Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyński

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyński

Postautor: iTV Piaseczno News » wt wrz 03, 2019 7:18 am

Obrazek

I Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyńskiego https://itvpiaseczno.pl/artykul/i-zjazd-mlodziezowych/749641

W dniu 31.08 odbył się pierwszy Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyńskiego. Pomysłodawcą i inicjatorem tego pomysłu była V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie druhna Katarzyna Paprocka. W zjeździe uczestniczyło 9 jednostek OSP, które w swoich jednostkach prowadzą drużyny MDP tj, OSP Jazgarzew, Złotokłos, Piaseczno, Bobrowiec, Tarczyn, Mroków, Konstancin Jeziorna, Góra Kalwaria i Uwieliny.

Dzień dzisiejszy dla młodych adeptów pożarnictwa był pierwszym tego rodzaju dniem zorganizowanym specjalnie dla nic. Nie od dzisiaj wiadomo, że młodzież jest kluczowa dla każdej idei, również dla pożarnictwa. Zależało nam, aby dzisiejszy zjazd, który rozpoczał się zawodami, turniejem wiedzy pożarniczej, a zakończył ogniskiem i dyskoteką był dniem gdzie Nasza młodzież poczuje się ważna i doceniona i mimo, że nie może robić wszystkiego co czynni strażacy to bez wątpienia są częścią jednostki OSP, są strażakami.

Dzisiejszy dzień pokazał jak pięknie jednostki umieją ze sobą współpracować i jak dużo pracy wkładaja w przygotowanie Młodych strażaków jako swoich następców. Miejsca na podium pokazały, że nic nie stało na przeszkodzie, żeby drużyny, które dopiero raczkują, bo istnieją od czerwca zajęły miejsca na podium. Czasy były bardzo wyrównane, ale jak to w zawodach bywa zawsze ktoś musi być na podium.

I m-ce zajęła MDP z Konstancina Jeziornej

II m-ce zajeła drużyna z Góry Kalwarii III m-ce zajęła drużyna z Uwielin

Gratuluję wszystkim druzynom, które brały udział w zawodach i świetnie się spisały. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i to, że młodzież mogła się poznać. Miło mi było od nich usłyszeć Pani Kasiu kiedy kolejne spotkanie.......

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim jednostą za pomoc w organizacji i przygotowaniu tego przedsięwzięcia w bardzo któtkim czasie. Dziękuje również Naszym Sponsorom:

Wójtowi Gminy Prażmów Janowi Adamowi Dąbkowi, Staroście Piaseczyńskiemu, Samorządowi Gminy Lesznowola, Firmie HORPOL, która ufundowała nagrody główne, Przedstawicielowi firmy Mat Poż Dominice Miszkiewicz, Piekarni Cukierni Krzosek, Stowarzyszeniu Kondycja, oraz Pani Joannie Smykiewicz. Dziękuje również Pani Darii Zielińskiej instruktorce feetnes z klubu 3F z Marianek za profesjonalna rozgrzewkę dzięki której nikt na dzisiejszych zawodach nie był kontuzjowany.

Katarzyna Paprocka
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron