Dlaczego nie chcę mieć dzieci?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Dlaczego nie chcę mieć dzieci?

Postautor: Jankes » czw lip 05, 2007 2:33 pm

W gazecie wyborczej ukazał się super artykuł: Dlaczego nie chcę mieć dzieci?
------------------------------------------------------------------------------------
Ludzie nie decydują się na potomstwo wydawałoby się z czysto egoistycznych pobudek. Nie po to uczymy się, pracujemy i inwestujemy w siebie, żeby potem ograniczać się do gotowania zupek i prania pieluch. Jednak przyczyna leży gdzie indziej. To tradycyjny model polskiej rodziny, wyniesiony z domu i wpajany nam od dzieciństwa, jest najskuteczniejszym środkiem antykoncepcyjnym
------------------------------------------------------------------------------------
Dalej przeczytacie na stronie: www.gazetawyborcza.pl/1,82535,4282563.html Co wy myślicie o dzieciach. Ja nie mam dzieci i na razie nie chcę mieć. Może kiedyś dojrzeje we mnie ta decyzja, ale na razie omijam temat dalekim łukiem. Co wy myślicie na ten temat? Czy zgadzacie się z tym co zostało napisane w artykule? Zapraszam do rozmowy.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Na ratunek brzuszkowe

Postautor: kameleon » pt lip 06, 2007 8:58 am

Dziś w gazecie METRO pojawił się artykuł informujący, że są kolejne pomysły rządu na ocalenie populacji. Najbiedniejsze kobiety mają dostać 160 zł za każdy miesiąc ciąży, świeżo upieczeni ojcowie - trzy dni obowiązkowego urlopu.

Zachętę do rodzenia dzieci przedstawili tym razem senatorowie PiS. Nie są to co prawda szalone pomysły w stylu zakazania używania prezerwatyw, które kilka miesięcy temu lansowali politycy LPR, jednakże i tak mogą budzić wątpliwości. Czego się dowiedzieliśmy? Politycy z izby wyższej uznali, że opóźnia się wprowadzanie w życie ustaw prorodzinnych szumnie zapowiadanych przez rząd Jarosława Kaczyńskiego. Mają więc własne propozycje. Po pierwsze, trzeba pochwalić te kobiety, które mimo złej sytuacji materialnej zdecydowały się rodzić. W nagrodę mają dostawać co miesiąc 160 zł przez całą ciążę. Warunki są dwa - w rodzinie dochód na głowę nie może przekraczać 504 zł, a kobieta zrezygnuje potem z 1 tys. zł zasiłku z tytułu urodzenia dziecka. Dokumentem pozwalającym na odbieranie brzuszkowego będzie zaświadczenie lekarskie, że kobieta rzeczywiście jest przy nadziei.

więcej na stronie: http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,4294461.html

Kto po przeczytaniu tych słów pomyślał: "Chcę mieć dziecko"?
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Skuci » pn lip 09, 2007 10:10 am

Artykuł z GAZETY to spojrzenie faceta na sprawę.

I w zasadzie zgadzam się z tym, tzn uważam, że większość facetów tak sądzi.
Mój mąż miał 25 lat, gdy urodził się 1 syn. Przerosło go to. 3 lata bez kontaktu z dzieckiem. Mieszkaliśmy najpierw z rodzicami w mieszkaniu. Zero oszczędności, samochód na kredyt. Wakacje spędzane osobno, bo pobyt nad morzem z dzieckiem jest nudny.
Teraz ma 32 lata i super kontakt z drugim, 10 miesięcznym synkiem. To kwestia dojrzałości.
żyjemy bez super wakacji, z mieszkaniem na kredyt. Jesteśmy szczęśliwi, choć żyjemy trochę obok siebie. Dzieci zmieniają wiele (może są takie związki, gdzie się niewiele zmienia). Często padam na twarz wieczorami, nie wyrabiam się z obowiązkami domowymi i walczę ze stereotypem rodziny wymagając więcej od męża. Popadam w depresję i chcę odpocząć od dzieci. Uważam to za normalne i nie chcę być umęczoną Matką Polką. Pracuję. Jedno dziecko w szkole, drugie u mojej mamy.

Artykuł z MERTA to kwestia kasy.

Nigdy nie zgodziłabym się na dziecko z powodu kasy, którą miałabym dostać. Rodzicielstwo to odpowiedzialnosć nie biznes.
Oczywiście dostałam becikowe za 2 dziecko :) Przeznaczyłam na dodatkowe szczepienia.
Kasa dla potrzebujących jest potrzebna. A może nie kasa, tylko pomoc rzeczowa. Podobnie jak pomoc ze strony państwa i pracodawców.

Urlop dla ojca to dobra sprawa, o ile nie wykorzysta tego na "pępkowe". Faceta do opieki nad dzieckiem nie zmusisz, ale znam takich, którzy się sprawdzają w tej roli.

Pozostają jeszcze dwie kwestie:
Im dłużej będziesz zwlekać, tym trudniej będzie zdecydować się na dziecko, bo jest wygodnie, tak jak jest.
Coraz częściej zdarzają się problemy z zajściem w ciążę lub utrzymaniem ciąży. Zaplanujesz sobie urodzenie dziecka później a tu okazuje się, że trzeba się najpierw podleczyć. Wtedy czas Cie gania i jesteś trochę zła na siebie.

Urodziłam dzieci w wieku 27 i 33 lat. Mogę podzielić się wieloma uwagami lub udzielić porad. Nie tylko kobietom. Facetom mogę podpowiedzieć, w czym mogliby pomóc partnerce - matce lub czego lepiej żeby nie robili.

Myślałam nawet o rozwinięciu tematu chorób dziecięcych. Mam duże doświadczenie w temacie zapalenia krtani i komplikacji ospy.[/list]
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: Jankes » pn lip 09, 2007 12:04 pm

Dość ciekawe spojrzenie na temat i muszę przyznać, że widać w twojej wypowiedzi że masz w tym temacie bardzo duże doświadczenie. Jak z dziewczyną zdecyduję się na dziecko, to nie omieszkam poradzić się u doświadczonej osoby np: Ciebie. Przy dziecku trzeba zmienić system wartości i priorytetów. Na razie zarówno ja, jak i dziewczyna chcemy korzystać z życia bez zahamowań (imprezy itp).
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skuci » pn lip 09, 2007 12:23 pm

Nie ma problemu. Nie wstydzę się swoich problemów, czy słabości. Z perspektywy czasu staram się spojrzeć na niektóre rzeczy obiektywnie. Jak problem jest gorący jestem bardzo subiektywna.
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: Jankes » pn lip 09, 2007 1:01 pm

Nie ma problemu.

Dzięki. Przy okazji skorzystam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości

cron