PiS idzie na wojnę z palaczami

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

PiS idzie na wojnę z palaczami

Postautor: kameleon » wt cze 05, 2007 8:42 am

Nie zapalisz już w samochodzie, w pracy, urzędzie, pubie i restauracji. A gdzie będziesz mógł sięgnąć po papierosa? W więzieniu i szpitalu psychiatrycznym. Jeszcze w tym roku Sejm może uchwalić przepisy o całkowitym zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych - pisze "Dziennik". Pierwsze czytanie projektu ustawy w poniedziałek.

dalej: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4202799.html
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: PESTKA35 » wt cze 05, 2007 8:44 am

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ojej to tylko nam isc do wiezienia i do szpitala psychiatrycznego :lol: :lol: :lol: jejku nie maja sie czym zajmowac :rozpacz:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: kameleon » wt cze 05, 2007 8:45 am

PESTKA35 pisze:jejku nie maja sie czym zajmowac

Wybrana została partia polityczna (czytaj PiS), która zajmuje się "duperelami".
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Loonna » wt cze 05, 2007 12:48 pm

To jest paranoja! Nawet we wlasnym samochodzie nie bedzie mozna zapalic!!! Kim oni sa zeby o tym decydowac!!?? Jest tyle waznych i pomijanych kwestii a te debile zajmuja sie pierdolami! Krew zalewa jak sie na to wszystko patrzy :evil:

Moze niedlugo wymysla, ze nie bedzie mozna pic wina do kolacji bo cos tam.... :evil: :rozpacz: :rozpacz:
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin z Uwielin » wt cze 05, 2007 1:31 pm

Ej no ludzie, przestańcie tak psioczyć, ja nie jestem zwolennikiem Kaczyńskich & company, ale to przecież nie jest do końca złe, może faktycznie z tym paleniem w samochodach przesadzili, ale reszta jest moim zdaniem OK. Może to nie jest sprawa najważniejsza, ale zawsze "coś".
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: Loonna » wt cze 05, 2007 2:16 pm

Bez przesady, zyjemy w wolnym kraju! Do czego to jest podobne???!!! Ale akcyze coraz wyzsza moga wprowadzac..... :evil:
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin z Uwielin » śr cze 06, 2007 7:41 am

Jakim wolnym kraju? nie rozumiem - możesz nieco rozwinąć.
Wg wszelkiej posiadanej mi wiedzy jeśli ktoś pali to truje nie tylko siebie ale i tych co są w pobliżu
jaka więc to jest wolność, co przez nią rozumiesz??
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: Skuci » śr cze 06, 2007 8:32 am

W dużej częsci popieram zakaz. Nie palę i nie mam ochoty wdychać dymu na klatce schodowej, na przystanku, w autobusie, itd. I gdzie moja wolność? W domu, czy samochodzie niech sobie ludzie robią, co chcą. Chociaż miałabym małe "ale" jeśli chodzi o obecność dzieci. W restauracjach, pubach itd w salach wyznaczonych jak najbardziej.
Miejsca publiczne chciałbym mieć "czyste"
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: kameleon » śr cze 06, 2007 8:39 am

Uważam, że nie powinno być palaczy w restauracjach. W wielu knajpach warszawskich do których chodzę są co prawda wydzielone miejsca dla palaczy, ale jak się okazuje w praktyce to miejsce (stolik) dla palaczy sąsiaduje z tym dla osób które nie palą. To paranoja. Powinny być w restauracjach wydzielone osobne miejsca dla palaczy lub oddzielne pomieszczenia. Co samochodów i mieszkań, to niech sobie palą, to w końcu ich zdrowie i rak płuc ;)
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Marcin z Uwielin » śr cze 06, 2007 8:59 am

Ufff, wreszcie ktoś mnie poprał - a już myślałem że wyjdę na PiS-owca ;) .
Ach i jeszcze jedno - jakby ktoś twierdził, że palacz nie zrozumie palącego, chciałbym powiedzieć, że paliłem papierosy przez 7 lat.
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: kameleon » śr cze 06, 2007 9:15 am

Marcin z Uwielin pisze:chciałbym powiedzieć, że paliłem papierosy przez 7 lat.

Gratuluję, że wyszedłeś z nałogu
:good:
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Loonna » śr cze 06, 2007 12:52 pm

Nie toleruje zadnej dyskryminacji i jezeli panstwo naklada na papierosy tak wysoka akcyze i sa one towarem ogolno dostepnym i NIE ZAKAZANYM to nie ma prawa wprowadzac tego typu ograniczen. Owszem zgadzam sie jak najbardziej, ze palenie powinno, wrecz musi byc zakazane w srodkach komunikacji miejskiej, bibilotekach, muzeach, kinach i tego typu obiektach oraz w obiektach gdzie przebywaja dzieci ale nie w pubach, restauracjach czy klubach. To, ze stoliki dla palacych i niepalacych stoja obok siebie jest juz wina wlascicieli lokali i to oni powinni ponosic za to odpowiedzialnosc. Powinni rowniez zadbac o odpowiedni system klimatyzacji zeby dym papierosowy nie przeszkadzal ludziom niepalacym. W wielu miejscach dokladnie tak to wyglada. A moze tak niepalacy powinni miec wyznaczone sale dla siebie.....
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin z Uwielin » śr cze 06, 2007 1:24 pm

Ja chciałbym powiedzieć jedno - Polska dzięki tej ustawie dołączy do cywilizowanych państw Unii Eurpoejskiej.
Niedawno zakaz palenia wprowadzono w PUB-ach w Anglii, Irlandii oraz jeśli się nie mylę w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: Marcin z Uwielin » śr cze 06, 2007 1:28 pm

kameleon pisze:
Marcin z Uwielin pisze:chciałbym powiedzieć, że paliłem papierosy przez 7 lat.

Gratuluję, że wyszedłeś z nałogu
:good:


Taaa, wyszedłem z nałogu, ale okupiłem to wzrostem masy tłuszczowej - w ciągu 2 m-cy ok 16kg, a potem to już tylko więcej.
Nie chcę przez to powiedzieć, że tak musi być. To tylko i wyłącznie moja wina że papierosy zastępowałem nieodpowiednimi łakociami typu: batony, paluszki i inne kaloryczne smakołyki zamiast owocami i warzywami typu marchewka.
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: Jankes » śr cze 06, 2007 2:01 pm

Marcin z Uwielin pisze:Taaa, wyszedłem z nałogu, ale okupiłem to wzrostem masy tłuszczowej - w ciągu 2 m-cy ok 16kg

Marcin wiele osób wychodząc z nałogu palenia papierosów - tyje! Tak więc nie przejmuj się i wsiadaj na rower (latem można trochę zrzucić) ;)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron