Koniec koalicji PO z PiS w powiecie piaseczyńskim?

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Oświadczenie Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej

Postautor: Kacperek » wt mar 13, 2018 6:59 pm

Obrazek

OŚWIADCZENIE KLUBU RADNYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego

W związku ze złożonym wnioskiem o odwołanie Wojciecha Ołdakowskiego z funkcji starosty powiatu piaseczyńskiego - po analizie wszystkich za i przeciw - uznaliśmy, że zmiany wprowadzane kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi byłyby niepotrzebnym i niezrozumiałym dla naszych mieszkańców zamieszaniem.

Alternatywne rozwiązania są dla nas trudne do przyjęcia, zarówno ze względu na sformułowane propozycje personalne, jak i na różnice w poglądach na temat sposobu funkcjonowania i roli powiatu jako jednostki samorządowej.

Stoimy na stanowisku, że dla dalszego spokojnego funkcjonowania starostwa korzystniejsze będzie zachowanie status quo. Uważamy, że do końca obecnej kadencji zarząd powinien funkcjonować w trzyosobowym składzie. Do tego konieczna jest zmiana Statutu Powiatu. W tej sprawie złożyliśmy już - na ostatniej sesji - stosowny wniosek.

Jako radni Platformy Obywatelskiej jesteśmy przede wszystkim samorządowcami, a za swój główny cel i obowiązek uznajemy spokojne i skuteczne działanie na rzecz mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Dlatego cenimy sobie fakt, że - mimo trwającego na górze ostrego sporu politycznego i radykalizacji nastrojów - do tej pory udało nam się skutecznie pracować i unikać upolityczniania naszej działalności.

Jednocześnie deklarujemy, że wszelkie zarzuty jakie padły pod adresem starosty we wniosku o jego odwołanie, dotyczące polityki zatrudnienia będą przez nas rzetelnie przeanalizowane, a jeśli którykolwiek z nich znajdzie potwierdzenie będziemy odpowiednio reagować.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej
https://www.facebook.com/PlatformaObywa ... =3&theater
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1279
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Koniec koalicji PO z PiS w powiecie piaseczyńskim?

Postautor: wdolinski » wt mar 13, 2018 7:40 pm

Cytaty niedawnych sojuszników z KOD, gdy członkowie piaseczyńskiej PO razem z nimi na schodach sądu wołała "Precz z PiS"

"Dlatego nie mam zaufania do wiarygodności PO - sądziłem że pis będzie izolowany. Sprawę wygrali najostrzejsi jastrzębie pisowscy

To oświadczenie i trwanie PO w koalicji z PiS-em uważam za ogromny błąd przed wyborami jesiennymi. Z jednej strony orzemy glebę w gminie Nadarzyn, aby nie dopuścić do przejęcia jej przez PiS, a z drugiej poklepujemy PiS w Piasecznie po pleckach. Czy PiS w Piasecznie wyrzekł się zakusów na demokrację? Czy ma innego prezesa niz Jarosław Kaczyński? Co mamy powiedzieć wyborcom, którzy liczą na nasze zdecydowanie i determinację w sprawach demokracji i UE?

Pisiory się dziś z nas śmieją :(.

Niestety... osiągnęli co chcieli czyli utrzymali starostę... A to byłby taki piękny strzał w mazowiecki pis - najpierw nadarzyn potem utrata starosty w Piasecznie.

I mam już dziś pytanie do PO w Piasecznie. Czy jak na jesieni do drugiej tury przejdzie w wyborach kandydat PiS i PSL, to popierać będziecie pisiora? A nie jest to teoria, ponieważ obecny burmistrz nie startuje, a PiS w sondażach ma się dobrze na naszym terenie."

Źródło https://www.facebook.com/groups/1119867 ... 562848875/
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1191
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Poprzednia

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości