Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

ZAP-3

Postautor: Ireneusz » sob lut 18, 2012 10:31 pm

ola pisze:i to mają być kompletne informacje ???

Wystarczające, a każdy zainteresowany znajdzie więcej informacji w internecie.
ola pisze:a co masz zrobić za rok ?

Co rok zmieniasz miejsce zamieszkania? Jeżeli tak, to wtedy trzeba składać druk do aktualizacji danych.
ola pisze:jak mają Ci w zakładzie pracy wystawić kolejny pit ??

W PIT-11 jest pole MIEJSCE ZAMIESZKANIA, więc jeżeli nie poinformujesz swojego pracodawcę, gdzie tak naprawdę mieszkasz, to będą wpisywać Ci nieprawdziwe informacje. Firma powinna być poinformowana o miejscu zamieszkania, aby dane w dokumentach, były zgodne z rzeczywistością.
ola pisze:jeśli takie proste to czemu w Skarbówce odsyłają do Wydziału Meldunkowego ?

Poinformuj o tym osoby, które kierują placówką w Piasecznie http://www.is.waw.pl/Index.htm?main_off ... sub5=&mlt=

Dla tych, którzy nie lubią wypełniać druków długopisem, polecam bardzo prosty program do wypełniania ZAP-3 : http://tnij.org/pgyc
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Kuchnia Polowa » sob lut 18, 2012 10:32 pm

"Jedna z dzielnic Warszawy - Bemowo prowadzi sama aktywne starania o nowych podatników. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Bemowo - p. Michał £ukasik osoby rozliczające PIT na Bemowie mogą liczyć na:

- uzyskanie bezpłatnej wejściówki na koncerty odbywające się na Lotnisku Bemowo (w zeszłym roku AC/DC i Sonisphere Festival z Metallicą w roli głównej, w tym Iron Maiden);

- wzięcie udziału w bezpłatnych zajęciach prozdrowotnych organizowanych przez Dzielnicę Bemowo (największa tego typu inicjatywa w skali Warszawy);

- pierwszeństwo w naborze dzieci do przedszkoli. "

Zachęta jak należy :good:
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Kucyk » sob lut 18, 2012 10:41 pm

Ireneusz pisze:więc jeżeli firmę nie poinformujesz, gdzie tak naprawdę mieszkasz, to będę wpisywać Ci nieprawdziwe informacje

Wpis o miejscu zamieszkania się wiąże ze określeniem czy płatnik może być objęty zwiększonym kosztem uzyskania przychodu w przypadku zamieszkania poza miejscowością w której znajduje się zakład pracy. Nie ma on bezpośredniego skutku w postaci odprowadzenia podatku w konkretnym miejscu.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 10:48 pm

Ireneusz, mi tego nie musisz pisac, a nie internet jest od szukania takich informacji ( często sprzecznych ze sobą ) to Urząd powinien byc źródłem wiedzy. Niestety każdy Urząd Skarbowy, ma prawo do własnych interpretacji, i wykładni.

Kucyk pisze:Wpis o miejscu zamieszkania się wiąże ze określeniem czy płatnik może być objęty zwiększonym kosztem uzyskania przychodu w przypadku zamieszkania poza miejscowością w której znajduje się zakład pracy. Nie ma on bezpośredniego skutku w postaci odprowadzenia podatku w konkretnym miejscu.


a to bzdura,bo na to pracodawca potrzebuje oddzielnego oświadczenia, i możesz płacic podatki np. w Płocku a nie korzystac z odliczania zwiększonych kosztów uzyskania przychody. Tu nie ma automatyzmu.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Kucyk » sob lut 18, 2012 10:50 pm

ola pisze:możesz płacic podatki np. w Płocku a nie korzystac z odliczania zwiększonych kosztów uzyskania przychody. Tu nie ma automatyzmu.

Czyli potwierdziłaś to, co napisałem.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

ZAP-3

Postautor: Ireneusz » sob lut 18, 2012 10:51 pm

Wypełniając PIT, powinniśmy wskazać jako miejsce zamieszkania np.: gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3.
ola pisze:Urząd powinien byc źródłem wiedzy

Oczywiście, dlatego odesłałem Ciebie do kierownictwa placówki w Piasecznie. Niech się zajmą tematem i przeszkolą swoich pracowników, oraz opracują wspólnie z UMiG Piaseczno sposób prawidłowego informowania o tym mieszkańców gminy.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 10:51 pm

Kucyk pisze:ola napisał:
możesz płacic podatki np. w Płocku a nie korzystac z odliczania zwiększonych kosztów uzyskania przychody. Tu nie ma automatyzmu.

Czyli potwierdziłaś to, co napisałem.


Nie nie potwierdziłam, to nie jest to samo, i nie jest automatyczne.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Kucyk » sob lut 18, 2012 10:55 pm

Dobra - ustalmy: Ja się dziś napiłem i głupoty napisałem. A Ty masz rację.
Myślę że to powinno wszystkie spory zakończyć. :piwko:
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 10:56 pm

Oj Kucyk, jakie spory :) ja zawsze mam nadzieje, że mogę tu liczyc na ciekawą dyskusje :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 10:57 pm

Ireneusz pisze:Wypełniając PIT, powinniśmy wskazać jako miejsce zamieszkania np.: gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3.
ola napisał:
Urząd powinien byc źródłem wiedzy

Oczywiście, dlatego odesłałem Ciebie do kierownictwa placówki w Piasecznie. Niech się zajmą tematem i przeszkolą swoich pracowników, oraz opracują wspólnie z UMiG Piaseczno sposób prawidłowego informowania o tym mieszkańców gminy.


Ja to już jakiś czas nie mam z tym problemu, ale kilka lat temu jak tu sie wprowadziłam i chciałam spełniac swój obowiązek zarówno głosując jak i płacac, miałam niemały problem :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » sob lut 18, 2012 10:58 pm

Ja Pit Olę, jaką dyskusję?! A, nierzeczową. To tak.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 10:59 pm

Kucyk pisze:Ja Pit Olę, jaką dyskusję?! A, nierzeczową. To tak.


oj pitolisz :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kuchnia Polowa » sob lut 18, 2012 11:01 pm

ola pracodawca potrzebuje oddzielnego oświadczenia i wtedy dostaniesz minimalnie większą wypłatę, albo masz normalne koszty i sama je podnosisz w Pit.
To jest mała kwota ( 60 zł w pierwszym progu i jednym etacie )i nie powinna być powodem nie wykazania faktycznego zamieszkania.
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2012 11:04 pm przez Kuchnia Polowa, łącznie zmieniany 1 raz
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: ola » sob lut 18, 2012 11:02 pm

No dokładnie
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » ndz lut 19, 2012 8:26 am

ola pisze:No ładne wyjaśnienie i podwójna moralnośc z jednej strony krzyczycie o płaceniu podatków w miejscu zamieszkania, a z drugiej tak łatwo rozgrzeszacie takie sytuacja


Tego uczymy się od władzy, która teraz z dumą podkresla, że w przypadku prywatyzacji GOSiR uniknie się płacenia VAT. A czy im wolno a innym nie? Czy to nie podwójna moralność i to wg Kalego?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron