Wojciech Ołdakowski - Starosta Powiatu Piaseczyńskiego

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Wniosek o odwołanie Starosty Ołdakowskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » czw lut 08, 2018 11:20 am

Obrazek

Nie dla Sergiusza Muszyńskiego. Wniosek o odwołanie starosty Ołdakowskiego https://itvpiaseczno.pl/artykul/nie-dla-sergiusza-muszynskiego/389181

Wniosek o odwołanie Starosty Ołdakowskiego za całokształt jego pracy na rzecz Powiatu Piaseczyńskiego. Na 42 sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, jednym z punktów było głosowanie nad powołaniem ns stanowisko członka Zarządu Powiatu, Sergiusza Muszyńskiego wskazanego przez starostę Wojciecha Ołdakowskiego. Tajemnicą Poliszynela było, że wskazany kandydat nie cieszy się popularnością wśród koalicjanta PiSu, radnych Platformy Obywatelskiej i radni PO wraz z radnymi Naszej Gminy, Naszego Powiatu zagłosowali przeciw tej kandydaturze. Za było 7 głosów 15 przeciw. Jeden głos był nieważny. Zaraz po głosowaniu na powołanie członka Zarządu i porażce Sergiusza Muszyńskiego, radna Maria Bernacka-Rheims zgłosiła wniosek podpisany przez 8 radnych o odwołanie z funkcji Starosty Piaseczyńskiego, Wojciecha Ołdakowskiego. Ten wniosek będzie procedowany na kolejnej sesji 9 marca. Jednym z powodów zgłoszenia takiego wniosku jest naruszanie praw pracowniczych przez obecnego starostę. Cały wniosek dostępny poniżej:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1807
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wojciech Ołdakowski pozostał starostą

Postautor: Kacperek » pt mar 09, 2018 3:27 pm

Obrazek

W niemal ostatniej chwili, w przerwie dzisiejszych obrad, radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej porozumieli się. Ich trwająca od ponad trzech lat współpraca będzie kontynuowana.

„Ze sobą źle, bez siebie jeszcze gorzej” – to powiedzenie dobrze oddaje stosunki panujące w powiatowej koalicji klubów PiS i PO. Jeszcze dziś rano wydawało się, że dojdzie do przewrotu, w wyniku którego najprawdopodobniej Wojciech Ołdakowski (PiS) i jego koledzy klubowi stracą władzę w starostwie na rzecz lokalnego klubu Nasza Gmina Nasz Powiat (NGNP). Tak się jednak nie stało.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie rozpoczęło się przeszło miesiąc temu, kiedy klub PiS domagał się, aby jego koalicjant respektował zapisy umowy koalicyjnej i zgodził się na powołanie do zarządu powiatu Sergiusza Muszyńskiego. Szef struktur powiatowych partii Kaczyńskiego i współpracownik ministra i posła Mariusza Błaszczaka, miał zastąpić na fotelu wcześniej odwołaną z zarządu i usuniętą z PiS Katarzynę Paprocką. Klub PO jednak nie chciał Muszyńskiego w zarządzie, obawiał się jego silnego charakteru i rozgrywek politycznych pod dyktando regionalnych władz PiS. Wtedy – w kryzysowym momencie – opozycyjny klub Nasza Gmina Nasz Powiat, złożył wniosek o odwołanie starosty i tym samym całego zarządu. Ugrupowanie, którego liderami są były burmistrz Piaseczna Józef Zalewski (jest radnym powiatowym) i były starosta Jan Dąbek (nie jest radnym) rozpoczęło rozmowy zarówno z PO, jak i PiS.

Jednak kluczowe w całym zamieszaniu okazało się ostatnie kilkadziesiąt godzin. PiS zrobił bowiem krok w tył i dla ocalenia Wojciecha Ołdakowskiego w roli starosty, oznajmił, że nie będzie upierał się przy uzupełnieniu zarządu o swojego człowieka (stanowisko to poparły władze regionalne partii). Zwyciężył pogląd, że zostało niewiele czasu do jesiennych wyborów i warto dość dobrą kadencję samorządu powiatu dokończyć razem i w umiarkowanej zgodzie.

Obrazek

Podczas gorączkowych rozmów w przerwie piątkowych obrad zapadła decyzja, że uchwała o głosowaniu za odwołaniem starosty zostanie zdjęta z porządku dziennego. I tak też się stało. Rozwiązanie zgłoszone przez Arkadiusza Strzyżewskiego, szefa klubu PO, poparło 16 radnych z klubów PO i PiS, przeciwnikami było 9 radnych z klubu NGNP.

To że wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej chwili świadczy fakt, że Wojciech Ołdakowski przygotował sobie odpowiedź na zarzuty, które postawiono mu we wniosku o odwołanie. http://piasecznonews.pl/wojciech-oldako ... d-zarzadu/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1344
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Ołdakowski Starosta Powiatu Piaseczyńskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » sob mar 10, 2018 2:23 pm

Obrazek

Karawana idzie dalej. Koalicja trwa https://itvpiaseczno.pl/artykul/karawana-idzie-dalej/395070

Mało kto się spodziewał, że jest sposób, aby koalicja POPiS w Powiecie Piaseczyńskim przetrwała. Już dochodziły głosy, jakoby starosta Ołdakowski pakuje swoje rzeczy i czyści szuflady swojego biurka. Na 44 sesji Powiatu Piaseczyńskiego, która odbyła się gościnnie w sali Urzędu Gminy, pojawił się komplet radnych. Przybyła także liczna grupa mieszkańców. Po kilkunastu punktach programu sesji doszło do tego najbardziej oczekiwanego. I co? I nic. Przewodniczący Rady, Włodzimierz Rasiński zarządził głosowanie nad propozycją zdjęcia z porządku obrad punktu 18 dotyczącego głosowania nad odwołaniem starosty. 16 radnych przychyliło się do wniosku, 9 było przeciw a 1 wstrzymał się. Tym sposobem starosta Ołdakowski zachował swoje stanowisko i tym samym koalicja trwa nadal. Co spowodowało nagłą zmianę zdania radnych PO? Możemy się tylko domyślać. Lider Stowarzyszenia "Nasza Gmina Nasz Powiat" ma swoje zdanie na ten temat. Jakie? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału filmowego.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1807
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spotkanie Co powiat zrobił dla naszych gmin?

Postautor: Redakcja » pn mar 26, 2018 8:57 pm

Obrazek

24 kwietnia 2018 roku w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Ołdakowskim Starostą Piaseczyńskim nt.: Co powiat zrobił dla naszych gmin?
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... szych-gmin
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 9753
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wniosek o odwołanie starosty Ołdakowskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » pn kwie 16, 2018 5:43 pm

Obrazek

7 kwietnia br. po raz kolejny grupa radnych Powiatu Piaseczyńskiego złożyła wniosek o odwołanie starosty Wojciecha Ołdakowskiego. Jednocześnie wnioskuje do przewodniczącego Rady, Włodzimierza Rasińskiego o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu aby ten wniosek głosować. Poniżej przedstawiamy dokumenty związane z tym wnioskiem https://itvpiaseczno.pl/artykul/kolejny ... nie/435942

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1807
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości