Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: sanchez » ndz lut 19, 2012 10:23 am

Naprawdę osoby zachęcające do płacenia "TU" zamiast 'TAM' mają podwójną moralność, bo rozgrzeszają unikanie płacenia VAT przez Gminę ? :shock:

Ile to się człowiek może z forum o własnej osobowości dowiedzieć ... teraz mam doła :( :wink:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: argrabi » ndz lut 19, 2012 8:23 pm

Chciałem jeszcze napisać, że dzięki pewnemu Jurajowi podatki wcale nie muszą wylądować tu, gdzie się je zapłaci. Ale w sumie nie wiem, po co...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: ZAP-3

Postautor: argrabi » ndz mar 04, 2012 9:18 am

Ireneusz pisze:Wypełniając PIT, powinniśmy wskazać jako miejsce zamieszkania np.: gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3.


USTAWA z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (Dz.U. 2004 nr 269 poz. 2681).
Art. 9. ust. 1d.
W przypadku zmiany adresu miejsca zamieszkania przez podatnika będącego osobą fizyczną objętą rejestrem PESEL nieprowadzącą działalności gospodarczej lub niebędącą zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, za dokonanie aktualizacji uznaje się podanie przez tego podatnika aktualnego adresu miejsca zamieszkania w składanej deklaracji lub innym dokumencie związanym z obowiązkiem podatkowym. Podatnicy mogą również dokonać aktualizacji adresu miejsca zamieszkania według wzoru określonego na podstawie art. 5 ust. 5.

Wytłuściłem klarownym masełkiem fragmencik, który wskazuje na to, że żadne NIP-y czy ZAP-y nie są konieczne. Czyż nie??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Kuchnia Polowa » ndz mar 04, 2012 9:26 am

argrabi pisze:Wytłuściłem klarownym masełkiem fragmencik, który wskazuje na to, że żadne NIP-y czy ZAP-y nie są konieczne. Czyż nie??

Konieczne, gdyż następuje zmiana US.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: argrabi » ndz mar 04, 2012 9:46 am

Kuchnia Polowa pisze:
argrabi pisze:Wytłuściłem klarownym masełkiem fragmencik, który wskazuje na to, że żadne NIP-y czy ZAP-y nie są konieczne. Czyż nie??

Konieczne, gdyż następuje zmiana US.

Ale tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą i/lub płatników VAT.
Jest o tym w ustępie drugim wspomnianego wyżej artykułu Ustawy.

Obowiązek dokonania zgłoszenia aktualizacyjnego przez podatników, o których mowa w art. 6 ust. 1 (tzn. podatnicy podatku od towarów i usług lub podatku akcyzowego oraz podatnicy, z wyłączeniem osób fizycznych objętych rejestrem PESEL nieprowadzących działalności gospodarczej lub niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług, oraz płatnicy podatków podlegający obowiązkowi ewidencyjnemu – przyp.. argrabi), występuje również w przypadku, gdy podatnikom tym, w wyniku utraty prawa do zwolnienia od podatku od towarów i usług lub rezygnacji z tego prawa, zmieniła się właściwość naczelnika urzędu skarbowego; w tym przypadku zgłoszenia aktualizacyjnego dokonuje się naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu w sprawach podatku od towarów i usług, wraz ze zgłoszeniem rejestracyjnym, o którym mowa w art. 96 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Chyba inaczej się tego zinterpretować nie da ;), gdyż US chyba został podpięty pod rejestr PESEL. Przynajmniej taki był sens ostatnich zmian...
Ale pewnie ZAP-odać ZAP-a nie zaszkodzi..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Kuchnia Polowa » pn mar 05, 2012 7:55 pm

Ustawa ustawą, a Pan Piotr w informacji naszego US potwierdził konieczność zgłoszenia zmian, by uniknąć potem wyjaśniania dlaczego pit-11 jest w innym urzędzie niż zeznanie.
Jeśli zmiana nastąpiła w 2011r. składamy NIP-3, a nie ZAP.
Generalnie tam gdzie pracodawca wyśle jedenastkę, tam składamy roczny.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » pn mar 05, 2012 11:58 pm

Kuchnia Polowa pisze:Generalnie tam gdzie pracodawca wyśle jedenastkę, tam składamy roczny.


Dlatego trzeba przypilnowac pracodawcę, zmienic w zakładzie pracy adres zmiszkania, a jak nie to złożyć korektę.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: argrabi » wt mar 06, 2012 10:24 am

W Polsce jak jest szansa cos spieprzyć, to na pewno się to uda. Urzednikom w szczególności.
Uproszczenie procedury podatkowej poprzez wykorzystanie rejestrów PESEL miało być dla obywateli ułatwieniem (zacytowałem kilka kawałków ustawy).
No i co z tego? Ano to z tego, że za te ułatwienie można dostać od 150 PLN do 30 kPLN.

Wszystko za sprawą art. 81 § 1 pkt 3 Kodeksu karnego skarbowego. Przepis ten stanowi, że niepodanie przez podatnika numeru identyfikacji podatkowej lub podanie numeru nieprawdziwego jest wykroczeniem skarbowym. Grozi za nie grzywna. Obecnie jej wysokość może wynieść od 150 zł do 30 tys. zł. Na takie sankcje nie naraża się natomiast osoba, która poda NIP, mimo że jej identyfikatorem podatkowym jest PESEL. czytaj więcej
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: gadas » pt maja 11, 2012 8:46 am

:roll:
Ostatnio zmieniony pt maja 11, 2012 2:00 pm przez gadas, łącznie zmieniany 1 raz
gadas
 
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 11, 2012 8:35 am

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: sanchez » pt maja 11, 2012 12:09 pm

TAK ! Napewno siedzą, pierdzą w stołki i z nudów tylko czekają, aż ktoś nowy złoży po raz pierwszy rozliczenie, żeby mu dowalić. :?

I ciekawe skąd ludzie wiedzą, który US jest najbardziej nieprzychylny w województwie. We wszystkich byli osobiście, że takie mają zdanie ?

Odrobinę rozsądku. Apeluję ... 8)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: gadas » pt maja 11, 2012 1:33 pm

:roll:
Ostatnio zmieniony pt maja 11, 2012 2:00 pm przez gadas, łącznie zmieniany 1 raz
gadas
 
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 11, 2012 8:35 am

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: wdolinski » pt maja 11, 2012 1:40 pm

gadas pisze:ok. przepraszam odpuszczam, bo widzę, że na czyjąś piętę nadepnąłem.
listy osób i urzędów nie będę redagował...


Nie przeżywaj tak mocno, szykuje się dla radnych gminnych kilka ciekawych wycieczek zagranicznych i stąd może nadgorliwość US.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Karta Mieszkańca Piaseczna ???

Postautor: Ireneusz » pn sty 07, 2013 10:43 pm

Obrazek

Rozpoczęły się prace nad możliwością wprowadzenia w Pruszkowie - Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Projekt wprowadzenia karty zakłada sporządzenie pakietu ulg dla korzystających z niej mieszkańców. Ulgi dotyczyłyby świadczenia usług i sprzedaży towarów przez firmy prywatne i instytucje miejskie posiadaczom Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Kartę będzie mógł otrzymać każdy dorosły mieszkaniec zameldowany w Pruszkowie lub wykazujący się kopią druku składanego w Urzędzie Skarbowym wskazującą Pruszków jako miejsce płacenia podatku od osób fizycznych. Karty wydawane będą w Urzędzie Miejskim - będą to spersonifikowane karty magnetyczne, które w przyszłości mogą zawierać inne funkcje. http://www.pruszkow.pl/index.php?option ... ew&id=1862

W UMiG Piaseczno mogliby pomyśleć nad Kartą Mieszkańca Piaseczna z ciekawymi ulgami, która może zachęciłaby do płacenia podatku w Piasecznie. :)
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Akcja Gminy Piaseczno - Zapytaj sąsiada, gdzie składa PIT

Postautor: Redakcja » śr sty 23, 2013 10:41 am

Obrazek

UMiG Piaseczno: Zapytaj sąsiada, gdzie składa swój PIT? Wszyscy korzystamy z dróg, komunikacji czy oświaty, ale czy wszyscy się na to składamy? Aby Twoje podatki zostały w Twojej okolicy, nie musisz być zameldowany. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać gminę Piaseczno jako miejsce zamieszkania. [Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno]
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11346
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

BĄDŹ LOKALNYM PATRIOTĄ

Postautor: Redakcja » wt lut 19, 2013 8:53 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11346
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości