Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » wt paź 06, 2009 3:44 pm

via pisze:ranking samorządów 2009 w Rzeczpospolitej.....
http://www.rp.pl/artykul/332094.html
polecam załącznik 22.pdf (http://grafik.rp.pl/grafika2/338888)
Kolumna 'dochody własne' oraz 'liczba mieszkańców'. Jeżeli gmina Piaseczno z największymi dochodami znajduje się na 49 miejscu to chyba o czymś świadczy.
O ile jeszcze musiałby urosnąć budżet gminy abyśmy odczuli poprawę ?

Piotrek, dzięki za link do rankingu. Zapoznam się z nim w wolnej chwili i chyba rozpocznę wymianę korespondencji z urzędnikami w Gminie Piaseczno, aby wyjaśnili mi kilka kwestii odnośnie ich pozycji w rankingach, oraz tym co widzimy na naszych ulicach, a raczej czego nie widzimy... Fajny temat i jestem ciekawy reakcji - odpowiedzi piaseczyńskich urzędników. Jeżeli zbiorę się tylko i napiszę do nich, a później otrzymam odpowiedź, to na pewno postaram się informować Was o tym na forum.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: via » wt paź 06, 2009 4:13 pm

Martin pisze:Fajny temat i jestem ciekawy reakcji


Dokładnie tak, ten temat jest bardzo ciekawy. Warto o nim rozmawiać i wyjaśniać pewne kwestie. Tym bardziej, że jak widać w przedstawionych danych budżet Piaseczna wcale taki mały nie jest. Wiele gmin o takim tylko może pomarzyć ;)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: via » wt paź 06, 2009 5:23 pm

Martin pisze:Pochodzę z Białej Podlaski (woj. lubelskie) i za każdym razem, jak odwiedzam rodzinne strony, to jestem zaskoczy tym co dotychczas zostało zrobione w tym 60 tys. mieście.


Martin... nie czepiałbym się tej sytuacji gdyby nie jeden fakt. Wyjaśnię może na przykładzie o co mi chodzi.

Wspominałeś o swoim rodzinnym mieście. Poszperałem troszkę w sieci.... i dla porównania....

budżet Białej Podlaskiej na rok 2009 ..........36 413 511 zł
budżet Piaseczna na rok 2009 ..................275 101 560 zł

Czujesz różnicę ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » wt paź 06, 2009 5:33 pm

via pisze:Warto o nim rozmawiać i wyjaśniać pewne kwestie.

Wiem i dobrze, że ten temat wywołał taką dyskusję! Tak jak wspomniałem powyżej - temat jest w mojej pamięci i na pewno będę drążył temat. Trzeba nagłośnić tę sprawę, aby wszystkie osoby, które mają prawo oddania głosu w najbliższych wyborach samorządowych, byli świadomi tego - co a raczej czego nie zrobili piaseczyńscy urzędnicy - mając do dyspozycji ogromne pieniądze w budżecie!

via pisze:Wspominałeś o swoim rodzinnym mieście. Poszperałem troszkę w sieci.... i dla porównania....
budżet Białej Podlaskiej na rok 2009 ..........36 413 511 zł
budżet Piaseczna na rok 2009 ..................275 101 560 zł
Czujesz różnicę ?

Różnica w budżecie obu miast jest duża, a różnice w wyglądzie i inwestycjach obu miast są ogromne! Piaseczno przy Białej Podlaskiej wygląda jak "zabita dechami wioska", a przy tych cyfrach powyżej - powinno być odwrotnie. Abyście mogli sobie porównać, to właśnie obrabiam zdjęcia z mojego ostatniego weekendu w rodzinnych stronach i kilka zdjęć zamieszczę w wątku: polskie miasta na naszych zdjęciach. Po obejrzeniu zdjęć, zobaczycie jak wygląda moje rodzinne miasto przy tak niskim budżecie i będziecie mogli porównać sobie z Piasecznem.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » śr paź 07, 2009 8:34 am

Zamelduję się w Piasecznie jak zacznie ono cokolwiek sensownego oferować.
Na razie to zatłoczona dziura zabita dechami, z fatalną infrastrukturą, śmierdząca kanalizacją, bez zieleni, z wiecznymi korkami, z wolnoamerykaną deweloperów, fatalnie zarządzana, z fatalnym podejście urzędników (którzy głównie zajmują się dogadzaniem deweloperom), budowlany chaos, komunikacyjny paraliż, brak jakiejkolwiek wizji...

środki które mają urzędnicy, nie są wykorzystywane (może przez brak kompektencji lub dobrej woli) tak by było to widać. Z roku na rok jest tu gorzej. Urzędnicy mają raczej na celu dobro takich firm jak Auchan czy Multihekk niż mieszkańców.

To przypadek że tu mieszkam, praktycznie na granicy gminy.
Nie wybierałem gminy Piaseczno a jedynie bliskość W-wy.
Nie poczuwam się do tego miejsca, raczej kojarzy się ono fatalnie.
Chciałbym by coś się zmieniło, walki z urzędnikami już toczyłem ale to walka Dawida z Goliatem. Sąsiedzi mają wszystko w nosie i niewiele ochoty/energii na jakiekolwiek działania w społecznym interesie (najwyżej po plecach poklepią).


I tak płacę tu podatek gruntowy.
Wydaję tu trochę pieniędzy, więc firmy tutejsze coś gminie z moich pieniędzy płacą (choćby ten moloch - Auchan).

Z tutejszej medycyny nie korzystam, mam firmowy abonament. Przedszkole dla dziecka - prywatne (i ultradrogie). Czy korzystam z Infrastuktury? Chyba z Puławiskiej tylko.

W moich stronach urzędnicy działają lepiej, niech więc mój PIT tam się coś przyniesie niż mieliby go zmarnować tutejsi urzędnicy.
Jak zobaczę, że coś się tu zmienia i że można jakoś się z miejsce utożsamiać, to przeniosę tu PIT. Na razie zapłaciłbym tylko wyższe ubezpieczenie aut.

Na chwilę obecną nie chciałbym tu spędzić całego życia.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: ola » śr paź 07, 2009 8:53 am

Ja jeszcze dla przykładu podam sąsiednią gminę Lesznowola
Zobaczcie jak wygląda granica gminy choćby w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Stara Iwiczna ma przystrojone ulice, chodnik za torami jest ułożony.
A Piaseczno, czy ktoś widział z okazji świąt jakieś ozdoby ? a chodnik do PKP na ul. Dworcowej dopiero teraz zaczeli układac, ale już o pobocznych uliczkach, gdzie można zapasć się w błoto to nik nie pomyśli...
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » śr paź 07, 2009 9:09 am

Tulipano_0602 pisze:Zamelduję się w Piasecznie jak zacznie ono cokolwiek sensownego oferować.
Na razie to zatłoczona dziura zabita dechami, z fatalną infrastrukturą, śmierdząca kanalizacją, bez zieleni, z wiecznymi korkami, z wolnoamerykaną deweloperów, fatalnie zarządzana, z fatalnym podejście urzędników (którzy głównie zajmują się dogadzaniem deweloperom), budowlany chaos, komunikacyjny paraliż, brak jakiejkolwiek wizji...

środki które mają urzędnicy, nie są wykorzystywane (może przez brak kompektencji lub dobrej woli) tak by było to widać. Z roku na rok jest tu gorzej. Urzędnicy mają raczej na celu dobro takich firm jak Auchan czy Multihekk niż mieszkańców.

To przypadek że tu mieszkam, praktycznie na granicy gminy.
Nie wybierałem gminy Piaseczno a jedynie bliskość W-wy.
Nie poczuwam się do tego miejsca, raczej kojarzy się ono fatalnie.
Chciałbym by coś się zmieniło, walki z urzędnikami już toczyłem ale to walka Dawida z Goliatem. Sąsiedzi mają wszystko w nosie i niewiele ochoty/energii na jakiekolwiek działania w społecznym interesie (najwyżej po plecach poklepią).


I tak płacę tu podatek gruntowy.
Wydaję tu trochę pieniędzy, więc firmy tutejsze coś gminie z moich pieniędzy płacą (choćby ten moloch - Auchan).

Z tutejszej medycyny nie korzystam, mam firmowy abonament. Przedszkole dla dziecka - prywatne (i ultradrogie). Czy korzystam z Infrastuktury? Chyba z Puławiskiej tylko.

W moich stronach urzędnicy działają lepiej, niech więc mój PIT tam się coś przyniesie niż mieliby go zmarnować tutejsi urzędnicy.
Jak zobaczę, że coś się tu zmienia i że można jakoś się z miejsce utożsamiać, to przeniosę tu PIT. Na razie zapłaciłbym tylko wyższe ubezpieczenie aut.

Na chwilę obecną nie chciałbym tu spędzić całego życia.


Bardzo Ci dziękuję za ten post, bedący podsumowaniem tego co pisałem juz wcześniej. Chyba lepiej nie mozna przedstawić tego jak utożsamiaja się z Piasecznem nowi jego mieszkańcy, co ich obchodzą sprawy miasta, po co sie tu sprowadzają, i co maja do powiedzenia o przyszłości miasta.. życzę Ci abys nie musiał się tu dłużej męczyć, i że wyprowadzisz sie jak najszybciej.

To, że płacisz podatek gruntowy, to nikomu łaski nie robisz, bo tam gdzie mieszkasz tam musisz gruntowy płacić. PIT i ubezpieczenia są droższe bo to jest WARSZAWA a nie (z całym szacunkiem) pipidówa na kresach wschodnich. Zapewne jak większośc nowych przybyłeś tu za pracą, za wyższą pensją i za bardziej realną mozliwością zrobienia kariery, więc nie dziwi mnie, że w tej całej pogoni za pieniądzem ludzie zatracaja tożsamość. Mnie tylko dziwi z jaka łatwością i ignorancją potrafią o tym mówić, będąc w tej samej społeczności. Jak mawiał mój św.pamięci Dziadek, najgorszy jest ten kto "sra w swoje gniazdo" a jaja znosi do cudzego.

Ty jako mieszkaniec, jednostka, nie dajesz temu miastu nadziei, więc dlaczego czekasz "az coś sie zmieni" i na co liczysz? Na cud?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: stentonik » śr paź 07, 2009 9:16 am

Aaa moje wypowiedzi nie maja charakteru politycznego, bo na polityce to ja sie nie znam . Bardziej interesuje mnie mentalność ludzi i zdecydowanie socjologia.

;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: teresa » śr paź 07, 2009 9:33 am

Smucą mnie takie wypowiedzi mieszkańców jak Tulipano_0602. Przy takim podejściu większości osób, które przyjechały tutaj i mieszkają, kompletnie nie interesując się tym co jest i będzie, nie mamy szans na zmiany! Tylko cud może coś zmienić przy takim podejściu mieszkańców. Już nie raz mieliśmy dowód na to, że zaglądają tutaj urzędnicy i takie wypowiedzi utwierdzają ich w przekonaniu, że wszyscy mają to gdzieś, tolerując bezradność naszych radnych i urzędników.

:(
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr paź 07, 2009 9:42 am

teresa pisze:Przy takim podejściu większości osób, które przyjechały tutaj i mieszkają, kompletnie nie interesując się tym co jest i będzie, nie mamy szans na zmiany!


Widzę, że apel odniósł zamierzony skutek... wszystko czego w Piasecznie brakuje to wina przyjezdnych i ich podejścia.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr paź 07, 2009 9:51 am

stentonik pisze:Bardziej interesuje mnie mentalność ludzi i zdecydowanie socjologia.


A doświadczyłeś kiedyś takiej "emigracji" ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 10:07 am

a mnie nie dziwi post Tulipana i poniekąd zgadzam sie z nim. Nienawidze jak ktos marnuje mój czas i moje ciezko zarobione pieniądze. Jak historia pokazuje to Piaseczno jest kiepska inwestycja ze względu na ch...kijowych zarzadców. Ale przepraszam bardzo jaka była frekwencja wyborcza w wyborach samorzadowych? o miałkości kandydatów można by odzdzielny watek stworzyc. Ale może najpierw niech każdy sam uderzy sie w piers czy aby na pewno ma prawo rzucic tym kamieniem? dla wyjasnienia ja jestem za płaceniem podatku w miejscu zamieszkania! i nalezy rozgraniczyc dyskusje o zasadnosci takich rozwiązań a efektywnosci władz lokalnych. Rozumiem wkurwienie ludzi, że ich pieniądze sa marnowane, bo sama to samo przezywam, ale jesli ktos zdecydował sie jednak pozostać tutaj i mimo wszystko korzystać z tego miejsca to tutaj powinien odprowadzac podatki. To tak jakby płacic za wynajem mieszkania komus innemu bo własciciel to alkoholik i zamiast wykorzystac odpowiednio pieniądze na pewno je przechla.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr paź 07, 2009 10:32 am

teqilaa pisze:Rozumiem wkurwienie ludzi, że ich pieniądze sa marnowane


I to jest główna przyczyna dla której ludzie nie chcą tu płacić podatków. Władze zamiast apelować powinny wykazać się gospodarnością, to odniosłoby lepszy skutek. Tak, tak...wiem... apelować jest łatwiej :)

teqilaa pisze: jednak pozostać tutaj i mimo wszystko korzystać z tego miejsca


Trochę poszydzę teraz, ale się spytam ... z czego dokładnie ? Z kina, może z parku, czy też z publicznego przedszkola ? jakieś inne propozycje ? Uprzedzę odrazu ... wspomniana wyżej ulica Puławska jest drogą krajową :mrgreen:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr paź 07, 2009 10:38 am

via pisze:Widzę, że apel odniósł zamierzony skutek... wszystko czego w Piasecznie brakuje to wina przyjezdnych i ich podejścia.


no i wsyzstko jasne :) Zgadzam się z Tobą, wygląda na to że solą tej ziemi są przyjazdni
Tylko gdyby nie oni, to Piaseczno byłby jeszcze większą wiochą niż jest. Bo ciekawe ilu jest tzw "rodowitych" mieszkańców Piaseczna ? i jaka jest ich aktywność jesli chodzi o miasto, jego kulturę ???
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Olu

Postautor: kamilltee » śr paź 07, 2009 10:43 am

Olu - nie jest prawdą, że płaci się tam gdzie się chce.

Jeszcze raz podkreślę wykładnie US: nalezy płacić podatki tam gdzie jest "ośrodek życiowy". Czyli tam gdzie korzystasz z tego wszystkiego na co płaci się podatki. Jeśli ktoś 18 h spędza w Pruszkowie - niech płaci w Pruszkowie.

Co najbardziej zabawne - w kolejnych postach piszesz o autobusie 709 - że gmina nie ma pieniędzy. Nie ma pieniędzy bo TY płacisz podatki w Pcimiu, a na dodatek nie chcesz mówić o pieniądzach - bo o pieniądzach się nie rozmawia :)
to mnie ubawiło najbardziej :)
kamilltee
 
Posty: 52
Rejestracja: wt lip 29, 2008 5:15 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości