Internauci chcą rozwiązać Sejm i odwołać prezydenta

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Internauci chcą rozwiązać Sejm i odwołać prezydenta

Postautor: Jankes » śr cze 06, 2007 2:27 pm

Wrocławska internautka Justyna Romanowska wspólnie z grupą znajomych chce obalić rządy PiS. Na swojej stronie internetowej ogłosiła, że zbierze pół miliona podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

www.referendum2007.org

Justyna Romanowska stworzyła stronę internetową pod tytułem "Projekt referendum - czas najwyższy wstać z kanapy". Chce zebrać pół miliona podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum, które umożliwiłoby odwołanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i rozwiązanie Sejmu: "Czas najwyższy wstać z kanapy i zebrać chociaż 10 podpisów wśród najbliższej rodziny. Możemy zmieniać świat na lepszy, trzeba tylko chcieć. Narzekaniem w domowym zaciszu doprowadzimy samych siebie do upadku".

Romanowska: - Mam dość kpin z konstytucji, prób łamania charakterów na masową skalę, kryminalistów w rządzie RP, obrażania i poniżania najbardziej zasłużonych dla Polski osób. Jestem wściekła na to, co się w tym kraju wyrabia. Kobieta strzela sobie w łeb w obecności policji, zakłada się podsłuchy w szpitalu, minister nazywa chirurga mordercą.

Odkąd powstała strona referendum2007.org Romanowska dostaje setkę e-maili dziennie: - Ludzie albo zagrzewają mnie do walki, albo obrzucają inwektywami. Zaklejone koperty z podpisami, które przychodzą z całej Polski, deponowane są u notariusza w Szczecinie.

Najnowszy pomysł Romanowskiej i jej znajomych to zarejestrowanie stowarzyszenia. Internauci mają się zebrać 30 czerwca w Warszawie. Internautka liczy, że akcja referendalna odniesie sukces i uda się zebrać pół miliona podpisów. A wtedy przekaże wniosek marszałkowi Sejmu Ludwikowi Dornowi. - Wiem, że może go wrzucić do kosza - komentuje. - Ale jeśli ma jaja, to tego nie zrobi. Czuję, że ludzie myślą podobnie jak ja. Potrzebny jest tylko impuls do działania.

- Nie boi się pani szykan ze strony władzy, którą chce obalić? - pytamy. - Niczego się nie boję. Może tylko, żeby telewizja publiczna nie zrobiła ze mnie wariatki - mówi Romanowska.

źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,4205231.html

CO WY NA TO SĄSIEDZI?
:pisze:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » śr cze 06, 2007 2:35 pm

Podpisuje się pod tym. Chcę referendum! Popieram Justynę Romanowską!
:good:
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Ta akcja nie ma szans powodzenia

Postautor: Martin » śr cze 06, 2007 2:46 pm

Dr Mariusz Jabłoński, Katedra Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego:
- Akcja wrocławskiej internautki nie będzie miała żadnych skutków prawnych. Oczywiście ma ona możliwość zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum. Ale z całą pewnością marszałek Sejmu nie będzie miał żadnych podstaw, by poddać go pod głosowanie w Sejmie. W naszym systemie prawnym nie ma możliwości odwołania prezydenta w referendum ogólnokrajowym. Nie ma takiej instytucji odwoławczej, która pozwalałaby pozbawić urzędu głowę państwa w drodze głosowania powszechnego. Choć artykuł 125 Konstytucji RP mówi wprawdzie, że referendum ogólnokrajowe może być przeprowadzone w "sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa", to w literaturze przedmiotu i orzecznictwie przyjęte jest, że nie dotyczą one spraw personalnych. O złożeniu z urzędu prezydenta RP w trakcie trwania kadencji może zdecydować na przykład Trybunał Stanu, bo to on orzeka o odpowiedzialności głowy państwa. Posła i senatora w czasie trwania kadencji również nie można odwołać w drodze głosowania powszechnego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4206766.html
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » śr cze 06, 2007 8:37 pm

Popieram Justynę Romanowską, ale chyba pan Dr Mariusz Jabłoński w informacji, którą podał Martin dość dosadnie dał nam do zrozumienia, że akcja wrocławskiej internautki nie będzie miała żadnych skutków prawnych. Szkoda.

Załącznik: http://www.wrzuta.pl/audio/tFUzhSP9zg/w ... zpospolita
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Loonna » pn cze 11, 2007 1:02 pm

Podpisuje sie obiema rekoma pod tym referendum! Szkoda, ze nie przeniesie to jednak zamierzonego skutku.... Jakis sposob na te przebrzydle kaczory i Co musi byc.........
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: PESTKA35 » pn cze 11, 2007 1:42 pm

referendum!!!!!!!!!!!
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KaroGro i 11 gości