Order Orła Białego dla Michnika - czy to żart?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Postautor: ola » wt lis 09, 2010 11:55 pm

AsgAarD_xxx pisze:http://seawolf.salon24.pl/238840,legendarnie-obiektywna-kublik-czyli-fakt-prasowy
Tutaj jest o tym nieco więcej.
Co prawda nie jest to link do poważnej gazety, ale sama wiesz, że w "Wyborczej" raczej tego nie zamieszczą


no poważne i obiektywne jak sie patrzy :) informacja z bloga
w Wyborczej wiem że nie, ale miałam nadzieje że macie coś pewnego, bo to dla mnie jest plotka, niepotwierdzona ( wcale nie wykluczam że może okazać się prawdą:)

To tak jakbyś powołał się na wypowiedzi na tym forum.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » śr lis 10, 2010 12:15 am

ola pisze:
To tak jakbyś powołał się na wypowiedzi na tym forum.


Olcia, za to dla Ciebie "riposta roku" ode mnie.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 10, 2010 12:16 am

ola pisze:no poważne i obiektywne jak sie patrzy :) informacja z bloga
w Wyborczej wiem że nie, ale miałam nadzieje że macie coś pewnego, bo to dla mnie jest plotka, niepotwierdzona ( wcale nie wykluczam że może okazać się prawdą:)


A co dla Ciebie byłoby pewne? Gdyby sam Bronisław zarejestrował się na forum i potwierdził to, o czym było trąbione w prasie i telewizji kilka lat temu?

Teraz nie jest tak łatwo dokopać się do informacji z początku lat 90. A do informacji, które mogą być niekorzystne dla ludzi o Jedynych Słusznych Poglądach, dokopać się jeszcze trudniej.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lis 10, 2010 12:27 am

stentonik pisze:ola napisał:


To tak jakbyś powołał się na wypowiedzi na tym forum.


Olcia, za to dla Ciebie "riposta roku" ode mnie.


Obiecuje to sobie wydrukować i w ramki wsadzić :) hahaha

AsgAarD_xxx pisze:Teraz nie jest tak łatwo dokopać się do informacji z początku lat 90. A do informacji, które mogą być niekorzystne dla ludzi o Jedynych Słusznych Poglądach, dokopać się jeszcze trudniej.


To umieszczaj informacje które możesz potwierdzić, bo szykanować kogoś jest łatwo, ale potem przyznać się do błędu że kogoś się obraziło lub napisało nieprawdę już ciężej.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 10, 2010 12:40 am

ola pisze:To umieszczaj informacje które możesz potwierdzić, bo szykanować kogoś jest łatwo, ale potem przyznać się do błędu że kogoś się obraziło lub napisało nieprawdę już ciężej.


Ale to jest informacja w 101% prawdziwa. To, że nie chce mi się grzebać w necie, żeby podać Ci link z gazety czy strony, którą Ty uważasz za słuszną, to już inna sprawa.

To tak, jak w tej dykteryjce o gościu, który na widok nosorożca w ZOO krzyknął: "Nieprawda! Takie zwierzęta nie istnieją"...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lis 10, 2010 12:44 am

AsgAarD_xxx pisze:ola napisał:

To umieszczaj informacje które możesz potwierdzić, bo szykanować kogoś jest łatwo, ale potem przyznać się do błędu że kogoś się obraziło lub napisało nieprawdę już ciężej.


Ale to jest informacja w 101% prawdziwa. To, że nie chce mi się grzebać w necie, żeby podać Ci link z gazety czy strony, którą Ty uważasz za słuszną, to już inna sprawa.


Oj jesteś w błędzie, żadnej gazety, ani telewizji nie uważam za jedyną słuszną. Najważniejsze dla mnie są źródła i podstaw artykułów.
Wybacz ale na Twoje 101% to nie wierzę, bo nadal to tylko słowa, bez faktów, dat itp.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 10, 2010 12:49 am

Pogrzeb trochę w archiwach telewizji czy prasy, może jeszcze coś się uchowało. Przyłapany na kłamstwie Geremek użył terminu "fakt prasowy" w telewizji publicznej 15 lipca 1991 roku. Odniósł się w ten sposób - jak już ktoś napisał - do sprawy Macieja Zalewskiego, którego w USA widział jedynie sam Geremek ;).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lis 10, 2010 12:57 am

AsgAarD_xxx pisze:Pogrzeb trochę w archiwach telewizji czy prasy, może jeszcze coś się uchowało. Przyłapany na kłamstwie Geremek użył terminu "fakt prasowy" w telewizji publicznej 15 lipca 1991 roku. Odniósł się w ten sposób - jak już ktoś napisał - do sprawy Macieja Zalewskiego, którego w USA widział jedynie sam Geremek Wink.


Ja mam grzebać, uważam że umieszczając takie rewelacje masz takie informację, a nie radę pogrzeb w archiwum.
To co dalej w dyskusjach mam cytować Ciebie jako źródło wiarygodne ? Jakby wszyscy tak postępowali to sytuacja by się powtórzyła i znów pojawią się z mediach "nieprawdziwe" informacje
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 10, 2010 1:05 am

Hehehe niesamowita jesteś :lol: :lol: .
Masz dokładną datę, masz zeznania 2 osób (trzech, jeśli liczyć wyśmianego już przez Ciebie blogera), masz konkretne nazwiska osób z tej afery i wciąż nie chcesz uwierzyć...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lis 10, 2010 1:20 am

AsgAarD_xxx pisze:Hehehe niesamowita jesteś Laughing Laughing .
Masz dokładną datę, masz zeznania 2 osób (trzech, jeśli liczyć wyśmianego już przez Ciebie blogera), masz konkretne nazwiska osób z tej afery i wciąż nie chcesz uwierzyć...


bo jak napisałeś to jest blogerr, taki sam jak ja i Ty, który wrzuca na swój blog tylko te fakty, daty które mu odpowiadają i co potwierdza jego stanowisko, nie odnosi się obiektywnie
Ja wcale nie wykluczam że masz racje, ale chciałabym dotrzeć do wiarygodnych danych.

Jakbyś sie poczuł jakby napisała na swoim blogu, np. że w dniu wczorajszym napadłeś na Bank, i podparłabym się w tej informacji zeznaniami 2 osób + plus oczywiście moje zeznanie , podała konkretne nazwiska przy czym cała sprawa byłąby wymyślona. i co uważasz, ze na tej podstawie ktoś powinien w to uwierzyć ?
No tak rozsądnie.


Hehehe niesamowita jesteś Laughing Laughing .



A to przyjmę jako komplement, dziękuje :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 10, 2010 8:20 am

ola pisze:Jakbyś sie poczuł jakby napisała na swoim blogu, np. że w dniu wczorajszym napadłeś na Bank, i podparłabym się w tej informacji zeznaniami 2 osób + plus oczywiście moje zeznanie , podała konkretne nazwiska przy czym cała sprawa byłąby wymyślona.


Tak mniej więcej postąpił Geremek, gdy mówił o Zalewskim. Zmyślił wszystko (nawet bez podawania zeznań świadków).

Nie wiem, jakie źródło musiałbym podać, żebyś uznała je za wiarygodne, więc może sobie odpuszczę, bo dyskusja robi się jałowa.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr lis 10, 2010 8:28 am

Ola, fakty o których pisałem miały miejsce około połowy lat 90-tych i były bardzo głośne. Ja wtedy byłęm aktywny politycznie i świetnie to pamiętam (nie wiem co Ty wtedy robiłaś, ale myślę, że jesteś o wiele młodsza :) )
Internet nie był powszechny, a wycinków z tego nie robiłem. Ale nawet Wikipedia o tym wspomina wymieniając właśnie Geremka.
I jeszcze taka uwaga, w Polsce panuja swoista poprawnośc polityczna odnośnie wypowiedzi, dotyczy ona wybranych osób i ich przeszłości. Jaka kolwiek uwaga krytyczna na temat Michnika, Geremka, Kuronia i im podobnych osób wywołuje histerie. Tak się robi historię od nowa! A tych co powołują się na fakty, wyzywa się od oszołomów i faszystów. Ktoś, kto nie pamięta tych faktów lub w nich nie uczestniczył, musi wykazac sporo determinacji by poznac prawdę, łatwo dostępne są tylko dyżurne bzdury.

A tak poza ... to podoba mi sie poziom wypowiedzi na tym forum :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lis 10, 2010 9:20 am

Roberto pisze:Ola, fakty o których pisałem miały miejsce około połowy lat 90-tych i były bardzo głośne. Ja wtedy byłęm aktywny politycznie i świetnie to pamiętam (nie wiem co Ty wtedy robiłaś, ale myślę, że jesteś o wiele młodsza )


No własnie, w tym czasie nie byłam aktywna politycznie :) skad moje dopytywanie. Wtedy raczej myślałam o nauce :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Karla » śr lis 10, 2010 9:30 am

Nic mnie tak nie wkurza jak ludzie z roczników 198x zachowujący się, jakby znali na pamięć, na wyrywki i z autopsji wszystko, co działo się w Polsce powojennej. Nasłucha się taki od ojca i powtarza, wybiórczo traktując fakty i wyjmując je z kontekstu. Będzie pluł jadem, a głównym celem jakimś cudem stają się zazwyczaj powszechnie uznawane autorytety.
Z drugiej strony mamy tych, którzy będą wielbić rzeczone autorytety miłością bezgraniczną i nie pozwolą najmniejszej krzywdy zrobić. I też będzie wyjmował z biografii wybrane kawałki, pasujące akurat do dyskusji. Jeszcze chwila i dojdziemy do "A u Was biją Murzynów"
Rany boskie, ludzie! Między czarnym i białym mamy jeszcze całą paletę odcieni szarości. Gdyby ludzie mogli być tylko dobrzy albo źli, to mielibyśmy poczet świętych jak stąd na Księżyc. :)
AsgAarD_xxx, tak z czystej ciekawości - kogo odznaczyłbyś Orderem Orła Białego? Kto wg Ciebie zasługuje na to odznaczenie?
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 10, 2010 10:31 am

Karla pisze:Nic mnie tak nie wkurza jak ludzie z roczników 198x zachowujący się, jakby znali na pamięć, na wyrywki i z autopsji wszystko, co działo się w Polsce powojennej. Nasłucha się taki od ojca i powtarza, wybiórczo traktując fakty i wyjmując je z kontekstu. Będzie pluł jadem, a głównym celem jakimś cudem stają się zazwyczaj powszechnie uznawane autorytety.


Ale z jakiego kontekstu? Napisałem czarno na białym (bez szarości), co ww. odznaczeni mają za uszami i że niekoniecznie zasługują na miano "powszechnie uznawanych autorytetów", ale - oczywiście - zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie tupał nogą i krzyczał, że to nieprawda.
Otóż - niestety - prawda. Bartoszewski wypiął pierś po odznaczenie ku czci polakożercy, Geremek wielokrotnie działał wbrew interesom Polski, a Miłosz nawet nie starał się kryć z tym, że z Polską mu nie po drodze...

PS: Nie musisz mieszać w to rodziny, bo to nie jest w żadnym wypadku kwestia "wyssanego z mlekiem matki polskiego antysemityzmu" (antysemitą nie jestem), o którym piał J. T. Gross, a któremu wtórowały różne Michniki. Jak ktoś ma rozum, to do pewnych rzeczy jest w stanie dojść bez podpowiedzi.
Ale trzeba chcieć i nie zamykać się tylko na jeden pogląd, nie dopuszczając innych do myśli...

Karla pisze:Z drugiej strony mamy tych, którzy będą wielbić rzeczone autorytety miłością bezgraniczną i nie pozwolą najmniejszej krzywdy zrobić.


Otóż to...

Karla pisze:AsgAarD_xxx, tak z czystej ciekawości - kogo odznaczyłbyś Orderem Orła Białego? Kto wg Ciebie zasługuje na to odznaczenie?


Kogoś, kto w żaden sposób nie skompromitował ani siebie, ani Polski. Kogoś, kto działał zawsze w interesie kraju.

Order Orła Białego otrzymało naprawdę sporo wartościowych - moim zdaniem - osób. Od księdza Popiełuszki, przez Herberta, rotmistrza Pileckiego, a kończąc na Janie Nowaku-Jeziorańskim.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości