Nadajnik w £azach nadaje TV

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

£azy będą nadawały sygnał TV

Postautor: Jakub » śr lip 23, 2008 12:04 am

Walczyłem teraz z anteną i dostrojeniem programów u sąsiadki i niestety poległem.
Nie udało mi się ustawić wszystkich programów. Orientujecie się, czy prace już zakończyli, czy jeszcze przenoszą nadajnik do £az?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

£azy będą nadawały sygnał TV

Postautor: justynka » śr lip 23, 2008 12:41 pm

Po informacją Martina o nadajniku w £azach, cały czas pojawiają się nowe opinie nie zadowolonych ludzi. Kto ponosi odpowiedzialność za kiepski przesył telewizji?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

śnieży na wizji

Postautor: kameleon » śr lip 23, 2008 1:09 pm

Nie mamy telewizji – skarżą się setki warszawiaków po przeniesieniu nadajnika z Pałacu Kultury do £az. W firmach zajmujących się instalacją anten urywają się telefony.

Rano chciałam obejrzeć ulubiony serial, a okazało się, że nie mam żadnego programu – mówi Maria Michalska z Okęcia. W podobnej sytuacji było wielu abonentów korzystających z tradycyjnych anten.

Tyłem do Pałacu. Zmiana nadajnika nastąpiła w nocy z poniedziałku na wtorek. Teraz TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls odbieramy z nadajnika umieszczonego w £azach pod Raszynem, a nie jak dotychczas na Pałacu Kultury i Nauki.

– Straszne z tym zamieszanie, „Jedynka” i „Dwójka” śnieżą, na TV4 mam TVN, a Polsat nie odbiera w ogóle – opowiada Marek Kazimierski, który mieszka tuż za granicą Bemowa. – Jadąc do pracy, widziałem, że sąsiedzi też nie przestawili jeszcze anten, wszystkie są skierowane na Pałac Kultury.

Sama regulacja nie dla wszystkich okazała się łatwa. – Moje okna wychodzą w prostej linii na Pałac Kultury – mówi Natalia Poker, która mieszka na piątym piętrze kamienicy przy Stalowej. – Do tej pory nie miałam problemów z odbiorem, a antena jest za oknem. Dowiedziałam się, że będę musiała umieścić ją na dachu, a sama tego przecież nie zrobię.

To, czy antenę trzeba przestawić, zależy od położenia budynku w stosunku do Pałacu Kultury i nowego masztu w £azach. Mieszkańcy Targówka czy Białołęki mogą w ogóle nie odczuć zmiany, bo nadajnik raszyński mają w tym samym kierunku. Inaczej będzie na Ursynowie czy Mokotowie. Tu ustawienie anteny trzeba zmienić nawet o 90 stopni.

Uwaga na strome dachy. W firmach zajmujących się montażem anten od rana rozdzwoniły się telefony. Dariusz Mieszkowski, który zajmuje się instalacją urządzeń, przerwał urlop, kiedy usłyszał o zmianie nadajnika. – Wiedziałem, że będzie mnóstwo pracy – mówi. – Od kolegów mam już sygnały, że w wielu rejonach telewizory śnieżą, a w innych w ogóle nie ma obrazu.Firmę – która ustawi antenę, a w razie potrzeby wymieni urządzenie na nowe można znaleźć w Internecie. Na Allegro usługę zamówimy już za ok. 70 zł (plus koszt dojazdu). Większość firm za usługę bierze 100 – 200 zł, w zależności od odległości. Jeśli konieczna będzie wymiana lub montaż wzmacniacza, cena jest ustalana indywidualnie.

– Zainteresowanie mamy ogromne. Od rana wszyscy monterzy są w terenie – mówi Dariusz Kotański z firmy Diomar. – Nie tylko przestawiają, ale także wymieniają anteny. Szczególnie te stare, które łamią się podczas zmiany pozycji.

– W niektórych miejscach regulacja nie jest łatwa, np. na Starówce są bardzo strome dachy, dlatego lepiej wezwać fachowca – dodaje Wojciech Sosiński z Diomaru. Firmy nie chcą na razie oceniać, czy warszawiacy zyskają czy stracą na zmianie. Sygnał w założeniu miał być mocniejszy, ale czy tak będzie, okaże się dopiero wtedy, kiedy stanie większość anten.

Programy są emitowane teraz na następujących kanałach UHF: TVP1 – kanał 11, TVP2 – kanał 27, TVP3 – kanał 51, Polsat – kanał 44, TVN – kanał 35, TV4 – kanał 58 oraz TV Puls – kanał 41.

Źródło : życie Warszawy
www.zw.com.pl/artykul/271747.html
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

nadajnik w £azach - będzie emitował programy telewizyjne

Postautor: Martin » czw lip 24, 2008 9:32 am

W komentarzach pod informacją: NADAJNIK W £AZACH, pojawił się komentarz Kuby Sito z TVN:
Poszukuje osób, które mają problem z odbiorem programów telewizyjnych z nadajnika w £azach. Zbieram na ten temat informacje. Osoby chcące pomóc, proszę o kontakt: K.Sito@tvn.pl

Jeżeli macie problem z odbiorem programów z nowego nadajnika w £azach, to napiszcie do niego.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

nadajnik w £azach - będzie emitował programy telewizyjne

Postautor: justynka » czw lip 24, 2008 10:09 am

Martin pisze:W komentarzach pod informacją: NADAJNIK W £AZACH, pojawił się komentarz Kuby Sito z TVN

Fajnie, że tematem nadajnika zainteresowali się dziennikarze TVN. O panu Kubie Sito sporo słyszałam, to dziennikarz, producent, reportażysta, dokumentalista, w wolnych chwilach scenarzysta. Związany z Polskim Radiem i TVN. Jak już TVN zajmie się sprawą, to może firma EMITEL weźmie się za robotę!!!
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

nadajnik w £azach - będzie emitował programy telewizyjne

Postautor: Krystian Marciniak » czw lip 24, 2008 10:44 am

Martin pisze:W komentarzach pod informacją: NADAJNIK W £AZACH, pojawił się komentarz Kuby Sito z TVN

Proszę bardzo, już TVN zainteresował się problematyczną sprawą i zajrzał na strony serwisu e-mieszkańców. Na TVN zawsze można liczyć!
:good:
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

NADAJNIK W £AZACH

Postautor: Jakub » czw lip 24, 2008 9:05 pm

Czy ktoś z Was ma problemy z odbiorem i napisał do Kuby Sito z TVN?
Czyżby Kuba Sito planuje jakiś reportaż na ten temat?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

nadajnik w £azach - zły odbiór telewizji

Postautor: Kinga Panasiuk » pt lip 25, 2008 9:06 pm

Obraz śnieży, dźwięku nie ma wcale - żalą się warszawiacy. Po przeniesieniu nadajników z PKiN są problemy z oglądaniem telewizji. W nocy z 21 na 22 lipca wyłączono nadajniki telewizyjne na Pałacu Kultury i przeniesiono je do £azów pod Raszynem. Miało to poprawić jakość odbioru obrazu. Niestety, nie wszyscy to odczuli. - Mam antenę skierowaną na £azy. Dobrze odbieram tylko Dwójkę i Polsat. Najgorzej jest z TVN, obraz jest bardzo niewyraźny - skarży się Wojciech Kowalski ze śródmieścia. Podejrzewa, że sygnał zakłócają działające na iglicy PKiN nadajniki radiowe.

Wojciech Wysocki, mieszkaniec Starówki, używa anteny pokojowej. Do tej pory wystarczała, żeby dobrze odbierać telewizję. - Próbowałem ją przestawiać, jednak najlepszym razie mam ślad po TVN i zarys TVP 2. Dźwięku nie ma w ogóle - żali się. Najwięcej zgłoszeń o zakłóceniach jest z centrum Warszawy. W śródmieściu ludzie przyzwyczaili się, że można oglądać telewizję po wetknięciu kawałka drutu do gniazda antenowego. Teraz, kiedy nadajnik jest oddalony od miasta, niektórzy muszą kupić anteny zewnętrzne. - Antena pokojowa wystarczy tylko tam, gdzie jest blisko do nadajnika w £azach, np. na Ursynowie - wyjaśnia Piotr Siemieniec, dyrektor biura usług telewizyjnych i radiofonicznych TP EmiTel, do której należą nadajniki. - Sygnał jest w całej Warszawie, tylko trzeba go poszukać.

Jego biuro także odbiera skargi od mieszkańców. - Po dopytaniu się przeważnie okazuje się, że trzeba coś poprawić w antenie - opowiada. Dodaje, że po Warszawie jeździ specjalny samochód pomiarowy, który sprawdza dostępność sygnału. - Pomiary wskazują na to, że jest wszędzie - zapewnia. Zdecydowanie odrzuca zarzut zakłócania odbioru przez nadajniki radiowe. - To są inne częstotliwości - wyjaśnia. W wielu przypadkach przyczyną problemów z odbiorem telewizji jest opieszałość administracji budynków, które nie zleciły jeszcze przestawienia anten zbiorczych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5493520,Zly_odbior_telewizji_w_Warszawie.html

Informacje w kolejnych serwisach i portalach, potwierdzają komentarze, których z dnia na dzień przybywa pod informacją w serwisie e-mieszkańców: nadajnik w £azach. SZOK!
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

nadajnik w £azach

Postautor: Martin » sob lip 26, 2008 12:02 pm

Dostosowanie instalacji antenowych do nowego nadajnika w £azach:
www.dipol.com.pl/dostosowanie_instalacj ... bib205.htm

WARTO PRZECZYTAć
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

nadajnik w £azach

Postautor: Kinga Panasiuk » sob lip 26, 2008 3:13 pm

Dostosowanie instalacji antenowych do nowego nadajnika w £azach

Sporo przydatnych informacji umieścili na swojej stronie.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

NADAJNIK W £AZACH

Postautor: Martin » sob lip 26, 2008 7:23 pm

Kinga Panasiuk pisze:Sporo przydatnych informacji umieścili na swojej stronie.

Dlatego link zamieściłem na forum, żeby wszyscy zapoznali się z informacjami.

:pisze:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

NADAJNIK W £AZACH

Postautor: justynka » pn lip 28, 2008 12:31 pm

Komentarzy pod wątkiem: NADAJNIK W £AZACH cały czas przybywa. Czy naprawdę stacjom telewizyjnym nie zależy na ich poprawnym odbiorze w naszym regionie? Cała Warszawa i podwarszawskie miejscowości mają pogorszoną jakoś obrazu.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Instalator

Postautor: Ness » wt lip 29, 2008 10:53 pm

Jestem instalatorem z Piaseczna tragedia ok 60% klientów nie ma prawidłowego odbioru sygnału mimo wymian elektrniki i przestawienia anten. Co gorsze nawet w wysokich budynkach z których jest widać dokładnie nadajnik część programów śnieży. Pozdrawiam.
Ness
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 29, 2008 10:49 pm

Instalator

Postautor: teresa » śr lip 30, 2008 7:38 am

Panie Instalatorze. Co Pan w takim razie poleca i jakiś kontakt, żeby można było Pana polecić, jakby ktoś chciał dostroić swoją antenkę?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Warszawa wciąż odcięta od telewizji

Postautor: iza » wt sie 12, 2008 10:30 pm

Warszawiacy tracą cierpliwość. Od trzech tygodni część z nich nie odbiera telewizji. Powód: zmiana miejsca nadawania sygnału. Do operatorów telewizji kablowych ustawiają się kolejki. EmiTel uspokaja rozwiązanie problemu. Kiedy? Nie wiadomo.

Nadajniki telewizyjne na Pałacu Kultury przeniosły się do £az pod Warszawą (za Jankami w kierunku na Kraków) w nocy z 21 na 22 lipca. Nowe anteny zawieszone są 100 m wyżej niż iglica PKiN i mają większą moc niż te na Pałacu. Miało to poprawić jakość obrazu. Niestety, warszawiacy tego nie odczuli.

EmiTel: problemy były zawsze. Infolinia EmiTel-u odebrała ok. 500 telefonów zdenerwowanych warszawiaków. Według firmy zdarza się, że w niektórych lokalizacjach sygnał telewizyjny nie dociera ze względu na wysoką zabudowę. - Taka sytuacja była też przed przeniesieniem nadajników do £az. Sygnał jest dostępny tam, gdzie wcześniej nie był odbierany, a w innych pojawiły się problemy. Często w danej dzielnicy jeden blok odbiera poprawnie sygnał, a stojący obok budynek już nie, ponieważ jest przesłonięty - tłumaczy przedstawiciel firmy Andrzej Kozłowski.

Rozwiązaniem problemu będzie uruchomienie cyfrowej emisji w Warszawie. Nie wiadomo jednak, kiedy mogłoby to nastąpić. - EmiTel jest do tego przygotowany, ale do wprowadzenia standardu cyfrowego potrzebna jest decyzja władz i współpraca nadawców. Mieszkańcy centrum mogliby wtedy odbierać bardzo dobrej jakości telewizję z anten pokojowych, a osoby mieszkające poza centrum z anten zewnętrznych. Do odbioru sygnału cyfrowego potrzebny będzie specjalny dekoder, który trzeba będzie kupić - mówi Kozłowski.

Kablówki zbiją kokosy. Na problemie warszawiaków zarabiają operatorzy kablówek. W "Gazecie" opisywaliśmy już gigantyczne kolejki w salonach firmy Aster tydzień po przeniesieniu transmisji do £az. Większość ludzi decydowała się na założenie jej od razu. UPC już przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców stolicy, którzy odczuli pogorszenie w jakości emisji. - Od kilku dni obserwujemy wśród mieszkańców Warszawy i okolic większe zainteresowanie naszymi usługami. Przygotowaliśmy więc ofertę na Pakiet Pełny zawierający 61 najbardziej popularnych kanałów. Pozwoli ona uzyskać dostęp do dobrej jakości sygnału TV, niezależnego od lokalizacji nadajnika oraz warunków pogodowych - mówi Jarosław Pijanowski, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży UPC Polska. Montaż będzie kosztował 1zł (wcześniej wynosił 100 zł). UPC obniżył też abonament. Według Lidii Gos, PR menedżera firmy, promocja przyciągnie masę osób zainteresowanych założeniem kablówki. - Muszę kupić pakiet, jeśli chce obejrzeć jakieś programy informacyjne czy olimpiadę w Pekinie - mówi Jan Paśnik, emerytowany nauczyciel z Woli.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5583103,Warszawa_wciaz_odcieta_od_telewizji.html
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość