Polacy coraz częściej dostają podwyżki

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Polacy coraz częściej dostają podwyżki

Postautor: Jankes » pn maja 21, 2007 7:55 am

Aż połowa pracujących etatowo Polaków dostała wyższą pensję w ciągu ostatniego roku - wynika z sondażu zrobionego na zlecenie "Gazety". Ale to dopiero początek - na ulice już wychodzą lekarze, nauczyciele, a pracownicy prywatnych firm stawiają swoim szefom ultimatum: albo podwyżka, albo jadę za granicę.

Jeszcze trzy lata temu sytuacja na rynku pracy była opłakana - bezrobocie sięgało 20 proc., każdy, kto miał pracę, nawet najgorzej płatną, był zadowolony. Pracodawcy dyktowali warunki, płacili mizernie.

Zmiany nadeszły po wejściu Polski do Unii. Koniunktura zaczęła się poprawiać, polskie firmy rozpoczęły ekspansję eksportową, później także Polacy ruszyli na zakupy. Firmy, by nadążyć z produkcją, musiały zatrudniać nowych pracowników. Był z tym problem. Niektóre kraje europejskie otworzyły swoje rynki pracy i tysiące, a może i miliony rodaków skorzystało z okazji, by więcej zarobić w Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Nic dziwnego, że bezrobocie w ciągu ostatnich trzech lat spadło o ponad milion osób, w ciągu ostatniego roku - prawie o 600 tys. osób do 13,7 proc. pod koniec kwietnia!

Teraz to pracownicy dyktują warunki szefom. Aż trzech na pięciu pracujących na etat nie obawia się utraty pracy. W dużych miastach sytuacja jest jeszcze lepsza. 85 proc. zatrudnionych mieszkańców Wrocławia w ogóle się tego nie obawia. 62 proc. wrocławian sądzi, że po stracie pracy łatwo znaleźliby inną.

czytaj więcej: http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4147493.html

A jak u Was? Dostaliście podwyżki? Odczuwacie różnicę w Waszej firmie?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ile powinniśmy zarabiać w Warszawie?

Postautor: kameleon » pn maja 21, 2007 8:30 am

Co czwarty pracujący warszawiak dostał w ostatnich trzech miesiącach podwyżkę. Co siedemnasty przyznaje się, że stać go na wszystko, czego zapragnie. Ale i tak trzy czwarte uważa, że zarabia mniej, niż powinna.

Presja pracowników domagających się podwyżek płac rośnie. Ulegają jej pracodawcy, skarżący się coraz częściej na brak rąk do pracy. średnia pensja na rękę, jaką chcieliby otrzymać warszawiacy, to 3881 zł (w rzeczywistości średnia płaca na rękę w sektorze przedsiębiorstw wynosi w Warszawie ok. 2700 zł).

więcej: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4147036.html

Nie mam co ukrywać. Dostałem podwyżkę w ostatnim okresie i to taką, że jestem z niej zadowolony. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i zapewne za jakiś czas znowu będę się domagał. Kto się nie odzywa ten nic nie dostanie. Dlatego warto walczyć o swoje i domagać się podwyżek.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: PESTKA35 » pn maja 21, 2007 2:19 pm

Pierwszy raz słyszę o podwyżkach. WIADOMO GDZIE PRACUJE :) mi sie wydaje ze pensje to ja mam taką samą jak z 5lat temu, a ile już podrożało.. ledwo starcza na najpotrzebniejsze rzeczy, niestety nie należę do elity zarabiających tylko jestem zwykłym pracownikiem :cry: a taki pracowniki to wiadomo zawsze ma pod wiatr (tak pieknie ujme) :lol: :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Martin » pn maja 21, 2007 6:58 pm

Na razie nie mam powodów do narzekania. Dostałem ostatnio podwyżkę i teraz mogę sobie kupić upragniony samochód (oczywiście na kredyt, ale...) ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » pn maja 21, 2007 7:41 pm

Gratuluje podwyżki :piwko: ale powiedz dobrze by było tyle zarabiać, abyś nie musiał brać kredytu :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Martin » pn maja 21, 2007 7:46 pm

PESTKA35 pisze:dobrze by było tyle zarabiać, abyś nie musiał brać kredytu

Niestety ceny zarówno mieszkań jak i lepszych samochodów są w Polsce wysokie, tak więc bez kredytu raczej nie miałbym szans. Chyba, że kiedyś wygram w dużego lotka. Wygranej życzę wszystkim udzielającym się na forum. W Piasecznie przy bazarku padły 2 wielkie główne wygrane. Od czasu do czasu kupuję tam kupony, ale niestety nie mogę trafić "szóstki" ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » pn maja 21, 2007 7:48 pm

Ja rzadko kupuje kupony, ale raz 4 miałam w kuflandzie, ale sorry moja 8 letnia córka kopiła na chybi trafił
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Martin » pn maja 21, 2007 7:52 pm

PESTKA35 pisze:Ja rzadko kupuje kupony

Ja głównie kupuję przy kumulacjach..., może kiedyś się uda.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: piechocinski » czw maja 24, 2007 10:10 pm

Kurcze nie jestem w tej statystyce w tej jednej trzeciej czy dwóch trzecich bo podwyżki daję sobie sam jak zapracuję.
lubię naszą okolicę
Awatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 203
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: iwiczna

Postautor: Martin » czw maja 24, 2007 10:44 pm

piechocinski pisze:podwyżki daję sobie sam jak zapracuję

Fajnie samemu narzucać sobie podwyżki ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Loonna » pt maja 25, 2007 10:36 am

Tez bym chciala sama sobie dawac podwyzki a nie byc uzalezniona od 'widzi mi sie' przelozonych...
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: piechocinski » sob maja 26, 2007 10:10 pm

Powolutku zwróćcie uwagę mogę sobie dać jak wypracuję.....W każdym razie proponuję zaapelować do pracodawców ludzie podrzuccie parę groszy więcej niech statystyki w naszej okolicy pną się do góry ,do góry pną ...
lubię naszą okolicę
Awatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 203
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: iwiczna

Postautor: Loonna » śr maja 30, 2007 1:33 pm

Oby to usłyszeli ;)
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron