Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Postautor: Beata » sob lip 18, 2015 12:01 pm

Obrazek

– Osobny pokój z aneksem kuchennym i łazienką to w tej chwili szczyt naszych marzeń – mówi Agnieszka Mimier, przebywająca wraz z dwójką małych dzieci w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Konstancinie-Jeziornie. Z problemami lokalowymi boryka się co najmniej kilkadziesiąt rodzin z terenu gminy Piaseczno. - Wiele z nich jest często w jeszcze gorszej sytuacji – zaznacza Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza.

Życie pani Agnieszki nigdy nie rozpieszczało. Kobieta pochodzi z Dolnego Śląska, jednak jak sama mówi, nie ma tam do czego wracać. W Piasecznie mieszka od 2011 roku. Początkowo w Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, potem przy ul. Energetycznej, gdzie opiekowała się małżeństwem starszych ludzi, a od września zeszłego roku do maja przy ul. Tukanów.

Wyrzucona na bruk

Agnieszka Mimier ma 4-letnią córeczkę Alicję i niespełna 1,5-rocznego synka Marcela. Chłopiec przez jakiś czas był leczony neurologicznie, bo lekarze podejrzewali u niego wodogłowie. Na szczęście pierwsze diagnozy nie potwierdziły się. Samotna matka jest w szóstym miesiącu ciąży. - To będzie dziewczynka – mówi. Pytamy co stało się z ojcem dzieci. - Mój partner wyszedł w grudniu z więzienia w Olsztynie, gdzie odsiadywał wyrok za pobicie ze skutkiem śmiertelnym – opowiada kobieta. - Rozstaliśmy się w marcu, nie wiem, gdzie aktualnie przebywa.
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej znajduje się praktycznie w Konstancinie-Jeziornej, na dużej zalesionej działce w otoczeniu zieleni. Maksymalnie może przebywać w nim 12 osób, które mieszkają w dość trudnych warunkach. Rodzina pani Agnieszki dzieli pokój z kobietą, wychowującą samotnie 5-letnią córeczkę. Obok jest wspólna, duża kuchnia i wspólna łazienka. - W mieszkaniu przy ulicy Tukanów nie było nam źle – wspomina Agnieszka Mimier. - Kiedy okazało się, że Marcel jest zdrowy, próbowałam podjąć pracę, żeby normalnie żyć. Niestety, zanim to nastąpiło, administracja odcięła nam ciepłą wodę i musieliśmy się wyprowadzić. Nie podołałam finansowo... – przyznaje. Od 8 czerwca rodzina przebywa w ośrodku interwencji kryzysowej.

Z optymizmem w przyszłość

W powiatowym ośrodku interwencyjnym w Konstancinie-Jeziornie pokrzywdzone przez los osoby mogą przebywać od 3 do maksimum 9 miesięcy. - Wszyscy nasi podopieczni są w trudnej sytuacji – podkreśla Aneta Czernek, dyrektor ośrodka. - Znajdują tu nie tylko schronienie, ale także specjalistyczną pomoc, m.in. psychologa, prawnika, doradcy rodzinnego czy psychiatry. Osobami tymi zajmuje się także miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej.
- Możemy przebywać w ośrodku do 8 września, jednak wystąpię o przedłużenie pobytu – mówi Agnieszka Mimier. - Cały czas staram się też znaleźć jakieś mieszkanie, ale nie wiem co z tego wyjdzie.
W lipcu ubiegłego roku kobieta wystąpiła z prośbą o przyznanie lokalu socjalnego do gminy Piaseczno. - Chociaż pisałam do samego burmistrza, do tej pory nic mi nie zaproponowano – mówi. - Póki co otrzymałam tylko odpowiedź od pani naczelnik Witkowskiej, która poinformowała mnie, że gmina nie ma wolnych lokali i trzeba czekać. Nie tracę jednak nadziei...

Długa kolejka oczekujących

- Wniosek o przyznanie lokalu wpłynął do nas równo rok temu – potwierdza Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza Piaseczna. - Przed wspomnianą osobą jest jeszcze kilkadziesiąt innych rodzin, które są często w dużo gorszej sytuacji. Gmina w tej chwili nie dysponuje lokalami socjalnymi, które mogłaby przydzielić oczekującym na nie 93 osobom. Ta pani może natomiast skorzystać ze wsparcia ośrodków pomocy rodzinie oraz wszelkich przysługujących w takiej sytuacji świadczeń socjalnych.
- Podczas pobytu w naszym ośrodku pani Agnieszka nigdy nie sprawiała żadnych problemów – podkreśla Aneta Czernek. - Cieszę się, że przejawia inicjatywę i próbuje różnych sposobów, aby poprawić swoją sytuację.

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15438
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przeprowadzka ośrodka do Góry Kalwarii

Postautor: Beata » sob lip 18, 2015 12:05 pm

Obrazek

Najprawdopodobniej we wrześniu Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej zlokalizowany przy ulicy Gąsiorowskiego 3 w Konstancinie-Jeziornie zostanie przeniesiony do Góry Kalwarii. Znakomicie usytuowana nieruchomość, podobnie jak dwie inne przylegające do niej działki, ma zostać sprzedana.

Znajdująca się na terenie dużej działki willa, w której mieści się Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i, jak twierdzi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, wymaga doinwestowania (niewydolny jest m.in. system ogrzewania).

Działki warte miliony

Jednocześnie nieruchomość, podobnie zresztą jak dwie inne przylegające do niej powiatowe działki, znajduje się w niezwykle atrakcyjnym punkcie uzdrowiska i radni powiatowi doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ją zbyć. Wprawdzie nie oszacowano jeszcze wartości przeznaczonych na sprzedaż gruntów, których łączna powierzchnia wynosi około 2,7 ha, jednak śmiało można powiedzieć że sięga ona kilkunastu milionów złotych. Jeśli szybko znajdzie się na nie kupiec, będzie to spory zastrzyk finansowy dla budżetu powiatu piaseczyńskiego. Pieniądze przydadzą się zwłaszcza na inwestycje, w tym poprawę stanu wielu znajdujących się w fatalnej kondycji dróg.

Przeprowadzka już we wrześniu?

Jak informuje wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej ma zostać przeniesiony do budynku przy ul. Ks. Sajny w Górze Kalwarii. Obecnie mieści się tam Grupa Usamodzielnień dla dzieci od lat 16, działająca przy Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Grupa ma zostać niedługo przeniesiona do jednego z domów, budowanych obecnie przez powiat w Łbiskach.
Tak naprawdę decyzja o przeniesieniu POIK-u do Góry Kalwarii i zbyciu nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie została podjęta przez radę powiatu już we wrześniu 2013 roku (decyzja o sprzedaży dwóch kolejnych działek przy ul. Gąsiorowskiego zapadła podczas ostatniej sesji). Jednak, aby można było wcielić ją w życie, należało najpierw dokończyć domy w Łbiskach, których budowa opóźniała się. - W sierpniu do Łbisk zostanie przeniesiony w końcu dom dziecka z Konstancina-Jeziorny i Grupa Usamodzielnień z Góry Kalwarii – zapewnia Arkadiusz Strzyżewski. - W związku z tym, we wrześniu do Góry Kalwarii trafi Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, a wtedy działki w Konstancinie zostaną wystawione na sprzedaż.

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15440
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii

Postautor: Redakcja » czw lis 19, 2015 2:02 pm

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Konstancinie-Jeziornie przenosi się do nowej siedziby przy ul. ks. Sajny 2a w Górze Kalwarii.

Budynek został wyremontowany, a pomieszczenia przystosowane do jego działalności. Potrzebujący mogą liczyć na pomoc psychologiczną i psychiatryczną, porady prawne, oraz, w razie potrzeby, na całodobowe schronienie (na okres do trzech miesięcy). W Górze Kalwarii czekają na nich odrębne, wygodne pokoje z aneksem kuchennym, łazienką i przedpokojem oraz szeroki wachlarz specjalistów - terapeutów.

Przewidywany termin otwarcia nowej siedziby POIK to 24 listopada 2015 roku.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii

Postautor: Redakcja » pt lis 20, 2015 7:37 pm

Obrazek

24 listopada 2015 r. Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Konstancinie-Jeziornie przeniesie się do nowej siedziby przy ul. ks. Sajny 2a w Górze Kalwarii
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... e-kalwarii
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii

Postautor: Redakcja » wt gru 15, 2015 9:08 pm

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej zaprasza interesantów do nowej siedziby przy ul. ks. Sajny 2a w Górze Kalwarii.

Budynek został wyremontowany, a pomieszczenia przystosowane do profilu jego działalności. W przeciwieństwie do dotychczasowej, nowa siedziba POIK położona jest w centrum miasta, w pobliżu dworca PKS i przystanku autobusowego. Jest przestronna i nowoczesna, a jej powierzchnia użytkowa – w porównaniu z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie - jest znacznie większa. Osoby korzystające z miejsc całodobowego pobytu będą miały do dyspozycji wyposażone, odrębne pokoje z aneksem kuchennym, łazienką oraz przedpokojem. W dotychczasowej siedzibie nie było łazienek w pokojach, budynek nie był przystosowany dla niepełnosprawnych, a wszelkie zmiany wymagały zgody konserwatora zabytków. Budynek był również drogi w utrzymaniu.

Wszystkie numery telefonów pozostają bez zmian.

Nowy adres Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej: ul. Ks. Sajny 2a, 05-530 Góra Kalwaria. Tel./fax: 22 757 68 20; 22 736 31 21; dyrektor: Aneta Czernek, tel.: 510 351 676; e-mail: poik.gorakalwaria@gmail.com

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej podejmuje działania na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu - bez względu na posiadany dochód. Potrzebujący mogą liczyć na pomoc psychologiczną i psychiatryczną, porady prawne, oraz - w razie potrzeby - na całodobowe schronienie (na okres do trzech miesięcy). W Górze Kalwarii czeka na nich zespół specjalistów terapeutów i bardzo dobra baza lokalowa - odrębne, wygodne pokoje z aneksem kuchennym i łazienką.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Postautor: Redakcja » ndz sty 22, 2017 9:36 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Bezpłatne dni z myślą o kobietach w Górze Kalwarii

Postautor: Redakcja » ndz mar 05, 2017 10:05 pm

Obrazek

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii zaprasza na bezpłatne dni z myślą o kobietach
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... e-kalwarii
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Postautor: Redakcja » pn cze 04, 2018 9:00 pm

Obrazek
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii zaprasza na bezpłatne warsztaty nt."Jak wychować i nie zwariować"
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... e-kalwarii
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Postautor: Redakcja » ndz cze 10, 2018 8:48 pm

Obrazek

14 czerwca 2018 roku Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii zaprasza na bezpłatne warsztaty nt. Jak wychować i nie zwariować?
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... -zwariowac
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron