SZRM – mówi nam Barbara Dżugaj, rzecznik prasowy SZRM.
Oznacza to wstrzymanie wszelkich czynności, jednak nikt dzisiaj nie wie na jak długo. Natomiast podpisanie umowy z wybranym wykonawcą do końca czerwca stało się w zasadzie niemożliwe.

Szpital Południowy, tak ważny m.in. dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, ma wyraźnego pecha. O konieczności wybudowania szpitala na Ursynowie zaczęto mówić pod koniec lat 90. Początkowo na budowę szpitala nie godziły się Centrum Onkologii oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii, których Szpital Południowy ma być sąsiadem. Jego budowa miałaby ograniczyć możliwości rozbudowy m.in. Centrum Onkologii.

Kiedy już władze Warszawy doszły do porozumienia z CO oraz IHiT, odwołała się jedna z firm, która nie została dopuszczona do pierwszego etapu przetargu. Sąd Okręgowy dopiero na początku maja tego roku oddalił skargę firmy.
Czy obecne odwołania zostaną oddalone i ewentualnie kiedy, nie wiadomo.

Szpital Południowy zaprojektowany został jako kompleks czterech budynków, na ok. 300 łóżek, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu jednego z budynków. Pacjenci szpitala będą mogli korzystać z chirurgii, interny, ginekologii i położnictwa, pediatrii oraz szpitalnego oddziału ratunkowego, diagnostyki, przychodni specjalistycznej i stacji dializ. Szpital ma powstać u zbiegu ulic Pileckiego oraz Indiry Gandhi.

JOANNA GRELA http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -powstanie
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Ruszyła budowa Szpitala Południowego

Postautor: Ireneusz » śr gru 14, 2016 11:05 pm

Obrazek

W poniedziałek Hanna Gronkiewicz-Waltz wbiła pierwszą łopatę na budowie Szpitala Południowego na Ursynowie.

Mieszkańcy południowej Warszawy oraz powiatu piaseczyńskiego czekają na tę inwestycję od 10 lat.

Idea budowy szpitala powstała niemal 20 lat temu, natomiast obecne władze Warszawy obiecują ją od 10 lat. W czerwcu tego roku (w numerze 105. PP) pisaliśmy o wyraźnym pechu, jaki miała ta inwestycja. Początkowo problem był z terenem, następnie z pieniędzmi, potem na jego budowę nie godziły się Centrum Onkologii oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii, których Szpital Południowy ma być sąsiadem. Na sam koniec zaczęły protestować niektóre firmy, które nie wygrały kolejnych przetargów. W końcu 18 października stolica podpisała umowę z konsorcjum Erbud S.A. Strabag Strabag AG i Ed. Züblin AG.

Szpital, jak pisaliśmy w czerwcu, zaprojektowany został jako kompleks czterech budynków, na ok. 300 łóżek, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu jednego z budynków. Pacjenci szpitala będą mogli korzystać z chirurgii, interny, ginekologii i położnictwa, pediatrii oraz szpitalnego oddziału ratunkowego, diagnostyki, przychodni specjalistycznej i stacji dializ. Miasto Stołeczne Warszawa przeznaczyło na realizację tej inwestycji 400 mln zł.

Jego budowa ma trwać 3 lata. Jego pacjentami będą głównie mieszkańcy Ursynowa, powiatu piaseczyńskiego, Wilanowa oraz innych dzielnic, które za sprawą planowanej południowej obwodnicy Warszawy, oraz tej już ukończonej, będą dobrze skomunikowane z Ursynowem.

Szpital powstaje u zbiegu ulic Pileckiego oraz Indiry Gandhi. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... ludniowego
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron