Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Postautor: stentonik » pt lut 17, 2012 7:45 pm

http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=91&id=3136 Z fejsa zabrałem £ukaszowi Krawczyńskiemu. Cieszę się, ze popiera :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » pt lut 17, 2012 8:06 pm

Z fejsa zabrałem £ukaszowi Krawczyńskiemu. Cieszę się, ze popiera


Szkoda, że £ukasz przyjmuje na klatę dyskusję na fejsie a nie na naszym forum :( . Z powyższym artykułem można poważnie polemizować szczególnie, gdy napisano
" narzekając na brak chodnika czy przyzwoitej drogi, pamiętajmy, że jakość usług i ilość nowych inwestycji uzależniona jest od dochodów gminy, a te w przeważającej mierze pochodzą z udziału w podatkach od osób fizycznych i prawnych."
Szkoda, że nie wspomniano o utrzymywaniu armii urzędników nie mogących spowodować prostych napraw dziur w drogach czy postawienia spowalniacza, jakby chodziło tu o kosmiczne sumy podkreślając jakość inwestycji będących w planach.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 5:32 pm

woytazo pisze:ola napisał:
Chodzi mi o sytuacje kiedy osoby ktore mają zarejstrowana działalność na terenie gminy, kombinują, i są w tzw. szarej stefie.


Być może oni nie chcą, by wybrańcom i innym typom z tzw elit politycznych żyło się lepiej?


No ładne wyjaśnienie i podwójna moralnośc :) z jednej strony krzyczycie o płaceniu podatków w miejscu zamieszkania, a z drugiej tak łatwo rozgrzeszacie takie sytuacja :)

Osoby spoza Piaseczna,mogą podejśc tak samo, nie będę tu płacic bo nie chce aby lokalnym władzą żyło się lepiej



stentonik pisze:ola napisał:
A może warto by zmienic to, że przedsiębiorcy i firmy na terenie Piaseczna uciekają z podatkami, nie wystawiają faktur, sprzedają wykonują usługi "po cichu" itp.


A jak chcesz to zmienić? Hę? Ola, jako przedsiębiorca z tego miasta, Twój znajomy, a przede wszystkim sąsiad i wielokrotny interlokutor tracę do Ciebie szacunek. Przeczytałem jeszcze raz nasze dyskusje w tym wątku gdzie pod koniec zabrakło Ci argumentów i napisałaś coś co mnie wkurrwiło niesamowicie.


Oj no tak, najłatwiej to tak opisac, że tracisz szacunek. Wiesz dobrze jakie mam podejście do tzw. podwójnej morlaności, już kiedyś poruszaliśmy tą dyskusje, i wykasowałeś wątek gdy brakło Tobie argumentów.

ps.czy przypadkiem, wpisów nie bierzesz zbyt do siebie ? Ciut dystansu :)


Ernest pisze:ola powiem Ci tyle, że przepisy podatkowe wręcz zachęcają do kręcenia wałków. Ja bynajmniej zawsze szukam rozwiązań zgodnych z prawem, ale jak najbardziej korzystnych dla podatnika.
_________________


właśnie o to mi chodzi to jest problem tzw. systemu. Niestety tego lokalnie się nie załatwi
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » sob lut 18, 2012 6:13 pm

O ... rozumiem, że masz jakiś pomysł jak to uleczyć i potrafisz stworzyć prawo bez luk, nie dające powodów do kombinowania. Pewnie wiesz gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać, aby wilk był syty i owca cała. Wiesz co zrobić, żeby podatnicy płacili chętnie, a władza miała więcej do wydawania, niż potrzebuje.

Zresztą, co ja się zastanawiam. Napewno wiesz jak to zalatwić. Inaczej nie strzępiłabyś języka nadaremnie aby obecny system zmienić. Wierzymy, że nie jestes tylko kolejną osobą, której jedynym pomysłem jest rzucenie tekstu "zróbmy COś".

Zatem - zamieniamy się wszyscy w słuch ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Kuchnia Polowa » sob lut 18, 2012 6:48 pm

Nie wiem do kogo się sanchez zwróciłeś,do mnie czy do Oli. Od 20 lat doradzam przedsiębiorcom w sprawach podatkowych więc znam temat "od podszewki".
Piaseczno nie zachęca kompletnie niczym nowych mieszkańców, więc po kiego mają tu płacić kasę?
Brak żłobków, przedszkoli, parkingów, kina ,teatru, porządnych dróg, chodników, za to będzie park....tyle że skate.
Tu nic nie ma i nie będzie bo przecież do stolicy blisko.

Ania S.
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2012 7:57 pm przez Kuchnia Polowa, łącznie zmieniany 1 raz
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 7:35 pm

sanchez pisze:O ... rozumiem, że masz jakiś pomysł jak to uleczyć i potrafisz stworzyć prawo bez luk, nie dające powodów do kombinowania. Pewnie wiesz gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać, aby wilk był syty i owca cała. Wiesz co zrobić, żeby podatnicy płacili chętnie, a władza miała więcej do wydawania, niż potrzebuje.


A czy pisze ze mam receptę ? Jak jesteś taki cwany, to podaj sposób na zmotywowanie mieszkańców do płacenia podatków w miejscu zamieszkania? Czytałam już wiele, np. rozpoznawanie po tablicach rejstracyjnych itp.
Wrzuciłam temat, aby podyskutowac, bo piszecie tu tylko jak to przyjezdni są źli a nie widzicie, jak przedsiębiorcy uciekają z podatkami. Dyskutujecie o jednym temacie, nie dostrzegając kompletnie innego, tzw. szarej strefy, która jest znacznie gorszym niebezpieczeństwem dla sytuacji finansów państwa.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » sob lut 18, 2012 8:08 pm

Weź mnie Ola nawet nie denerwuj, tylko przeczytaj jeszcze raz te dwadzieścia stron wątku, skoro nie pamiętasz co pisałem wcześniej.

Albo ktoś jest nauczony uczciwości i będzie płacił tu gdzie mieszka, bo tak każe prawo, albo nie jest nauczony i będzie wymyślał tysiąc powodów aby nie zapłacić. I nie ma znaczenia jakie cuda na kiju wymyślisz, to ten burak jeden z drugim nie będzie płacił zwyczajnie z przekory. Zbudujesz kino, to Ci powie, że on woli teatr. Zbudujesz drogi, to Ci powie że brakuje mu ścieżek rowerowych - choć nawet rowera nie ma. Ale woli. Albo ... nie będzie płacił bo nie lubi Tuska. Tusk jest z PO, a w Piasecznie też rządzi PO, więc nie będzie płacił ... na złość Tuskowi. Taka mentalność i żadne prawo jej w ludziach nie zmieni. Tu trzeba EDUKACJI a nie prawa.

Zobacz jakie pojęcie o temacie mają ludzie z poprzednich stron tego wątku. Połowa uważa, że jak robi tutaj zakupy i jeździ komunikacją, to i takl robi więcej dla tego miasta niż inni. I o czym tu mowa ... ? Naprawdę uważasz, że wszystkiemu winna jest władza i złe prawo ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 8:27 pm

sanchez pisze:Albo ktoś jest nauczony uczciwości i będzie płacił tu gdzie mieszka, bo tak każe prawo, albo nie jest nauczony i będzie wymyślał tysiąc powodów aby nie zapłacić. I nie ma znaczenia jakie cuda na kiju wymyślisz, to ten burak jeden z drugim nie będzie płacił zwyczajnie z przekory


tu masz całkowitą rację i zgadzam się z Tobą, prawo jest więc zmianami prawa tego nie zmienisz. Nad świadomością, więzią i przynależnością do tego miejsca trzeba pracować,wtedy będą chcieli płacić.
Sanchez ja doskonale pamiętam co pisałam i tego się nie wstydzą ( jak widzisz nie ukrywam sie pod anonimowym nickiem, a mogłabym np. założyć kolejne konto i dyskutować sama ze sobą ) , i nadal podtrzymuje to, że jestem mogę zrozumieć stanowisko osób które nie płacą. Zrozumieć, nie znaczy popierać, a Ty wszystkich byś kamieniował, zamiast spokojnie rozmawiając.

Wiesz,że większość z mieszkańców, nie wie ze wystarczy, złożyć odpowiedni nip w Urzędzie Skarbowym ? Uważają że trzeba się przemeldować. Nad tym trzeba pracować aby pokazać ze to nie jest takie trudne.
Wiesz,że pan w informacji w Urzędzie Skarbowym, nie umie udzielić informacji jaki nip trzeba złożyć, ale odsyła do wydziału meldunkowego ( sama to kilka lat temu przeżyłam na własnej skórze, dopiero w moim rodzimym Urzędzie powiedzieli mi co mam zrobić ), i pani w okienku jest bezradna bo nie wie co ma z taką osobą zrobić ?

Powiedziałabym, że nasza ludzka mentalność, lenistwo itp.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » sob lut 18, 2012 8:32 pm

ola pisze:nie umie udzielić informacji jaki nip trzeba złożyć

I się zaczęło pit-olenie...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 8:36 pm

Kucyk pisze:ola napisał:
nie umie udzielić informacji jaki nip trzeba złożyć

I się zaczęło pit-olenie...


Byłeś kiedyś w Skarbówce ?? Prosiłeś o takie informacje?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » sob lut 18, 2012 9:06 pm

Nie no, z niekompetencją różnej maści można się spotkać wszędzie - również w US, ale to zupełnie inna sprawa. Nie będziemy tutaj o tym śmiecić.

Nikogo nie chcę kamionować. Zwyczajnie nie zgadzam się z argumentami, że wszędzie jest lepiej, tylko tu w Piasecznie jest na tyle źle, że podatków płacić nie warto. Dodatkowo, ludzie zarzucają "gminie" braki lub wady, które należałoby wytknąć starostwu, bo to ich działka. Przykład ? Ano ktoś zarzucił, że nie warto płacić tu podatków, bo wydaje się pozwolenia na budowę dla Multi-hekka, z którymi tylko potem są różnego rodzaju kłopoty. Są - fakt - nikt nie przeczy, ale ma się to nijak do gminy. Jasne, można oczywiście mądrzyć się, że plan zagospodarowania gruntów nie taki, że radni źli itd, ale ... co to ma wspólnogo z ustawowym obowiązkiem płacenia podatków w miejscu zamieszkania ? I przede wszystkim - co mam sądzić o dyskutancie, skoro jego niewiedza bije po oczach, aż boli ... A dodatkowo, za jakiś czas widzę wypowiedzi tej samej osoby w wątkach o likwidacji przedszkoli, czy klubu sportowego, gdzie mądrzy się jeden z drugim, że TO OBOWIĄZEK GMINY, utrzymywać jedno i drugie !

Można oczywiście dyskutować, czy tak powinno być w prawie, a może inny system płacenia podatków byłby lepszy ? Póki co jednak jest tak jak jest. Można się z prawem nie zgadzać, ale powinno się go przestrzegać. Niezależnie od tego, jakie ono jest. Dura lex, sed lex ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 9:15 pm

sanchez pisze:Można oczywiście dyskutować, czy tak powinno być w prawie, a może inny system płacenia podatków byłby lepszy ? Póki co jednak jest tak jak jest. Można się z prawem nie zgadzać, ale powinno się go przestrzegać. Niezależnie od tego, jakie ono jest. Dura lex, sed lex ...


ale to jest bez dyskusji, chodzi o to, że ludzie nie mają informacji.
Pisze tylko, że jak ktoś szuka informacji to nie ma gdzie się dowiedzieć.
Wiesz co, mi sie wiele w Piasecznie nie podoba, ale już nie zmieniłabym miejsca zamieszkania.
Ale to co przechodziłam z płaceniem podatków, z przepisaniem do rejestru wyborców itp. to nadaje się na niezłą historię.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Ireneusz » sob lut 18, 2012 9:40 pm

ola pisze:Wiesz,że większość z mieszkańców, nie wie ze wystarczy, złożyć odpowiedni nip w Urzędzie Skarbowym ? Uważają że trzeba się przemeldować. Nad tym trzeba pracować aby pokazać ze to nie jest takie trudne.

Wszędzie o tym mówią i o tym piszą. Nawet na stronie gminnej jest o tym informacja http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=91&id=3136
piaseczno.eu pisze:Dzięki zmianie przepisów nie ma już konieczności bycia zameldowanym, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3 (plik do pobrania). Dokumenty te można złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym lub wysłać pocztą.

Albo ludziom nie chce się czytać, albo są zbyt leniwi, żeby wypełnić dodatkowy druk przy składaniu PITa.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: argrabi » sob lut 18, 2012 9:44 pm

ola pisze:
Ale to co przechodziłam z płaceniem podatków, z przepisaniem do rejestru wyborców itp. to nadaje się na niezłą historię.

To jest ważna strona medalu. Aż do momentu, gdy w jednym okienku nie da się załatwić "wszelkich formalności " z różnymi organami państwa, to ciężko biegać z pokoju 32 do pokoju 24, by potem wziąć pieczątkę z pokoju 3B i iść z tym do Skarbowego, następnie wypełnić 3 wnioski i przespacerować się do Starostwa, by potem wrócić do pokoju 32, opłacając po drodze różnego rodzaju opłaty skarbowe....

A na dzień 31 grudnia będę mieszkał w pensjonacie w Zakopanem. ;)
I mogę być dla niektórych burakiem.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 9:52 pm

Ireneusz pisze:Wszędzie o tym mówią i o tym piszą. Nawet na stronie gminnej jest o tym informacja http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=91&id=3136



i to mają być kompletne informacje ??? a co masz zrobić za rok ? jak mają Ci w zakładzie pracy wystawić kolejny pit ??
Tak Ci sie wydaje, że to jest oczywiste... jeśli takie proste to czemu w Skarbówce odsyłają do Wydziału Meldunkowego ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron