Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jankes » pn lut 25, 2008 12:16 pm

Płać podatki tam gdzie mieszkasz! Nie musisz zmieniać adresu zameldowania, by zmienić miejsce zamieszkania - wystarczy wypełnić jeden druczek, a twoja dzielnica dostanie więcej pieniędzy!

Jak można pomóc swojej dzielnicy? Wystarczy wypełnić prosty formularz NIP-3, który jest do pobrania ze strony urzędu dzielnicy, albo po prostu tam przyjść (na plac Czerwca 1976 r.). A przy wypełnianiu druku trzeba wpisać swój aktualny adres zamieszkania. Trzeba podkreślić, że nie jest to zmiana miejsca zameldowania, lecz jedynie aktualizacja danych osobowych i miejsca pobytu. W ten sposób nasze podatki wesprą dzielnicę, w której rzeczywiście mieszkamy.

więcej: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4955858.html

To samo zapewne dotyczy mieszkańców podwarszawskich miejscowości, którzy zasilają szeregi mieszkańców, a są zameldowanie w innych miejscowościach i zasilają podatkami inne miasta a nie swoje miejsce zamieszkania. Nie trzeba zmieniać adresu zameldowania, by zmienić miejsce zamieszkania. Wielu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego oraz Warszawy o tym nie wie i rozlicza się w swoich miejscach zameldowania, na czym tracą gminy w których mieszkamy. Dzięki temu, nasze gminy będą miały więcej pieniądzy na rozwój. Płać podatki, tam gdzie mieszkasz!
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: justynka » pn lut 25, 2008 3:54 pm

Jankes pisze:Płać podatki tam gdzie mieszkasz

Ja płacę ;)
Jankes pisze:Wielu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego oraz Warszawy o tym nie wie i rozlicza się w swoich miejscach zameldowania, na czym tracą gminy w których mieszkamy. Dzięki temu, nasze gminy będą miały więcej pieniądzy na rozwój.

Zgadzam się z tym. Ostatnio pomagałam sąsiadom wypełnić PIT i oczywiście nie byli świadomi tego, że mogą rozliczać się w Piasecznie, przez co co roku wysyłali PIT do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie byli zameldowani. Dobrze, że o tym napisałeś Jankes. Sporo osób nie jest świadoma tego.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jankes » pn lut 25, 2008 4:11 pm

justynka pisze:Dobrze, że o tym napisałeś Jankes. Sporo osób nie jest świadoma tego

Sam się niedawno o tym przekonałem podczas rozmowy przy piwie z kumplami. Wszyscy rozliczają się tam skąd pochodzą, zamiast tutaj gdzie mieszkają. Trzeba uświadamiać ludzi, aby płacili podatki - tam gdzie mieszkają... Może Martin napisałby jakiś news w serwisie, żeby jak największa liczba mieszkańców powiatu piaseczyńskiego dowiedziała się o tym?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Kinga Panasiuk » pn lut 25, 2008 11:13 pm

Przyznaję się, że ja nie wiedziałam o tym.
Dziękuję za informację.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jankes » pt kwie 04, 2008 12:51 pm

Odświeżam temat, bo jest okres rozliczeń z podatku i może nie każdy z mieszkańców wie, że można płacić podatki w miejscu zamieszkania - nie będąc tutaj zameldowanym. Dzięki temu wasza gmina będzie miała więcej pieniędzy na wydatki.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: teresa » pt kwie 04, 2008 3:16 pm

Problem dotyczy wszystkich gmin powiatu piaseczyńskiego, ale w Piasecznie mieszkam i o Piasecznie napiszę. Gmina Piaseczno narzeka, że mało ludzi melduje się w gminie oraz że mało kto z nowych mieszkańców odprowadza tutaj podatek, ale pracownicy z UMiG Piaseczno nie robią nic w tym temacie, aby uświadomić mieszkańców o tej sprawie. To bardzo ważny temat! Wszyscy chcą lepszych dróg, lepszej komunikacji, ale gmina musi mieć na to pieniądze, które m.in. ma z naszych podatków.

Gmina Piaseczno razem z TV Piaseczno i np: serwisem e-mieszkańców www.powiat-piaseczynski.info powinna zorganizować medialną akcję pod tytułem: Płać podatki, tam gdzie mieszkasz!
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Martin » pt kwie 04, 2008 8:50 pm

teresa pisze:Gmina Piaseczno razem z TV Piaseczno i np: serwisem e-mieszkańców www.powiat-piaseczynski.info powinna zorganizować medialną akcję pod tytułem: Płać podatki, tam gdzie mieszkasz!

Razem z zespołem TV Piaseczno mamy w planach poruszenie tematu: płać podatki tam gdzie mieszkasz. Z informacji, jakie otrzymałem - TV Piaseczno planuje reportaż, a ja postaram się na ten temat napisać informację, na łamach naszego serwisu e-mieszkańców.

Jeżeli macie jakieś sugestie lub pytania, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź przy okazji reportażu i informacji w serwisie, to napiszcie je na forum lub prześlijcie na nasze maile: tvpiaseczno@wp.pl oraz info@powiat-piaseczynski.info


:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jakub » pt kwie 04, 2008 10:56 pm

Martin pisze:Jeżeli macie jakieś sugestie lub pytania, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź przy okazji reportażu i informacji w serwisie, to napiszcie je na forum

Moje pytania i sugestie do urzędników Gminy Piaseczno i Urzędu Skarbowego:
1. Czy do odprowadzania podatku, do urzędu skarbowego w miejscu zamieszkania, niezbędne jest zameldowanie?
2. Jeżeli chcę odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego w miejscu zamieszkania, to czy do rocznego zeznania trzeba wypełnić dodatkowe podania, pisma (np: PIT, NIP, wzory wypełnionych pism)?
3. Jeżeli akcja: płać podatki tam gdzie mieszkasz, przyniesie zamierzony efekt, to niech urzędnicy przed kamerą zobowiążą się do konkretnych inwestycji, zmian (drogi, komunikacja, przedszkola i szkoły państwowe, rozrywka, itp).
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Martin » pt kwie 04, 2008 11:29 pm

Jakub pisze:Moje pytania i sugestie do urzędników Gminy Piaseczno i Urzędu Skarbowego

Dzięki Jakub za pierwsze pytania.
Czekamy na pytania pozostałych osób, które są zainteresowane tematem.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Kinga Panasiuk » sob kwie 05, 2008 8:09 am

Jakub uprzedziłeś mnie ze swoimi pytaniami.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jakub » sob kwie 05, 2008 6:28 pm

Jak przyjdą mi jakieś inne pytania do głowy, to na pewno je tutaj napiszę.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jankes » pn kwie 07, 2008 9:09 am

Cieszę się, że zarówno prywatny serwis e-mieszkańców jak i TV Piaseczno zainteresowały się tym tematem.
:good:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: lucja » wt kwie 08, 2008 9:56 pm

Moje pytania do urzędników i chciałabym uzyskać odpowiedź:
1. jeżeli będę rozliczała się w piaseczyńskim Urzędzie Skarbowym, to czy moje podatki zostaną przekazane bezpośrednio do budżetu gminy Piaseczno, czy jednak idą do wspólnego "państwowego worka" i dopiero później gmina otrzymuje tyle pieniędzy do lokalnego budżetu - ile mieszkańców jest zameldowanych w gminie???
2. czy rozliczanie się z podatku, tam gdzie się mieszka = budżet gminy?
3. czy rozliczanie się z podatku, tam gdzie się mieszka + zameldowanie = budżet gminy?


Informacja ta da mi odpowiedź , czy tak naprawdę nie trzeba się meldować w gminie i wystarczy tylko rozliczać się z podatku, aby zasilić gminę w której mieszkamy pieniędzmi? Może się okazać, że tak naprawdę nic nie da, że mieszkańcy zaczną rozliczać się z podatku w naszej gminie, bo później i tak gmina może otrzymać pieniądze do budżetu gminy w zależności od ilości zameldowanych osób.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: ruphert » wt kwie 08, 2008 10:06 pm

Jakub pisze:Moje pytania i sugestie do urzędników Gminy Piaseczno i Urzędu Skarbowego:
1. Czy do odprowadzania podatku, do urzędu skarbowego w miejscu zamieszkania, niezbędne jest zameldowanie?


Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa ;) Do końca kwietnia zostało mało czasu :p Co to znaczy "miejsce zamieszkania"? W Polsce niestety zwykle wynajem mieszkania nie jest formalny, więc trudno to wykazać.
ruphert
 
Posty: 120
Rejestracja: pt sty 18, 2008 3:56 pm

Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Postautor: Jakub » wt kwie 08, 2008 10:10 pm

ruphert pisze:Do końca kwietnia zostało mało czasu

Odpowiedz na nasze pytania możemy otrzymać później, bo tak naprawdę liczy się uświadomienie ludzi, którzy lawinowo napływają np.: do Piaseczna, że warto zasilać podatkami gminę i meldować się, aby móc później coś wymagać od gminy.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron