Asfalt zamiast kostki przy budowie ścieżek rowerowych

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Asfalt zamiast kostki przy budowie ścieżek rowerowych

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 27, 2007 8:59 pm

Witajcie,

W nawiązaniu do próśb lesznowolskich rowerzystów wystąpiłem z Interpelacją w sprawie stosowania asfaltu zamiast kostki przy budowie ścieżek rowerowych. Jak myślicie warto z takim pomysłem wystąpić do władz powiatu i innych gmin?

Zapraszam do dyskusji, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: PESTKA35 » śr cze 27, 2007 9:16 pm

Zastanawiam, czy jak będą upały czy ten asfalt nie będzie miękki i będzie dobrze sie jeździło rowerem? Chyba ze jest jakiś specjalny?
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Martin » śr cze 27, 2007 9:21 pm

Marcin KANIA pisze:Jak myślicie warto z takim pomysłem wystąpić do władz powiatu i innych gmin?

Myślę, że samorządowcy przygotowując inwestycje w naszym regionie powinny brać pod uwagę wytyczne podawane na stronie, do której link podałeś w swojej interpelacji: http://www.rowery.org.pl/dlaprojektantow.html

Na stronie jest sporo interesujących rad dla projektantów ścieżek rowerowych. Między innymi jest opisany wspomniany przez Ciebie asfalt:
nawierzchnia: wyłącznie z asfaltu lanego lub asfaltobetonu na podbudowie z kruszywa o grubości 10 cm, dogęszczanego mechanicznie i stabilizowanego chudym betonem; w wyjątkowych sytuacjach można stosować płyty betonowe, niefazowane o wymiarach 50x50 cm i grubości minimum 10 cm również na podbudowie ze stabilizowanego kruszywa. W obszarach potencjalnych konfliktów (skrzyżowania, także z ruchem pieszym) wskazane jest stosowanie asfaltu barwionego na czerwono, a na zjazdach, łukach i przed skrzyżowaniami - nawierzchni przeciwpoślizgowej. Zalecana przez rozporządzenie MTiGM kostka betonowa jest niedopuszczalna ze względu na bardzo wysokie opory toczenia, niską trwałość i nierozróżnialność przez pieszych (może być stosowana na progach spowalniających).

Jestem ciekawy z czego mają zamiar zbudować ścieżkę rowerową przy remontowanej Puławskiej?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 27, 2007 9:49 pm

Na 100% kostka, jest już za późno na zmiany w projekcie.

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » śr cze 27, 2007 9:51 pm

Na 100% kostka, jest już za późno na zmiany w projekcie.

No to gratuluje osobom, które zaprojektowały ścieżkę rowerową. Jak miło, że inżynierowie pomyśleli o tym co jest dla rowerzystów lepsze. Niestety tak to jest w tej naszej polskiej rzeczywistości, że najpierw ludzie robią a dopiero potem analizują.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr cze 27, 2007 9:57 pm

Martin pisze:najpierw ludzie robią a dopiero potem analizują.


Już rozmawiałem z nadzorem. W/w informacji jest od nich ale jestem umówiony ponownie i zapytam, może jest jakaś zmiana decyzji, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości