Wojciech Ołdakowski - Starosta Powiatu Piaseczyńskiego

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Wniosek o odwołanie Starosty Ołdakowskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » czw lut 08, 2018 11:20 am

Obrazek

Nie dla Sergiusza Muszyńskiego. Wniosek o odwołanie starosty Ołdakowskiego https://itvpiaseczno.pl/artykul/nie-dla-sergiusza-muszynskiego/389181

Wniosek o odwołanie Starosty Ołdakowskiego za całokształt jego pracy na rzecz Powiatu Piaseczyńskiego. Na 42 sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, jednym z punktów było głosowanie nad powołaniem ns stanowisko członka Zarządu Powiatu, Sergiusza Muszyńskiego wskazanego przez starostę Wojciecha Ołdakowskiego. Tajemnicą Poliszynela było, że wskazany kandydat nie cieszy się popularnością wśród koalicjanta PiSu, radnych Platformy Obywatelskiej i radni PO wraz z radnymi Naszej Gminy, Naszego Powiatu zagłosowali przeciw tej kandydaturze. Za było 7 głosów 15 przeciw. Jeden głos był nieważny. Zaraz po głosowaniu na powołanie członka Zarządu i porażce Sergiusza Muszyńskiego, radna Maria Bernacka-Rheims zgłosiła wniosek podpisany przez 8 radnych o odwołanie z funkcji Starosty Piaseczyńskiego, Wojciecha Ołdakowskiego. Ten wniosek będzie procedowany na kolejnej sesji 9 marca. Jednym z powodów zgłoszenia takiego wniosku jest naruszanie praw pracowniczych przez obecnego starostę. Cały wniosek dostępny poniżej:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1898
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wojciech Ołdakowski pozostał starostą

Postautor: Kacperek » pt mar 09, 2018 3:27 pm

Obrazek

W niemal ostatniej chwili, w przerwie dzisiejszych obrad, radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej porozumieli się. Ich trwająca od ponad trzech lat współpraca będzie kontynuowana.

„Ze sobą źle, bez siebie jeszcze gorzej” – to powiedzenie dobrze oddaje stosunki panujące w powiatowej koalicji klubów PiS i PO. Jeszcze dziś rano wydawało się, że dojdzie do przewrotu, w wyniku którego najprawdopodobniej Wojciech Ołdakowski (PiS) i jego koledzy klubowi stracą władzę w starostwie na rzecz lokalnego klubu Nasza Gmina Nasz Powiat (NGNP). Tak się jednak nie stało.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie rozpoczęło się przeszło miesiąc temu, kiedy klub PiS domagał się, aby jego koalicjant respektował zapisy umowy koalicyjnej i zgodził się na powołanie do zarządu powiatu Sergiusza Muszyńskiego. Szef struktur powiatowych partii Kaczyńskiego i współpracownik ministra i posła Mariusza Błaszczaka, miał zastąpić na fotelu wcześniej odwołaną z zarządu i usuniętą z PiS Katarzynę Paprocką. Klub PO jednak nie chciał Muszyńskiego w zarządzie, obawiał się jego silnego charakteru i rozgrywek politycznych pod dyktando regionalnych władz PiS. Wtedy – w kryzysowym momencie – opozycyjny klub Nasza Gmina Nasz Powiat, złożył wniosek o odwołanie starosty i tym samym całego zarządu. Ugrupowanie, którego liderami są były burmistrz Piaseczna Józef Zalewski (jest radnym powiatowym) i były starosta Jan Dąbek (nie jest radnym) rozpoczęło rozmowy zarówno z PO, jak i PiS.

Jednak kluczowe w całym zamieszaniu okazało się ostatnie kilkadziesiąt godzin. PiS zrobił bowiem krok w tył i dla ocalenia Wojciecha Ołdakowskiego w roli starosty, oznajmił, że nie będzie upierał się przy uzupełnieniu zarządu o swojego człowieka (stanowisko to poparły władze regionalne partii). Zwyciężył pogląd, że zostało niewiele czasu do jesiennych wyborów i warto dość dobrą kadencję samorządu powiatu dokończyć razem i w umiarkowanej zgodzie.

Obrazek

Podczas gorączkowych rozmów w przerwie piątkowych obrad zapadła decyzja, że uchwała o głosowaniu za odwołaniem starosty zostanie zdjęta z porządku dziennego. I tak też się stało. Rozwiązanie zgłoszone przez Arkadiusza Strzyżewskiego, szefa klubu PO, poparło 16 radnych z klubów PO i PiS, przeciwnikami było 9 radnych z klubu NGNP.

To że wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej chwili świadczy fakt, że Wojciech Ołdakowski przygotował sobie odpowiedź na zarzuty, które postawiono mu we wniosku o odwołanie. http://piasecznonews.pl/wojciech-oldako ... d-zarzadu/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1686
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Ołdakowski Starosta Powiatu Piaseczyńskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » sob mar 10, 2018 2:23 pm

Obrazek

Karawana idzie dalej. Koalicja trwa https://itvpiaseczno.pl/artykul/karawana-idzie-dalej/395070

Mało kto się spodziewał, że jest sposób, aby koalicja POPiS w Powiecie Piaseczyńskim przetrwała. Już dochodziły głosy, jakoby starosta Ołdakowski pakuje swoje rzeczy i czyści szuflady swojego biurka. Na 44 sesji Powiatu Piaseczyńskiego, która odbyła się gościnnie w sali Urzędu Gminy, pojawił się komplet radnych. Przybyła także liczna grupa mieszkańców. Po kilkunastu punktach programu sesji doszło do tego najbardziej oczekiwanego. I co? I nic. Przewodniczący Rady, Włodzimierz Rasiński zarządził głosowanie nad propozycją zdjęcia z porządku obrad punktu 18 dotyczącego głosowania nad odwołaniem starosty. 16 radnych przychyliło się do wniosku, 9 było przeciw a 1 wstrzymał się. Tym sposobem starosta Ołdakowski zachował swoje stanowisko i tym samym koalicja trwa nadal. Co spowodowało nagłą zmianę zdania radnych PO? Możemy się tylko domyślać. Lider Stowarzyszenia "Nasza Gmina Nasz Powiat" ma swoje zdanie na ten temat. Jakie? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału filmowego.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1898
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spotkanie Co powiat zrobił dla naszych gmin?

Postautor: Redakcja » pn mar 26, 2018 8:57 pm

Obrazek

24 kwietnia 2018 roku w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Ołdakowskim Starostą Piaseczyńskim nt.: Co powiat zrobił dla naszych gmin?
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... szych-gmin
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10928
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wniosek o odwołanie starosty Ołdakowskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » pn kwie 16, 2018 5:43 pm

Obrazek

7 kwietnia br. po raz kolejny grupa radnych Powiatu Piaseczyńskiego złożyła wniosek o odwołanie starosty Wojciecha Ołdakowskiego. Jednocześnie wnioskuje do przewodniczącego Rady, Włodzimierza Rasińskiego o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu aby ten wniosek głosować. Poniżej przedstawiamy dokumenty związane z tym wnioskiem https://itvpiaseczno.pl/artykul/kolejny ... nie/435942

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1898
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Odwołanie ze stanowiska starosty Wojciecha Ołdakowskiego

Postautor: Kacperek » czw kwie 19, 2018 8:09 pm

Obrazek

Opozycja w radzie powiatu ponownie chce rozpatrzenia wniosku o odwołanie ze stanowiska starosty Wojciecha Ołdakowskiego.

W piątek 13 kwietnia Maria Bernacka-Rheims, w imieniu swoim i kolegów z ugrupowania Nasza Gmina Nasz Powiat, złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Jej przedmiotem miałoby być rozpatrzenie wniosku o odwołanie ze stanowiska starosty Wojciecha Ołdakowskiego, który został złożony podczas sesji 7 lutego.

– Chcemy, żeby ten wniosek był normalnie procedowany, ponieważ dotąd nie miało to miejsca – uzasadnia swoją i kolegów decyzję Maria Bernacka-Rheims. Rzecz w tym, że po tym, jak radni z Platformy Obywatelskiej i klubu Nasza Gmina Nasz Powiat zablokowali powołanie Sergiusza Muszyńskiego (PiS) do zarządu powiatu, opozycja dorzuciła jeszcze wniosek o odwołanie Ołdakowskiego. I choć wszystko wskazywało na to, że Platforma Obywatelska przeszła na stronę opozycji, podczas marcowej sesji wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski zawnioskował w imieniu PO o zdjęcie z porządku obrad uchwały dotyczącej odwołania starosty. Tym razem głosami koalicji wniosek ten został przyjęty. Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje opozycji, która chce, żeby starosta odniósł się do stawianych mu zarzutów. A te dotyczą między innymi zmian kadrowych, w tym przerostu zatrudnienia, niewłaściwego nadzoru nad podwładnymi, niewykonywanie wszystkich uchwał rady, w tym takich, które narażają powiat na straty oraz niesatysfakcjonujący sposób odpowiadania na interpelacje i pytania radnych.

Poproszony o komentarz starosta Wojciech Ołdakowski odpowiada:

– Komentarz może być tylko jeden: wybory. Każdy chce zaistnieć. Byłem przesłuchiwany przez Komisję Rewizyjną. I nie tylko ja. Mam też poparcie obu związków zawodowych, a podobno mój sposób traktowania podwładnych budzi zastrzeżenia – mówi ze spokojem.

Sesja nadzwyczajna jest zaplanowana w najbliższy czwartek 19 kwietnia na godzinę 15.00. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -podejscie
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1686
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Nie odwołali Wojciecha Ołdakowskiego ze stanowiska

Postautor: Ivona » śr kwie 25, 2018 10:48 am

Obrazek

Niespodzianek nie było – radni nie odwołali Wojciecha Ołdakowskiego ze stanowiska.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, zwołanej na wniosek opozycji 19 kwietnia, zajęto się złożonym jeszcze na początku lutego wnioskiem grupy radnych o odwołanie ze stanowiska starosty Wojciecha Ołdakowskiego. Zgodnie z przepisami, radni mieli się ustosunkować do wniosku podczas sesji zwołanej miesiąc później, ale wówczas wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski zawnioskował w imieniu PO o zdjęcie z porządku obrad uchwały dotyczącej owego wniosku. Koalicyjna większość (PO i PiS) wniosek poparła i tym samym sprawa wydawała się zamknięta. Ale nie dla opozycji, która uważała, że jej wniosek powinien być poddany po głosowanie.

Wniosek musi być rozpatrzony

– Czego się boicie? – pytał retorycznie podczas sesji Józef Zalewski. – Przecież i tak macie większość, więc wiadomo, że nas przegłosujecie, ale chodzi o porządek prawny; wniosek powinien być procesowany – podkreślił.

W okresie między sesjami zarzutami stawianymi Wocjechowi Ołdakowskiemu zajęła się komisja rewizyjna, która przesłuchała nie tylko starostę, ale również osoby z jego otoczenia, w tym reprezentantów związków zawodowych (jeden z zarzutów dotyczył nieprawidłowości w sposobie traktowania pracowników). Niewielką większością głosów 4:3 komisja poparła wniosek o odwołanie.

– Zawsze jestem otwarty na krytykę, a jeśli ta krytyka jest merytoryczna, biorę ją pod uwagę – odpowiedział Ołdakowski na pytanie Marii Bernackiej-Rheims czy dokonał jakiejś weryfikacji swojego postępowania odkąd postawiono mu zarzuty. Wyjaśnił też radnym, skąd wziął się wzrost liczby pracowników.

Starosta się tłumaczy

– Przejęliśmy pracowników dawnego Zarządu Dróg Powiatowych i późniejszej Spółki Infrastrukturalnej, zmieniliśmy umowy-zlecenia na umowy o pracę tam, gdzie mogło dochodzić do nieprawidłowości (wykonawca umowy raz był pracownikiem, a raz petentem) – wyliczał. Zwiększenie zatrudnienia w wydziałach komunikacji, architektoniczno-budowlanym czy kancelarii tłumaczy wzrostem liczby załatwianych przez urzędników spraw o kilkadziesiąt procent.

– Szanowni państwo, ktoś to wszystko musi przerobić – zauważył starosta podając konkretne liczby składanych wniosków. Przerost zatrudnienia był głównym tematem prac komisji rewizyjnej. Maria Mioduszewska zwróciła uwagę, że w jej odczuciu, skoro komisja jest powołana do badania prawidłowości działania organów władzy samorządowej, to wynik jej prac powinien być dla rady wiążący.

– Głosowanie komisji nad wnioskiem miało charakter polityczny, głosy rozłożyły się według klubów – zauważył jeden z jej członków Jerzy Lichocki. Ta opinia spotkała się z krytyką Roberta Kornberga.

– Komisja starała się pracować merytorycznie, ja z żadnym klubem wtedy umowy nie podpisywałem, poza tym z tego, co mi wiadomo, to nie wszyscy członkowie komisji należą do klubów (miał na myśli Honoratę Kalicińską – uwaga red.) – bronił wyniku głosowania Kornberg.

Ostatecznie w tajnym głosowaniu nad wnioskiem o odwołaniem Wojciecha Ołdakowskiego ze stanowiska starosty, a tym samym całego zarządu, za było 7 osób, przeciw 15, a 5 wstrzymało się do głosu (jedną z nich był sam starosta, do czego przyznał się w wystąpieniu po głosowaniu).

– Dziękuję tym, którzy mnie poparli, mam nadzieję, że w ostatnich miesiącach uda mi się ich przekonać do swoich działań – powiedział po ogłoszeniu wyników Wojciech Ołdakowski. – To było dla mnie bardzo trudne doświadczenie i postaram się go na unikać na przyszłość – dodał. http://www.przegladpiaseczynski.pl/spol ... ta-zostaje
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Starosta powiatu z mniejszą pensją

Postautor: Beata » pt lip 20, 2018 7:00 pm

Obrazek

– Nie przychodzę tu dla pieniędzy – oświadczył podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta Wojciech Ołdakowski i zaapelował do radnych o przegłosowanie uchwały o obniżeniu swojej pensji.

– W związku z wejściem w życie rozporządzenia bardzo proszę o podjęcie uchwały – powiedział starosta Ołdakowski. – Proszę by nikt nie wpadł na pomysł, aby być przeciw. Ta obniżka mojego wynagrodzenia wynosi 960 złotych. Ja się temu podporządkowuje. Były pomysły by obniżyć podstawę, ale podwyższyć dodatek, ale ja jestem temu przeciwny.

– Wojtku! Z całym szacunkiem dla twojej postawy, ale uważam, że za godziwą pracę należą się godziwe pieniądze – skomentował radny Tadeusz Sztop. – Nie gniewaj się, ale ja uważam, że to populistyczny gest.

– Ja się zgadzam, że za godziwą pracę godziwa płaca, ale praca jest taka, jaka jest – skrytykowała starostę radna Maria Bernacka-Rheims. – Czy członkowie zarządu będą również mieli obniżone wynagrodzenie?

– Zgodnie z przepisami będzie ono obniżone – zapowiedział starosta, a radna poprosiła o pisemną informację w tej sprawie. Na zakończenie radny Michał Grzesło tradycyjnie poprosił o zamknięcie dyskusji. Radni przegłosowali obniżenie pensji starosty piaseczyńskiego. https://piasecznonews.pl/starosta-z-mniejsza-pensja/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości