Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Postautor: argrabi » śr lut 08, 2012 7:23 am

Ee, to mamy cztery skateparki w plecy :)

A swoją drogą...Tak hipotetycznie... Czemu ktoś, kto jest zameldowany gdzieś indziej, nie w Piasecznie, obserwując, jak są wydawane przez samorządowców pieniądze tam i tu, ma nie zapłacić podatku tam , gdzie one są wydawane lepiej. Tam, gdzie jest zmodernizowana szkoła, powstają nowe drogi, wodociąg, kanalizacja, gdzie się wspiera lokalną przedsiębiorczość, lokalny sport?? Może za kilka, kilkanaście lat ten ktoś tam wróci, może wrócą tam jego dzieci. I będą miały lepiej, niż w Piasecznie. Czy to nie jest dobra inwestycja?
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Witold Regner » śr lut 08, 2012 3:02 pm

to radze mu już tam wrócić, póki ma jeszcze taką mozliwość.
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Postautor: Kuchnia Polowa » śr lut 08, 2012 9:20 pm

Z drugiej strony dlaczego firmy działające na naszym terenie, nie prowadzące filii w innych miastach nie miałyby płacić tu podatków?
Jeśli ktoś zgłosi adres zamieszkania jako miejsce prowadzenia dział. gosp. to nawet VAT wpływa do innego urzędu.
Może to warto zmienić.
Ania.S.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: aurelita4 » czw lut 09, 2012 4:57 pm

Zdecydowanie warto to zmienić.
aurelita4
 
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 09, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lut 15, 2012 10:43 pm

A może warto by zmienic to, że przedsiębiorcy i firmy na terenie Piaseczna uciekają z podatkami, nie wystawiają faktur, sprzedają wykonują usługi "po cichu" itp.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » czw lut 16, 2012 9:57 am

Ale jak to zmienisz ? Rejestrujesz firmę na Cyprze i ... kto Cię zmusi i jakim prawem, żebyś płaciła podatek w Piasecznie ? :)

Problem dotyczy połowy świata, a nie tylko naszej gminy :)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: wdolinski » czw lut 16, 2012 10:24 am

Dobry przykład powinien iść od rządzących bez względu na szczebel władzy. Co ja mogę sobie pomyśleć widząc jak nasze pieniądze są trwonione na gigantyczne nagrody za wątpliwie wykonaną pracę, odprawy, zatrudnianie znajomych, rodzinę i kogo się tylko da za naszą ciężką pracę, za zaniżone zarobki, wyzysk, krew, pot i łzy?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: ola » czw lut 16, 2012 10:29 am

sanchez pisze:Ale jak to zmienisz ? Rejestrujesz firmę na Cyprze i ... kto Cię zmusi i jakim prawem, żebyś płaciła podatek w Piasecznie ?

Problem dotyczy połowy świata, a nie tylko naszej gminy



Nie o takie sytaucje mi chodzi. Chodzi mi o sytuacje kiedy osoby ktore mają zarejstrowana działalność na terenie gminy, kombinują, i są w tzw. szarej stefie.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » czw lut 16, 2012 10:38 am

ola pisze:Chodzi mi o sytuacje kiedy osoby ktore mają zarejstrowana działalność na terenie gminy, kombinują, i są w tzw. szarej stefie.


Być może oni nie chcą, by wybrańcom i innym typom z tzw elit politycznych żyło się lepiej?
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: stentonik » czw lut 16, 2012 11:47 am

Ja znam taką jedną firmę gdzie nie kombinują na lewo ;) ale oni jeszcze nie założyli działalności. :lol:
Znam też takich którzy po wielu latach działalności ani razu zusu nie zapłacili...Nie wiem jak to robią i dlaczego nie boją się odsetek kiedy ich podliczą za te wszystkie lata...ale podziwiam ich i popieram. Ja zusowskim złodziejom płacę prawie 2 tyś zusu miesięcznie a niedawno dostałem podliczenie ile mi odłożyli z tego na emeryturę. Nie chcielibyście wiedzieć.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » czw lut 16, 2012 11:51 am

stentonik pisze:Nie chcielibyście wiedzieć.



Ja się domyślam ile, płakać sie chce :( .
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: stentonik » czw lut 16, 2012 12:41 pm

ola pisze:A może warto by zmienic to, że przedsiębiorcy i firmy na terenie Piaseczna uciekają z podatkami, nie wystawiają faktur, sprzedają wykonują usługi "po cichu" itp.


A jak chcesz to zmienić? Hę? Ola, jako przedsiębiorca z tego miasta, Twój znajomy, a przede wszystkim sąsiad i wielokrotny interlokutor tracę do Ciebie szacunek. Przeczytałem jeszcze raz nasze dyskusje w tym wątku gdzie pod koniec zabrakło Ci argumentów i napisałaś coś co mnie wkurrwiło niesamowicie.

Od razu przypomniały mi się czasy w Polsce, kiedy władza chcąc dopiąć swego (dajmy na to trzeba było zwolnić kierownika przychodni, bo jest za uczciwy i nie chce na lewo wypisywać im recept na relanium) ustala że i tak dobierze mu się do [cenzura] by wstawić tam swojego człowieka. Współcześnie te metody nadal świetnie funkcjonują np w świecie kadr kierowniczych dużych i wielkich firm/przedsiębiorstw oraz na każdym szczeblu kariery tzw oszołomów....wszystko jest tylko kwestią ceny. Więc co ja się wogóle dziwię...

A przetargi? Na usługi, na handel, proszę bardzo. Czy zawsze wygrywa ten, który ma lepszą ofertę czy ten, który więcej posmaruje? Może to warto najpierw zmienić? Wysokie szczeble władzy, niebotycznie wysokie kontrakty, zatrudnianie w spółkach skarbu państwa rodzin lub wogóle fikcyjne zatrudnianie "po cichu" jak piszesz. Może to zmieńmy najpierw? Ile jest do naprawienia TAM gdzie całe to zło które chcesz TU naprawiać sie rodzi?

Może wtedy, ten zwykły piaseczyński przedsiębiorca, ale nie ten bogaty tylko ten najbiedniejszy, który MUSI, kombinować aby starczyło na opłaty, zus, światło i podatek zacznie uczciwie ważyć ziemniaki, pisać faktury na to co sprzedał i rejestrować pracownika.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: stentonik » czw lut 16, 2012 12:48 pm

...a podatki powinno się płacić tu, gdzie się mieszka :mrgreen:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Coma » czw lut 16, 2012 7:16 pm

Ja płacę :piwko: ale trochę tu brakuje prawdziwego gospodarza, strasznie dużo zaniedbań jeśli chodzi o budynki w centrum P-na, nie da się chodzić po mieście w takiej brei ze śniegu np.
Coma
 
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 11:45 am

Postautor: Kuchnia Polowa » czw lut 16, 2012 9:33 pm

ola powiem Ci tyle, że przepisy podatkowe wręcz zachęcają do kręcenia wałków. Ja bynajmniej zawsze szukam rozwiązań zgodnych z prawem, ale jak najbardziej korzystnych dla podatnika.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron