Mazowsze otrzyma 21 czujników jakości powietrza

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Mazowsze otrzyma 21 czujników jakości powietrza

Postautor: Redakcja » pn sty 15, 2018 7:46 pm

Mazowsze otrzyma 21 czujników jakości powietrza
Wyniki konkursu Avivy „Wiem, czym oddycham”


W 21 lokalizacjach z województwa mazowieckiego zostaną wkrótce zamontowane czujniki
monitorujące jakość powietrza. Miejsca zostały wyłonione w konkursie Avivy „Wiem, czym
oddycham” dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności.

- Polacy chcą wiedzieć, czym oddychają i jaki jest poziom smogu w ich otoczeniu, ale niestety
w wielu miejscach nie mają odpowiednich czujników. Dlatego tak licznie włączyli się w nasz konkurs
„Wiem, czym oddycham”, zgłaszając blisko 3 tysiące lokalizacji, głosując i zachęcając do tego
innych. Dziękujemy mieszkańcom, samorządom, szkołom, organizacjom pozarządowym i lokalnym
mediom za zaangażowanie. Świadomość zagrożenia to pierwszy krok w kierunku rozwiązywania
problemu smogu – mówi Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva.

Lista 21 lokalizacji na Mazowszu, które otrzymują czujniki jakości powietrza od Avivy:
 Czerwonka Włościańska
 Gostynin
 Góra Kalwaria
 Komorów
 Leszno
 Michałowice-Osiedle
 Płock
 Pruszków
 Radzymin
 Sadowne
 Stare Babice
 Tłuszcz
 Warszawa – 6 lokalizacji
 Węgrów
 Wiązowna
 Zalesie Górne.

Pełne wyniki konkursu głosowania dostępne są na stronie: wiemczymoddycham.pl/listazwyciezcow.
Dodatkowo w województwie mazowieckim zostało zamontowanych 18 czujników monitorujących
jakość powietrza na placówkach Avivy i Expandera.

Konkurs „Wiem, czym oddycham” trwał od 14 listopada do 22 grudnia 2017 r. Stawką było 150
nowych czujników jakości powietrza. 100 lokalizacji wskazali sami uczestnicy podczas internetowego
głosowania (pierwsza setka rankingu z największą liczbą głosów), a kolejne 50 wybrała Fundacja
Aviva z puli pozostałych zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie

Bohdan Białorucki, rzecznik Avivy
Sylwia Maj, PR manager

Szczegółowe wyniki konkursu głosowania wraz z listą zwycięskich lokalizacji dostępne są na stronie: www.wiemczymoddycham.pl/listazwyciezcow
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron