Dofinansowanie w ramach programu mój prąd

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Dofinansowanie w ramach programu mój prąd

Postautor: pelek » wt kwie 21, 2020 6:10 am

Na jakie maksymalne dofinansowanie można liczyć w ramach programu mój prąd? Czy komuś udało się uzyskać takie dofinansowanie? Ile trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku i uzyskanie fizycznie przelewu na konto?
pelek
 
Posty: 314
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am

Re: Dofinansowanie w ramach programu mój prąd

Postautor: dzessie » wt kwie 21, 2020 12:23 pm

Wniosek możesz przez internet złożyć i czekać. Z tego co analizowałem temat, to po pozytywnej decyzji, po zamontowaniu instalacji PV, dostajesz środki na konto po wpięciu instalacji do sieci. Przy czym w pierwszej kolejnosci proponuję oszacować koszt całej instalacji. Z różnych analiz np tych dostępnych na portalu Wysokie Napięcie, wynika, że zwrot następuje po około 7 latach. W pierwszej kolejnosci proponuje zgłosić się do wybranych firm w celu przygotowania wyceny. Zapytaj np w Vex Energy. Tutaj można wyslać maila z prośbą o przygotowanie takiej oferty: https://programmojprad.com/formularz-ofertowy/
Jeżeli chodzi o samą instalację to oraz jej rentowność, to myślę, że dobrze na niniejszej infografice zostało to pisane:

Obrazek
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 685
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Dofinansowanie w ramach programu mój prąd

Postautor: zuzia.gola » pt lis 12, 2021 4:56 pm

Fajnie, że coraz więcej osób chce z tego korzystać i myśli o fotowoltaice oraz dotacjach na nią. Patrząc na to ile kosztuje kilowat obecnie, to fotowoltaika jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Utrzymanie budynku nigdy nie jest tanie, ale jeśli można na niektórych elementach oszczędzić to warto to wykorzystać.
zuzia.gola
 
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 6:00 pm

Re: Dofinansowanie w ramach programu mój prąd

Postautor: Samochooodwowa » pt mar 11, 2022 9:31 pm

O programie mój prąd mozecie poczytać tutaj - https://ekofachowcy.pl/zobacz-inne-arty ... -programu/ . Ceny prądu niestety idą w górę więc inwestycja w panele fotowoltaiczne jest najlepszą opcją. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić.
Samochooodwowa
 
Posty: 132
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 7:05 pm

Re: Dofinansowanie w ramach programu mój prąd

Postautor: KaroGro » pn maja 02, 2022 1:08 pm

Fotowoltaika to jest realna oszczędność, każdy użytkownik tej technologii o tym powie. Opłaca się to zwłaszcza przy obecnych cenach prądu, gazu i węgla, a także ogromnej niestabilności rynku energetycznego wywołanej najpierw pandemią, a teraz wojną. Dlatego warto się na to zdecydować, zwłaszcza, że nadal jest możliwe otrzymanie dotacji lub dofinansowania. Są też firmy montujące fotowoltaikę, takie jak https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ które mogą pomóc w uzyskaniu takiego wsparcia finansowego od urzędu gminy.
KaroGro
 
Posty: 81
Rejestracja: śr lip 22, 2015 10:30 am


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron