Góry świętokrzyskie - mały problem

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Góry świętokrzyskie - mały problem

Postautor: sharmlover » sob maja 19, 2007 9:15 pm

Raz na rok/dwa lata staram sie pokazać mojemu mężowi atrakcyjne miejsca wakacyjne w Polsce. Mamy zaliczony Pawiak, Kraków, Bieszczady, Kazimierz. Atrakcyjne dla mojego męża to w przeciwieństwie do mnie wszystko, co związane z historia.

Pomyślałam sobie, że żeby sie nie najeździć, a coś zobaczyć najlepszym rozwiązaniem będą Góry świętokrzyskie, niezbyt wiele pewnie do oglądania pozostałości po II-giej Wojnie światowej ale mnóstwo innych atrakcji historycznych - i tu pojawia sie problem, ja nic nie pamiętam tzn oprócz £ysej Góry. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś 4 dniowy plan dla pasjonata historii w Górach świętokrzyskich. Wybieramy sie 31 Sierpnia, samochodem a zatrzymać chciałabym sie gdzieś w środku wszystkich atrakcji (jeśli znacie jakieś ciekawe, sprawdzone miejsca gdzie można sie zatrzymać chętnie sie zapoznam, max budżet za nocleg za 2 os+śniadania 120zl/doba).

Jeśli ktoś z Was zna ciekawsze miejsca w promieniu 150km od Konstancina, gdzie można spędzić 4dni na poznawaniu historii Polski, chętnie zmienię wakacyjne plany.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: Martin » sob maja 19, 2007 9:28 pm

sharmlover pisze:Jeśli ktoś z Was zna ciekawsze miejsca w promieniu 150km od Konstancina, gdzie można spędzić 4dni na poznawaniu historii Polski, chętnie zmienię wakacyjne plany.

Myślę, że powinnaś skontaktować się z redaktorem naszego serwisu i moderatorem na forum: Skuci, która prowadzi usługi turystyczne w naszym regionie, ale i nie tylko... Więcej informacji na jej stronie internetowej: Wycieczkowicz. Polecam!
:good:
Obrazek
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sharmlover » pn maja 21, 2007 10:47 am

Martin- dziekuje, nie chcialabym jednak zawracac glowy moim malym wyjazdem firmie - jest nas tylko dwoje. Skorzystam jednak i skontaktuje sie z biurem Wycieczkowicza, bo jak zauwazylam maja naprawde interesujace oferty.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: Martin » pn maja 21, 2007 10:50 am

sharmlover pisze:nie chcialabym jednak zawracac glowy moim malym wyjazdem firmie

Właścicielem firmy jest redaktor i moderator na tym forum: Skuci. Tak więc na pewno coś doradzi, bo pasjonuje się wycieczkami i jest przewodnikiem turystycznym.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Skuci » wt maja 22, 2007 12:39 am

Wszystko zależy, co chcecie robić. Jeśli chodzi o II wojnę światową, to Góry świętokrzyskie mają bogatą historię partyzancką związaną m. in. z oddziałem majora Piwnika "Ponurego" (zapraszam do lektury książki Pozdrówcie Góry świętokrzyskie Cezarego Chlebowskiego). Przejmujący widok - miejsce upamiętniające pacyfikację całej wsi Michniów za współpracę z partyzantami.

Ale po kolei. Jadąc np przez Radom warte odwiedzenia Muz Instrumentów Ludowych w Szydłowcu na zamku na wodzie, w Skarżysko - Kamiennej - Muzeum Orła Białego - zgromadzone pod chmurką różne sprzęty wojskowe, Wąchock (zupełnie niesłusznie wyśmiewany w dowcipach), Dąb Bartek w Zagnańsku, pozostałości pieca hutniczego w Samsonowie (Staropolski Zagłębie Przemysłowe Staszica), Oblęgorek Sienkiewicza, Zamek w Chęcinach, Skansen w Tokarni, Jaskinia Raj, Kielce - duży wybór obiektów, Ciekoty żeromskiego, św. Katarzyna i wejście na £ysicę, Bodzentyn - ruiny zamku biskupów, święty Krzyż - opactwo z muzeum misyjnym + Muz świętokrzyskiego PArku Nar, Opatów - kolegiata i podziemna trasa, Sandomierz - cała starówka, to może i Baranów Sandomierski (drugi Wawel). W drodze powrotnej dla rozrywki Bałtowski Park Jurajski, Krzemionki Opatowskie - rezerwat - kopalnia krzemienia pasiastego (jedyne takie miejsce w Europie). Potem przez Zwoleń do Czarnolasu Kochanowskiego, Kozienice, Mniszew - Skansen I Armii Wojska Polskiego, Czersk. To taki mały planik wycieczki.

Może
Maciejowice, Kock, Kozłówka, Chełm.
Liw, Drohiczyn, Grabarka, Białowieża, Ciechanowiec, Treblinka.
Toruń i Golub - Dobrzyń
Czerwińsk n/Wisłą, Płock.
Pojedźcie do £odzi, warto.
Bagna Biebrzańskie z Wizną i Osowcem.
Sromów, £owicz, Tum, £ęczyca.

Nie bardzo chce mi sie teraz to opisywać. Jeśli pewnych miejscowości nie kojarzysz to znajdziesz w internecie, co tam ciekawego.
W niektórych ww miejscach dysponuję kontaktami noclegowymi, przyzwoitymi za normalne pieniądze.

Idę spać. pozdrawiam
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Postautor: sharmlover » śr maja 23, 2007 5:58 am

Skuci, bardzo Ci dziekujemy. Nawet nie spodziewalam sie tak wyczerpujacej i interesujacej odpowiedzi. Jestesmy w procesie decyzji co wybierzemy, a jak widac jest z czego wybierac. Skontaktuje sie z Toba w sprawie noclegow.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: Skuci » śr maja 23, 2007 2:18 pm

Proszę bardzo :D
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron